» »

Kasko - kaj vključuje (Generali)

Kasko - kaj vključuje (Generali)

River0123 ::

Večkrat sem že slišal, da polni kasko marsičesa ne krije (npr. toča) in je treba dodatne kombinacije dodajat.
Sedaj gledam informativni izračun na Generali in pod kasko piše, da krije od parkinga do toče.
Je to različno od zavarovalnice do zavarovalnice ali je tukaj še kakšna fora/drobni tisk?
Še ena stvar pa je to, da v tem kalkulatorju ni mogoče vnesti dodatne opreme, ampak samo odklukaš ali potrebuješ zavarovanje dodatne opreme ali ne in za par eurov podraži premijo.
Kako točni so potem ti izračuni? Ali ni zavarovanje dražje če imaš za 2k opreme ali za 20?
Pa še ena stvar. Koliko prej lahko prekličem prejšnje zavarovanje, da ne izgubim bonusa povišanje 1 razreda? Če se ne motim samo 1 mesec prej?

Tilen ::

Saj si vnesel številko šasije. Očitno nimaš omembe vredne dodatne opreme.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

River0123 ::

Nisem, ker delam izračun za nov avto. Bi pa bilo dodatne opreme zelo malo (cca. 2 jurja), ker bi že v osnovi vzel zame zadostno opremljen avto.
A kasko pri generali potem vključuje vse (toča, parking, divjad) ipd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: River0123 ()

feryz ::

Ne delaj nekih online informativnih izračunov, ker so totalni bulšit.
Vzemi si par minut in se odpravi tja.
Ali pa jih kontaktiraj po mailu.
Razlike so ogromne, vsaj ko prvič sklepaš. Potem lahko laufa avtomatika.

Tody ::

Včasih je obstajal "polni kasko", ampak že dolgo ni več tako. Moreš vedeti za vsako zadevo posebej če jo rabiš od parkinga do divjadi do stekl...

Neon87 ::

Imaš splošni kasko + delni kasko (ki je brez odbitne franšize-v primeru škode nimaš soudeležbe).
Seveda lahko za stekla, divjad, svetlobna telesa koristiš tudi iz splošnega kaska, vendar v tem primeru moraš sam plačati (ponavadi 1% od vrednosti avta) ter mislim da izgubiš premijski razred.

River0123 ::

feryz je izjavil:

Ne delaj nekih online informativnih izračunov, ker so totalni bulšit.
Vzemi si par minut in se odpravi tja.
Ali pa jih kontaktiraj po mailu.
Razlike so ogromne, vsaj ko prvič sklepaš. Potem lahko laufa avtomatika.


Bulšit v smislu da je dražje, al ti dajo ceneje in te pol poskušajo še bolj oskubit?

River0123 ::

Pa še ena stvar. Pri Triglav pravijo, da če menjam svojo zavarovalnico za njih, lahko začnem v osnovnem, 14. premijskem razredu.
To bi mi v bistvu ustrezalo, ker sem šele 15. razred zaradi sklopa nesrečnih dogodkov 2 leti nazaj.
Je tako tudi pri vseh ostalih zavarovalnicah, da se malus ne prenese oz. lahko štartaš na novo v 14. torej začetnem razredu?

feryz ::

Bulšit v smislu, da dobiš izračun za vsaj 100 procentov prevelik izračun.
V kolikor sploh dobiš izračun.

Utk ::

Ja glih tvoja zafira za 200 jurjev je merilo za spletne izračune. Dej bodi malo manj butast.

River0123 ::

River0123 je izjavil:

Pa še ena stvar. Pri Triglav pravijo, da če menjam svojo zavarovalnico za njih, lahko začnem v osnovnem, 14. premijskem razredu.
To bi mi v bistvu ustrezalo, ker sem šele 15. razred zaradi sklopa nesrečnih dogodkov 2 leti nazaj.
Je tako tudi pri vseh ostalih zavarovalnicah, da se malus ne prenese oz. lahko štartaš na novo v 14. torej začetnem razredu?


Se pravi tukaj je mišljeno ob menjavi avta.
Starega odjavim kaka 2 tedna po tem ko uredim zavarovanje novega.
Ne bi pa rad da se mi 15. razred prenese na nov avto. Se to da tudi drugje poleg Triglava?

wcpapir ::

Ne razumem zakaj bi prenašal 15 razred.

