» »

Carfax totalka, uvožen avto

Carfax totalka, uvožen avto

«
1
2

zan013 ::

Živjo vsem, to je moja prva tema. Na hitro opišem situacijo; Začetek leta sem kupil avto od avtohiše, ubožen iz nemčije. Avto sva si z mojo boljšo polovico res želela, saj je znan model med zanesljivimi, prostoren, itd... Prvič sem tudi vzel mal večji kredit z mislijo, da kupim nekaj novejšega in imam mir. Avto uporabljam cca. 3 mesece, nakar me mehanik opozori pri servisu da imam poškodovano (zvito) pesto (komplet z ležajem), polosovino ter roko na levi strani, in da je najbrž prišlo do trka. Grem do avtooptika, dam avto na optiko in evo, avto je imel optiko čisto mimo (za skoraj eno stopinjo camberja razlike na obeh straneh) Ko sem avto kupoval, sem preveril avtolog, carfax-a pa ne (budala js). Včeraj pa sem po kratki vožnji slišal pokanje na isti strani, kjer je zadnje bil delan servis (polosovina, pesto, roka) in mi ni bilo nič jasno. Skeptičen in anksiozen grem na Carfax, plačam 4€ in evo, avto je tik pred uvozom bil ocenjen totalka. FAK Avto drugače zgleda v tiptop stanju, se pa trenutno prerekam s prodajalcem, kaj bi to lahko bilo. On pravi, da pač v Nemčiji ful napihujejo stroške, zaradi tega totalka in da je avto bil konkretno poservisiran, jaz pa mislim obratno. Kako naprej? Jaz kot sam bi to že šel po pravni poti, vendar cvikam kako pa kaj. Naj se sprijaznim z mojo površnostjo pri preverjanju zgodovine avtomobila? Prodajalec je sicer naredil pogodbo kjer trdi, da je avto v tipi topi stanju. Res bi potrebival pomoč, denarja v igri ni malo, če se poskusim avta rešit pa se vsak ki uporablja carfax lahko spotakne ob to, poleg tega pa nebi rad nobenega zajebal. Hvala vsem vnaprej

Gwanaroth ::

Ker nisi razkril pogodbe med tabo in prodajalcem, ne moremo vedeti, kakšne pravice imaš. Ponavadi pri rabljenih avtomobilih velja pravilo videno-kupljeno, razen če ni izrecno drugače navedeno v pogodbi. Določene avtohiše dajo tudi nekaj garancije (1-3 mesece) na rabljen avto, ne vem kako je pri tebi.
Lights often keep secret hypnosis..

Bizkit45 ::

Offtopic
Mene zanima kje si nasel carfax za 4e?

fikus_ ::

V Nemčiji se avta ocenjenega kot "totalka" ne popravlja, ker ne dobi njihovega tehničnega. Zato jih nekateri poceni kupijo, sestavijo skupaj, da od zunaj zgleda OK in prodajo človeku, kot si ti.
Tako da, moje sožalje, verjetno bo še marsikaj za popraviti in upaj, da ne boš imel prometne nesreče, ker je verjetno pločevina in strukturna varnost v vprašljivem stanju.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

zan013 ::

Gwanaroth je izjavil:

Ker nisi razkril pogodbe med tabo in prodajalcem, ne moremo vedeti, kakšne pravice imaš. Ponavadi pri rabljenih avtomobilih velja pravilo videno-kupljeno, razen če ni izrecno drugače navedeno v pogodbi. Določene avtohiše dajo tudi nekaj garancije (1-3 mesece) na rabljen avto, ne vem kako je pri tebi.



V lasti imam samo račun in garancijsko pogodbo, ki je veljala en mesec. Torej se po tem ne da nič več zmeniti? Ko pridem domov lahko pripnem kopijo, če koga zanima.

barakus ::

Ali ni tako, da bi prodajalec moral razkriti bistvene hibe avta, če je zanje vedel?

zan013 ::

Bizkit45 je izjavil:

Offtopic
Mene zanima kje si nasel carfax za 4e?


