» »

izredni študij EF - podiplomc

izredni študij EF - podiplomc

jerry9999 ::

Pozdravljeni,

s tem študijskim letom se nameravam vpisati na magisterski študij ekonomije (Univerza v Ljublajni, ekonomska fakulteta), smer poslovna informatika. Študirati nameravam izredno in ob tem delati, zaposlen sem redno ter delam dopoldne. Zanima me ali ima kdo izkušnje iz druge, še boljše pa če so iz prve roke, kako mu je šel študij, je res kar pravijo, da je treba veliko več samoiniciative? Pred tem sem uspešno zaključil študij na FE-ju (Univerza v Ljubljani, VŠ program).

Torej zanima me ali je kdo bil v podobni situaciji in če je lahko "normalno" naredil tako faks in zdraven delal, ne da je bil 2 leti brez življenja?

Lp

joez7 ::

Ne boš ne šiš ne miš. Delodajalci raje vzamejo Pravega informatika - Feri, ali pa pravega ekonomista - revizija ali podobno. Drgač pa študij kot študij, vse se da naredit. Leder šteje, in znajdlivost.

jerry9999 ::

Jaz sem dobil ravno nasprotne informacije, multidisciplinarnost, torej stroka plus ekonomija = perfektno za kakšnega prodajnega inženirja.

brbr21 ::

Iz druge roke... po njegovih besedah en bolj uporabnih študijev pri nas. Sicer že pred leti, ampak je zadevo naredil ob vodenju super uspešne firme. Pravi, da ni za umret, zicleder pa vseeno rabiš.

Kombinacija znanj ekonomije in informatike je ena najbolj iskanih. Dodaj še nekaj let izkušenj (brez tega si 0!) in si idealen za področja kjer je DENAR, ne fičniki koderjev.... big data, solution architect. management... vsebina, ne System.Console.WriteLine("Hello, World!"); >:D

FERI - rezultat je večinoma koder (code monkey). Naj mi oprostijo res redke izjeme. Dodana vrednost večine pa vse bolj limitira proti 0. Sploh po eksploziji hitrih razvojnih okolij in AI rešitev.

Invictus ::

jerry9999 je izjavil:

Jaz sem dobil ravno nasprotne informacije, multidisciplinarnost, torej stroka plus ekonomija = perfektno za kakšnega prodajnega inženirja.

Ja, za nekoga, ki vse ve, in nič ne zna.

Tam ne naučijo nič pametnega. Profesorji predavajo neke stare zadeve, sam da nabijajo ure, ponavadi kar berejo iz knjig, ali pa kupijo tako, ki ima še prezentacije zraven...

Sem delal sam, pa nisem končal, ker sem bil tako razočaran, tako nad programom, kot nad profesorji. Neka babnica iz IJS nas je poučevala gopher, ftp, in poodbna zgodovinska sranja.

Itak sem imel vse seminarske 10, tudi kadar smo delali ekipno, ker se profesorjem ni sanjalo o čem govorim(o), ker sem naredil malo bolj računalniško strokovne seminarske ter direktno iz prakse.

Meni je samo manjkala magistrska, star program, pa me je bodoči mentor tako zamoril s svojim odgovorom, da se sploh nisem lotil. Ko so dali zadnje roke, sem imel še nek namen, ampak sem preprosto predobro služil kot freelancer, pa mi je bilo to izguba časa.

BTW. je to bolonjski magisterij? Še bolj izguba časa. Raje pojdi delat magisterij na FRI; da boš vsaj na nivoju starega diplomiranega inženirja.

