» »

Nakupovanje na Temu

Nakupovanje na Temu

Vanich ::

PacificBlue je izjavil:

Evropski potrosniki so sami seb grobarji, ker raje placujejo kitajcem kot pa Eu trgu.

Meni ni problema placati vec, vsaj vem kam gre denar.


Lep primer cuck-avtošovinizma in mazohizma. Čestitam.

starfotr ::

To je svetovni trend, vsi iščejo nižjo ceno. Vedno in povsod.

In če smo že pri patriotskem obnašanju, je mnogo bolje kupit v Sloveniji, kot pa v katerikoli drugi članici v EU.

Okapi ::

PacificBlue je izjavil:

Meni ni problema placati vec, vsaj vem kam gre denar.


Samo je razlika, ali gre ta denar evropskemu proizvajalcu, ali pa preprodajalcu kitajske robe. Za preprodajalce meni dol visi, raje plačam kar neposredno Kinezu.

nekikr ::

Ampak preprodajalec zaposluje lokalno, plače nakazuje lokalno in ta lokalni denar gre v lokalno okolje. Se pravi tudi k tebi.

Okapi ::

starfotr je izjavil:

In če smo že pri patriotskem obnašanju, je mnogo bolje kupit v Sloveniji, kot pa v katerikoli drugi članici v EU.

Kvečjemu v primeru, da kupiš v fizični trgovini, kjer vsaj prodajalec ali prodajalka nekaj dobi od tega.

Če kupiš v (slovenski) spletni trgovini, kjer samo nekdo služi na račun tega, da se kot pijavka postavi med tabo in kitajskim proizvajalcem ali trgovcem, pa nisi naredil v bistvu nič koristnega za slovensko gospodarstvo. Niti ne veš, ali trgovina plačuje davke slovenski državi.

nekikr je izjavil:

Ampak preprodajalec zaposluje lokalno, plače nakazuje lokalno in ta lokalni denar gre v lokalno okolje. Se pravi tudi k tebi.

Koga zaposluje? Kitajskega dropshipperja?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

iloveboobz ::

ja, nekikr pozablja, da dnenov, k bi folk na zalogo kupoval kitajski junk, ga skladišču doma in delal fulfillment iz garazi/skladisca ni več. Se ne splača. Delaš dropshipping; torej si efektivno samo še en dodatn posrednik med kitasjko fabriko in končnim kupcom doma.
smoki

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

In nisi zaposlen? Tudi spletna stran se sama postavi, oglaševanje je AI, prav tako računovodstvo? Se pravi lahko narediš, spotoma, med službo (če niti sam nisi zaposlen) biznis z nič stroška in še vedno ne moreš konkurirati Kitajcu? Zanimivo.

iloveboobz ::

z shopify in podobnimi platformami je danes to dead easy za postavit.

Najtezje je tle najdet kupce, k bojo tvojo marzo požl, če lahko direktno od kitajca kupi. Pač tle ni nobene dodatne vrednosti, razn tega da je vmes še en posrednik.

Če bi evropski dropshipperji dejansko ves ta junk uvazal, skladiščl in delal fulfilment in dostavo v roku par dni, bi pa seveda bla dodatna vrednost in višja cena upravičena. Ampak to potem ni več dropshipping.
smoki

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Če kupiš v (slovenski) spletni trgovini, kjer samo nekdo služi na račun tega, da se kot pijavka postavi med tabo in kitajskim proizvajalcem ali trgovcem, pa nisi naredil v bistvu nič koristnega za slovensko gospodarstvo. Niti ne veš, ali trgovina plačuje davke slovenski državi.


slovenski je praviloma odgovoren za robo ki jo prodaja.. pa kitajec? gladko se mu fučka, in nihče mu nič ne more sj sploh ne poznaš izvora

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

starfotr ::

S tem da mora slovenski prodajalec tudi zadostit vsem predpisom (vračilo blaga kupljenega preko spleta, garancija, ustreznost blaga in morebitni odpoklici ...) Prav tako mora zaposlenim dati ustrezno visoko plačo, regres, bolniško ... Kar za kitajce, ki imajo lahko tibetance, ujgure ali ne vem koga še vse za sužnje, ki jim delajo tam zastonj vse procese ne drži.