Carfax.eu. Za en izpis sem dal 3.99€.

zan013 ::

fikus_ je izjavil:

V Nemčiji se avta ocenjenega kot "totalka" ne popravlja, ker ne dobi njihovega tehničnega. Zato jih nekateri poceni kupijo, sestavijo skupaj, da od zunaj zgleda OK in prodajo človeku, kot si ti.
Tako da, moje sožalje, verjetno bo še marsikaj za popraviti in upaj, da ne boš imel prometne nesreče, ker je verjetno pločevina in strukturna varnost v vprašljivem stanju.


Največja ironija je ker sem si prej lastil avto 20 let star in ga prodal zaradi domnevnih napak, ki bi se pokazale zaradi starosti in kupil novejšega, da se temu izognem.

barakus je izjavil:

Ali ni tako, da bi prodajalec moral razkriti bistvene hibe avta, če je zanje vedel?


On je meni trdil da je avto tipi topi, zgodbo je zaćel spreminjat šele ko sem mu pokazal izpis iz carfax-a. Mi je kar zakuhalo pod kapo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zan013 ()

matic492 ::

V praksi ne boš nič dosegel, ker ne moreš dokazat, da ti je lagal, razen če si ga posnel ali imaš pisne dokaze.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Legon ::

Kar moraš naredit je uveljavljat stvarno napako. Pričakuj pa da bo treba na sodišče, ker te bo prodajalec po vsej verjetnost mirno ignorairal. Glede na to (predvidevam), da ima pogodba klavzulo o odpovedi ogovornosti (videno-kupljeno) boš moral dokazat, da je prodajalec vedel, da je bil avto poškodovan in ti je to zamolčal. Tako, da upam da imaš kaj od tega, da je bil avto v nemčiji totalka in poservisiran na papirju ali pa vsaj posnete pogovore.

Na prodajalca naslovi zahtevo po uveljavljanju stvarne napake imajo 8 dni da se odzovejo. Napiši kaj zahtevaš in zakaj. Sklicuj se na to, da jim je bila napaka ob prodaji znana in da te o tem pred prodajo ni obvestil.
Po osmih dneh podaj prijavo na tržni inšpektorat.
Potem podaj prijavo na policijo za goljufijo, kjer se sklicuj na to, da ti je prodajalec namerno zamolčal dejstvo, ki mu je bilo nedvomno znano (malo verjetno da bo policija to sicer prišlo do sodiščam je pa oblika pritiska na prodajalca).
Potem pa pač sledi civilna tožba. Prodjalec bo po vsej verjetnosti ali zanikal, da je za napako ob prodaji vedel, ali pa bo trdil, da te je s tem seznanil.

link_up ::

Kako naj ne bi bilo dokazljivo, da je lagal, ce imas carfax podatek, ki se je vnesel pred nakupom? Kako naj prodajalec ne bi vedel, da prodaja total kaput avto?
In and Out

fikus_ ::

zan013 je izjavil:


On je meni trdil da je avto tipi topi, zgodbo je zaćel spreminjat šele ko sem mu pokazal izpis iz carfax-a. Mi je kar zakuhalo pod kapo


Kaže , da je prodajalec vedel kaj prodaja. Težava bo pa to dokazati in kaj iztržiti iz zavajanja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

Ali imaš sliko oglasa, da ni slučajno tam kaj pisalo?
Magic

fikus_ ::

Verjetno je pisalo "uvožen iz Nemčije" in se končalo pri tem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Legon ::

link_up je izjavil:

Kako naj ne bi bilo dokazljivo, da je lagal, ce imas carfax podatek, ki se je vnesel pred nakupom? Kako naj prodajalec ne bi vedel, da prodaja total kaput avto?


Če je to vse kar ima bo treba dokazat, da je prodajalec vedel za podatke iz carfax. Pri klavzuli videno kupljeno, zgolj domneva, da bi prodajalec moral vedet za napako ne bo dovolj. Če je carfax vse kar ima, bo prodajalec mirno lahko trdil, da ni preveril pročila. Prodajalec tudi v 99% ni ista pravna oseba, kot je avto popravljala, ravno zato da se lahko zgovarja na nevednost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

zan013 ::

fikus_ je izjavil:

Verjetno je pisalo "uvožen iz Nemčije" in se končalo pri tem.


