» »

Kaj naredit, če izvajalec ne pošlje računa

Kaj naredit, če izvajalec ne pošlje računa

barakus ::

Zdravo,

Mi je puščala cev v kopalnici in je prišel izvajalev ekspresno sanirat. Mojster je opravil delo v 4 urah, glede plačila pa je rekel, da ne ve točnega zneska za plačat in da bo računovodstvo poslalo račun za poravnat.

Po enem mesecu ni bilo računa. Od takrat na 10 dni kličem, če bodo poslali račun in pravijo da bodo kmalu. Minilo je že 3 mesece.

Meni se zdi situacija bizarna. Ne vem koliko sem jim dolžen in ne vem kdaj in koliko bom moral to poravnati.

Kaj človek sploh naredi v takem primeru?

Machete ::

Nič. Če si bil aktiven v tej smeri, si naredil vse.
Včasih je tako, da se nam za drobiž niti ne da sestavljati računov, ker nimamo časa ali volje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Če imaš možnost, na mail jim napiši, da še vedno čakaš na njihov račun za storitev opravljeno tega in tega dne. Potem pa čakaš, da ga dobiš. Seveda pa ne smejo zaračunati kakršnih zamudnih obresti do izstavitve računa.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

kloko ::

Če pet let ne bo nič, si zmagal...

bastadu ::

barakus je izjavil:


Kaj človek sploh naredi v takem primeru?

Predvsem se ne toliko sekirat. Ti si jih nekajkrat opozoril in svoje naredil, z mirno vestjo lahko samo počakaš, da račun pride ko in če sploh pride ...

johnnyyy ::

Napiši jim mail, tako da imaš dokaz. Kaj več ne moreš.

Jaz sem imel na firmi eno grdo situacijo. Dobili smo račun, ki je bil podvojen (torej izvajalec se je zmotil in poslal isti račun kot pred nekaj meseci). Ko so v računovodstvo dobili račun, so videli, da je že bil plačan in ga niso plačali. No čez nekaj časa pa izterjava - direktno, brez opomina. Še bolj mi je bilo "podlo" saj sem naročnika osebno poznal, pa ni bil toliko, da bi poklical.

IL_DIAVOLO ::

Jaz sploh klical ne bi, ampak priporocil mojstra naprej!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Pošlji mail, da jim daš en mesec časa, da ti račun pošljejo. Če ga v tem času ne pošljejo na mail, s katerega pošiljaš obvestilo, računa ne boš plačal.

Zakaj bi samo oni imeli rok plačila? Naj obstaja še rok za izstavitev računa.

Tako imaš črno na belem, kaj se je dogajalo. Seveda v mailu še omeni, za katero storitev je šlo oz kdaj je bila ta opravljena, da se bo videlo, da že zdaj 3 mesece čakaš račun. Omeni tudi, da se na n ustnih pozivov preko telefona niso odzvali.

Utk ::

Zakaj bi to delal? Če hočejo naj pošljejo, če ne, tolk boljše.

Likalnik ::

Zakaj jim res "težiš", da ti pošljejo račun? Pri meni je bilo enako...so mi delal okenske police...po končanem delu sem poklical na podjetje in prosil za račun.
povedali so mi, da ko jim bodo mojstri povedali in posredovali vse podatke o materialu, da bodo izstavili račun...sem rekel OK, super...pošljite.

še do danes niso poslali nič...od tega je že več kot 5 let.

jaz jih od takrat nisem nikoli več kontaktiral...tako, da pač nisem plačal in smo bili vsi zadovoljni.

Podobno zgodbo sem imel pri kaminu...delno sem plačal..drugi del bi pa moral po končani izvedbi. Kamin so končali...poslati bi morali samo še neko dokumentacijo, da dimnikar kamin zabeleži kot kurilno napravo....uglavnem, dokumentacije niso nikoli poslali, jaz pa tudi preostalega zneska nisem nikoli plačal...vsi smo bili zadovoljni.
dokumentacijo sem potem kasneje pridobil po drugi poti in sem ustrezno "registriral" kamin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

bbbbbb2015 ::

Likalnik je izjavil:

Zakaj jim res "težiš", da ti pošljejo račun? Pri meni je bilo enako...so mi delal okenske police...po končanem delu sem poklical na podjetje in prosil za račun.
povedali so mi, da ko jim bodo mojstri povedali in posredovali vse podatke o materialu, da bodo izstavili račun...sem rekel OK, super...pošljite.

