» »

Romsko nasilje

Romsko nasilje

Temo vidijo: vsi
««
12 / 19
»»

FireSnake ::

arnecan1 je izjavil:

Včeraj sme gledal Marcela in varuha človekovih pravic Svetino.

Kako enostransko sta razložila zadevo, da je bilo kar sramotno. Poanta pa, da Romom država krati pravice od bode in da so zato in pa še drugih razlogov kot np. revščine in diskriminacije pač bolj nagnjeni h kriminalu.

Sramota, da ni bilo nekoga ali Marcela ali tretje osebe, da bi vsaj poskusila razložiti, zakaj nekateri Romi ne morejo dobiti vodovoda zaradi zakonskih vzrokov, da pa jim zato vozijo vodo s cisternami. Na davkoplačevalske stroške.

Sramota tudi za RTVSlo.


Kako na davkoplačevalske stroške?
Ko mi dobimo vodo za bazen plačamo:
- vodo
- prevoz

Česar jaz ne razumem?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kamiKaZaA ::

FireSnake je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Včeraj sme gledal Marcela in varuha človekovih pravic Svetino.

Kako enostransko sta razložila zadevo, da je bilo kar sramotno. Poanta pa, da Romom država krati pravice od bode in da so zato in pa še drugih razlogov kot np. revščine in diskriminacije pač bolj nagnjeni h kriminalu.

Sramota, da ni bilo nekoga ali Marcela ali tretje osebe, da bi vsaj poskusila razložiti, zakaj nekateri Romi ne morejo dobiti vodovoda zaradi zakonskih vzrokov, da pa jim zato vozijo vodo s cisternami. Na davkoplačevalske stroške.

Sramota tudi za RTVSlo.


Kako na davkoplačevalske stroške?
Ko mi dobimo vodo za bazen plačamo:
- vodo
- prevoz

Česar jaz ne razumem?

Vse kar cigo v življenju plača (kupi) je izobrazba ali izpit za avto. Vse ostalo pa dobi zastonj ali pa ukrade. :)

arnecan1 ::

Žabjek ima vodo in elektriko, nov asfalt in kolesarske steze in še vedno preluknjane prometne znake. Vs epraktično zastonj. In še vedno so problemi in kriminal.

Sicer pa iz Bogarije, novo stanovanje še ne pomeni novo življenje:

WizzardOfOZ ::

kamiKaZaA je izjavil:

FireSnake je izjavil:

arnecan1 je izjavil:

Včeraj sme gledal Marcela in varuha človekovih pravic Svetino.

Kako enostransko sta razložila zadevo, da je bilo kar sramotno. Poanta pa, da Romom država krati pravice od bode in da so zato in pa še drugih razlogov kot np. revščine in diskriminacije pač bolj nagnjeni h kriminalu.

Sramota, da ni bilo nekoga ali Marcela ali tretje osebe, da bi vsaj poskusila razložiti, zakaj nekateri Romi ne morejo dobiti vodovoda zaradi zakonskih vzrokov, da pa jim zato vozijo vodo s cisternami. Na davkoplačevalske stroške.

Sramota tudi za RTVSlo.


Kako na davkoplačevalske stroške?
Ko mi dobimo vodo za bazen plačamo:
- vodo
- prevoz

Česar jaz ne razumem?

Vse kar cigo v življenju plača (kupi) je izobrazba ali izpit za avto. Vse ostalo pa dobi zastonj ali pa ukrade. :)


So pa izumili triatlon; peš na bazen in nazaj z ukradenim kolesom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

arnecan1 ::

Posnetki trpinčenja mladoletne osebe s strani Romov v Mariboru

https://e-maribor.si/ekskluzivno-posnet...

Utk ::

To je laž, v Mariboru in Prekmurju so integrirani, samo dolenjci jih jebejo.

Daniel ::

Kdaj je bil Maribor omenjen kot zgled integracije?

Utk ::

Je, tu je nekdo trdil, da v Mb čist normalno živijo cigani v blokih, nobenih problemov z njimi. Ne spomnem se kdo, kar naj se sam javi, ampak stoprocentno, par mesecev nazaj.

feryz ::

arnecan1 je izjavil:

Žabjek ima vodo in elektriko, nov asfalt in kolesarske steze in še vedno preluknjane prometne znake. Vs epraktično zastonj. In še vedno so problemi in kriminal.