fikus_ ::

Spet neko pisanje kar na pamet.
Za uvo iz ne EU držav je vsak uvoznik odgovoren za stvari,ki jih da na trg, ustrezati morajo veljavni zakonodaji in predpisom.
Fizična oseba ne daje stvari na trg, ampak jih ima za lastno uporabo, tega inšpektorji ne morejo preverjati, ali ustreza. Preverja in izloča se ponaredke, zdravila, nevarne stvari (orožje....)
Firma pa lahko daje predmet na trg in zato za njih velja EU zakonodaja oz. zakonodaja posameznih držav. Tako je stvar dogovora med prodajalcem (tukaj je govora o Temuju, torej Kitajcem) in trgovcem, kaj bo zahteval od prodajalca, dokumentacijo, teste,... ali bo vso papirologijo naredil trgovec, teste,... Ponavadi trgovec samo prevede/napiše navodila, E izjavo,... in verjame kitajski dokumentaciji, tako je najceneje. Tako da, če sumite, da priložena papirologija ni ok, zatežite trgovcu, če menite, da izdelek ne ustreza zakonodaji, zatežite trgovcu,... Kitajc je tukaj kot prodajalec izdelka trgovcu in nima kakšnih neposrednih odgovornosti do končnega kupca, odgovarja samo trgovcu, če kaj ni v skladu z dogovorom/pogodbo med njima.
Če pa nek predmet uvozi posameznik in misli, da izdelek ni v skladu s pogodbo (kar račun je, skupaj z opisom na spletni strani), potem je na posamezniku da zateži Kitajcu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
PS Ne odgovarjam trolom in provokatorjem!

Bellator ::

starfotr je izjavil:

S tem da mora slovenski prodajalec tudi zadostit vsem predpisom (vračilo blaga kupljenega preko spleta, garancija, ustreznost blaga in morebitni odpoklici ...) Prav tako mora zaposlenim dati ustrezno visoko plačo, regres, bolniško ... Kar za kitajce, ki imajo lahko tibetance, ujgure ali ne vem koga še vse za sužnje, ki jim delajo tam zastonj vse procese ne drži.


+1

Ljudje se ne zavedajo, koliko država (in zaposleni) stane delodajalca. Tudi če izdelek nekako brezplačno pričarajo, ne morejo prodajati po konkurenčni ceni.
Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

starfotr ::

In če se prodaja fizični osebi, je treba naredit navodila v slovenščini. Kar spet zahteva stroške. Za to pa rabiš obseg prodaje. Kitajci bi komot naredili vse to. Samo potem tudi cena ne bi bila več tako nizka.

Pač, treba je imeti za vse na nekem trgu enotna pravila. To je sicer utopija, vendar vsaj približno naj bo urejeno.

delavec44 ::

Bellator je izjavil:

starfotr je izjavil:

S tem da mora slovenski prodajalec tudi zadostit vsem predpisom (vračilo blaga kupljenega preko spleta, garancija, ustreznost blaga in morebitni odpoklici ...) Prav tako mora zaposlenim dati ustrezno visoko plačo, regres, bolniško ... Kar za kitajce, ki imajo lahko tibetance, ujgure ali ne vem koga še vse za sužnje, ki jim delajo tam zastonj vse procese ne drži.


+1

Ljudje se ne zavedajo, koliko država (in zaposleni) stane delodajalca. Tudi če izdelek nekako brezplačno pričarajo, ne morejo prodajati po konkurenčni ceni.


A ga morajo? Očitno gre za nepotrebne poklice, naj grejo delati kaj drugega.

Kaj pa če ne rabim garancije, slo navodil in poprodajnih storitev in jih z veseljem zamenjam za nižjo ceno. Izdelek je pa itak enak.

Bellator ::

To, da je tvoj denar več vreden kot moj, je zelo pogosto razmišljanje v Sloveniji. Zadnjič se je nek jamrač poskušal prepirati z natakarico v btcju, da ga lupijo, ker gostinca kava stane .2 evra.