še do danes niso poslali nič...od tega je že več kot 5 let.

jaz jih od takrat nisem nikoli več kontaktiral...tako, da pač nisem plačal in smo bili vsi zadovoljni.

Podobno zgodbo sem imel pri kaminu...delno sem plačal..drugi del bi pa moral po končani izvedbi. Kamin so končali...poslati bi morali samo še neko dokumentacijo, da dimnikar kamin zabeleži kot kurilno napravo....uglavnem, dokumentacije niso nikoli poslali, jaz pa tudi preostalega zneska nisem nikoli plačal...vsi smo bili zadovoljni.
dokumentacijo sem potem kasneje pridobil po drugi poti in sem ustrezno "registriral" kamin.


Vsaj jaz se vedno potrudim, da dobim račun. Sem imel popravilo klime, pa sem prosil za račun, pa nič. Po 9 mesecih sem znova prosil, pa sem ga dobil in plačal na valuto.

Dobro ime je nekaj vredno. Zate morda ne, vendar zame je.
Sem imel primer na firmo, kjer je en čistilec rekel, da nam enkrat očisti stavbo zastonj, če se lahko dogovorimo za mesečno čiščenje, oz. bi nam poslal ponudbo.

Sem rekel, dogovorjeno. Siromak ni vedel, da je tega čez 1800 m2. Res prišel, debelo pogledal, sicer pa v nulo očistil.

Za njegovo ponudbo se sicer nismo odločili, kler je bil precej dražji. Je bil pa malo nesrečen, pa je rekel, če nam lahko vsaaj 100€ izstavi za čiščenje, pa sem rekel, da pač ja.

Vsaj zame nihče ne bo zastonj delal.

Utk ::

Če bi vedeli, da ti niso poslali, bi ti poslali.
Če ne vejo, potem to "dobremu imenu" nič ne škodi niti koristi.
Jaz bi plačal, tudi če po 5 letih, ampak več kot 2x pa ne bi vprašal.

Machete ::

johnnyyy je izjavil:

Napiši jim mail, tako da imaš dokaz. Kaj več ne moreš.

Jaz sem imel na firmi eno grdo situacijo. Dobili smo račun, ki je bil podvojen (torej izvajalec se je zmotil in poslal isti račun kot pred nekaj meseci). Ko so v računovodstvo dobili račun, so videli, da je že bil plačan in ga niso plačali. No čez nekaj časa pa izterjava - direktno, brez opomina. Še bolj mi je bilo "podlo" saj sem naročnika osebno poznal, pa ni bil toliko, da bi poklical.


Tak račun je treba pisno zavrniti, oz. VI bi morali poklicati, ker ste VI odkrili napako in potenciolna na škodi.
Če ga daš v predal in se čudiš izterjavi, si ti kriv, ne glede na to ali je šlo za namero ali pomoto izstavljalca računa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jure14 ::

GupeM je izjavil:

Pošlji mail, da jim daš en mesec časa, da ti račun pošljejo. Če ga v tem času ne pošljejo na mail, s katerega pošiljaš obvestilo, računa ne boš plačal.

In to tvoje "obvestilo" bo na sodišču veljalo točno 0, če se bo obrtnik spomnil račun poslati čez pol leta.

pero50 ::

rok za izstavitev računa je 14 dni po opravljeni storitvi.