Tako je. Oglasa žal ne najdem več

zan013 ::

Legon je izjavil:

link_up je izjavil:

Kako naj ne bi bilo dokazljivo, da je lagal, ce imas carfax podatek, ki se je vnesel pred nakupom? Kako naj prodajalec ne bi vedel, da prodaja total kaput avto?


Če je to vse kar ima bo treba dokazat, da je prodajalec vedel za podatke iz carfax. Pri klavzuli videno kupljeno, zgolj domneva, da bi prodajalec moral vedet za napako ne bo dovolj. Če je carfax vse kar ima, bo prodajalec mirno lahko trdil, da ni preveril pročila. Prodajalec tudi v 99% ni ista pravna oseba, kot je avto popravljala, ravno zato da se lahko zgovarja na nevednost.



Tale sms sem dobil z njegove strani.
Citiram:
"Nemci (vsaj tile kjer jaz kupujem) ocenjujejo skodo z menjavo vseh originalnih delov, vcasih kaksno stvar mi popravimo za 300€ pa je ocena skode 6.000. Primer okvara turba 5.000 pa je bla na konc sam vakum doza za 160€ hin. Ocena skode je eno, izplacilo skode je pa drgo...lahko si brez skrbi, ker avto je bomba."

Ponavljam, da na pogodbi piše da je avto v brezhibnem stanju

kriptobog ::

zan013 je izjavil:

Legon je izjavil:

link_up je izjavil:

Kako naj ne bi bilo dokazljivo, da je lagal, ce imas carfax podatek, ki se je vnesel pred nakupom? Kako naj prodajalec ne bi vedel, da prodaja total kaput avto?


Če je to vse kar ima bo treba dokazat, da je prodajalec vedel za podatke iz carfax. Pri klavzuli videno kupljeno, zgolj domneva, da bi prodajalec moral vedet za napako ne bo dovolj. Če je carfax vse kar ima, bo prodajalec mirno lahko trdil, da ni preveril pročila. Prodajalec tudi v 99% ni ista pravna oseba, kot je avto popravljala, ravno zato da se lahko zgovarja na nevednost.



Tale sms sem dobil z njegove strani.
Citiram:
"Nemci (vsaj tile kjer jaz kupujem) ocenjujejo skodo z menjavo vseh originalnih delov, vcasih kaksno stvar mi popravimo za 300€ pa je ocena skode 6.000. Primer okvara turba 5.000 pa je bla na konc sam vakum doza za 160€ hin. Ocena skode je eno, izplacilo skode je pa drgo...lahko si brez skrbi, ker avto je bomba."

Ponavljam, da na pogodbi piše da je avto v brezhibnem stanju



Okvara turbo 5000 :)):)):))

Najami odvetnika. Tip te natguje na polno.

Legon ::

zan013 je izjavil:

Legon je izjavil:

link_up je izjavil:

Kako naj ne bi bilo dokazljivo, da je lagal, ce imas carfax podatek, ki se je vnesel pred nakupom? Kako naj prodajalec ne bi vedel, da prodaja total kaput avto?


Če je to vse kar ima bo treba dokazat, da je prodajalec vedel za podatke iz carfax. Pri klavzuli videno kupljeno, zgolj domneva, da bi prodajalec moral vedet za napako ne bo dovolj. Če je carfax vse kar ima, bo prodajalec mirno lahko trdil, da ni preveril pročila. Prodajalec tudi v 99% ni ista pravna oseba, kot je avto popravljala, ravno zato da se lahko zgovarja na nevednost.



Tale sms sem dobil z njegove strani.
Citiram:
"Nemci (vsaj tile kjer jaz kupujem) ocenjujejo skodo z menjavo vseh originalnih delov, vcasih kaksno stvar mi popravimo za 300€ pa je ocena skode 6.000. Primer okvara turba 5.000 pa je bla na konc sam vakum doza za 160€ hin. Ocena skode je eno, izplacilo skode je pa drgo...lahko si brez skrbi, ker avto je bomba."

