» »

Utripanje monitorja Samsung 959NF

Utripanje monitorja Samsung 959NF

«
1
2

mato22 ::

Dons sem kupu monitor Samsung 959NF in sem zlo zadovojen, samo po parih urah uporabe, mi je začel monior nekj utripat. Vsake par sekund utripne, kot da be se malo zabliskalo, ne veliko ampak se opazi, se paravi spust eno svetlobo vsake nekaj sekund.
A kdo ve zakaj???

  • spremenil: mato22 ()

Dr_M ::

nes nazaj, pomoje je defekten. verjetno bo hmal crknu visokonapetostni transformator.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ali3n ::

Če je priklopljen na isti razdelilec kot računalnik, morda niha napetost... probi ga preklopit v samostojno vtinico...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

lopov ::

S kolegico sva tudi kupila ta monitor. Priklopljenega ima na Gf2MX 400 in je tudi zacela opazati taksno anomalijo. Najprej je mislila, da je krivec monitor, pa se je izkazalo, da je grafika (testirano z LCD monitorjem). Ne vem zakaj a na njenem starem monitorju utripanja ni bilo opaziti :/

TribesMan ::

Mogoče previskok ali prenizek nivo signalov iz grafične...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mato22 ::

Recimo zdele ko sem ga spet prižgal, tega ne dela več, bom pa videl kaj bo čez par uric.

Popaj ::

Jas mam tudi samsunga, pa se mi dogaja isto. Samo meni se je to prvič zgodilo
po enem letu. Med tem časom nisem menjal grafične kartica (gf 4200 ti), vklopljen pa je
v isti podaljšek kot računalnik, zraven pa je še kabl od tvja.

Zgodilo se mi je ene tri krat do zdaj, zdaj pa je spet mir. Jas sem ziher, da je kaj
narobe z monitorom.

VASkO ::

ce ma vas toliko enako napako, mora biti to neka serijska napaka

lopov ::

Joj ... ne me strasit ... Moj je 2 meseca izven garancije (se mi zdi da je eno leto, ce je vec, je pa se OK). Ampak dela mi brez problemov!

Za serijsko napako se mi zdi malo hecno da se do sedaj ne bi se nic pojavilo. Ali pac, pa tega se nihce ni podrobneje "analiziral"? Googlanje mi vrne samo clanke kako oh in sploh je ta monitor (peeshuka, saj ga tudi sam priporocam!). Al smo nesrecniki v Slo dobili serijo znj kvalitete :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

mato22 ::

Zaenkrat mi dela še lepo, brez utripanja. Bom pročal še kasneje.

ali3n ::

dozdeva se mi, da je 3 leta garancije...? bom pobrskal med računi...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mato22 ::

Ja 3 leta piše tud men na računu tko da je to super.

mato22 ::

Vedno bolj opažam, da se problem pojavlja samo zvečer. Probal sem tud vštekati monitor v svojo vtičnico, pa se isto pojavi.

JohnyB ::

A si probov DEGAUSS!
Apple iMac

mato22 ::

sem probal ja pa ne pomaga.

mato22 ::

A če nesem monitor nazaj, bi mogu dobiti novega. Star je 3 dni tko da če nesem nazaj hočem novega ali pa denar nazaj.
A lahko to zahtevam?

ali3n ::

8 dni od dneva nakupa - vse ureja štacuna; po 8mih dneh - uradni servis...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mato22 ::

Edino škatlo sem stran vrgel a ma to kej veze???

jk ::

Imam samusung 700nf. Podobno je utripal tud meni (mislim da 2 tedna) pol je pa crknil. Ko sem uveljavljal garancijo so hotl vse tud škatlo:O , sicer ne vem zakaj ampak zahteval so. To je bilo 10 mesecev nazaj, kako je zdaj ne vem.

Dead_Eye ::

škatla nima veze če je stvar defektna
The one and only

mato22 ::

Tud sam tko mislm, sej ne kupm škatle ampak kupm monitor konec koncev.
Sem ga dons nesu nazaj , na servis. Bomo vidl kaj bo.

lopov ::

Ce bos rabil skatlo se oglasi, jo hranim ravno zaradi taksnega primera.

Moj je tko star vec kot 1 leto in na servisu najbrz ne bi prevec tezili :)

b.

mato22 ::

Sem danes dobil monitor nazaj in niso odkrili nič, rekli so da je njim delal normalno. Poll sem ga prejle prižgal in eve zdele po 3 urah mi je prviš spet začel utripat. Tko da verjetno tam sploh niso kej preveč gledal v ekran.
In zdej bom jest to lepo nesu nazaj, škatlo sem že dobil celo in ga bom reklamiral.
Se prav da lahko zahtevam denar nazaj???

boštjan ::

če je manj kot 8dni od nakupa

mato22 ::

Sem dobu nov monitor, so mi ga zamenjal. Ja danes je blo 7 dni, tko da sem dal reklamacijo.
Upam da bo zdej v redu.

mato22 ::

Evo monitor je sedaj prižgan že 7 ur in dela brez problemov. Sem vsaj siguren zdej, da je blo z unim monitorjem res nekaj narobe.

ali3n ::

si mel pač smolo... veliko užitkov ob gledanju slike na novem monitorju... jaz še vedno trdim, da je vreden 65k sit... take napake, se pa lahko zgodijo vsakemu proizvajalcu (določen odstotek...).