Račun se je lahko izgubil, zato jih opomni preko maila, da ga nisi prejel.

sicer pa se ne obremenjuj, bo že poslal ko bo rabil denar :P

Likalnik ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zakaj jim res "težiš", da ti pošljejo račun? Pri meni je bilo enako...so mi delal okenske police...po končanem delu sem poklical na podjetje in prosil za račun.
povedali so mi, da ko jim bodo mojstri povedali in posredovali vse podatke o materialu, da bodo izstavili račun...sem rekel OK, super...pošljite.

še do danes niso poslali nič...od tega je že več kot 5 let.

jaz jih od takrat nisem nikoli več kontaktiral...tako, da pač nisem plačal in smo bili vsi zadovoljni.

Podobno zgodbo sem imel pri kaminu...delno sem plačal..drugi del bi pa moral po končani izvedbi. Kamin so končali...poslati bi morali samo še neko dokumentacijo, da dimnikar kamin zabeleži kot kurilno napravo....uglavnem, dokumentacije niso nikoli poslali, jaz pa tudi preostalega zneska nisem nikoli plačal...vsi smo bili zadovoljni.
dokumentacijo sem potem kasneje pridobil po drugi poti in sem ustrezno "registriral" kamin.


Vsaj jaz se vedno potrudim, da dobim račun. Sem imel popravilo klime, pa sem prosil za račun, pa nič. Po 9 mesecih sem znova prosil, pa sem ga dobil in plačal na valuto.

Dobro ime je nekaj vredno. Zate morda ne, vendar zame je.
Sem imel primer na firmo, kjer je en čistilec rekel, da nam enkrat očisti stavbo zastonj, če se lahko dogovorimo za mesečno čiščenje, oz. bi nam poslal ponudbo.

Sem rekel, dogovorjeno. Siromak ni vedel, da je tega čez 1800 m2. Res prišel, debelo pogledal, sicer pa v nulo očistil.

Za njegovo ponudbo se sicer nismo odločili, kler je bil precej dražji. Je bil pa malo nesrečen, pa je rekel, če nam lahko vsaaj 100€ izstavi za čiščenje, pa sem rekel, da pač ja.

Vsaj zame nihče ne bo zastonj delal.


jaz prosil ne bom nobenega...sem pokazal dobro voljo in jih opomnil, da mi naj pošljejo račun...če mi ga ne pošljejo potem smatram, da ni za plačati nič.
Sedaj bom pa jaz razmišljal za njih in jih opozarjal vsak teden, da mi pošljejo račun...malo morgen...enkrat jih opozorim, tako, da imam čisto vest, da nisem nobenega nategnil, če pa oni ne opravijo svojega dela do konca, to pa ni moja stvar.
Imam tudi jaz čisto ime...nisem nobenemu nič dolžan...vse sem plačal tako kot smo se dogovorili....ampak le, če je bila storitev ali blago narejeno oziroma dostavljeno tako kot smo se dogovorili....to pomeni na koncu račun....brez računa nisem dolžan plačati NIČ

Likalnik ::

pero50 je izjavil:

rok za izstavitev računa je 14 dni po opravljeni storitvi.

Račun se je lahko izgubil, zato jih opomni preko maila, da ga nisi prejel.

sicer pa se ne obremenjuj, bo že poslal ko bo rabil denar :P


sem imel podobno izkušnjo pri plačilu TČ....90% sem plačal ostalih 10% bi moral plačati po končani izvedbi. Ob odhod so mi rekli, da dobim račun na email...preverili smo moj email in vse je bilo v redu.
Računa še po 4-ih mesecih nisem dobil na email...nakar me kličejo z napadalnim tonom, da kaj se grem, da ne plačam računa in da bom moral plačati še zamudne obresti....uglavnem, meni nič jasno, ker računa nisem dobil...na koncu se je izkazalo, da so ga poslali na napačen email...tako, da dejansko računa nisem dobil.
potem so mi ga naknadno poslali in sem plačal še ostalo.

uglavnem, ja, slej, ko prej te kontaktirajo za plačilo...res v majhnih primerih ostane, da ti pozabijo poslati račun

Machete ::

Ne se skirat dečki. Kdor dela, naredi tudi napake in pomote, najsibodi dvojni račun ali nič računa. Tudi jaz sem dobil že več tisoč evrov težak račun - še enkrat, se zmeniš ane.

