Forum » Loža » Nakupovanje na Temu
Nakupovanje na Temu
Kockar ::
AI:
Kupuj preverjene kitajske znamke neposredno iz Kitajske: Znamke, kot so Ugreen, Baseus, Anker, Vention ali Choetech, imajo svoje uradne trgovine na AliExpressu (pogosto označene kot "Official Store"). Ti kabli stanejo med 3 in 7 €, kvaliteta izdelave in kontrola kakovosti pa sta na nivoju tistih za 30 € v naših trgovinah. Ti proizvajalci preprosto preveč vlagajo v svoj ugled po celem svetu, da bi tvegali uničenje naprav.
Aliexpress / Temu imata tudi zelo veliko provizijo, vedno se splača kupovat na pravih kitajskih spletnih trgovinah če je možno.
Samael ::
Ja in ne. V veliki večini primerov, vsaj zame, ne.
Kot prvo so tudi te trgovine pogosto zgolj preprodajalci, ki ne garantirajo boljše cene, kot jo ima sam proizvajalec ali pa distributer, ki pogosto neposredno prodaja prek Alija.
Po drugi strani pa je redkokatera kitajska trgovina prilagojena zahodnemu trgu, prihajajo in izginjajo kot gobe po dežju (od teh večjih, ki so bile meni uporabne, vztraja samo še Banggood, medtem ko so DX, Gearbest, FastTech, Leddna, Honorbuy itd... bolj ali manj izginile, se preusmerile v kakšno nišno prodajo in podobno).
Da bi pa za vsako drobnarijo iskal še več nekih neznanih kitajskih trgovin prek prevajalnika, se ukvarjal s plačilnimi metodami in vsepovsod vpisoval osebne podatke, pa mislim, da ni vredno.
Sploh ker za razliko od nišnih trgovin pri teh platformah bolj ali manj točno veš, kaj lahko pričakuješ, kakšna bo metoda pošiljanja, kakšni bodo dostavni roki ter kakšna je zaščita potrošnika, če nakup ni v skladu s pričakovanji oziroma ne prispe. Tudi poštnina je marsikdaj nižja, ali pa je sploh ni.
Pa ne me zdaj narobe razumeti, tudi pri posameznih trgovcih (zenni, wurrkos, ugreen...) kaj kupim, kadar je to smotrno. Ampak pogosto ni.
Kot prvo so tudi te trgovine pogosto zgolj preprodajalci, ki ne garantirajo boljše cene, kot jo ima sam proizvajalec ali pa distributer, ki pogosto neposredno prodaja prek Alija.
Po drugi strani pa je redkokatera kitajska trgovina prilagojena zahodnemu trgu, prihajajo in izginjajo kot gobe po dežju (od teh večjih, ki so bile meni uporabne, vztraja samo še Banggood, medtem ko so DX, Gearbest, FastTech, Leddna, Honorbuy itd... bolj ali manj izginile, se preusmerile v kakšno nišno prodajo in podobno).
Da bi pa za vsako drobnarijo iskal še več nekih neznanih kitajskih trgovin prek prevajalnika, se ukvarjal s plačilnimi metodami in vsepovsod vpisoval osebne podatke, pa mislim, da ni vredno.
Sploh ker za razliko od nišnih trgovin pri teh platformah bolj ali manj točno veš, kaj lahko pričakuješ, kakšna bo metoda pošiljanja, kakšni bodo dostavni roki ter kakšna je zaščita potrošnika, če nakup ni v skladu s pričakovanji oziroma ne prispe. Tudi poštnina je marsikdaj nižja, ali pa je sploh ni.
Pa ne me zdaj narobe razumeti, tudi pri posameznih trgovcih (zenni, wurrkos, ugreen...) kaj kupim, kadar je to smotrno. Ampak pogosto ni.
Samael != Samuel
Zgodovina sprememb…
- spremenilo: Samael ()
komunist1945 ::
Razlika med no-name kitajski celicami in normalnimi:
Tolerance so popolnoma drugačne in temu primerna verjetnost, da katoda pride v stik s anodo. Veliki si zelo težko privoščijo napake, Samsung je bil ob miljardo zaradi problema s baterijami v tisti nesrečni seriji. No name kitajc bi rekel več sreče prihodnjič in mogoče spremenil ime napisan na artiklu, katerega bi normalno naprej delal.