Ponavljam, da na pogodbi piše da je avto v brezhibnem stanju


Ali imaš v pogodbi klavzulo videno kupljeno? Ali v pogodbi piše da avto ni bil karamboliran?

Iz zgornjega SMS boš težko dokazal, da je bil avto v prometni nesreči ocenjen kot totalka.

zan013 ::

Imam dokaz, da je bil avto totalka, izpis iz carfax-a, kjer je datum, kilometrina in celo ocena škode

Vanquish ::

ali pa je bil objavljen oglas, da avto ni bil karamboliran? Preveri na avto net sem skuraj siguren, da oglasov tam ne brisejo.

Legon ::

zan013 je izjavil:

Imam dokaz, da je bil avto totalka, izpis iz carfax-a, kjer je datum, kilometrina in celo ocena škode


To ali je bil avto karaboliran je zgolj minimalen del zgodbe. Ti rabiš dokaz, da je prodajalec vedel za to in ti je zamolčal. Še vedno pa nisi odgovoril ali imaš klavzulo videno/kupljeno v pogodbi.

Magic1 ::

Kupil je od avtohiše. Zdaj se lahko le dokazuje, ali je avtohiša prodajala avto, ki je bil totalka. Če ni to nekje jasno napisano, so očitno zavajal. Ne more avtohiša rečt, da ni vedela, ker podatki o stanju vozila so javni. Od navadnega človeka se ne more pričakovat, da bo vedel, kako preverit zgodovino vozila, od avtohiše pa se zahteva.
Jaz bi zahteval kupnino nazaj, zraven zagrozil s inšpekcijo in tožbo. Če ne sprejmejo, bo treba v akcijo. Razen, če nekje ne piše, da je avto karambolirano.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

zan013 ::

Legon je izjavil:

zan013 je izjavil:

Imam dokaz, da je bil avto totalka, izpis iz carfax-a, kjer je datum, kilometrina in celo ocena škode


To ali je bil avto karaboliran je zgolj minimalen del zgodbe. Ti rabiš dokaz, da je prodajalec vedel za to in ti je zamolčal. Še vedno pa nisi odgovoril ali imaš klavzulo videno/kupljeno v pogodbi.


Ko pridem domov, dam pogodbo v skupen share na drive-u pa bo lažje. Iz glave ne vem, sem pa prepričan, da je bilo v pogodbi zapisano da je avto v brezhibnem stanju. Več o tem ko pridem do pogodbe.

Legon ::

Se enkrat, bistveno je ali v pogodbi klavzula o prenosu odgovornosti za stvarno napako (videno/kupljeno) ali ne. Ce je, potem bo moral dokazat da je prodajalec vedel in mu je to zamolcal. To da so podatki javni(kar sploh ni res, ker jih moras kupit), da bi moral vedet itd. v taki situaciji ni dovolj, ker se je odpovedal doloceni stopnji pravne varnosti. Namrec ce je podatek javen, bi ga kot skrben kupec lahko tudi sam preveril.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Magic1 ::

Potem pa ni razlike ali kupiš avto iz tujine od fizične osebe ali avtohiše...
Magic

Legon ::

Razlika je odvisna od tega kaj pise v pogodbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

delavec44 ::

A je pri pravni osebi sploh relevantna klavzula videno kupljeno? Berem tole: https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-r...

"Prodajalci se vsaj na papirju naj ne bi več mogli skrivati za kratkim rokom garancije in bodo morali več pozornosti nameniti stanju vozila, ki ga prodajajo, vključno z realno zgodovino kilometrov in servisov. Verjetno bodo nad kupci skušali izvajati pritisk, da bi v pogodbi rok za ugotavljanje neskladja skrajšali na minimum, torej na samo eno leto."

Je pomembno ali je prodajalec za napako vedel? Če v pogodbi piše, da gre za nepoškodovano vozilo, pa ni, je izdelek neskladen.

hazlhof ::

zan013 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Offtopic
Mene zanima kje si nasel carfax za 4e?


Carfax.eu. Za en izpis sem dal 3.99€.


