» »

temeljna barva za avto

temeljna barva za avto

mulc007 ::

Popravil bom zadnji blatnik ki je začel rjavet, pa me zanima če se temeljno barvo za te namene dobi v Merkurju, ali moram vzet kako specialno iz trgovine z barvami.

Barval bom s čopičem-valjčkom.

zunno ::

Saj daš lahko barvo namešati v spreju. Pa tudi temeljne se dobi v sprejih. Bo precej lepše izpadlo, pa še popravilo se bo bolj ujemalo z originalno barvo.

Barve v sprejih recimo mešajo tukaj: http://www.bolha.com/dodatna-oprema/avt...

mulc007 ::

sprašujem za temeljno barvo!

Thuban ::

tudi temeljno barvo dobiš v spreju. Imaš kak poseben razlog, da bi jo rad nameščal s čopičem in valjčkom?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

SambaShare ::

Enkrat sem že pisal ta nasvet. Če stvar ni na vidnem mestu oz. ne moti preveč, raje samo očisti in premaži z mineralno mastjo. Postopek ponoviš na vsake pol leta in je. Barvanje je zelo nehvaležno, barva se redko obdrži, ali pa spodaj veselo rjavi dalje.

fikus_ ::

Rjo očistiš s smirkovim papirjem, ni potrebno čisto vso, premažeš s solno kislino ali po domače ferosanom (dobiš na oddelkih z barvo), pustiš da se posuši in potem kar temeljna barva čez!

737 ::

Ferrosan vsebuje fosforno kislino. S solno kislino bi železo še raje rjavelo.

fikus_ ::

Moja napaka, fosforna kislina je prav.

...:TOMI:... ::

Saj, ce ti je cilj samo, da se ne dela skoda in izgled nima veze, potem uporabi barvo, ko je all in one, za direkten nanos na rjo.
Tomi

Spajky ::

Antikorozin v Merkurju ... Tekoča raztopina, dezaktivira rjo do kovine in ko se posuši "plastificira" površino ... uporabil za notranjost pragov skozi luknjico (s šprico). Luknjico zamašil s servieto, ki je potem postala plastični čep čez en dan (vmes še vozil tisti dan, da se je povsod v notranjosti razlilo po eventuelni rji.

Prednost te zadeve - če ni na vidni strani, NI treba sploh farbat ! Cena 15€ za 1/2 L ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kamion ::

Če iščeš primer za pod barvo, vzemi primer/špric kit:

Nekaj takega:
https://www.hbbody.com.gr/product/?pid=...

Kamion ::

Če pa iščeš temeljno barvo za nanos s čopičem pa priporočam Egalin - hitrosušeči temelj, dobiš ga v sivi in rjavi barvi.
S tem sem jaz zaščitil notranjost blatnika, ko sem zavaril nov del, ki ga je požrla rja. Nato pa sem še prešprical z gumijasto zaščito podvozja Silco 2010 Underbody Elastil oz. ekvivalent Dinitrol 447 PROTECT SUPER.

Na avtu ne uporabljaj raznih paint over rust, ker bo v enem letu takoj udarilo spet ven! Če imaš rjo jo zbrusi in odstrani vse kar je rjavo. Nato premaži s ferosanom ali kakšnim podobnim rust konverterjem. Zatem pa temelj in barva ali zaščita podvozja če je na spodnji strani avta. Samo tako se boš znebil rje za nekaj časa.

Za votle dele pa priporočam Dinitrol ML, ko ga našpricaš notr nevtralizira obstoječo rjo in naredi vodoodbojen sloj, ki ščiti kovino pred rjo.

fikus_ ::

Odgovor na skoraj 3 LETA STARO zadevo?!

SpaceCaw ::

Avto očitno še ni nehal rjaveti haha :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sam bom popravil rjaveč blatnik

Oddelek: Na cesti
267824 (6517) cresh
»

Rjavenje podvozja - Mazda 6 letnik 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8112447 (9580) bambam20
»

Obnova kolesa

Oddelek: Na cesti
132631 (2166) noraguta
»

Sanacija rje na pragovih avtomobila

Oddelek: Na cesti
2513747 (12099) jalovec09
»

Barvanje BMX kolesa

Oddelek: Šport
276440 (5943) SkIDiver

Več podobnih tem