» »

Kriza natalitete

Kriza natalitete

Temo vidijo: vsi

Miki N ::

A pri tem nadomestnem materinstvu dobiš kak popust, če greš nadomestno mati sam napumpat? Ker tole z nekim prenašanjem celic sigurno predstavlja nek dodaten strošek? Ali pa to naredijo zate kar zaposleni v kliniki.

gort ::

Vprašaj zainteresirane stranke - odločitve pa niso nespremenjljive.

D3m ::

In, če se mati, ki nosi otroka premisli?

Jo boste na štrik poslali?
|HP EliteBook|R5 6650U|

gort ::

D3m je izjavil:

In, če se mati, ki nosi otroka premisli?

Jo boste na štrik poslali?

Moram res razlagati še bolj podrobno, kaj je bilo mišljeno "odločitve pa niso nespremenjljive", ker se to lahko zgodi. Ne vem sicer, kolikim je padla ideja - forumsko popularno? - štrika v glavo namesto povrnitve investicije... Ljudje smo različni, ni prav veliko zagotovljenih stvari. Mogoče za podrobnosti vprašaš, kako se to dejansko rešuje v Rusiji, Ukrajini in podobnih omenjenih državah?

Vprašaj zainteresirane stranke - odločitve pa niso nespremenjljive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

KG-348 ::

gort je izjavil:

Zanimivo, kar tema se dela od pesimizma in pomanjkanja perspektive - v času, ko je zaposlitev zgodovinska. Menda. Nekaj drugega je, verjetno.

Ja zaposlitev je zgodovinska, imamo zgodovinsko veliko slabih služb in zgodovinsko malo ljudi ki jih hočejo opravljat

D3m ::

Pol pa naj ne jamrajo, da ne morejo ničesar ustvariti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

arnecan1 ::

Jarno je izjavil:

D3m je izjavil:

A je šla kariera. 8-O

Glupača.


To ni povsem natančna ugotovitev. Verjetno je šlo za inteligentno in karierno orentirano/zagrebeno osebo s postporodnimi težavami psihološke narave.

Je pa to zanimiv indikator, da se pogosto ljudje z boljšimi priložnostmi za kariero odločajo za manj otrok.
Korelacija med uspehom v karieri in inteligenco ni zanemarljiva.
Torej gre reprodukcijska konvergenca bolj v neko povprečje glede določenih inteligenčnih karakteristik.

Pa kaj si star 5 let ali kaj?

Otroka daš v posvojitev. Tisoče parov čaka, da posvojijo belega otroka, da jim ne bo treba v Afriko, če niso glih Angelina Jolie, katera dela to zaradi reklame.

Sicer pa je ena od rešitev tudi dodatna konkretna obdavčitev mladih brez otrok. Pri koliko letih, to je sedaj vprašanje. Jaz bi dal mejo 28 let. Po drugi strani pa davčne in stanovanjske olajšave za pare z otroki. Čim več otrok, čim več olajšav. Seveda bi te olajšave vezal na delo. Tisti, kateri v življenju niso delali ene ure in tudi ne bodo delali, pač teh olajšav ne bi bili deležni. Ker bi bile oajšave vezane na dohodek in zaposlitev.

Seveda je to zelo izvoljiv program. Ker je verjetno preveč "fašističen", kajti zajame premajhen odstotek avtohtonega prebivalstva..

KG-348 ::

Saj ne jamrajo, jamrajo delodajalci ki morajo zaposlovat bangladeševce, jamra država, ker ni natalitete in grozi kolaps socialne države in jamrate vi, ker vas skrbi da bo Slovencev manj, tujcev pa več. Sicer pa, kaj pa lahko ustvarijo s temi slabimi plačami? Ok dva brez otrok in kakim stanovanjem na podstrehi še, če pa je otrok vmes pa vse postane precej bedno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KG-348 ()

D3m ::

Zakaj bedno?

Obrazloži.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

arnecan1 je izjavil:

Jarno je izjavil:

D3m je izjavil:

A je šla kariera. 8-O

Glupača.


To ni povsem natančna ugotovitev. Verjetno je šlo za inteligentno in karierno orentirano/zagrebeno osebo s postporodnimi težavami psihološke narave.