Bolj je pomembno koliko ta račun rabiš (garancija na kose, delo, dokaz strokovne ugradtive/servisa za zavarovalnice itd..)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

IL_DIAVOLO ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zakaj jim res "težiš", da ti pošljejo račun? Pri meni je bilo enako...so mi delal okenske police...po končanem delu sem poklical na podjetje in prosil za račun.
povedali so mi, da ko jim bodo mojstri povedali in posredovali vse podatke o materialu, da bodo izstavili račun...sem rekel OK, super...pošljite.

še do danes niso poslali nič...od tega je že več kot 5 let.

jaz jih od takrat nisem nikoli več kontaktiral...tako, da pač nisem plačal in smo bili vsi zadovoljni.

Podobno zgodbo sem imel pri kaminu...delno sem plačal..drugi del bi pa moral po končani izvedbi. Kamin so končali...poslati bi morali samo še neko dokumentacijo, da dimnikar kamin zabeleži kot kurilno napravo....uglavnem, dokumentacije niso nikoli poslali, jaz pa tudi preostalega zneska nisem nikoli plačal...vsi smo bili zadovoljni.
dokumentacijo sem potem kasneje pridobil po drugi poti in sem ustrezno "registriral" kamin.


Vsaj jaz se vedno potrudim, da dobim račun. Sem imel popravilo klime, pa sem prosil za račun, pa nič. Po 9 mesecih sem znova prosil, pa sem ga dobil in plačal na valuto.

Dobro ime je nekaj vredno. Zate morda ne, vendar zame je.
Sem imel primer na firmo, kjer je en čistilec rekel, da nam enkrat očisti stavbo zastonj, če se lahko dogovorimo za mesečno čiščenje, oz. bi nam poslal ponudbo.

Sem rekel, dogovorjeno. Siromak ni vedel, da je tega čez 1800 m2. Res prišel, debelo pogledal, sicer pa v nulo očistil.

Za njegovo ponudbo se sicer nismo odločili, kler je bil precej dražji. Je bil pa malo nesrečen, pa je rekel, če nam lahko vsaaj 100€ izstavi za čiščenje, pa sem rekel, da pač ja.

Vsaj zame nihče ne bo zastonj delal.


Ime koga, tebe ki se te noben ne bo spomnil, sploh pa ne izkusen privatnik ki bo cez 10 let ali v penziji ali izven tega biznisa.

Je rekel ime lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bbbbbb2015 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ime koga, tebe ki se te noben ne bo spomnil, sploh pa ne izkusen privatnik ki bo cez 10 let ali v penziji ali izven tega biznisa.

Je rekel ime lol


Glej, ti delaj, kot ti paše. Jaz delam, kot jaz mislim, da je prav. Zastonj ne vzamem niti rabljenega prtička.

Če nekaj plačam, pa če ne dela, najmanj kar lahko naredim je, nažokam reklamacijo. Sem tudi izdelek že vrnil in zahteval full-refund.

Vajenci na sodišču morajo delati zastonj. Tudi pri odvetniku če hočeš priti do pravosodnega izpita, moraš menda delati zastonj. Jaz prst ne upognem za 1 stopinjo zastonj, hkrati pa nočem, da nekdo dela zame zastonj.

Žicanje, da nekdo dela zastonj, je pa sicer v Sloveniji pogosto.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Za primer, ki ga ima OP, je včasih res tako, da delavec nima pojma, koliko bo to stalo.

Včasih pa zelo dobro ve, ampak se želi izogniti konfliktu zaradi navite cene in jo raje popiha prej.

Sem imel takšnega modela, po končanem delu "račun dobiš po pošti". In je prišel, 280 eur za 10 minut low-tech dela.

Sem plačal, ampak je bila šola za drugič.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

pero50 je izjavil:

rok za izstavitev računa je 14 dni po opravljeni storitvi.


Ni res.