To so nevarnosti direktnega kupovanja na Kitajskem, dobiš nevaren klump s samo 4000 mAh. V EU imaš samo najbolj kvalitetne in zanesljive 8800 mAh celice z garancijo, odgovorni EU prodajalec garantira skladnost, kvaliteto in varnost, glede na ocene so tudi stranke zadovoljne
(ne priporočam, da kdo res kupi)
rejven ::
No name 18650 z "8800mAh"
Bolan res, da mimovrste to prodaja. Še malo je teh nesreč/požarov če mene vprašaš...
Bolan res, da mimovrste to prodaja. Še malo je teh nesreč/požarov če mene vprašaš...
starfotr ::
Veliko pri nas poznanih spletnih trgovin (mimovrste, bigbang, enaa ...) je sedaj tudi marketplace za vse ponudnike, ki plačajo dovolj, da uvrstijo izdelke na njihovo spletno trgovino. Pač dodaten prodaji kanali ali pa always-on kanal. Tako pride tudi vsa (kitajska) krama na uveljavljene spletne platforme.
Magic1 ::
Nategi se še vedno lahko dogajajo. Pač nekdo odpre firmo in prodaja fake robo v drugi EU državi preko teh marketplacov. Inšpekcije imajo verjetno omejeno moč v tem primeru. Nekdo bi moral naročit 1000 teh celic in prijavit inšpekciji, da zaseže robo, mimovrste pa mora vrnit denar zaradi neustreznosti izdelka.
Magic
delavec44 ::
Veliko pri nas poznanih spletnih trgovin (mimovrste, bigbang, enaa ...) je sedaj tudi marketplace za vse ponudnike, ki plačajo dovolj, da uvrstijo izdelke na njihovo spletno trgovino. Pač dodaten prodaji kanali ali pa always-on kanal. Tako pride tudi vsa (kitajska) krama na uveljavljene spletne platforme.
Ampak kako, če prodajajo v EU. Kaj pa ta pomembna regulacija in testiranje?
Drugače kitajcev direktno še nisem videl na zgoraj omenjenih. Bolj Poljska, Češka in podobno. Roba je pa itak povsod kitajska.
starfotr ::
Ti seveda ne veš kako se CE znak pridobi.
Lahko ga natisne proizvajalec, uvoznik ali prodajalec. Bistveno je, da mora izdelek ustrezati vsem veljavnim predpisom. Če ne, je pa sistem nastavljen tako, da se ve kdo nosi odgovornosti in odškodnine.
Lahko ga natisne proizvajalec, uvoznik ali prodajalec. Bistveno je, da mora izdelek ustrezati vsem veljavnim predpisom. Če ne, je pa sistem nastavljen tako, da se ve kdo nosi odgovornosti in odškodnine.
BorutO ::
No name 18650 z "8800mAh"
Bolan res, da mimovrste to prodaja. Še malo je teh nesreč/požarov če mene vprašaš...
Zato pri meni ni ničesar baterijskega iz kitajskega temuja oz njemu podobnega. Raje plačam več in se 99% zagarantiram za varnost pred požari. Saj te na Temuju, AliExpressu ipd omamijo različni poceni izdelki in bi ga nujno hotel imeti doma, ampak ko študiraš kakšna je varnost in kvaliteta, raje ne kupim nič ali pa grem na splet brskat po uradnih trgovinah ali proizvajalcih, pa tam kupujem zadeve. Recimo, na AliExpress sem pred tedni naletel na eno zelo znižano reolinkovo wifi kamero na baterije (solarno), sicer je cena bila 30 eur ceneje kot na amazonu, pa vseeno je nisem hotel kupiti, ker ne zaupam tej kitajski trgovini, da mi bo še kje kaj zažgala. No, na koncu sem ugotovil, da so reolinkove kamere na uradni strani veliko cenejše kot so na Amazonu in ko je bil konec akcije za kamere na AliExpressu, pa so cene poletele krepko čez 200 eur, med tem, ko je na reolinkovi spletni strani ista kamera (argus 4 pro solar) stala 153 eur (še zdaj stane), pa na aliexpressu stane skoraj 350 eur ..
Tako, malo za primerjavo - Reolink - https://reolink.com/si/product/argus-4-... in AliExpress https://www.aliexpress.com/item/1005011...
Motijo me pa recimo otroške igrače z vgrajeno baterijo. Po navadi jo takoj, ko jim mine do igranja še isti dan vzamem ven integrirano baterijo in jo zamenjam od priznanega proizvajalca (recimo energizeer, duracell ipd), če je ni, pa jo naročim na amazonu ali pa prepovem to igračo. Sicer imam po celi hiši te detektorje dima, ampak pač ne zaupam kitajski elektroniki na baterije.
