» »

Strojna oprema za mrežo 100Mbit+

Strojna oprema za mrežo 100Mbit+

bastadu ::

Zanima me, koliko bi me stala strojna oprema za mrežno povezavo 2 računalnikov več kot 100Mbitov, napr. Firewire ali kaj podobnega? Kako pa je kaj s 1000Mbitnimi mrežnimi?

hruske ::

če sta oba z linux, potem bi ju lahko povezal s 4 100Mbit karticami v navidezni povezavi 200 mbit. če pa ne, pol maš pa 1gbit kartice, ki so pa tam cca 15ksit.

bastadu ::

Ne. na nobenih ni Linux...
Bolj me zanima povezava prek firewire porta, katerega na enem računalniku že imam. Ali potrebujem kakšen poseben kabel za povezavo PC2PC, tako kot je to pri USBju? Kje dobiti tak kabel (cena?)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

hruske ::

Mogoče to kj pomaga...

http://www.dvdrhelp.com/forum/viewtopic...

http://www.homenethelp.com/network/fire...

Kakor zgleda sam kabl vključiš vmes... :D

dr.J ::

Za več kot 100 Mbit/s moraš imeti ustrezne razloge - prenosa datotek ne vidim med njimi (razen za kak SCSI ali SATA RAID).

1000 mbps full-duplex je tako hitro, da ti diski ne dohajajo mreže. In pri teh frekvencah si obvezno preskrbi preverjene kable!!! Sicer se ti bodo dogajale čudne stvari.

hruske ::

Kakor sm jaz gledal one povezave zgoraj, ki sem jih navedel, je firewire zelo ugodna stvarca. Škoda, da tega sam ne morem preizkusit.

bastadu ::

mk-klavz: Hvala za linke;) Tudi sam sem prišel do podobnega zaključka kot ti, samo malo me skrbi, kako bo zadeva delovala v navezi z ethernet kartico...

hruske ::

Hja, upam, da imas XPje ali windows 2000, ker lahko tam precej enostavno onemogočiš mrežno.
Sej važno da človek ve, da je to možno. Pol že lahko nekaj scopra.

bastadu ::

Ja na obeh PCjih imam Win2k...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

bastadu ::

Še eno vprašanje: Nekje sem prebral, da se firewire port v Device Managerju pokaže kot dodatna mrežna kartica. Na enem PCju imam firewire že na Audigyu, ampak se ne pokaže dobena dodatna mrežna naprava. Ali to šele ko se fizično priključita?

[SkA] ::

Hm.. ne, Windows XP kar sam doda med mrežne kartice firewire,... mogoče zadeva ni podprta na zvočni kartici. Se nisem nikoli spuščal v to kaj je in kaj ni podprto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev hitrosti na mrežni kartici

Oddelek: Omrežja in internet
262847 (2571) jmorenoeu
»

Ognjeni napad na Okna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
518379 (5146) Jst
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172162 (2042) CaqKa
»

firewire

Oddelek: Pomoč in nasveti
71081 (967) frenk
»

Domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
291942 (1419) Gandalfar

Več podobnih tem