Verjetno misliš 39.9€? Ali pa rabim očala.

zan013 ::

Jah, s kartice mi je odbil 3.99€, loha da so se oni zmotil he he
Drgac pa je res, za en izpis 3.99€

Poznam dobrega optika ;)

OutOfTheBox ::

hazlhof je izjavil:

zan013 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Offtopic
Mene zanima kje si nasel carfax za 4e?


Carfax.eu. Za en izpis sem dal 3.99€.


Verjetno misliš 39.9€? Ali pa rabim očala.



Slovenska verzija te strani ima 19.99€. Bolje kot 40, ampak še vedno daleč od 3.99€.

bemfa ::

Tiho bodi, nič ne veš, prodaj naprej, kupi drug avto. Za osebno zadovoljstvo mu spusti kako gumo, poriši kak avto, ... Bo bolj učinkovito kot naš pravni sistem. Kregal se boš za 2-3k odškodnine 4 leta, vmes vložil 5k za sodne stroške, na koncu boš pa dobil prst v rit.

zan013 ::

OutOfTheBox je izjavil:

hazlhof je izjavil:

zan013 je izjavil:

Bizkit45 je izjavil:

Offtopic
Mene zanima kje si nasel carfax za 4e?


Carfax.eu. Za en izpis sem dal 3.99€.


Verjetno misliš 39.9€? Ali pa rabim očala.



Slovenska verzija te strani ima 19.99€. Bolje kot 40, ampak še vedno daleč od 3.99€.



Nebom argumentiral, najbrž vem koliko sem plačal?
Citiram sms od banke:
"3,99 EUR, 01.08.2024 16:45, kartica *******, CARFAX Europe GmbH."

Poleg tega je to, koliko sem placal za carfax nerelevantno v tej temi.

Tilen ::

Lahko, da je imel še kje kak balance in je razlika 3,99 EUR. :)

Tudi meni ne uspe najti ponudbe za 3,99 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlaY0 ::

delavec44 je izjavil:

Če v pogodbi piše, da gre za nepoškodovano vozilo, pa ni, je izdelek neskladen.

Samo to te reši. Če v pogodbi piše nekaj, kar se potem izkaže da ni res, potem greš lahko dalje. Če bi slučajno pisalo, da avto ni karamboliran (malo verjetno, ker tega noben ne napiše v pogodbo), potem bi imel velike možnosti da mu avto celo vrneš. Če bi pisalo da je v brezhibnem stanju pa se potem pokaže da ni (optika ne štima), je najmanj kar mora narediti prodajalec, da ti to "hibo" odpravi na svoje stroške.

Jaz recimo sem ene 15 let nazaj uspel s stvarno napako (avto ni imel lastnosti pod katerimi je bil prodan) in vrnil avto, ker so bili v pogodbi zapisani prevoženi kilometri, izkazalo pa se je da so bili le ti "prevrteni".

OutOfTheBox ::

bemfa je izjavil:

Tiho bodi, nič ne veš, prodaj naprej, kupi drug avto.


Saj veš da so take kot si ti v 16 stoletju kurili na grmadah, ker so prodajali zjebane kočije naprej, kupci pa so mislili da so v brezhibnem stanju?

Blinder ::

bemfa je izjavil:

Tiho bodi, nič ne veš, prodaj naprej, kupi drug avto. ...
Bo bolj učinkovito kot naš pravni sistem. ....
na koncu boš pa dobil prst v rit.


a je treba sploh komentirat?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

zan013 ::

Tilen je izjavil:

Lahko, da je imel še kje kak balance in je razlika 3,99 EUR. :)

Tudi meni ne uspe najti ponudbe za 3,99 EUR.


Če vpišeš VIN številko in izbereš opcijo za en izpis, je cena 3.99€. Ravnokar šel pogledat.

Tilen ::

En izpis je pri meni 19,99 EUR. Očitno se ta ponudba že prilagaja... :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matic492 ::

Pri meni je tudi 19.99€ samo sem pred 2 leti že naročil enkrat, verjetno so me shranli nekam in nimam več promocijske ponudbe hehe.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tilen ::

Carfax

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Magic1 ::

Ali mogoče nekateri gledate na morju v drugi državi:))?
Magic

bbbbbb2015 ::

zan013 je izjavil:

Živjo vsem, to je moja prva tema.