BorutO ::
Razlika med no-name kitajski celicami in normalnimi:
Tolerance so popolnoma drugačne in temu primerna verjetnost, da katoda pride v stik s anodo. Veliki si zelo težko privoščijo napake, Samsung je bil ob miljardo zaradi problema s baterijami v tisti nesrečni seriji. No name kitajc bi rekel več sreče prihodnjič in mogoče spremenil ime napisan na artiklu, katerega bi normalno naprej delal.
Celotno poročilo:
https://7802750.fs1.hubspotusercontent-...
starfotr ::
Poleg baterij je še drug problem. Recimo razne kemikalije.
https://www.zps.si/novice/azbest-v-otro...
Skratka igrače za otroke naj bodo škatle in ostale zastonj zadeve. Lahko tudi lesene in preverjene igrače kot je lego.
https://www.zps.si/novice/azbest-v-otro...
Skratka igrače za otroke naj bodo škatle in ostale zastonj zadeve. Lahko tudi lesene in preverjene igrače kot je lego.
Magic1 ::
Nekaj časa sem gledal enega čeha, ki je elektroniko razkopaval. Problem chep kitajske elektonike je da manjkajo najosnovnejši varnostni mehanizmi. Razdalje med primarnim in sekundarnim vezjem so daleč pod minimumom, trafoti so neprimerno naviti,... Vse to konkretno poveča verjetnost, da sw kaj zgodi. Baterije in polnilce(napajalnike) se ne kupuje chep noname!
Magic
starfotr ::
Še uveljavljene (zahodne, japonske ali korejske) znamke in vedno bolj uveljavljeni kitajski proizvajalci imajo odpoklice in incidente. Ne pa no name kitajci.
kumer ::
No name 18650 z "8800mAh"
Bolan res, da mimovrste to prodaja. Še malo je teh nesreč/požarov če mene vprašaš...
Zato pri meni ni ničesar baterijskega iz kitajskega temuja oz njemu podobnega. Raje plačam več in se 99% zagarantiram za varnost pred požari. Saj te na Temuju, AliExpressu ipd omamijo različni poceni izdelki in bi ga nujno hotel imeti doma, ampak ko študiraš kakšna je varnost in kvaliteta, raje ne kupim nič ali pa grem na splet brskat po uradnih trgovinah ali proizvajalcih, pa tam kupujem zadeve. Recimo, na AliExpress sem pred tedni naletel na eno zelo znižano reolinkovo wifi kamero na baterije (solarno), sicer je cena bila 30 eur ceneje kot na amazonu, pa vseeno je nisem hotel kupiti, ker ne zaupam tej kitajski trgovini, da mi bo še kje kaj zažgala. No, na koncu sem ugotovil, da so reolinkove kamere na uradni strani veliko cenejše kot so na Amazonu in ko je bil konec akcije za kamere na AliExpressu, pa so cene poletele krepko čez 200 eur, med tem, ko je na reolinkovi spletni strani ista kamera (argus 4 pro solar) stala 153 eur (še zdaj stane), pa na aliexpressu stane skoraj 350 eur ..
Tako, malo za primerjavo - Reolink - https://reolink.com/si/product/argus-4-... in AliExpress https://www.aliexpress.com/item/1005011...
Motijo me pa recimo otroške igrače z vgrajeno baterijo. Po navadi jo takoj, ko jim mine do igranja še isti dan vzamem ven integrirano baterijo in jo zamenjam od priznanega proizvajalca (recimo energizeer, duracell ipd), če je ni, pa jo naročim na amazonu ali pa prepovem to igračo. Sicer imam po celi hiši te detektorje dima, ampak pač ne zaupam kitajski elektroniki na baterije.
Off Topic
Je ta reolink 180 solar kamera dobra izbira za to ceno ali se dobi še kaj boljšega?
Hvala
Vredno ogleda ...
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
|---|---|---|---|
| Tema | Ogledi | Zadnje sporočilo | |
| ! | Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4 … 110 111 112 113 )Oddelek: Kaj kupiti | 1347406 (8064) | mtosev |
| » | Alibaba naročilo (strani: 1 2 )Oddelek: Pomoč in nasveti | 22612 (18032) | darkolord |
| » | Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )Oddelek: Loža | 28083 (20073) | MIHAc27 |