Kaj pa če ne rabim garancije, slo navodil in poprodajnih storitev in jih z veseljem zamenjam za nižjo ceno. Izdelek je pa itak enak.


Zahvali se državi, ki te reči predpisuje.
Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

starfotr ::

Kaj pa če ne rabim garancije, slo navodil in poprodajnih storitev in jih z veseljem zamenjam za nižjo ceno. Izdelek je pa itak enak.


Lahko greš v Afriko in tam kupuješ in uporabljaš. Tu pa veljajo malo drugačna pravila.

MIHAc27 ::

starfotr je izjavil:

To je svetovni trend, vsi iščejo nižjo ceno. Vedno in povsod.

In če smo že pri patriotskem obnašanju, je mnogo bolje kupit v Sloveniji, kot pa v katerikoli drugi članici v EU.


Zakaj bi, če Gorenjev stroj stane v avstriji manj, kot v sloveniji? Pustimo to, da je firma sedaj v lasti kitajcev. tovarna je še vedno v sloveniji. Se prav vidi, da nas je treba lupit, če to podpiramo.

starfotr ::

Primerjaš skupni evropski trg s kitajci? Bravo, res.

Kretencr ::

Foter rad plačuje premium cene za krš. :))

Bellator ::

Tudi delodajalci menijo tako kot ti, zato zaposlujejo vedno več Azijcev, ker mi smo premium in delamo krš. Zakaj bi nekdo pri nas najel/zaposlil premium, ampak kot praviš, krš programerja, če lahko za isto ceno dobi vsaj 5 Azijcev?
Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

delavec44 ::

Bellator je izjavil:

Tudi delodajalci menijo tako kot ti, zato zaposlujejo vedno več Azijcev, ker mi smo premium in delamo krš. Zakaj bi nekdo pri nas najel/zaposlil premium, ampak kot praviš, krš programerja, če lahko za isto ceno dobi vsaj 5 Azijcev?


Bedna primerjava. Mi govorimo o enakih izdelkih. Kaj preprodajalec naredi drugega kot jih nabavi na Kitajskem, doda slo navodila in nudi 1 letno garancijo. Aja, teste skladnosti opravi, izdelek je pa enak kot tisti brez testov.

Saj enako je s slo uvozniki, zato pa folk raje kupuje v Nemčiji prek spleta.

Magic1 ::

Največji problem kitajske robe, ki je kupljena direkt prek Kitajcev, da veliko ne zadošča nobenim standardom. Ali Amazon kaj preverja, če artiki za katere je Amazon pošiljatelj (ne pa prodajalec) ustrezajo Eu standardom?
Magic

delavec44 ::

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.

starfotr ::

No, skratka, sedaj se bodo kitajci prilagodili ali pa ne bodo več prodajali tu.

delavec44 ::

Saj Trump je isto govoril, ko je vpeljeval dodatne carine. Bomo videli.

starfotr ::

Zet je uvajal carine kar tako malo, kakor je pihnil veter.

Nobena druga država se ne gre takih udarcev pod pasom, kot se gredo kinezi. Trgovina je zadeva, kjer so potrebne stroge regulacije, drugače gre za razpad sistema.

blackbfm ::

delavec44 je izjavil:

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.


kater del od pravni stroški in stroški dela so v sloveniji višji od kitajske vukojebine ne razumeš

delavec44 ::

blackbfm je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.


kater del od pravni stroški in stroški dela so v sloveniji višji od kitajske vukojebine ne razumeš


Daj sledi temi. Odgovarjal sem na standarde.

starfotr je izjavil:

Zet je uvajal carine kar tako malo, kakor je pihnil veter.

Nobena druga država se ne gre takih udarcev pod pasom, kot se gredo kinezi. Trgovina je zadeva, kjer so potrebne stroge regulacije, drugače gre za razpad sistema.