Na hitro opišem situacijo;
Začetek leta sem kupil avto od avtohiše, ubožen iz nemčije. Avto sva si z mojo boljšo polovico res želela, saj je znan model med zanesljivimi, prostoren, itd...
Prvič sem tudi vzel mal večji kredit z mislijo, da kupim nekaj novejšega in imam mir.
Avto uporabljam cca. 3 mesece, nakar me mehanik opozori pri servisu da imam poškodovano (zvito) pesto (komplet z ležajem), polosovino ter roko na levi strani, in da je najbrž prišlo do trka. Grem do avtooptika, dam avto na optiko in evo, avto je imel optiko čisto mimo (za skoraj eno stopinjo camberja razlike na obeh straneh)

Ko sem avto kupoval, sem preveril avtolog, carfax-a pa ne (budala js).

Včeraj pa sem po kratki vožnji slišal pokanje na isti strani, kjer je zadnje bil delan servis (polosovina, pesto, roka) in mi ni bilo nič jasno. Skeptičen in anksiozen grem na Carfax, plačam 4EUR in evo, avto je tik pred uvozom bil ocenjen totalka. FAK

Avto drugače zgleda v tiptop stanju, se pa trenutno prerekam s prodajalcem, kaj bi to lahko bilo. On pravi, da pač v Nemčiji ful napihujejo stroške, zaradi tega totalka in da je avto bil konkretno poservisiran, jaz pa mislim obratno.

Kako naprej? Jaz kot sam bi to že šel po pravni poti, vendar cvikam kako pa kaj. Naj se sprijaznim z mojo površnostjo pri preverjanju zgodovine avtomobila? Prodajalec je sicer naredil pogodbo kjer trdi, da je avto v tipi topi stanju.

Res bi potrebival pomoč, denarja v igri ni malo, če se poskusim avta rešit pa se vsak ki uporablja carfax lahko spotakne ob to, poleg tega pa nebi rad nobenega zajebal.

Hvala vsem vnaprej


Moj nasvet bi ti bil, da odpelješ avto do nekoga, po možnosti na uradni servis, ki bo preveril, če je prišlo do strukturne poškodbe. Se pravi, da je bila šasija kakorkoli zvita (in na mizi zravnana). To se da izmeriti, oziroma se vidijo sledi ravnanja.

Če je temu tako, potem avto prodaj.

Če pa avto nima strukturne napake, pa pač polsovino, ležaj in nogo zamenjaj. Če je treba, kupiš sam dele na AUTODOC. Narediš optiko in to je to.

Ko se vozim po Beneluxu, Nemčiji, ter severu Avstrije, vidim kup vlačilcev, naloženih s karamboliranimi avti. Na 99% so to poškodbe, kjer dejansko je kolo zvito, blatnik popokan, vrata vdrta. To so vse napake, ki se jih da popraviti v stanje novega. Je pa res, da kupci teh karamboliranih avtov to poskušajo popraviti s čim manj novimi deli. Res je tudi, da mehanikarji pogosto zelo bogato ocenijo popravilo. Avto se odpiše, lizing hiša ali kdorkoli dobi denar, avto se naprej proda, prvotni uporabnik avta pa dobi nov avto.

To kar naši mehaniki popravljajo, rihtajo, Nemci res odpisujejo. Mogoče je s turbom za 5000EUR pretiravanje, vendar je res v Nemčiji tak nonšalanten odnos.

Imamo en služben avto, BMW, z belgijskimi tablicami. Imel bo sicer sedaj 300k km in sicer služi v redu. Sedaj ga bomo prodali, ker prodamo vse na meji 300k km samo zato, ker imamo težave prodati avto pri 400k km. Nihče ga noče vzeti, niti za drobiž ne. V Belgiji ne.