Je pa to zanimiv indikator, da se pogosto ljudje z boljšimi priložnostmi za kariero odločajo za manj otrok.
Korelacija med uspehom v karieri in inteligenco ni zanemarljiva.
Torej gre reprodukcijska konvergenca bolj v neko povprečje glede določenih inteligenčnih karakteristik.



Sicer pa je ena od rešitev tudi dodatna konkretna obdavčitev mladih brez otrok. Pri koliko letih, to je sedaj vprašanje. Jaz bi dal mejo 28 let. Po drugi strani pa davčne in stanovanjske olajšave za pare z otroki. Čim več otrok, čim več olajšav. Seveda bi te olajšave vezal na delo. Tisti, kateri v življenju niso delali ene ure in tudi ne bodo delali, pač teh olajšav ne bi bili deležni. Ker bi bile oajšave vezane na dohodek in zaposlitev.

Seveda je to zelo izvoljiv program. Ker je verjetno preveč "fašističen", kajti zajame premajhen odstotek avtohtonega prebivalstva..


Vsecno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kayzon ()

KG-348 ::

D3m je izjavil:

Zakaj bedno?

Obrazloži.

Ker zaradi vseh stroškov kupuješ vse najceneje in si vedno v stresu zarad denarja. Okej če nimata najemnine in imata šenkano stanovanje se verjetno da lepo shajat. Ampak takih, ki imajo stanovanje pri 20-30 letih je zelo malo in to se odraža v odnosu mlajših generacij do vrednote kot je ustvarjanje lastne družine

D3m ::

Zato pa je predlog od arnecan1 dober.

Ker pokriva pare z družino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

KG-348 ::

On ima neke radikalno utopične ideje, ki bi naredile več škode kot dobrega. Pomanjkanje časa in denarja so glavni problemi mladih. Torej 4 dnevni delovnik, odrezat birokracijo in dovolit več gradnje po državi, zastonj vrtce ali UTD za starša ki ostane doma z otrokom v višini povprečne plače. Ja..drago je ampak toliko stane. Denar se pa da dobit, pa ne od mladih ki ga tako nimajo ampak tistih, ki imajo nakopičenega že tako čisto preveč in se jim še naprej kopiči

arnecan1 ::

Kaj bi naredilo več škode?

Tudi če ni koristi, ni škode.

Kdor ne dela ni deležen dodatnih ugodnosti pri olajšavah od dohodkov iz dela za svoje otroke. Kakšna škoda bi to bila?

Kdor dela, bi mu dali celo večletni kredit za stanovanje. Če bi prej šel v pokoj, bi lastništvo in odplačevanje prevzel njegov otrok. Seveda, če ima družino. Variant za pomoč je nešteto. Seveda samo za tiste, kateri delajo in imajo družine. A si neploden? Nič hudega, tvoja partnerka ni. Naj gre na umetno oploditev.

Prosim argumentiraj, kaj bi bilo več škode kakor koristi? Da spodbujamo rodnost med delavskim razredom, namesto brezposelnimi, kjer več otrok obeh brezpoeslnih prinese večje dohodke in lepše preživetje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

tikitoki ::

@ginek kaj nimas argumentov, da sprasujes o meni osebo, ko je govora o druzbenem problemu?

gort ::

KG-348 je izjavil:

Ja zaposlitev je zgodovinska, imamo zgodovinsko veliko slabih služb in zgodovinsko malo ljudi ki jih hočejo opravljat

Hehe, ja, na zaposlenost sem mislil, je bilo dovolj očitno... Ali zahteven pa si :D

KG-348 ::

arnecan1 je izjavil:

Kaj bi naredilo več škode?

Tudi če ni koristi, ni škode.

Kdor ne dela ni deležen dodatnih ugodnosti pri olajšavah od dohodkov iz dela za svoje otroke. Kakšna škoda bi to bila?

Kdor dela, bi mu dali celo večletni kredit za stanovanje. Če bi prej šel v pokoj, bi lastništvo in odplačevanje prevzel njegov otrok. Seveda, če ima družino. Variant za pomoč je nešteto. Seveda samo za tiste, kateri delajo in imajo družine. A si neploden? Nič hudega, tvoja partnerka ni. Naj gre na umetno oploditev.