Sicer pa iz Bogarije, novo stanovanje še ne pomeni novo življenje:
5 metrski betonski zid okrog in prepustnice za izhod.
Dokler ne začnejo pospravljati.

fikus_ ::

Tisti 5 metrski zid bodo preplezali kot za šalo, ko bodo ograjen prostor zafilali s smetmi in ne bo več 5 m.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

To je laž, v Mariboru in Prekmurju so integrirani, samo dolenjci jih jebejo.


Če je to zdaj kao nek omembe vreden primer kriminala Romov v Mariboru, potem so res integrirani, vsaj proti dolejnskim. Razen če hočeš reči, da Dolenjci lažejo in tam ni resno vojno stanje. To se pa morate odločit. Ne vem no, od nekega odraslega človeka bi res pričakoval, da zna približno ocenit in primerjat velikost problema, ne pa da se pusti napumpat s posnetkom par osnovnošolcev.

Utk ::

Tu je par osnovnošolcev, tam je par penzičev, vse normalno: https://preiskovalno.si/clanek/naselili...

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Tu je par osnovnošolcev, tam je par penzičev, vse normalno: https://preiskovalno.si/clanek/naselili...


Ja, to sem tudi že prebral, par penzičev, ki jamrajo nad vsem, od tega da so položnice previsoke, pa da se otroc derejo, približno tako kot vsak penzič, ki ne more na veliko potrebo, pa ga vse moti, konkretnega pa nič. Pa snemajo neke posnetke z dramatično muziko, na posnetkih pa nič. Jaz ne vem, a ne prepoznate nothingburgerja in praznega senzacionalizma, ali ste že tudi vsi čez 70? S takimi samo jemljete pozornost trpečim dolenjcem v vojni coni, če že.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Miki N ::

Utk je izjavil:

Tu je par osnovnošolcev, tam je par penzičev, vse normalno: https://preiskovalno.si/clanek/naselili...


Pestro, ni kaj. Sicer večinoma ne gre za ciggre, ampak ja ... "družbena dinamika" je pa enaka. Vseeno rahlo off-topic. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Utk ::

konkretnega pa nič.

Zelo konkretno je. Cigani in šiptarji uničijo skupno opremo, položnico pa prek upravnika dobijo penziči, ker cigani teh položnic itak ne plačujejo. Pa tudi če bi, še zmeraj se bi porazdelilo na vse, ne samo na tiste, ki uničujejo.

Jeffreyy ::

Računajo jim tudi popravilo dvigal, ki se kvarijo, ker jih otroci uporabljajo za igro. Plačajo tudi, ko v dvigalu kdo za hec pritisne alarm. Nosijo stroške za skupni družabni prostor, v katerem je še pred časom imelo pisarno Stanovanjsko podjetje Ravne. Plačujejo tudi za televizije v prostorih za druženje v prvem in drugem nadstropju, čeprav jih nihče ne uporablja. Prav tako so, ker so del skupnosti, prejeli račun za popravilo igral. Medtem kot za upokojence v okolici ni niti klopic v mirnem okolju, pešpoti, mizic za šah ali fitnes naprav.

»Nimam niti avta in ne uporabljam garaže, a moram jo plačevati po 27 evrov na mesec. Garaže pa se ne smem znebiti,« nadaljuje Slavica. Vsak mesec nam obračunajo tudi menjavo filtrov v prezračevalnih sistemih, ki pa jih zamenjajo samo občasno. Zrak v stanovanju pa je po ugotovitvah NIJZ onesnažen.


Ja vidim, vsi mogoči so krivi da nimaš šah mizic pa da moraš za garažo plačevat... :))

Miki N ::

Ok, to z garažo ne bi smel biti problem, ker se jo lahko odda za po mojem ene 2x več, ne vem kake so cene v Metropoli.

... edino kdo bi najel garažo v getu? :8)

Utk ::

Ve se kdo je kriv. Kakšna je kazen in kdo mi je bo dal, če grem vsak drugi dan mimo tvoje hiše in ti spustim pred vrata kup dreka ali pa odlomim neko rožo? V komu je problem, v tebi ali v meni?
Pa vseeno normalni ljudje tega ne delamo. Če se pa najde en tak, ga je sistem nesposoben ustavit. Vemo pa vsi kako se bi to vseeno lahko rešilo...samo pač neki penziči tega ne bojo delali.
Če se ne ljudi preganja zarad nekih bagatelnih prekrškov, se bi lahko tudi dovolilo bagatelni šamar...pa bomo videli potem kam bomo prišli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Miki N ::

Ma ja penzići in "mladenići" niso najboljša ekipa. Potem jim pa bergle kradejo in se sablajo z njimi ter dirkajo z njihovimi električnimi skuterji. :8)

kamiKaZaA ::

Daniel je izjavil:

Kdaj je bil Maribor omenjen kot zgled integracije?