PS: zanimivo je, da nisem zasledil nobenega (ampak res niti enega) posta v zvezi "NF959-kam na servis?" ma kod kako informacijo kak je support na servisu (če bi že kej blo v treh letih...)?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Binji ::

Mam starejsi monitor LG (Samsung) pa dela isto. Koliko pa stane popravilo ce trafo crkne?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

če ma Brane2 čas popravt in če niso predragi deli - kak 6-pack...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

JIM22 ::

mato22 mene pa zanima kje si kupil ta monitor. Ka baje se jih težko dobi.

mato22 ::

Na žalost sem ga mogu kupt v Mlacomu, kjer so jih imel edino na zalogi, jaz pa sem bil brez monitorja.
Drugače pa jih imajo sedaj na zalogi tukaj in tukaj, kjer sem ga tud mislil kupit, tko da če kupuješ, pohiti, ker ti monitorji grejo kot za med.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mato22 ()

gujs ::

Majo jih pa tud v JAE d.o.o. ker sem ga kupil en teden nazaj!

zlobcek ::

isto je delal meni prvih nekaj dni. Zdaj dela uredu ze pol leta.

JIM22 ::

Hvala vam za informacijo.
LP!!:))

bastadu ::

Zanima me, če je kdo kupoval ta monitor prek mimovrste.domenca.com in je imel takšne probleme z njim?

TylerDurden ::

Ko sem kupoval tipkovnico pri njih je pisalo da je na zalogi, nakar se mi 10 dni niso oglasili, potem sem počasi začel popizdevati in jim napisal mail kje je tipkovnica. Čez cca. 2 ure sem dobil klic, da tipkovnice ni na zalogi, in da lahko počakam 3 tedne da jo dobavijo. Seveda sem preklical naročilo in jo šel kupit drugam.
Stvar, ki me je najbolj zmotila je, da me niso obvestili, da ne morejo dobavit. In to 10 dni!!!
Let\'s make some soap ...

Dr_M ::

pf...take mejhne stvari ze nebi kupoval prek neta. jest sm glih zdej dubu eno logitechovo tipkovnico, ki stane cca 3500sit, za 50% cenej iz stacune :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Zanima me izrecno za ta monitor, ker so mi rekli, da sem edini ki se pritožuje nad utripanjem monitorja...

ali3n ::

jaz sem ga kupu prek enaa, slabe dve leti nazaj...
itak je isti uvoznik, potem so samo dilerji različni (štacune);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mato22 ::

Zamenjaj monitor tako kot sem ga jaz. Zdej mam novega in dela super, nobenega utripanja. Prejšni pa mi je skoz neki utripal, tko da ti priporočam, da ga takoj zamenjaš.

bastadu ::

Ja sem ga že včeraj poslal nazaj in pričakujem novega...

turbolenca ::

Lp.
Mato22.
Ali dela nov monitor BP. Meni so tudi zamenjali monitor, vendar mi ta prikazuje krive crte.
Zanima me, ce tudi tvoj nov monitor prikazuje krive linije.

Thx!

jk ::

Tud jaz sem ga kupil preko mimovrste en teden nazaj. Opažam pa isto napako kot bastadu in mato22. Bastadu kakšen je postopek vrnitve monitorja? So ti ga takoj zamenjal?

bastadu ::

Poslal sem nazaj in čakam novega...

mato22 ::

Men novi monitor dela odlično brez težav, tko da nimam nobenih težav.

turbolenca ::

Mato22!!
ali so črte na tvojem zaslonu ravne ali krive(vodoravne)????

??????'

mato22 ::

Črte so ravne.

turbolenca ::

Meni so na LanComu rekl, da je to čist normalno, da ima krive črte, in da nikjer nebom najdu 959NF brez napak.
Kaj vi pravite na to folk ????

ali3n ::

definiraj "krive črte"....:\
pri men morda visi slika (horizontala) na sredini za kak mm (pa raje rečem pol mm) - "morda" zato, ker nism ziher (če dolg gledaš v točko enkrana, se ti itak zdi vse postran);
vertikalno je na obeh robovih ravno...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

turbolenca ::

če predpostavima, da imava čes cel ekran ravno črto.Gledava najprej zgornjo polovico ekrana: na tej ravni premici imava tri točke( na skrajni levi, na sredini in na skrajni desni) . Na sredinski točki je krivulja upognjena za 2-3mm navzdol v primerjavi z desno in levo skrajno točko.
Isto se dogaja z spodnjim delom ekrana, samo da je krivulja upognjena navzgor.

Na pomoč!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dell WA2209- utripanje slike

Oddelek: Zvok in slika
121078 (864) ivanuscha
»

LCD 970P stojalo

Oddelek: Strojna oprema
222371 (1635) TechBeats
»

Problemi z SAMSUNG SyncMaster 959NF

Oddelek: Strojna oprema
111281 (1065) JustVi
»

A ma kdo Samsung 959NF?

Oddelek: Pomoč in nasveti
271757 (1294) Hux
»

Vprašanje o trinitronih

Oddelek: Pomoč in nasveti
402084 (1492) Hux

Več podobnih tem