Ti ekonomisti se daleč preveč cenijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jerry9999 ::

Gre za bolonjski sistem. Glede FRI-ja nisem niti razmišljal, me toliko tja ne vleče, bi še vedno rad bolj v elektro stroki delal, je pa res da je nekaj analitike v moji službi.

joez7 ::

Zaželjena je tehniča izobrazba - primarno (z dobrimi skilsi), nadgrajena z ekonomijo.
Obratno pa se firme izogibajo. Če misliš ob delu, pejt tisto kar ti firma financira in nudi napredovanje, drugače pozabi. Fri boš bol težko zvozil, še posebej če nimaš osnov.
Glede na to, da maš končano elektrotehniko, zakaj ne greš tu delat mag. ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joez7 ()

Invictus ::

jerry9999 je izjavil:

Gre za bolonjski sistem. Glede FRI-ja nisem niti razmišljal, me toliko tja ne vleče, bi še vedno rad bolj v elektro stroki delal, je pa res da je nekaj analitike v moji službi.

Bog pomagaj, inženir elektro bolonjske stopnje bo šel delat poslovno informatiko in potem bluzil kot prodajalec v IT...

Recept, raje ne povem zakaj...

joez7 je izjavil:

Zaželjena je tehniča izobrazba - primarno (z dobrimi skilsi), nadgrajena z ekonomijo.

Tudi tega se en rabi preveč...

Če imaš dobre računalniške skilse, se da čisto fajn živeti brez sales sranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

joez7 ::

Ni blo mišljeno kot prodajnik, ekonomija ti da tudi druge poglede, oziroma ti razčisti fundamente, pod pogojem, da razumeš (mišljena je optimizacije, racionalizacija... z tehničnimi skilsi).

tony1 ::

Napisal je prodajnega inženirja, kar je evfemizem za prodajalca.

OP, vse je odvisno od tega, kaj te v poslu zanima, če te čisto tehnično delo ne zanima, potem je smiselen magisterij nekje zunaj tehnične stroke. Če bi hotel biti tehnični človek, potem se, kot so že pisali, raje vpiši na kakšen drug program.

Magisterij na EF, o katerem pišeš, bi bil zanimiv, če bi hotel biti prodajalec ali pa, recimo, šef inženirjev (nekoč je Jure tle gor napisal, da je ponosen, da mu v karieri nikoli ni bilo treba biti šef; je pa biti šef recept za nekaj višjo plačo tudi v še tako plačno omejeni SLO firmi).

Invictus ::

tony1 je izjavil:

nekoč je Jure tle gor napisal, da je ponosen, da mu v karieri nikoli ni bilo treba biti šef

Pod to se podpišem...

Pa zaslužim bolje od mojih šefov...

Naj se oni jebejo s strankami in ostalimi paraziti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jerry9999 ::

Podal sem primer, kje bi verjetno to bilo najbolj uporabno (prodajni inženir), sam si kariere ne gradim oz ne zamišljam kot nekdo, ki bi bil prodajni inženir, pošteno povedano imam v službi opravka tudi z nekaj poslovne analitike, mi pa študij omogoča delodajalec.

Na magisterij elektrotehnike ne morem iti, vasj ne v Ljubljani, že nekaj časa ni možno izredno študirati podiplomca, saj je preveč vpisa na rednem delu. Ostale univerze to ponujajo, vendar pa niso v Ljubljani.

Tody ::

Glede na to da sem zaključil ef mi podiplomc sploh ne koristi. Mag ti bo prišel prav če boš delala v kaki javni upravi ali pa organizacijah kot so OECD ali pa kaka banka. Seveda se boš moral ukvarjat z ekonomijo, kako modeliranje napovedovanje ali analiziranje.

Če hočeš postati prodajalec je to overkill pojdi v kak trening kako se prodaja.

joez7 ::

jerry9999 je izjavil:

Podal sem primer, kje bi verjetno to bilo najbolj uporabno (prodajni inženir), sam si kariere ne gradim oz ne zamišljam kot nekdo, ki bi bil prodajni inženir, pošteno povedano imam v službi opravka tudi z nekaj poslovne analitike, mi pa študij omogoča delodajalec.