Oni trol, ko si vsak dan novi račun odpre piše non stop o tem, da so problem Dolenjci in da so romi v MB in MS kulturni (integrirani). Seveda to ne drži. Je res, da v MB ni tako hudo kot na dolenjskem (tam je res hardcore), spet pa ni tako kot bi moralo biti (je nasilje z njihove strani vendar ne v takšni meri).

feryz ::

Dejansko pri njih vidiš, vsaj mi, kaj pomeni vsaj osnovna izobrazba. Da nimaš mišljenja brezmožganskih živali, ki se valjajo v lastnem dreku.
Če greš po svetu, lahko vidiš isto tudi pri drugih nacijah. Ampak pri nas imamo samo to.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

konkretnega pa nič.

Zelo konkretno je.


Kokretna grozljifka



:)):))

Utk ::

Povej kje živiš, da ti pridem vsak dan naredit 2 evra škode pa malo posvinjat in malo zagalamit. Ker kaj pa je to...

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Povej kje živiš, da ti pridem vsak dan naredit 2 evra škode pa malo posvinjat in malo zagalamit. Ker kaj pa je to...


Sej vem, da ti je dolgcajt strašno, skor tolk ko penzičem iz članka. Samo pol se poslovi od šah mizice, pa položnico za garažo ti bom poslal

kamiKaZaA ::

Jeffreyy je izjavil:

Utk je izjavil:

Povej kje živiš, da ti pridem vsak dan naredit 2 evra škode pa malo posvinjat in malo zagalamit. Ker kaj pa je to...


Sej vem, da ti je dolgcajt strašno, skor tolk ko penzičem iz članka. Samo pol se poslovi od šah mizice, pa položnico za garažo ti bom poslal

Nič to ni, nič:

Vsakdan v soseski Poljane: Popljuvano, polulano, pokakano. Ni, da ni.

Smeti in uničena lastnina so v neprofitni soseski Poljane prisotni že vrsto let, a letos je nekaterim stanovalcem dokončno prekipelo.
https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

Neverjetno uničevanje državnih stanovanj v Mariboru, stanovanjski sklad nemočen

Minuli teden smo poročali o katastrofalnih razmerah v stanovanjskih blokih v Mariboru na Murkovi 2, 4 in 6, kjer so stanovalci nemočni proti objestnim sosedom, ki uničujejo skupno lastnino.

»Vsak dan se spopadamo s kaosom, smetmi in uničeno lastnino. Ne zdržimo več,« so nam razkrili in priložili fotografije.
https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

Jeffreyy ::

To so pa že velike zadeve, ja, če so celo posneli par razbitih oblog in smeti, onim iz druge grozljifke ni ratalo. Kaj takega vidim v skoraj vsakem mestu, samo ne vem, če bi direkt policijo klical al trač novinarje ko majo obdobja kislih kumarc.

fikus_ ::

Pojdi živet v to sosesko v MB, pa potem govori/piši.

Za tipkovnico je enostavno biti pameten.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Jeffreyy ::

fikus_ je izjavil:

Pojdi živet v to sosesko v MB, pa potem govori/piši.

Za tipkovnico je enostavno biti pameten.


Sem dejansko živel zelo blizu temu predelu, ko sem živel v MB. Psihirat se preko tipkovnice brez izkušenj je pa še bolj enostavno, ni noben kunšt. Saj jaz razumem, da če premlatijo policijo, je treba ukrepat, da pa iščeš par razbitih kant v par let starih člankih pa to limaš vsakih par strani, al pa par zdolgočasenim penzičem verjameš vse, ko v članku očitno jamrjao o vsem od a do ž, kar nima nobene zveze, je pa spet drugo

delavec44 ::

Torej po tvoje je potrebno čakati, da premlatijo policijo. Prej pa pač gledamo stran. Mogoče je pa ravno zato zadeva eskalirala.

kamiKaZaA ::

Jeffreyy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pojdi živet v to sosesko v MB, pa potem govori/piši.