Ko sem prišel s tem avtom v belgijski salon, da mi urihtajo neko malenkost, me je en Flamec napadel ko pes. Na vsak način mi je hotel prodati novega BMWja. Sem mu rekel sicer, da jaz kupujem BMWje, stare 1-2 leti, kar pridejo iz lizinga, pa mi je potem hotel prodati avto eno leto star. Komaj sem se ga znebil. Njemu ni bilo pojmljivo, da taka firma pa to in ono, da se avta, ki mi sicer korektno služi, še nisem "znebil". Avto je sicer letnik 2021.

Tako da ja, ta tendenca, da se ljudje po Nemčiji "znebijo" avta, ki je karamboliran, to je. Ne bi se cufal ne s prodajalcem, ne s sodišči. To se pač odločiš, če je avto strukturno v redu, ga popraviš na stanje novo. Če ni, ga prodaš.

Zgodovina sprememb…

Legon ::

delavec44 je izjavil:

A je pri pravni osebi sploh relevantna klavzula videno kupljeno? Berem tole: https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-r...

"Prodajalci se vsaj na papirju naj ne bi več mogli skrivati za kratkim rokom garancije in bodo morali več pozornosti nameniti stanju vozila, ki ga prodajajo, vključno z realno zgodovino kilometrov in servisov. Verjetno bodo nad kupci skušali izvajati pritisk, da bi v pogodbi rok za ugotavljanje neskladja skrajšali na minimum, torej na samo eno leto."

Je pomembno ali je prodajalec za napako vedel? Če v pogodbi piše, da gre za nepoškodovano vozilo, pa ni, je izdelek neskladen.

Iz tega bi jaz sklepal,da kot lex specialis je nad obligacijskim zakonikom. Zal pa sodne prakse nisem nasel in je vse starejse, ko je bila stvarna napaka bolj kot ne stvar obligacijskega zakonika.

Se vedno pa je problem da sploh ne vemo kaj tocno pise v pogodbi. Omenjal je brezhibno, kar pa ni enako kot nekarambolirano.

lambda ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Ne bi se cufal ne s prodajalcem, ne s sodišči. To se pač odločiš, če je avto strukturno v redu, ga popraviš na stanje novo. Če ni, ga prodaš.

A če nategneš naslednjega, bo pa problem rešen? Prodajalca pa seveda pustimo pri miru, reveža, da bo lahko v miru nategoval še naprej.

zan013 ::

Tilen je izjavil:

Carfax


Kako dodaš print screen s telefona, je***** :D mam shranjeno in ti prilepim, sam sem prezelen na tem forumu

bbbbbb2015 je izjavil:

zan013 je izjavil:

Živjo vsem, to je moja prva tema.

Na hitro opišem situacijo;
Začetek leta sem kupil avto od avtohiše, ubožen iz nemčije. Avto sva si z mojo boljšo polovico res želela, saj je znan model med zanesljivimi, prostoren, itd...
Prvič sem tudi vzel mal večji kredit z mislijo, da kupim nekaj novejšega in imam mir.
Avto uporabljam cca. 3 mesece, nakar me mehanik opozori pri servisu da imam poškodovano (zvito) pesto (komplet z ležajem), polosovino ter roko na levi strani, in da je najbrž prišlo do trka. Grem do avtooptika, dam avto na optiko in evo, avto je imel optiko čisto mimo (za skoraj eno stopinjo camberja razlike na obeh straneh)

Ko sem avto kupoval, sem preveril avtolog, carfax-a pa ne (budala js).

Včeraj pa sem po kratki vožnji slišal pokanje na isti strani, kjer je zadnje bil delan servis (polosovina, pesto, roka) in mi ni bilo nič jasno. Skeptičen in anksiozen grem na Carfax, plačam 4EUR in evo, avto je tik pred uvozom bil ocenjen totalka. FAK

Avto drugače zgleda v tiptop stanju, se pa trenutno prerekam s prodajalcem, kaj bi to lahko bilo. On pravi, da pač v Nemčiji ful napihujejo stroške, zaradi tega totalka in da je avto bil konkretno poservisiran, jaz pa mislim obratno.