15 razred je 5% malus.

River0123 ::

wcpapir je izjavil:

Ne razumem zakaj bi prenašal 15 razred.

15 razred je 5% malus.


Sej ravno za to gre, da bi rad začel v osnovnem, torej 14. razredu, pa ne vem, če se to avtomatično prenese oz. če se tega lahko znebiš.
Če bi menjal zavarovalnico in bi šlo za isti avto, se prenese in se ne moreš znebit.
Na triglavu so rekli, da se lahko začne na novo zavarovanje, na Grawe pa so nekaj začeli mutiti, da se to prenese in mora bit potrdilo od prejšnje zavarovalnice. Res pa se je pri Grawe javila ena punca, ki ni kaj veliko vedla in je rekla da bi mogla prevezat.
Torej ne glede na predhodno stanje, lahko novo zavarovanje za novi avto začneš v 14. razredu in se ti malus ne prenese?

mugen999 ::

Samo v vednost, pri generaliju so mi letos za podaljsanje avtozavarovanja naracunali 20% vec od lani, za isto polico. Baje da so tudi ostali dvignili premije.

PacificBlue ::

Triglav se je najbolj podražil priblizno 30% procentov, ostale zavarovalnice malo manj..
Dražji avtomobilski rezervni deli itd..

mugen999 ::

Kar se pa tice izraza full kasko, je pa le ta varljiv. Pod ful kasko se steje splosni kasko, to je ta ce sam razbijes avto, dobis povrnjen denar, in pa več dodatnih delnih kaskov ki so zraven dodani k splosnemu kasku. Teh dodatnih delnih kaskov pa imajo eni vec drugi pa manj. Recimo ne rabi vsak parkirisca/vandalizma, ce ima v glavnem doma na dvoriscu parkiran avto. Ne rabi niti vsak zivali ce se vozi samo podnevi. Je pa res da vsak rabi točo v danasnjem času.

PacificBlue je izjavil:

Triglav se je najbolj podražil priblizno 30% procentov, ostale zavarovalnice malo manj..
Dražji avtomobilski rezervni deli itd..

Ja drazji rezervni deli.... na koncu leta pa hvalisanje kaksne hude dobicke so skovali.

Zna biti da je za ta dvig cen najbolj kriva njihova izguba dodatnega zdravstvenega zavarovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mugen999 ()

hojnikb ::

Utk je izjavil:

Ja glih tvoja zafira za 200 jurjev je merilo za spletne izračune. Dej bodi malo manj butast.

Jah, vsaj not dobi, k ga agent povabi na kavico..

Imo je ze skrajni čas, da ukinemo koncept zavarovalniskih agentov, ker so samseb namen. Bojo tut premije cenejse zarad tega v teoriji...
#brezpodpisa

River0123 ::

Torej a kdo ve, če se malus prenese na nov avto ali lahko začneš brez prenosa z novo zavarovalnico v 14. razredu? :)

feryz ::

Utk je izjavil:

Ja glih tvoja zafira za 200 jurjev je merilo za spletne izračune. Dej bodi malo manj butast.
Ne govorim za svoj avto.
Vem da ti ne moreš tega vedeti, ampak pri vsaki zavarovalnici boš pri spletnih kalkulatorjih dobil obvestilo, da izračun kaska za avte nad 75 ali 80 k€ ni mogoč. Mogoče boš kdaj prišel do tega, čeprav je malo verjetno.

Hudobec82 ::

Zavarovalni agenti so kot prodajalci v trgovini. On v resnic ni tam za to, da ti svetuje in pomaga. On je tam za to, da iz tebe iztisne še kak evro.

River0123 ::

Hudobec82 je izjavil:

Zavarovalni agenti so kot prodajalci v trgovini. On v resnic ni tam za to, da ti svetuje in pomaga. On je tam za to, da iz tebe iztisne še kak evro.


In kaj to v praksi pomeni?
Če grem jaz na drugo zavarovalnico in sklenem novo zavarovalno polico za novi avto, lahko štartam v 14. premijskem razredu brez da bi oni naknadno preverili da sem bil pri prejšnji zavarovalnici npr. ne vem recimo 16. razred in mi naknadno zvišajo premijo?