Za tipkovnico je enostavno biti pameten.


Sem dejansko živel zelo blizu temu predelu, ko sem živel v MB. Psihirat se preko tipkovnice brez izkušenj je pa še bolj enostavno, ni noben kunšt. Saj jaz razumem, da če premlatijo policijo, je treba ukrepat, da pa iščeš par razbitih kant v par let starih člankih pa to limaš vsakih par strani, al pa par zdolgočasenim penzičem verjameš vse, ko v članku očitno jamrjao o vsem od a do ž, kar nima nobene zveze, je pa spet drugo

Nič to ni, samo 3 leta in 5 let zapora za namerno zbijanje peščev z neregistriranim audijem (namerno se je usedel v avto in ju povozil, ena povožena oseba je bila mladoletna) in alkoholom 1,48 v krvi . Lahko bi se končalo usodno. Na koncu pa smešna kazen. Letos bosta pogojno izpuščena, ker bo več kot polovice kazni odslužene.

Leta 2022:
Zanikanje krivde se je bratoma Bajramu in Orhi Sahitiju, vpletenima v naklepno prometno nesrečo v Mariboru, ki bi lahko bila usodna za mladoletnico in njenega soseda, obrestovalo. Doletela ju je nižja kazen od zahtevane.
https://vecer.com/kronika/zaradi-namern...

svecka ::

Pogovor z socialno delavko, ki dejansko ima opravka z romi od blizu z razliko od MArcela in kavč Varuha človekovih pravic

"Izzive pred nas postavlja tudi država z dokaj visokimi transferji, saj se večini ne splača zaposliti. S tem bi izgubili ugodnosti različnih subvencij v zameno za vsakodnevno delo.

Vedeti pa je treba, da transferji niso predmet izvršb. Vidimo, da prejemajo visoke globe in izvršbe po večini zaradi prometnih prekrškov, a te globe niso nikoli plačane. V primeru, da bi se Rom zaposlil, bi mu država za poplačilo kazni pobrala velik del plače, zato se posledično Romi tudi zaradi tega ne zaposlujejo."

"Žal opažamo tudi porast mladoletniških nosečnosti, kar pa se bodočim starim staršem zdi sprejemljivo, saj vsak otrok prinese višja sredstva."

https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

c3p0 ::

Naštudirali so sistem, da se jim kljub kaznim razni dodatki ne manjšajo in da delo, oz. zaposlitev pomeni celo slabšanje premoženjskega statusa. Podobno, kot razni karierni socialci.

Torej sistem rabi neke varovalke, da se to izkoriščanje konča. Tak sistem lahko deluje le v pošteni in moralni družbi, kot je bila recimo Švedska par desetletij nazaj.

Jeffreyy ::

delavec44 je izjavil:

Torej po tvoje je potrebno čakati, da premlatijo policijo. Prej pa pač gledamo stran. Mogoče je pa ravno zato zadeva eskalirala.


Ni treba, saj lahko greš v tisto sosesko k penzičem brez šahovskih mizic red delat, če se ti recimo dolenjci ne smilijo bolj, samo dvomim, da jih bo zadovoljilo, ker stari pa zorpni bodo še vedno.

Jeffreyy ::

kamiKaZaA je izjavil:

Jeffreyy je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Pojdi živet v to sosesko v MB, pa potem govori/piši.

Za tipkovnico je enostavno biti pameten.


Sem dejansko živel zelo blizu temu predelu, ko sem živel v MB. Psihirat se preko tipkovnice brez izkušenj je pa še bolj enostavno, ni noben kunšt. Saj jaz razumem, da če premlatijo policijo, je treba ukrepat, da pa iščeš par razbitih kant v par let starih člankih pa to limaš vsakih par strani, al pa par zdolgočasenim penzičem verjameš vse, ko v članku očitno jamrjao o vsem od a do ž, kar nima nobene zveze, je pa spet drugo

Nič to ni, samo 3 leta in 5 let zapora za namerno zbijanje peščev z neregistriranim audijem (namerno se je usedel v avto in ju povozil, ena povožena oseba je bila mladoletna) in alkoholom 1,48 v krvi . Lahko bi se končalo usodno. Na koncu pa smešna kazen. Letos bosta pogojno izpuščena, ker bo več kot polovice kazni odslužene.