Kako naprej? Jaz kot sam bi to že šel po pravni poti, vendar cvikam kako pa kaj. Naj se sprijaznim z mojo površnostjo pri preverjanju zgodovine avtomobila? Prodajalec je sicer naredil pogodbo kjer trdi, da je avto v tipi topi stanju.

Res bi potrebival pomoč, denarja v igri ni malo, če se poskusim avta rešit pa se vsak ki uporablja carfax lahko spotakne ob to, poleg tega pa nebi rad nobenega zajebal.

Hvala vsem vnaprej


Moj nasvet bi ti bil, da odpelješ avto do nekoga, po možnosti na uradni servis, ki bo preveril, če je prišlo do strukturne poškodbe. Se pravi, da je bila šasija kakorkoli zvita (in na mizi zravnana). To se da izmeriti, oziroma se vidijo sledi ravnanja.

Če je temu tako, potem avto prodaj.

Če pa avto nima strukturne napake, pa pač polsovino, ležaj in nogo zamenjaj. Če je treba, kupiš sam dele na AUTODOC. Narediš optiko in to je to.

Ko se vozim po Beneluxu, Nemčiji, ter severu Avstrije, vidim kup vlačilcev, naloženih s karamboliranimi avti. Na 99% so to poškodbe, kjer dejansko je kolo zvito, blatnik popokan, vrata vdrta. To so vse napake, ki se jih da popraviti v stanje novega. Je pa res, da kupci teh karamboliranih avtov to poskušajo popraviti s čim manj novimi deli. Res je tudi, da mehanikarji pogosto zelo bogato ocenijo popravilo. Avto se odpiše, lizing hiša ali kdorkoli dobi denar, avto se naprej proda, prvotni uporabnik avta pa dobi nov avto.

To kar naši mehaniki popravljajo, rihtajo, Nemci res odpisujejo. Mogoče je s turbom za 5000EUR pretiravanje, vendar je res v Nemčiji tak nonšalanten odnos.

Imamo en služben avto, BMW, z belgijskimi tablicami. Imel bo sicer sedaj 300k km in sicer služi v redu. Sedaj ga bomo prodali, ker prodamo vse na meji 300k km samo zato, ker imamo težave prodati avto pri 400k km. Nihče ga noče vzeti, niti za drobiž ne. V Belgiji ne.

Ko sem prišel s tem avtom v belgijski salon, da mi urihtajo neko malenkost, me je en Flamec napadel ko pes. Na vsak način mi je hotel prodati novega BMWja. Sem mu rekel sicer, da jaz kupujem BMWje, stare 1-2 leti, kar pridejo iz lizinga, pa mi je potem hotel prodati avto eno leto star. Komaj sem se ga znebil. Njemu ni bilo pojmljivo, da taka firma pa to in ono, da se avta, ki mi sicer korektno služi, še nisem "znebil". Avto je sicer letnik 2021.

Tako da ja, ta tendenca, da se ljudje po Nemčiji "znebijo" avta, ki je karamboliran, to je. Ne bi se cufal ne s prodajalcem, ne s sodišči. To se pač odločiš, če je avto strukturno v redu, ga popraviš na stanje novo. Če ni, ga prodaš.



Se strinjam z zapisanim, ampak sam sem človek principov in tega ne bom nikoli naredil, da bi enemu "podturil" avto. V najslabšem primeru ga bom obdržal in poskusil zrihtat (če ga lahko), prodajalcu pa bom omenil stroške, če bo sploh hotel poslušati

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zan013 ()

slon4 ::

printscreen s telefona lahko narediš tako, da ekran svojega telefona slikaš z drugim telefonom. In potem na gmail itd... znaš naprej...

Wonder ::

Za katerega prodajalca gre?

Daniel ::

Na Samsung telefonih je printscreen Volume- in Power obenem. Za ostale ne vem.

Nikonja ::

Fak za ta Carfax sploh nisem vedel, tudi če je 20 eur je mejhna cena če te nekdo hoče nategnit - problem je če boš pogledal velik rabljenih avtov, ker se potem kar nabere.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20635901 (24185) zobnik
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35885651 (54737) hojnikb
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11016183 (12531) solatko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5318407 (15785) St235

Več podobnih tem