» »

Magisterij Evropska pravna fakulteta

Magisterij Evropska pravna fakulteta

Listopisar ::

Zdravo!

Imam vprašanje v zvezi s študijem na Evropski pravni fakulteti

op. tole sem že enkrat vprašal (23. maj 2023), a nisem prejel odgovora, zato poskušam vnovično:

Prijavljam se na program magistrskega študija prava na Evropski pravni fakulteti. Natančneje se prijavljam na izredni študij. En magisterij že imam, sem star 26 in sem redno zaposlen za nedoločen čas. A s trenutno diplomo sem omejen glede tega, kje in kaj lahko delam (mam magisterij iz zgodovine). Odločil sem se za magistrski študij prava na Evropski pravni fakulteti Nove Univerze v Ljubljani (EPF NU). Opravit moram štiri diferencialne izpite (v nasprotju s PFLJ, kjer jih je treba opraviti 11), potem pa trajblat dva letnika.

(in ja, vem, da po osnovni izobrazbi nisem pravnik pa da nimam omogočenega dostopa do PDIja, a jebiga z magisterijem iz prava je človk vsaj na več mestih zaposljiv kot z magisterijem iz zgodovine).

Je kdo mogoče vpisal takšen študij oziroma pozna koga, ki je opravil diferencialne in magistrski študij na EPF NU? Kako je z izpitnimi obveznostmi, kako je s prisotnostjo na predavanjih (glede na to, da nisem iz Ljubljane, me je strah, da se bom moral vsak dan furat popoldan še v Ljubljano), kako je z vajami, so profesorji kaj prilagodljivi za nas, ki smo izredni, itd. itd. itd. Če imate kakšne nasvete, napotke; jih prosim delite!

LP in lep pozdrav!

6151 ::

Listopisar je izjavil:

a jebiga z magisterijem iz prava je človk vsaj na več mestih zaposljiv kot z magisterijem iz zgodovine


Z magisterijem pravne fakultete UL LJ ali UL MB, ne pa evropske "pravne" fakultete
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

trololololo ::

Listopisar je izjavil:

Zdravo!

Imam vprašanje v zvezi s študijem na Evropski pravni fakulteti

op. tole sem že enkrat vprašal (23. maj 2023), a nisem prejel odgovora, zato poskušam vnovično:

Prijavljam se na program magistrskega študija prava na Evropski pravni fakulteti. Natančneje se prijavljam na izredni študij. En magisterij že imam, sem star 26 in sem redno zaposlen za nedoločen čas. A s trenutno diplomo sem omejen glede tega, kje in kaj lahko delam (mam magisterij iz zgodovine). Odločil sem se za magistrski študij prava na Evropski pravni fakulteti Nove Univerze v Ljubljani (EPF NU). Opravit moram štiri diferencialne izpite (v nasprotju s PFLJ, kjer jih je treba opraviti 11), potem pa trajblat dva letnika.

(in ja, vem, da po osnovni izobrazbi nisem pravnik pa da nimam omogočenega dostopa do PDIja, a jebiga z magisterijem iz prava je človk vsaj na več mestih zaposljiv kot z magisterijem iz zgodovine).

Je kdo mogoče vpisal takšen študij oziroma pozna koga, ki je opravil diferencialne in magistrski študij na EPF NU? Kako je z izpitnimi obveznostmi, kako je s prisotnostjo na predavanjih (glede na to, da nisem iz Ljubljane, me je strah, da se bom moral vsak dan furat popoldan še v Ljubljano), kako je z vajami, so profesorji kaj prilagodljivi za nas, ki smo izredni, itd. itd. itd. Če imate kakšne nasvete, napotke; jih prosim delite!

LP in lep pozdrav!


če nimaš pedagoške smeri, naredi izpite in se zaposli kot prof. zgodovine. trenutno učiteljev primanjkuje oz. jih še bo. ker gredo cele generacije v penzijo... ne rini v pravo, ker je prenasičen poklic - v prihodnosti bo pa še bolj, ker bo ai nadomestil njihovo mešanje megle v marsičem.

starfotr ::

Menim, da kdor ni sposoben naredit normalnega faksa od UL ali UM, je bolje da ima v lajfu samo srednjo šolo narejeno.

Groot ::

Kot ti je že nekdo povedal, z MAG na Jambrekovem sranju od Evropske pravne fakultete ne boš prav nič bolj konkurenčen kot si sedaj. Pravnikov iz LJ in MB je preveč in posledično je zelo verjetno da boš ob prijavi na katero koli delovno mesto imel vsaj enega za konkurencno. Če ne zadaneš ravno najbolj zabitega kadrovnika ali pa imaš next level prepričevalne sposobnosti (kar glede na svoje trenutno stanje najbrž nimaš), pač ne boš konkurenčen.

nejc_nejc ::

Pojdi na 1 stopnjo kemije, gradbenistva,strojne ali ele.

otago ::

@Listopisar
lahko ti povem, da je ena strojepiska* plačala..ups... naredila Jambrekovo fakulteto, bila v pravi stranki(IJJ) in postala vodja organizacijske enote podobne pomembnosti, organizacije ala UE Koper. Svobodni je še niso menjali in zgleda bo prevetrila burje. Predhodno je pridobila diplomo na Višji Šoli B2/Gea College.