Prosim argumentiraj, kaj bi bilo več škode kakor koristi? Da spodbujamo rodnost med delavskim razredom, namesto brezposelnimi, kjer več otrok obeh brezpoeslnih prinese večje dohodke in lepše preživetje?


Ti domnevaš da so finančni vzroki edina prepreka, zaradi katere se ljudje ne odločajo za otroke. Potem bi kaznoval ljudi, ki jih nimajo. To bi pričakoval od kakšne Kitajske ne pa države iz Evropske Unije. Že to, da marsikdo sploh nima partnerja pri 28 in bi zato bil kaznovan je distopično in taka ureditev bi potem morala biti povsod v razvitem svetu, če hočeš da ti ljudje ne bi zbežali iz države. Če ljudi prisiliš v starševstvo, a misliš da bodo odgovorno vzgajali otroke?

gort je izjavil:

KG-348 je izjavil:

Ja zaposlitev je zgodovinska, imamo zgodovinsko veliko slabih služb in zgodovinsko malo ljudi ki jih hočejo opravljat

Hehe, ja, na zaposlenost sem mislil, je bilo dovolj očitno... Ali zahteven pa si :D

Saj to nima veze, niti nisem ciljal na slovnico. Brezposelnost je res nizka, ne odraža pa finančne slike mladih ljudi. Stroški so visoki, ljudje zaslužijo premalo, dobrih delovnih mest je malo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KG-348 ()

gort ::

KG-348 je izjavil:

Brezposelnost je res nizka, ne odraža pa finančne slike mladih ljudi. Stroški so visoki, ljudje zaslužijo premalo, dobrih delovnih mest je malo

Ja, ok, bom poklical Roberta :D

hojnikb ::

miha98 je izjavil:

Mogoče ja mogoče ne. Povej kje najdem lepotico? Kje iskati? Moj budget ni pomemben. Pomembno je to kar sem napisal zgoraj...


Najprej zapel tega starga bmwja v preso, pa bojo kr same prsle. Plačat jih bo se vseen treba, sam iskat vsaj nebo..
#brezpodpisa

Lowink ::

Paradox je simpl, no life no girl. just so simpl.

miha98 ::

hojnikb je izjavil:

miha98 je izjavil:

Mogoče ja mogoče ne. Povej kje najdem lepotico? Kje iskati? Moj budget ni pomemben. Pomembno je to kar sem napisal zgoraj...


Najprej zapel tega starga bmwja v preso, pa bojo kr same prsle. Plačat jih bo se vseen treba, sam iskat vsaj nebo..


Pa kaj si ti kaj bral moje poste? Na Ptuju ni lepotic... kje v Sloveniji so oz. Jih lahko najdeš? Kakšen klub v Ljubljani?

Miki N ::

Prehitevaš. Ti bi kar na lepotičkah diplomiral a še na debeloritih Ptujčankah seminarske nisi naredil? In to s paleo-švabamobilom? No ja, si saj zadal izziv - pohvalno.

gruntfürmich ::

D3m je izjavil:

Zato pa je predlog od arnecan1 dober.

predlog je dober za najbolj zabite ljudi v družbi. torej za točno takšne, za katere ne želimo da se plodijo. arnecan1 je tipičen predstavnik človeka, za katerega bi bilo bolje da bi njegovi starši bili dodatno obdavčeni ker so imeli otroke.

KG-348 je izjavil:

Saj ne jamrajo, jamrajo delodajalci ki morajo zaposlovat bangladeševce, jamra država, ker ni natalitete in grozi kolaps socialne države in jamrate vi, ker vas skrbi da bo Slovencev manj, tujcev pa več. Sicer pa, kaj pa lahko ustvarijo s temi slabimi plačami? Ok dva brez otrok in kakim stanovanjem na podstrehi še, če pa je otrok vmes pa vse postane precej bedno

poleg tega jamrajo še koristni idioti, ker ne dojamejo kaj vse so recimo nekdaj naredili da so ljudje brezskrbno šopali otroke, in kaj danes delajo se da folk težko odloči za otroke, ker so otroci obsojeni na propad
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Miki N je izjavil:

Prehitevaš. Ti bi kar na lepotičkah diplomiral a še na debeloritih Ptujčankah seminarske nisi naredil? In to s paleo-švabamobilom? No ja, si saj zadal izziv - pohvalno.