MIHAc27 ::

Mislim, neko osnovno oceno ti menda pa že lahko da. Da pride 20€, ura dela 30€ računa 3ure da bo, ampak porabi 4 ure...še material.. recimo 200€ od oka. Če bo potem dejansko med 150 in 250 se ne bo nihče sekiral preveč. Če bo pa 500€ plus pa itak. Seveda če se izkaže za resnejšo napako, se na to že med delom opozori.

bbbbbb2015 ::

darkolord je izjavil:

Za primer, ki ga ima OP, je včasih res tako, da delavec nima pojma, koliko bo to stalo.

Včasih pa zelo dobro ve, ampak se želi izogniti konfliktu zaradi navite cene in jo raje popiha prej.

Sem imel takšnega modela, po končanem delu "račun dobiš po pošti". In je prišel, 280 eur za 10 minut low-tech dela.

Sem plačal, ampak je bila šola za drugič.


Podpišem! +1

Jaz za prav vsako stvar vprašam, koliko bo stala. Če ne dobim odgovora, ne naročam. Če nekdo ne ve, koliko kaj stane... potem je točno to, da je kar navita cena in se nekdo hoče izogniti konfliktu.

Glugy ::

jz tud za vsako storitev vnaprej vprašam za ceno. pa tud če grem sam kolo na servis dat. če mi ne znajo povedat koliko bo stalo grem gladko drugam.

barakus ::

V moji situaciji je bilo tako, da mi je v koplanici puščala voda in sem panično iskal nekoga, da reši zadevo čim prej. Nihče od kontaktiranih mi ni znal po telefonu povedati, koliko bo stalo, ker pač mora priti na teren in videti kaj in kako. Na mojo žalost tej ki so uspeli priti najhitreje, so večja firma in tisti ki dela na terenu ne izstavlja računov in ni znal/hotel povedati koliko bo stalo niti na terenu, niti po opravljenem delu.

Zamuda računa je v tem primeru zame problem ker:

1. Rabim račun, da poskusim uveljaviti škodo pri zavarovalnici, tako ta zadeva ostaja odprta. Na zavarovalnici hočejo najprej papir izvajalca, da sploh pogledajo moj primer.
2. Ne vem ali mi bo zavarovalnica refundirala in ne vem niti kakšen bo ta znesek. Posledično si ne morem točno splanirat budgeta za ostale investicije in poletni dopust.
3. Sam občutek, da si nekomu nekaj dolžen, ne veš pa koliko in kdaj te bo terjal, je neprijeten, obremenjujoč.

Osprey ::

Nekaterih komentarjev tukaj ne razumem. Če sem nekoga vsaj 1x po opravljeni storitvi prosil, da pošlje račun, pa tega ne stori, in posledično ne plačam, zakaj za vraga bi to vplivalo na moje slabo ime?
Predvidevam, da če bi se kje izgubil, bi mi poslal kak opomin ali vsaj sms/klic. Njegova obveznost je, da mi pošlje račun, ne moja, da ga kličem vsakih 14 dni in lepo prosim za račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

starfotr ::

V bistvu je tako, da ko mojstra rabite, ga boste 100x klicali da pride. Za izdajo računa bi pa priročno vrgli puško v koruzo po 0x ali 1x opominu.

Poslat mail ali sms je danes res enostavno in poceni.

Hkrati pa seveda ne v nedogled. Narediš to parkrat in to je to.

Furbo ::

Tu pa ne razumem izvajalcev, jaz sem ponavadi prinesel račun že zadnji dan, ko sem bil na objektu, saj tedaj že vse veš, kaj si naredil in kaj še boš zadnji dan (knauf). 8-)

Je pa res ogromno fantov, ki jim gre delo dobro od rok, sovražijo pa pisarniška dela, pa tudi če to pomeni, da nikoli ne dobi plačano in da gre kar nekaj stroškov iz njegovega žepa, ker je pretežko vzeti račun v trgovini. ;((
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Utk ::

Kaj ima pa račun v trgovini s tem? Meni ni še noben polagal njegovih računov, kaj to mene briga.

