» »

Zaščita novega avta

Zaščita novega avta

River0123 ::

Zanima me, če ob nakupu novega ali skoraj novega (2 leti starega) avta uporabite kakšno zaščito laka?
Slišal sem že za keramične premaze in podobno. Kakšen strošek je to in ali je vredno investicije, imate izkušnje?

kixs ::

Okoli jurja. Odvisno kam ga peljes.

WizzardOfOZ ::

Maš več opcij.
Lahko ga celega oblepiš. To bo med 1 in 2k€. In to bo najboljša zaščita. Vsi zunanji deli so polepljeni.
Lahko pa ga vsako leto enkrat ali večkrat pelješ na poliranje in zaščito laka s kemijo (od 450€ naprej). Avto je zaščiten za nekaj mesecev.

Meni je bolj pomembna zaščita podvozja. Ne perem podvozja vsak dan, ko vozim po soli in se kaj hitro pozna problem soli pozimi, ker so temperature nad ničlo in se sol lažje "hrani" s kovino.
Za to pa peljem v TriKrone in mi celotno zaščitijo podvozje. To potem ponavljaš na 3 leta. Cena okol 200€
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

celje ::

Ce imas veyrona potem mogoce. Za clio in podobno, skoda denarja. Ko ga bos prodajal ne bos dobil nic vec zanj.

starfotr ::

Najbolje je vgradit še en akumulator in dvignit potencial mase na npr. 12 V nad potencialom zemlje. Torej minus sponka se mora dotika tal, plus pa šasije na večih točkah. Tako preprečiš rjavavenje.

energetik ::

celje je izjavil:

Ce imas veyrona potem mogoce. Za clio in podobno, skoda denarja. Ko ga bos prodajal ne bos dobil nic vec zanj.

Problem je, ker zgnije podvozje in potem imaš pri 10+ letih težave na tehničnem.
Jaz sem pri mojem novem vzel DINITROL 447 v piksni, in šel čez izpostavljene dele podvozja.
vires in numeris

delavec44 ::

Eni imajo že tovarniško eno trdo peno na podvozju. Mislim, videti je da je ene vrsta pene, ko so špricnili gor in se potem strdi.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Sej to je ta Dinitrol 447.

delavec44 ::

kixs je izjavil:

Sej to je ta Dinitrol 447.


Tega ne poznam ampak piše, da ostane trajno elastičen. Pri mojem avtu je pa zadeva trda. Včasih tudi na mestih razpoka in lahko z roko odlimaš stran (debelina je par mm). Po moje dajo kakšno cenejšo zadevo gor.

IL_DIAVOLO ::

River0123 je izjavil:

Zanima me, če ob nakupu novega ali skoraj novega (2 leti starega) avta uporabite kakšno zaščito laka?
Slišal sem že za keramične premaze in podobno. Kakšen strošek je to in ali je vredno investicije, imate izkušnje?


Kupi si 5 let starega in se ne sekiraj zaradi pleha. Manj gubic in bolj mirni spanec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

misek ::

Kdo na štajerskem koncu/Maribor dela zaščito podvozja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zascita podvozja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7711594 (3549) matobeli
»

temeljna barva za avto

Oddelek: Loža
133795 (2639) SpaceCaw
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8113086 (10219) bambam20
»

Pranje avtomobila doma (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7524974 (14506) radmannsdorf
»

Poliranje stekel na žarometih (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7726222 (20708) RED_line

Več podobnih tem