Kako boš šele pihal , ko bo obrodilo sadove. Kot mandarine iz doline Neretve...

Miki N ::

miha98 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Prehitevaš. Ti bi kar na lepotičkah diplomiral a še na debeloritih Ptujčankah seminarske nisi naredil? In to s paleo-švabamobilom? No ja, si saj zadal izziv - pohvalno.


Kako boš šele pihal , ko bo obrodilo sadove. Kot mandarine iz doline Neretve...


Ne, ne saj to je dobro - prav delaš ... ampak ne pozabi na poročilo za člane. S podrobnostmi!

ginekk ::

tikitoki je izjavil:

@ginek kaj nimas argumentov, da sprasujes o meni osebo, ko je govora o druzbenem problemu?


No, tu se verjetno ne strinjava kaj točno je družben problem. Streha nad glavo ni bila nikol zlahka dostopna, po drugi strani pa manjko le te nikol ni bila glavna težava za nataliteto.

Ker si ti za moj primer po parih podrobnostih kako je šlo zaključil, da sem bil priviligran. Lahko jaz za tvojega, brez podrobnosti, vnaprej zaključim da si nesposoben, ter se zgovarjaš na sistematski - aka družbeni problem. Morda nesposoben že primerno partnerko najt, ki je začetek razmišljanja ustvarjanja družine.

Lahko da ni res, ampak svojih okoliščin nočeš pojasnit niti anonimno.

D3m ::

miha98 je izjavil:

Miki N je izjavil:

Prehitevaš. Ti bi kar na lepotičkah diplomiral a še na debeloritih Ptujčankah seminarske nisi naredil? In to s paleo-švabamobilom? No ja, si saj zadal izziv - pohvalno.


Kako boš šele pihal , ko bo obrodilo sadove. Kot mandarine iz doline Neretve...


Mmmmmmmm....mandarine

|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

Jebemti, saj se mora prav nazaj držati, da se ne prekucne.:))

D3m ::

Ima močan center. 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

miha98 ::

Osebnost je važna... Kaj gledate ostali ne vem...

WhiteAngel ::

m0LN4r je izjavil:


Vcasih je bila druzina, otroci vrednota, druzbena.
Danes je vrednota instagram story v izzivalnih kopalkah s koktejlom iz tajske ali pa pac tresenje ritke in dekolteja na tiktoku.
Jebiga, pac eno dve generaciji je pobral delulu social media life.


Kva je to delulu?

GregiB ::

WhiteAngel je izjavil:


Kva je to delulu?


delulu = delusional
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gort ::

Zizike že ja, zizike... Embalaža mandarin je EU-EKO?

arnecan1 ::

gruntfürmich je izjavil:

arnecan1 je tipičen predstavnik človeka, za katerega bi bilo bolje da bi njegovi starši bili dodatno obdavčeni ker so imeli otroke.


Saj so bili dodatno obdavčeni, plačevali so še za tvojo vzdrževanje in vzdrževanje tvojih staršev.

Tako kakor bodo nekoč moji otroci dodatno obdavčeni, ker bodo morali vzdrževati tebe.

P.S.: Sumim, da nekaj mojih davkov ta trenutek gre tudi za vzdrževanje tebe, da lahko pišeš neumnosti na spletu.8-O

gruntfürmich ::

verjemi da ne, da so tvoji vse zagonli in še od države dobivali da so šopali retarde.

sicer pa kdo si želi da njegovi otroci odraščajo z retardi kot so tvoji otroci in ti? itq da folk noče imeti otrok ko pa vidi v kakšnem okolju bi morali ti nesrečni malčki odraščati...

kakšen smisel ima imeti otroka ko pa točno vidiš da bodo postali ali alkoholiki ali pa narkomani zaradi folka kot si ti?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

gort ::

Fuck off, predlagam vama skupinski samomor, da ne bomo vajiih retardiranih prerekanj brali...