Na magisterij elektrotehnike ne morem iti, vasj ne v Ljubljani, že nekaj časa ni možno izredno študirati podiplomca, saj je preveč vpisa na rednem delu. Ostale univerze to ponujajo, vendar pa niso v Ljubljani.


Če ti delodajalec financira, pejt točno tisto kar želi, verjetno boste sklenili pogodbo - ( pa da ne boš šel žejen, nekateri oblubijo šel za 2. letnik, potem pa ni nič). Šnel kursov se izogibaj - monky.

jerry9999 ::

Hvala za mnenja in komentarje, primarno sem hotle pridobiti kakšne informacije izkušnje nekoga ki je to delal oziroma bil v taki poziciji. Vseeno hvala, v primeru, pa da se kdo najde, naj prosim napiše ;).

tony1 ::

Tody je izjavil:

Glede na to da sem zaključil ef mi podiplomc sploh ne koristi. Mag ti bo prišel prav če boš delala v kaki javni upravi ali pa organizacijah kot so OECD ali pa kaka banka. Seveda se boš moral ukvarjat z ekonomijo, kako modeliranje napovedovanje ali analiziranje.

Če hočeš postati prodajalec je to overkill pojdi v kak trening kako se prodaja.


Tri firme nazaj so vsi prodajalci delali (in naredili) stari magisterij na EF. Firme rabijo tudi ljudi z nazivi, je pa to z bolonjo nekoliko izzvenelo, saj mag. ni več znanstveni naziv...

jerry9999 je izjavil:

Hvala za mnenja in komentarje, primarno sem hotle pridobiti kakšne informacije izkušnje nekoga ki je to delal oziroma bil v taki poziciji. Vseeno hvala, v primeru, pa da se kdo najde, naj prosim napiše ;).


Razmisli, kaj te zanima, in napiši. Če je mag. študij v interesu delodajalca, ga ta financira, in bi tam ostal še nekaj časa, pa ponudbo lahko sprejmeš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

jerry9999 ::

Tko je, delodajalec bi mi plačal študij, zanima me več ali manj elektrotehnika in finance mogoče v prihodnjosti kakša služba v zvezi s trgovanjem elektrike, mislim pa ostati pri temu delodajalcu.

Glede študija sem še razmišljal Krško energetika vendar pa je problem potem povezava, saj nisem iz tistega konca Slovenije.

tony1 ::

S stališča kariere se drži dveh univerz, ki sta bila najprej ustanovljeni. Še bolje pa samo prve.

deleted ::

Ker sem sodeloval z EF ti lahko povem, da so kompetence profesorjev na Poslovni informatiki precej borne.

Lahko potrdim tole od Invictusa: " Tam ne naučijo nič pametnega. Profesorji predavajo neke stare zadeve, sam da nabijajo ure, ponavadi kar berejo iz knjig, ali pa kupijo tako, ki ima še prezentacije zraven..."

Kar se mene tiče izguba časa in denarja. Vsekakor pa malo bolj na nivoju od raznoraznih doo-faks magisterijev.

jerry9999 ::

Hvala.
Sej se mi je kar zdelo da je to to, kar se tiče strokovnosti. Tisti faksi, ki so zasebni so vrjetno še slabši, pa tudi niso vredni nekega imena, pri magisteriju na ekonomski me verjetno ne bo mihče "zafrkaval" naparam kakšnemu GEA ali pa DOBA.
Ostlae fakulteta pa malo zvisijo zaradi nezmožnosti izrednega magisterija.

Invictus ::

Če ti plača služba, pojdi.

Ampak se zavedaj, da ti s tem delodajalec zaveže štrik okoli vratu, ker boš moral to šolnino odslužiti.

Kar lahko pomeni, da odpadejo tudi vse povišice in ostale zadeve, nenujne za delo, saj te delodajalec drži za jajca, pa pojdi in odplačaj šolnino.

