» »

Domače omrežje

Domače omrežje

AnDr3j ::

pozdravljeni!

imam dva racunalnika (homePC in laptop) in bi ju rad povezal tako da lahko oba naenkrat dostopata do interneta.
imam kabelski net-->kabelski modem in v vsakem od compov po eno mrezno. Nabavil sem tudi hub (PLANET 10Base-2/T, 8port).
in zdaj ko sta oba prizgana mi javlja napako zaradi IPja in tako lahko do neta dostopa le eden.

Kako naj to omogocim obema???


LP

|GrEgOr| ::

s hubum ne moreš delit signala kabelskega modema. ( če bi hoto bi rabo 2 IP-ja)

Rešitve pa so ble že tolko krat napisane.... malo poišči med starimi temami.

Tomi ::

Vse, kar rabiš, je še ena mrežna in malo iskanja po starih temah.
metrodusa.blogspot.com

AnDr3j ::

ce pa sem pobrskal po starih temah pa je vse tak na pol napisano. Prosim da mi se enkrat v celoti odgovorite.

@Tomi: zakaj pa se eno mrezno???



LP

Tomi ::

Tisti, ki je na liniji, bo router, zato rabi eno mrežno za uplink, eno pa za domačo mrežo.
metrodusa.blogspot.com

AnDr3j ::

pol to pomeni da lahko hub v kos vrzem?

LP

Tomi ::

Ne, imel ga boš za povezavo za lokalno mrežo. Lahko pa imaš tudi cross kabel, če nimaš 100 Mbit huba.
metrodusa.blogspot.com

AnDr3j ::

hub je 10Mbps...zakaj bi mogo bit 100?

kateri je to cross kabl? mislis UTP? tist ki povezuje mrezno pa modem??


ToniT ::

Najprej preberi ta članek.

MI_KO ::

Vsi ti hočejo dopovedat, da ti bo najlažje, če boš v namiznem računalu mel dve mrežni. Na eno boš priklopo kabelski modem (V kolikor imaš usb kabelski modem pozabi tisto z 3 mrežnimi, potem rabiš samo 2), na drugo pa mrežno od notesnika. Za povezavo z notesnikom je najbolje če uporabiš crosslink kabel (to je 8 žilni kabel, ki je križno vezan, da ne povežeš dveh izhodov in vhodov skupaj) al pa tvoj hub. Nato pa si samo nastaviš še nov tip omrežja (V Xp čist preprosto), tako, da bo notesnik dostopal do neta prek namiznega. Če pa boš hotel imet samo notesnik na netu, pa odklopi kable in ga direkt prikluči.
MI_KO

Tomi ::

MI_KO: ne, tako lahko, da bi samo prestavil kabel, pa ne bo šlo, ker če se ne motim, in vem, da se ne, si kabelski modem zapomni MAC naslov mrežne kartice in dela samo s tisto in nobeno drugo. Sem imel lani, ko sem še bil v bloku podoben problem, ker ni delalo z mojo mrežno, samo vsa potem s kolego uredila na tak način, kot je edini pameten, torej tri mrežne in en cross kabel.
metrodusa.blogspot.com

Zavo ::

Jaz imam tri PC-je pa en kabelski modem pa vse dela!

Za tvoj primer potrebuješ:

3 * mrežna (najbolje 10/100 - RJ45 8/8)
1 * HUB

Svoj PC si izberi za server in pripelji noter kabel iz modema. Iz druge mrežne pripelji cross kabel v HUB, potem pa iz huba v laptop!
Enostavno postavi mrežo s serverjem (IP mora biti različen kot tisti na serverju, enostavno zadnjo številko dvigno za +1), ostale nastavitve pa morajo biti iste in stvar mora funkcijonirat!

Upam, da sem ti lahko pomagal!

MI_KO ::

Tomi zanimivo kar praviš. Res sem se glede tega morda zmotil saj nimam kabla (ADSL je bol kul). Prosim, če lahko poveš bol detajlirano: Si kablski modem zapomni MAC naslov mrežne tud če ga vgasnem, al ga ne smem preklopit samo med delom.

Sm pa mel eno podobno težavo. Ko sem dobo ADSL (-1 mesec), mi je ta delal v presledkih. Za 2-3 sekunde je našibal do 60 nato pa spet 10 minut nič. Ko sm zamenjal mrežno pa je delal o.k. (obe mrežni v ethernetu delata) Ma kdo še odgovor na to vprašanje.

Tomi ::

MI_KO: pri meni je bilo tako, da je bil MAC zaklenjen ne glede na stanje modema. Tako da tudi ugašanje ni ravno pomagalo. Samo tudi to sem premostil, in je bilo prav kul na kablu:D
metrodusa.blogspot.com

b ::

Na Telemachu (lj-kabel, Nemo modem) ni nic zaklenjen na MAC adreso mrezne, pac pa je zaklenjen modem na dolocen IP naslov in to morajo rocno popravit, ce menjas modem. Sicer pa lahko menjas mrezne kartice po zelji in takoj dela (preverjeno).

lp,
Borut.