K sreči pa nismo vsi tako nesrečni :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Miki N ::

gort je izjavil:

Zizike že ja, zizike... Embalaža mandarin je EU-EKO?


Plot twist: Mandarine so eko, joški pa umetni. :'(

gort ::

Jaz osebno nisem zelo zahteven ampak recimo :D

vidko54 ::

Pa kakšne olajšave bi še vi radi, ker imate otroka? Pa jebemti, otroka si naj bi želel in naj bi ga imel zato, ker ti je to poanta življenja, ne pa da vsak gleda kaj bo zraven dobil, pa kok bo potem kej zastonj in cenej, zato ker ima otroka. Najbolj, da dobijo taki 1 mesec več dopusta, večjo plačo in še flet. Ne se zajebat ljudje, če si ga želiš in ga imaš, potem ne jamrat, da je vse drago.. to si vedel že prej.

vidko54 je izjavil:

Pa kakšne olajšave bi še vi radi, ker imate otroka? Pa jebemti, otroka si naj bi želel in naj bi ga imel zato, ker ti je to poanta življenja, ne pa da vsak gleda kaj bo zraven dobil, pa kok bo potem kej zastonj in cenej, zato ker ima otroka. Najbolj, da dobijo taki 1 mesec več dopusta, večjo plačo in še flet. Ne se hecat ljudje, če si ga želiš in ga imaš, potem ne jamrat, da je vse drago.. to si vedel že prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vidko54 ()

matic492 ::

Gledano objektivno iz vidika države je otrok seveda vreden olajšav, ker bo vplačeval davke čez 20 let za približno 40 let aktivne delovne dobe.

To je pač investicija družbe v prihodnost, pa če tebi osebno paše ali ne.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Gledano objektivno iz vidika države je otrok seveda vreden olajšav, ker bo vplačeval davke čez 20 let za približno 40 let aktivne delovne dobe.

To je pač investicija družbe v prihodnost, pa če tebi osebno paše ali ne.


Ni nujno, lahko bo kriminalec zapohanček nikoli delal se svaljkal po zaporih... lahko bo tudi umrl pri 15tem ali 18tem...

Hvalimo se kako bo AI in tehnologija zamenjala 50% delovnih mest in rabimo UTD ker bomo brezposelni, po drugi strani pa kričite da rabimo otroke... Make up your mind!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Zato pač narediš statistično analizo populacije in se takšni edge case-i vkalkulirajo notri kot strošek. To naj bo delala država, ne?

Vsi smo samo cifre za državo na koncu, koliko net davkov vplačamo in koliko izplačamo. Eni smo pač net positive, drugi pa net negative. O internih problemih slovenske socialne politike pa lahko debatiramo še 500 strani.

Je pa čisto logično, da so (overall) otroci dobra "investicija" iz vidika družbe in tega ne moreš na noben način zanikat...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

gort ::

Kaj hudiča ti haluciniraš, Matic, YOLO!

Pa normalno, da lahko vse v prihodnost vidiš, da ne zajebeš otrok, kot so zajebali tebe :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Zato pač narediš statistično analizo populacije in se takšni edge case-i vkalkulirajo notri kot strošek. To naj bo delala država, ne?

Vsi smo samo cifre za državo na koncu, koliko net davkov vplačamo in koliko izplačamo. Eni smo pač net positive, drugi pa net negative. O internih problemih slovenske socialne politike pa lahko debatiramo še 500 strani.

Je pa čisto logično, da so (overall) otroci dobra "investicija" iz vidika družbe in tega ne moreš na noben način zanikat...


Če smo res le številke potem ni dobra investicija imeti otroke, ker ti ne veš če bomo res rabili 1 mil delavcev čez 20 let ali 30... kaj če bjih bomo rabili samo 400k, in bo 500k zato brezposelnih net negativei n se država sesuje?

Problem natalitete je ker jo gledamo omejeno... Dejansko pa imamo 2 vidika natalite

1. v razmerju narod - barva kože
2. v razmerju potreb števila delavcev in nasploh vidik kapitalizma.