Pri pogodbi glede tega bodi previden, naj notri piše koliko šolnine se mesečno odplača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tody ::

V sloveniji še nismo na nivoju zaposlovanja kjer bi štel ugled ustanove. V podjetjih kjer lahko mešaš zrak mores zadovoljiti kriterijem o stopniji v podjetjih kjer mores kaj pokazat pa te hitr pogruntajo mag gor al pa dol.

FireSnake ::

tony1 je izjavil:

Napisal je prodajnega inženirja, kar je evfemizem za prodajalca.

OP, vse je odvisno od tega, kaj te v poslu zanima, če te čisto tehnično delo ne zanima, potem je smiselen magisterij nekje zunaj tehnične stroke. Če bi hotel biti tehnični človek, potem se, kot so že pisali, raje vpiši na kakšen drug program.

Magisterij na EF, o katerem pišeš, bi bil zanimiv, če bi hotel biti prodajalec ali pa, recimo, šef inženirjev (nekoč je Jure tle gor napisal, da je ponosen, da mu v karieri nikoli ni bilo treba biti šef; je pa biti šef recept za nekaj višjo plačo tudi v še tako plačno omejeni SLO firmi).


O čem ti to?
Ekonomist šef inženirjev? Recept za neuspeh. Dokazano. Info iz večih firm iz prve roke.
Šef inženirjev je dober le, če je v preteklosti delal to, kar delajo zdaj podrejeni. Pa pravi karakter mora biti.
Ekonomisti pa živijo v svojem svetu, razumejo tehnično nič in so katastrofe od vodij.
Na EF jim ego nabijejo. In zato niso primerni za vodje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tony1 ::

Da bo za kaj mora seveda v osnovi biti tehnničen človek; ni pa to nujno, ker če si TI šef, se ti - tipično slovensko - lahko tudi je6e, če si slab šef. Važno je, da lahko drugim serješ po glavi in vlečeš šefovsko plačo. OPja je spraševal, če je z EFjem možno karierno napredovanje in dobil je odgovor kaj lahko s tem faksom postane..

(Eden mojih najboljših šefov je bil 20 let tehničar (naredil srednjo računalniško, šel delat, naredil faks ob delu), nato je šel delat ob delu še magisterij na EF. To je recept za biti kvaliteten šef tehničnim ljudem.)

jerry9999 ::

Ne gre se mi, da bom tam šefa špilal pa nekaj ukazoval. Je pa veliko dfelovnih mest, kjer je zahtevana 7. stopnja izobrazbe, že zaradi tega se mi zdi to prednost. Itak v zasebnem sektorju se to potem velikokrat spregleda (stopnjo izobrazbe), javni sektor pa je kar pozoren na take zadeve.
Glede tehničnosti, seveda samohvala ni nekaj vredna vendar sem kar tehnično podkovan, pred elektrotehniko na fakulteti sem bil v srednji tehnični šoli (elektro smer).

tony1 ::

Skratka, ti kar pejt narediti omenjen program.

jerry9999 ::

Hvala, sporočim ko bom študiral kaj pa kako oziroma bom na vsake toliko napisal mnenje, možnost da se opečem pa seveda je.

WhiteAngel ::

No ja, to je vseeno smer prodajnika, ne muči se preveč z informatiko. Pri nas v firmi smo nekaj časa iskali pozicijo devrel, ampak se je izkazalo, da človek, ki ne zna for zanke, žal ne more nobenega posla izpeljat brez še enega inženirja zraven. Zato smo obupali in raje zaposlili FRI/FMF in med njimi iskali ekstraverte. Programerji pač govorijo drugačen jezik od ekonomistov. Dve popolnoma nasprotni področji.

brbr21 je izjavil:


Kombinacija znanj ekonomije in informatike je ena najbolj iskanih. Dodaj še nekaj let izkušenj (brez tega si 0!) in si idealen za področja kjer je DENAR, ne fičniki koderjev.... big data, solution architect. management... vsebina, ne System.Console.WriteLine("Hello, World!"); >:D


Se strinjam. Zato rabiš vsestranskega inženirja. Ne ekonomista >:D

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Invictus je izjavil:

tony1 je izjavil:

nekoč je Jure tle gor napisal, da je ponosen, da mu v karieri nikoli ni bilo treba biti šef

Pod to se podpišem...