Glede na množično menjavo generacij v prihodnjih 5 letih v šolstvu, državni upravi je, v kolikor je cilj Javni sektor, Javna uprava, to morebiti pot. Imaš pa formalno že pogoje, če imaš 7.stopnjo izobrazbe. Jambrek prodaja papir, ne znanja.

V gospodarstvu si pa s tem, brez predhodnega znanja prava*, nekajletne prakse, le še en za izbris prijave na delovno mesto.

Predvidevam, da ima Pravna fakulteta študij zasnovan 3+2 oz. 4+1, in je magisterij nadgradnja prve stopnje (bachelor degree). Kakšen pravnik pa si brez grizenje rimskega prava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Ribicija ::

Iz prakse dodam k zgornjim, da boš res dobil samo papir, nekega resnega znanja primerljivega z znanjem pravnikov, ki so diplomirali na UE LJ ali MB pa ne boš imel. Boš pa imel veeeeliko samozavesti, ker jih tam nahajpajo, da je joj. Vsi mislijo, da so pojedli vso pravniško pamet sveta.
Če si zgodovinar je najboljša opcija, da pridobiš ustrezno pedagoško znanje in se zaposliš kot učitelj v OŠ ali v srednji šoli. Startaš mislim, da v 30 razredu, kar pomeni, da je bruto plača 1,4k EUR, ampak s pridnim delom se da lepo napredovati in prideš v neke normalne plačilne razrede. Pa še skoraj nemogoče je izgubiti službo.

c3p0 ::

Slabih pravnikov je ogromno, žal tudi med odvetniki in sodniki. Tako da en gor ali dol...

alešhojs ::

Itak je klasika, da se na tem forumu poveličuje le naravoslovne fakse iz UL in UM. Bognedaj, da koga zanima kakšna družboslovna smer!

Jaz vseeno ne bi dal v nič vseh teh privatnih fakultet, čeprav jih verjetno večina naredi z levo roko. Vse je odvisno od študenta, koliko se angažiraš, hodiš na predavanja, bereš in izobražuješ tudi v prostem času. Tudi iz takšnih faksov lahko veliko odneseš.

Poznam par ljudi, ki so hodili na MLC Ljubljana ali na Evropsko pravno in so precej zadovoljni. Med profesorji so odvetniki, tožilci, celo sodniki iz prakse in tudi kar se snovi tiče se ne dudlaš 900 strani rimskega prava, ampak pač pridobivaš neko uporabno pravniško znanje. Toliko, da ti je jasno delovanje našega pravnega sistema, kateri zakoni in področja prava urejajo katere snovi, seveda gredo tudi bolj v podrobnosti. V določenih podjetjih zaposlenim, sploh na malce višjih položajih, takšno znanje zelo koristi.

Če bi jaz osebno izbiral, bi se sicer vpisal na program Pravo in management nepremičnin, ker s tistimi ostalimi magistrskimi programi (pravo ali civilno in gospodarsko pravo) ti bodo dejansko konkurenca tudi pravniki iz "ta prave" Pravne fakultete.

Sicer pa s tem faksom ne boš iskal zaposlitve kot "pravnik pravnik", ampak boš bolj s svojim pravniškim znanjem doprinesel na kakšnih drugih delovnih mestih.

V glavnem, na koncu boš imel 7. stopnjo in 2 leti znanja iz neke smeri, ki te pač zanima. Jaz bi rekel go for it.

fikus_ ::

Kikiriki univerze so še vedno kikiriki univerze, gre se v glavnem za služenje denarja ustanoviteljev. Ne smejo biti prezahtevne, ker potem ne bi imele študentov.
Če gledate, katera področja pokrivajo, je to prelaganje papirja in filozofiranje, nobene konkretne smeri, katere diplomanti morajo potem na trgu pokazati konkretno znanje in sposobnosti iz naučenega področja.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Magic1 ::

Sej tip že ima 7. stopnjo. Če ga zanima pravo na nekem osnovnem nivoju, ki bi ga pridobil na tej ustanovi, naj si zrihta učno gradivo in ga naštudira. Oziroma naj si dobi službo, kjer bo deklica za vse za kakšnega pravnika v podjetju in se uči iz prakse.
Kot so povedali že zgoraj, je pravnikov iz zajebanih faksov pri nas kot listja. Kdo bo hotel fake "pravnika" s kupljenim papirjem?!? 99% boš bolje plačan, kot učitelj zgodovine.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doktorat ali druga diploma

Oddelek: Šola
6594 (452) Groot
»

[PF] Programi za izpopolnjevanje

Oddelek: Šola
81565 (1263) Raptor F16
»

Študij prava (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9727297 (25086) ramiz?!
»

Watson študira medicino (spet) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6216464 (13766) KleBac
»

plačevanje kreditinih točk za nadaljevanje letnika

Oddelek: Šola
245074 (4014) Ramon dekers

Več podobnih tem