Pri prvi točki se moramo prvo vprašati ali želimo več ljudi ker želimo več naroda Slovencev in več belcev, torej ali smo "rasisti" kot nas uči nova agenda
Pri drugi točki pa moramo pogledat ali torej smo za UTD ali ne... ker če smo za UTD je neumno podpirati več ljudi rojenih za UTD, ampak je bolje potem biti proti dodatnem rojevanju... ker če ne bodo delali in prejemali UTD potem bodo net negative 100%...

Zdaj pa se opredelite.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Nisem prebral celotne teme, tako da ne vem če se na kaj navezuješ.

Sem pa itak po standardih leta 2024 skkrajni desničar oziroma fašist ter rasist, tako da 1. -> ja

Za 2. pa na žalost noben ne more napovedat prihodnosti, pomeni pa nataliteta pod 2 krčenje prebivalstva, kar načeloma nikoli ni dobro.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Mato989 ::

matic492 je izjavil:

Nisem prebral celotne teme, tako da ne vem če se na kaj navezuješ.

Sem pa itak po standardih leta 2024 skkrajni desničar oziroma fašist ter rasist, tako da 1. -> ja

Za 2. pa na žalost noben ne more napovedat prihodnosti, pomeni pa nataliteta pod 2 krčenje prebivalstva, kar načeloma nikoli ni dobro.



Za 1 sva oba potem fašista ja... ampak jaz bi raje krčil ne belo raso bela se sama, pa bi bilo veliko bolje tudi za Planet...

Najbolje za Planet bi bilo da bi nas bilo tam med 1-2 milijarde... predvsem je pa pomembno da spravimo Dan Zemlje tako da v 1 letu ne porabimo vseh viroh ki jih Zemlja obnovi... tako dolgo mora populacija padat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

Sej te projekcije se itak spreminjajo, kolikor sem nazadnje googlal zdaj napovedujejo peak pri 10 miljardah potem pa decline populacije.

Ampak če že napovedujemo prihodnost, kdo pa pravi da ne bomo recimo v naslednjih 50 letih lahko rudarili po meteorjih in drugih planetih v sončnem sistemu? Potem teh težav kar naenkrat ne bo več.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

m0LN4r ::

Prebivalstvo v Evropi se bo v povprecju potemnilo oz. bo mal temnejse barve, hocete nocete, razen ce bodo levicarji nekako prepricali naso mladino, da bo imela 2x toliko otrok kot jih ima sedaj, potem ne bo treba mesati not temne barve ;)

Wait, mogoce je pa to glavni cilj, ker rabimo delovno silo, moderne suznje, ki bodo delali veliko za malo, da si bodo "zuckerbergi" lahko nove jahte in gradove kupovali.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Kresnik ::

m0LN4r je izjavil:

Prebivalstvo v Evropi se bo v povprecju potemnilo oz. bo mal temnejse barve, hocete nocete, razen ce bodo levicarji nekako prepricali naso mladino, da bo imela 2x toliko otrok kot jih ima sedaj, potem ne bo treba mesati not temne barve ;)


Tole je verjetno zamujena sansa, ne glede na to, koga das na oblast.

arnecan1 ::

gruntfürmich je izjavil:

verjemi da ne, da so tvoji vse zagonli in še od države dobivali da so šopali retarde.

sicer pa kdo si želi da njegovi otroci odraščajo z retardi kot so tvoji otroci in ti? itq da folk noče imeti otrok ko pa vidi v kakšnem okolju bi morali ti nesrečni malčki odraščati...

kakšen smisel ima imeti otroka ko pa točno vidiš da bodo postali ali alkoholiki ali pa narkomani zaradi folka kot si ti?

Hvala za tvoje misli.

Moja otroka so prišli ven čisto v redu. Tudi jaz mislim, da nisem tako slab. Delam, plačujem davke, nikdar nisem bil v zaporu ali obsojen bilo kakšne tatvine.

Imaš pa ti neke travme iz otroštva, kar se vidi po tvojem pisanju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo vrtca (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Šola
63458072 (2709) miha98

Japonski demografski krizni štab (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17716819 (12704) PovemVfaco
»

Demografski upadi na zahodu. Zakaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14010309 (6709) petrus

Kako dvigniti populacijo starjoče Evrope? (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Problemi človeštva
124296604 (70286) vostok_1

Kako dvigniti nataliteto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6611923 (11261) jype

Več podobnih tem