Pa zaslužim bolje od mojih šefov...

Naj se oni jebejo s strankami in ostalimi paraziti...


Jaz če bi bil šef in bi imel firmo. Bi nekoga nastavil na to pozicijo jaz pa bi šel v penzijon.

Tody ::

Če mene vprasas in ignoriras stopnje, ker pac to bulshit enkrat ko naredis faks, bi raje sel delat certifikat iz iiba ali ibm / google project management certifikat

https://slovenia.iiba.org/

Tole ti da konkretna znanja o poslovnem svetu, tista mehka znanja ki niso programiranje, lotanje in upravljanje z cnc mašino. EF pač ce te zanima statistika na 101 način... Vrjetno so že zamenjal program ampak...

Invictus ::

miha98 je izjavil:

Invictus je izjavil:

tony1 je izjavil:

nekoč je Jure tle gor napisal, da je ponosen, da mu v karieri nikoli ni bilo treba biti šef

Pod to se podpišem...

Pa zaslužim bolje od mojih šefov...

Naj se oni jebejo s strankami in ostalimi paraziti...


Jaz če bi bil šef in bi imel firmo. Bi nekoga nastavil na to pozicijo jaz pa bi šel v penzijon.

To je samo recept za disaster.

Potem ti šefi prevzamejo posle in ustanovijo svojo firmo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

miha98 ::

Aja? Sej veš da jih pol vlačim vsepovsod a ne?

tony1 ::

V Slo pravnem redu je takih primerov skoraj nemogoče malo, čeprav se delanje bypass firm (čeprav je izraz star 35 let, toliko kot "tranzicijska udbomafija") še vedno dogaja. Večinoma se ob tem gleda stran in zavzdihne: "hja, dokler je šlo, je bilo v redu". Pravzaprav je občutek nekega (straho)spoštovanja med enim lopovom in drugim, in potem se raje ne lotevajo en drugega. Morda kdaj okrog ovinka kdo koga kje na kakšni tretji fronti zajebe, to je pa to...

Pri nas se raje stisne kakšno majhno ribo, za katero veš, da nima denarja in ozadja za sabo, npr. kakšnega malega šefiča, ki se je preveč na glas pohvalil, da si je našel novo dobro službo tam in tam, ne ve pa, da ima njegov direktor tam in tam ravno dovolj poznanstev, da mu priložnost zje6e...

bajsibajsi ::

Tule smo se dotaknili v dveh temah:
Magisterij EPF ali EF?
Vzporedni študij ekonomije

Dobra (ali slaba, kakor se vzame) stran je, da po novem sistemu smer Poslovna informatika naj ne bi vec imela predmeta Upravljalna ekonomika.

detroit ::

tldr; če se ti da ja, sam imam še dva izpita na istem, ... ampak ta dva izpita me čakata že 5+ let:)

Če boš zagotovo se lotil in zaključil (ni težko pač mal glupe piflarije in nekaj zanimivih predmetov - vsaj zame) potem le investiraj tisti cekin in čas, v nasprotnem primeru škoda časa in denarja - duuuuuh.

p.s. @bajsi ravno UE in statistika mi manjkata itk
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slaba izbira podiplomskega študija

Oddelek: Šola
457014 (5060) AEx_1-7
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10125856 (19053) jernejl
»

kam na podiplomca?

Oddelek: Šola
226496 (5543) bajsibajsi
»

Ko se ti v življenju naenkrat zacikla (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814369 (10944) m0LN4r
»

Študij ekonomije po inž. študiju (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6713115 (11615) Isotropic

Več podobnih tem