Leta 2022:
Zanikanje krivde se je bratoma Bajramu in Orhi Sahitiju, vpletenima v naklepno prometno nesrečo v Mariboru, ki bi lahko bila usodna za mladoletnico in njenega soseda, obrestovalo. Doletela ju je nižja kazen od zahtevane.
https://vecer.com/kronika/zaradi-namern...


Kaj, kriminalci grejo v zapor? Jaz sem pa mislil, da jim nič ne upajo.

Miki N ::

Q: Kako so se imenovali Cigani v Antiki?
A: Romljani

ok, ok, grem ...

Jeffreyy ::

Miki N je izjavil:

Q: Kako so se imenovali Cigani v Antiki?
A: Romljani

ok, ok, grem ...


Saj ni švoh. :D

Jeffreyy ::

c3p0 je izjavil:


Torej sistem rabi neke varovalke, da se to izkoriščanje konča.


Jih ima CSD na voljo in se jih poslužuje. Iz istega članka:


V družinah, kjer prihaja do neželenih vedenj in otroci ne hodijo v šolo, izplačujemo transferje v obliki naročilnic. Tako družinam vsaj delno onemogočamo nakup stvari, ki niso nujno življenjsko potrebne, družine pa jezi, ker ne morejo sami razpolagati s sredstvi. To in pa nižanje denarnih pomoči na podlagi dogovorov – če otroci ne obiskujejo pouka – se je do sedaj izkazalo kot verjetno edino učinkovito sredstvo, da so starši izvajali svoje dolžnosti.


Se pa za nadziranje rabi dosti kadra:


Pogrešamo več možnosti za socialno delo z družinami – več kadra in časa za individualno delo v okviru vodenja, usmerjanja, spremljanja, učenja socialnih veščin, funkcionalne pismenosti.

Premiki so majhni, opazni so v daljših časovnih obdobjih, potrebno pa je intenzivno delo z vsako družino posebej.

primoz4p ::

Dodaten citat istega članka (Socialna delavka, ki dela z Romi: V porastu tudi mladoletniške nosečnosti (FOTO)):

Pred pojavom covida je naš center na podlagi Dogovorov o aktivnem reševanju socialne problematike dokaj uspešno spremljal obisk osnovne šole in osnovne šole za odrasle. Na podlagi teh dogovorov je bila denarna pomoč upravičencem ustrezno nižja, če njihovi mladoletni otroci niso obiskovali pouka v skladu z dogovorjeno vsebino.

Pred približno dvema letoma smo bili seznanjeni z mnenjem nadzornih organov, da s tem preveč posegamo v pravice posameznikov, zato smo z izvajanjem dogovorov prenehali.

Ko so Romi ugotovili, da ni več sankcij za (ne)opravičene ure, je obisk pouka zelo upadel, kar je razvidno iz rednih mesečnih poročil OŠ in OŠO. Razlika s preteklimi leti je tudi v tem, da odrašča generacija, v starosti od 8 do nekje 18 let, ki ne priznava nobene avtoritete, nekateri posamezniki pa povzročajo velike težave že v sami romski skupnosti.

Kdo in predvsem zakaj blokira dobre prakse reševanaja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

Utk ::

LOL. Ta đefrij je pa res ena selektivno polpismena gnida...

sbawe64 ::

Cigani v občini Ribnica dobil cisterno z vodo, vodo so stočili v bazene, cisterno prodali.
Sedaj jambrajo, da nimajo vodo.
Vodo so jim brezplačno vozilo gasilci.

Oni film iz Bolgarije 'Paradise hotel' pove vse, poglejte prvih 10 minut.
https://slo-tech.com/forum/t832192/p830...

V neprofitnih stanovanjih slo stanovanskega sklada so naredili podobno.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

LOL. Ta đefrij je pa res ena selektivno polpismena gnida...