Zakaj? Free market pa to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Technics ::

Magic1 je izjavil:

Največji problem kitajske robe, ki je kupljena direkt prek Kitajcev, da veliko ne zadošča nobenim standardom. Ali Amazon kaj preverja, če artiki za katere je Amazon pošiljatelj (ne pa prodajalec) ustrezajo Eu standardom?


Samsung je zadoščal standardom pa so se njihove baterije vžigale..pa še tukaj je xx firm katere so znane in se jim je tudi dogajalo podobno... Razlika je samo da pri velikih se to hitro pozabi,zaradi ugleda ter moči na trgu,pri manjših pa jih to hitro pokoplje..

delavec44 ::

Tudi Takata airbagi so zadoščali standardom... dokler te ne ubije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

Bellator ::

delavec44 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.


kater del od pravni stroški in stroški dela so v sloveniji višji od kitajske vukojebine ne razumeš


Daj sledi temi. Odgovarjal sem na standarde.



Zakaj potem sploh omenjaš trojno ceno, če ti ni jasno zakaj je takšna?

Glede tistega o programerjih.... v drugih temah izrazito gledaš na P/P.
Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

delavec44 ::

Bellator je izjavil:

delavec44 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.


kater del od pravni stroški in stroški dela so v sloveniji višji od kitajske vukojebine ne razumeš


Daj sledi temi. Odgovarjal sem na standarde.



Zakaj potem sploh omenjaš trojno ceno, če ti ni jasno zakaj je takšna?

Glede tistega o programerjih.... v drugih temah izrazito gledaš na P/P.


Saj sem rekel da mi ni jasno zakaj je trojna. Gre za identičen izdelek, made in China.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

starfotr ::

Zakaj? Free market pa to.


No, daj preizkusi to tezo v realnem svetu. Izvozi nekaj na Kitajsko. Lahko samo eno stvar, enkratno. Je mnogo težje, kot je to v obratni smeri.

Bellator ::

Če ti ni jasno zakaj trojna cena, potem beri, kaj je napisal kolega.

blackbfm je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek za trojno ceno.


kater del od pravni stroški in stroški dela so v sloveniji višji od kitajske vukojebine ne razumeš
Preveri koliko mtoseva si v resnici!

https://mojkviz.neocities.org/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

delavec44 ::

Pa smo šli full circle.

Mogoče bosta bolj srečna če popravim moj odgovor vezan na EU standarde, ker višja cena nekako ni bil point:

"Samo to je malo beden izgovor, če potem pri nas lahko kupiš identičen izdelek."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

blackbfm ::

Samsung je zadoščal standardom pa so se njihove baterije vžigale


boljš bi blo da bi se čungalunga kitajske, bi bili kupci pravno bolje zaščiteni.. prekleti eu birokrati!!1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

komunist1945 ::

Tudi Samsung se je naučil, kje mora nabavit:

Samsung routinely sources batteries from Chinese manufacturers like Amperex Technology Limited (ATL) for its smartphones, including budget (Galaxy A and M series) and flagship devices.

blackbfm ::

brez regulacij in odgovornosti bi ble čungalunga baterije bolj varne!

delavec44 ::

Regulacija je zgleda le na papirju.

blackbfm ::

aja pol so odpoklici izdlekov zarad dobre volje proizvajalcev.. oni vejo kaj je dobro za potrošnika!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Magic1 ::

Gre se tudi za odgovornost. Če pride izdelek direkt iz Kitajske do končnega kupca, ni tukaj nobene odgovornosti. Če ti kupiš kitajsko napravo s defektno baterijo in ti pogori hiša, se bodo Kitajci samo smejali. Če ti pogori zaradi Samsungovega telefona, boš zgradil še boljšo hišo na njihov račun.
Magic

delavec44 ::

Sem skeptičen, da boš od Samsunga dobil za novo hišo. Tako kot sem skeptičen, da BMW daje za nove avte in garaže, ker jim obstoječi gorijo.