AnDr3j ::

no zdaj sem nabavo še eno kartico....pravite da na tej kartici ko mam dikrektno priključeno na modem morm nastavit ip tak kot ga mam (194.249.40.88)....kakega naj nastavim na tisti drugi, ki jo imam tut v enakem compu in je potem priključena na laptopa?
in kakega naj pol nastavim na laptopu??

AnDr3j ::

pa na vsakem compu se mi nardita po 2 povezavi...je to vredu? za tega ko je server mislim da je...sam na onem pa je tut neka 1334 al nekaj takega povezava....

|GrEgOr| ::

JA na tisti kartici, katera je zunanja (internet) moras nastavit tvoj IP, Subnet mask, gateway in DNS serverja.

Za to povezavo naj bo onomogiočeno Client For MS network, File in Printer Sharing, ipd. OMOGOČEN NAJ BO SAMO TCP/IP Protokol.

Pri drugi kartici pa naj bo IP 192.168.0.1 naslednja 192.168.0.2 itd.

Tukaj pa morajo bit omogočene vse stvari, ker drugače ti ne bo delalo sharanje.

AnDr3j ::

sem nastavo tak pa še vedno ne dela...na drugem compu se sicer prikaže simbol za gateway kar pomeni da je povezan z mojim compom ampak surfat še vedno ne morem

moti me povezava 1394 ki se pojavi na drugem racunalu...mogoce kdo ve kaj je to? pise da je 400Mbit/s?!?

ToniT ::

1394 je verjetno mišljeno IEE 1394 oz. FireWire.

AnDr3j ::

ja in kaj naj naredim s to povezavo? zbrisat je ne gre..

AnDr3j ::

KONCNO!!! na tem laptopu sm moral v TCP/IP nastavitvah nastavit da dobi IP avtomatsko...hvala za pomoc!!

Lucio ::

Tako je, to je Firewire povezava. Naj te ne moti, pusti jo kjer je, edino na kar moraš biti pozoren je bo konfiguriraš domače omrežje je, da izbereš kot povezavo mrežno kartico in ne Firewire.

Jaz jo tudi imam odkar sem si instaliral Audigiya. Vendar povezave še nisem imel možnosti preizkusiti. Kako se kaj obnese v resnici (mislim da bi moglo it nekje 300 kbs).

CaqKa ::

crackerXP: če si ti kero od starejsih tem prebral sem jaz pecikl...
glede povezave pač narediš tak da imaš tri ethernet karte, v enem dve v drugem eno. tam ko sta dve v eno vstekas modem v drugo pa crossover kabl ki ga vtakneš tudi v drugo mašino.. ako imaš na prvi mašini xpje zaženeš še samo network wizarda mu rečeš kak maš omrezje vstaviš disketo... vstavis disketo v drugi komp zalaufaš progi restartaš masino in dela.

lucio: firewire pa ne leti 300kbs ampak 400megabitov/s kar deliš z 8 da dobiš megabjte/s
firewire povezave pa se nisem uspel sprobat ker pač nimam ustreznega kabla... preko kamere itak da piči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

AnDr3j ::

hehe...kaj pa ce je druga kista laptop? kak pa naj pol disketo uporabim?:)

CaqKa ::

v disketnik jo vtakni vendar...
če pa ne pomaga pa poišči kakšče stare jokerjeve tlačenke na katerih piše kako se strokovno vstavi cd v cd aparat.

btw kaj ni dovolj en Pek na tem forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

perci ::

rotfl

AnDr3j ::

zdaj pa nekaj....
omrezje in vse stima tak ko mora...
...ker pa rad ircam se mi je zgodilo sledece: ne morem posiljati datotek po ircu (DCC send), sprejemam jih pa lahko...kaj bi lahko blo narobe?
to se mi dogaja na laptopu...na tisti kisti ko ima dve mrezni ("server") dela vse normalno...

hvala za odgovore

LP

CaqKa ::

to pa nebi vedo.. samo pomojem iz prve roke morš nastavit v mircu v dcc nastavitvah kakšen proxy ali pa kaj podobnega za te stvari, ker verjetno vidi samo lokalno omrežje namesto vsespleta

Gandalfar ::

Aaa .. kolkrat ti bomo mogl se brisat ta post .. ;( Ce kdo ve bo prisel pa odgovoril. Ni ti pa potrebno 'bumpat' tvoje teme.

Drgac pa mas resitev na dno MASQUARDING-HOWTOja pod FAQ. Sicer je za linux ampak ce si bos tako nastavil ti bo mogoce celo delalo.

Pa sploh nisi napisal kaj imas za NAt, da ti internet povsod dela itd. In potem se cudis, ker ti nihce ne pomaga .. ccc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spreminjanje fizičnega naslova mrežne kartice?

Oddelek: Omrežja in internet
72062 (1884) tomazsorgo
»

Deljenje internet povezave s pomočjo ICSa ne gre?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181292 (1119) bastadu
»

Problem s prepoznavanjem kabelskega modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
193596 (3280) Azrael
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271661 (1328) leskovsekg
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381629 (1357) Jinxy

Več podobnih tem