Nikjer v pogojih ne najdem, da "moraš po zakonu" predat informacije o prejšnjih zavarovanjih.
Edini pogoj je, da se izjaviš o zadnjih 12 mesecih, če je bila nesreča.
Vsaj tako jaz razumem.

Hudobec82 ::

Ne zastopim te čist. 14 razred ma več popusta kot 16ti. Razred v novi zavarovalnici pa dokazuješ s staro polico. Načeloma, če ni nekje v rač. sistemu, jo moraš prnest na vpogled.

Ahim ::

River0123 je izjavil:

Nisem, ker delam izračun za nov avto. Bi pa bilo dodatne opreme zelo malo (cca. 2 jurja), ker bi že v osnovi vzel zame zadostno opremljen avto.
A kasko pri generali potem vključuje vse (toča, parking, divjad) ipd.?

Ko kupis nov avto, ti posredujejo stevilko avta (VIN) ko je avto narocen v tovarni.

Ne delaj izracuna brez VIN, ker te bodo nategnili (vzamejo kar neko fiktivno vrednost "po Eurotaxu", ki je zacuda nenormalno visoka, drugace kot takrat ko rabis izplacano totalko ... in potem pride zavarovanje toliko drazje) Pri ans je bilo razlike par sto EUR.

River0123 ::

Hudobec82 je izjavil:

Ne zastopim te čist. 14 razred ma več popusta kot 16ti. Razred v novi zavarovalnici pa dokazuješ s staro polico. Načeloma, če ni nekje v rač. sistemu, jo moraš prnest na vpogled.


Skrbi me sledeče. Po trenutni zavarovalni polici sem šele 16. razred, zaradi spleta nesrečnih okoliščin izpred 2 let.
Zanima me, ali lahko štartam z novim avtom "iz nule" (torej 14. razred) pri drugi zavarovalnici, ali se mi bo malus iz police za trenutni avto prenesel na novo in bom v 16. razredu. Razlika v ceni kaska med 14. in 16. razredom je ogromna.
Ali zavarovalnice same preverjajo za nazaj oz. ali jim ne bo sumljivo, da bom rekel, da bi štartal na novo in naj "bonusa" ne prenašajo (v tem primeru malusa)? Torej za to se gre, da je zame cenejše zavarovanje če stare police pri drugi zavarovalnici ne upoštevajo. In da ne vem, če je to možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: River0123 ()

mugen999 ::

Razlika med 14 in 16 pr nebi smela biti tako velika.

Tody ::

Ne mores, ti si zavarovalec, ti si riziko ti si nevarnost za njih. Tvoja davčna je vse kar rabijo vedeti o tebi... Za ostalo poskrbijo baze podatkov. Za nekaj let...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

mancini ::

Pol bi to vsi delali in preskakovali razrede.
Naj ti da agent čim večji popust, drugače pa je kar je.
Če ti je pa kasko predrag pa ga pač ne vzami, ter si naredi kakšen delni kasko z različnimi kombinacijami

IL_DIAVOLO ::

Najnizji mozni razred je 14., kolko jaz vem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja glih tvoja zafira za 200 jurjev je merilo za spletne izračune. Dej bodi malo manj butast.
Ne govorim za svoj avto.
Vem da ti ne moreš tega vedeti, ampak pri vsaki zavarovalnici boš pri spletnih kalkulatorjih dobil obvestilo, da izračun kaska za avte nad 75 ali 80 k€ ni mogoč. Mogoče boš kdaj prišel do tega, čeprav je malo verjetno.

Pa imaš občutek, da se kdo v tej temi pogovarja o avtih za 80 jurjev?
Si res tako butast?

MacGyver141 ::

mugen999 je izjavil:

Samo v vednost, pri generaliju so mi letos za podaljsanje avtozavarovanja naracunali 20% vec od lani, za isto polico. Baje da so tudi ostali dvignili premije.


Mi smo mel za 2 avta ceneje kot lani, 1 pa mal dražje (mogoče 2-3%). Enaka polica.

wcpapir ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Najnizji mozni razred je 14., kolko jaz vem.

Premijski razred 14 je vstopni razred 100% premije. 4 je najnižji 50% premije, interno imajo zavarovalnice do razreda 1 bonuse. Nad 14 je malus.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
859219971 (1918) Hudobec82
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16842681 (8747) Mateja88
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018375 (15190) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821787 (15879) čuhalev
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409182 (8054) GrimReaper

Več podobnih tem