Je bil že kakšen takšen primer pri nas? Razen če govoriš za USA. Ker potem je skoraj redundantno, da še zavarovanje hiše plačujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

blackbfm ::

Sem skeptičen, da boš od Samsunga dobil za novo hišo. Tako kot sem skeptičen, da BMW daje za nove avte in garaže, ker jim obstoječi gorijo.


prej kot od Shop110430226282

delavec44 ::

blackbfm je izjavil:

Sem skeptičen, da boš od Samsunga dobil za novo hišo. Tako kot sem skeptičen, da BMW daje za nove avte in garaže, ker jim obstoječi gorijo.


prej kot od Shop110430226282


Torej imaš 0,1% možnosti namesto 0%. Super.

Kretencr ::

Če ji bili kitajski izdelki tako zelo slabi in nevarni kot pravite nekateri bi trg naredil svoje. Z veseljem plačujete še več za neizogiben zaton EU, smešno za popizdit. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kretencr ()

blackbfm ::

ja ti si za deregulacijo, da ti kitajci ne bodo prodajal samo klumpa, ampak res totalno sranje.. prekleti birokrati!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Magic1 ::

Razlika med no-name kitajski celicami in normalnimi:

Tolerance so popolnoma drugačne in temu primerna verjetnost, da katoda pride v stik s anodo. Veliki si zelo težko privoščijo napake, Samsung je bil ob miljardo zaradi problema s baterijami v tisti nesrečni seriji. No name kitajc bi rekel več sreče prihodnjič in mogoče spremenil ime napisan na artiklu, katerega bi normalno naprej delal.
Magic

OutOfTheBox ::

Magic1 je izjavil:

Gre se tudi za odgovornost. Če pride izdelek direkt iz Kitajske do končnega kupca, ni tukaj nobene odgovornosti. Če ti kupiš kitajsko napravo s defektno baterijo in ti pogori hiša, se bodo Kitajci samo smejali. Če ti pogori zaradi Samsungovega telefona, boš zgradil še boljšo hišo na njihov račun.


10 let nazaj sem kupil HDMI kabel za prenosni računalnik v dodaten monitor, iz AX. Takrat sem sicer redno kupoval kable in podobno poceni šaro iz kitajske. Skratka, zadevo priklopim (samo kabel v HDMI, niti ne v monitor), samo posvetilo se je iz tam in začelo smrdet.

Draga šola, ampak dodatno elektroniko ki jo priklopim v svoje drage naprave kupujem izključno original oz. preverjene proizvajalce. Mi ni več panike dat 30EUR za kabel ;((

Skratka, kitajcu sem samo povedal da mi je skurilo laptop, on pa je povedal da je to nemogoče.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

AI:
Kupuj preverjene kitajske znamke neposredno iz Kitajske: Znamke, kot so Ugreen, Baseus, Anker, Vention ali Choetech, imajo svoje uradne trgovine na AliExpressu (pogosto označene kot "Official Store"). Ti kabli stanejo med 3 in 7 €, kvaliteta izdelave in kontrola kakovosti pa sta na nivoju tistih za 30 € v naših trgovinah. Ti proizvajalci preprosto preveč vlagajo v svoj ugled po celem svetu, da bi tvegali uničenje naprav.

iloveboobz ::

Magic1 je izjavil:

Razlika med no-name kitajski celicami in normalnimi:

Tolerance so popolnoma drugačne in temu primerna verjetnost, da katoda pride v stik s anodo. Veliki si zelo težko privoščijo napake, Samsung je bil ob miljardo zaradi problema s baterijami v tisti nesrečni seriji. No name kitajc bi rekel več sreče prihodnjič in mogoče spremenil ime napisan na artiklu, katerega bi normalno naprej delal.


pri cenah 18650/21700 celic, k se dobijo iz evrope in so renomiranih (sicer kitajskih) znamk, je res nesmisel to kupovat preko aliexpress ali podobnih platform.
Recimo nkon ima odlične cene, sploh kakšnih reclaimed varjant.
smoki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4110 111 112 113 )

Oddelek: Kaj kupiti
56321347406 (8064) mtosev
»

Alibaba naročilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6422612 (18032) darkolord
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7728083 (20073) MIHAc27

Več podobnih tem