Dejansko so največje polpismene gnide tisti, ki so se začeli pretvarjati, da nobenih sankcij ni, ko očitno so, čeprav tudi sama delavka zapiše kontradiktorno:

primoz4p je izjavil:


Ko so Romi ugotovili, da ni več sankcij za (ne)opravičene ure



V družinah, kjer prihaja do neželenih vedenj in otroci ne hodijo v šolo, izplačujemo transferje v obliki naročilnic. Tako družinam vsaj delno onemogočamo nakup stvari, ki niso nujno življenjsko potrebne


Če ne laže, da to izvajajo, potem sankcije so, samo ne vse, ki bi si jih želela. Kar je tudi stvar debate, če nižanje, na drugi strani, ne vodi v več kraj. Če kot sankcijo izvajajo izplačevanje v naročilnicah, je to že neka sankcija, zaradi katere pa ne trpi nujno potrebno in je manj minusov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

paradajzos ::

Očitno sankcije po spremembah niso več dovolj močne, da bi bili cilji doseženi. Mislim, da so največje "polpismene gnide" tisti, ki se lovijo na posamezne besede, čeprav je povsem jasno, kaj je poanta zapisanega.
Takim jaz ljubkovalno rečem Kellyanne Conway osebki.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

Jeffreyy je izjavil:


Kaj, kriminalci grejo v zapor? Jaz sem pa mislil, da jim nič ne upajo.

Saj, nič ne misliš.

Zanikanje krivde se je bratoma Bajramu in Orhi Sahitiju, vpletenima v naklepno prometno nesrečo v Mariboru, ki bi lahko bila usodna za mladoletnico in njenega soseda, obrestovalo. Doletela ju je nižja kazen od zahtevane. Za težjo poškodbo mladoletnice.

Sicer pa naj ti nacist Prebilič pove https://www.slovenskenovice.si/novice/s...

Jeffreyy ::

paradajzos je izjavil:

Očitno sankcije po spremembah niso več dovolj močne, da bi bili cilji doseženi. Mislim, da so največje "polpismene gnide" tisti, ki se lovijo na posamezne besede, čeprav je povsem jasno, kaj je poanta zapisanega.


Obe vrsti sankcij je označila za učinkoviti, kar se tiče šole. Bo pač treba tisto preostalo bolj temeljito izvajat, ker je verjetno edina zakonita. Treba je preprečevati tudi druge morebitne negativne učinke, o katerih ni govorila. Se da bolje, je tudi povedala, kaj jim še drugega manjka.

arnecan1 je izjavil:


Zanikanje krivde se je bratoma Bajramu in Orhi Sahitiju, vpletenima v naklepno prometno nesrečo v Mariboru, ki bi lahko bila usodna za mladoletnico in njenega soseda, obrestovalo. Doletela ju je nižja kazen od zahtevane. Za težjo poškodbo mladoletnice.


Nižja kazen od zahtevane doleti vsakega, ki nima totalno nesposobne obrambe, ki tožilcem dopusti totalno zmago. To res ni neka posebnost. Verjamem pa, da takih osnov ne poznaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Baja ::

Romi iz naselja Otavice bodo po županovih besedah morali podpisati dogovor, ki bo določal, kaj morajo sami izpolniti, med drugim, da bodo pošiljali otroke v vrtec in šolo, da bodo pospravili naselje, da bodo določili mejo zemljišča, ki je v njihovi lasti, in poskrbeli, da se bodo zaposlili. "Potem bo mogoč tudi neki dogovor o pitni vodi," je dejal.


ti še 100 let ne bodo vode vidli :)

Zimonem ::

Tole pogojevanje je v nasprotju z ustavo. In dost so prebrisani, da bodo zajebaval.

Baja ::

Resda ustava pravi, da ima vsak pravico do pitne vode, vendar pa zakon določa, da se lahko voda priključi samo na legalno zgrajene objekte, je dejal.

Zimonem ::

Zakon ni nad ustavo. Tukaj je problem. Sicer bodo šli pa do bližnjega soseda ponjo, s kalašnikom.

CiClon ::

lol a je problem podpisat tak dogovor? to ni vredno deci tople vode.

kako lahko nek "predstavnik" podpiše, da bodo pošiljali otroke v vrtec in šolo? :D on lahko pošlje svoje otroke in nobenega drugega. isto - wtf je to da bodo poskrbeli, da se bodo zaposlili? predstavljaj si, da to podpiše nek predsednik krajevne skupnosti za vse krajane. pa to bi crknili od smeha.

torej morajo to podpisat in bo možen dogovor o vodi. piece of cake :))

Baja ::

po drugi strani, elektriko so si na črno (z daljnovoda) potegnili. dajmo jim še vodo pa bo mogoče mir :P
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje so meje/tolerance Slovencev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
2179291 (4738) WhiteAngel
»

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19526608 (7794) Horas

Osnovnošolska tolpa pretepla učenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658093 (5954) Zimonem
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17028861 (26196) Mipe

Več podobnih tem