Če je nekdo res tako neumen, da raje ne računa, ker se mu ne da...mislim da tak hitro propade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Likalnik ::

starfotr je izjavil:

V bistvu je tako, da ko mojstra rabite, ga boste 100x klicali da pride. Za izdajo računa bi pa priročno vrgli puško v koruzo po 0x ali 1x opominu.


tako je, ko rabim mojstra je na meni, da težim in klicarim...tudi, če to pomeni 100 klicev....ko je potrebno plačati je na mojstru, da teži in klicari...tudi, če to pomeni, da mora 100x klicati.

tako, te zadeve v današnjem življenju laufajo...prej to dojameš lažje ti bo...vidim pa, da so te osnovne zadeve nekaterim še vedno španska vas....zato se pa še vedno dogajajo primeri, kako ljudje plačajo v naprej 100% "avans" dobijo pa prst v rit.
kakorkoli...vsaka šola nekaj stane....jaz sem se že zelo hitro naučil, da celotnega zneska nikoli ne plačam v naprej....ampak šele takrat, ko je delo v celoti opravljeno....in seveda dobim za to račun.
Vsi pa vemo, da ti po zakonu ni potrebno plačati, če ne dobiš računa....torej zakaj bi se jaz za nekoga na trepalnice metal, ker mi ne pošlje računa?

Invictus ::

Izstavitev računa je obveza tistega, ki je opravil storitev, ne stranke.

Pošlješ en mail v obvestilo, in zadeva zaključena. Pa še to je dobra volja stranke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Jaz sem enkrat težil za račun 3 mesece, ker sem rabil za subvencijo. In potem so mi poslali dobesedno zadnji dan. Če ne bi bilo subvencije zarad tega bi direkt tolk manj nakazal, tudi če bi mi potem poslali račun.

twom ::

Machete je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Napiši jim mail, tako da imaš dokaz. Kaj več ne moreš.

Jaz sem imel na firmi eno grdo situacijo. Dobili smo račun, ki je bil podvojen (torej izvajalec se je zmotil in poslal isti račun kot pred nekaj meseci). Ko so v računovodstvo dobili račun, so videli, da je že bil plačan in ga niso plačali. No čez nekaj časa pa izterjava - direktno, brez opomina. Še bolj mi je bilo "podlo" saj sem naročnika osebno poznal, pa ni bil toliko, da bi poklical.


Tak račun je treba pisno zavrniti, oz. VI bi morali poklicati, ker ste VI odkrili napako in potenciolna na škodi.
Če ga daš v predal in se čudiš izterjavi, si ti kriv, ne glede na to ali je šlo za namero ali pomoto izstavljalca računa.
Domnevam, še enkrat..., domnevam, da taka zadeva ne gre pravno skozi.
Ker če velja za 1 račun, potem enkako velja tudi za 10 tisoč računov.

Če bi to veljalo, bi začeli "podjetniki" pošiljati po par tisoč računov, in služili s tistmi, ki jih prejemniki nebi zavrnili.

Furbo ::

Ne bi bilo tako enostavno, predvidevam, da je bila pri omenjenem računu tudi druga številka računa, ne le kopija prvega.

Lahko pa poiskusiš izdati par tisoč računov, pa javi kako bo ob koncu obračunskega obdobja za DDV in koliko bo davka konec leta. :))
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

c3p0 ::

Če se že spraviš tako goljufat, lahko vse skupaj zapakiraš kot nek predračun in nato izdaš račune le za naivčine, ki nasedejo.

Invictus ::

Mislim, da te hitro najdejo, saj folk ve, kdaj mu je kak obrtnik res delal doma :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Smešno, pošlješ izvajalcu račun za svojo storitev iskanja/kontaktiranja/forumiranja in za višji znesek.

Machete ::

twom je izjavil:

Machete je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Napiši jim mail, tako da imaš dokaz. Kaj več ne moreš.

Jaz sem imel na firmi eno grdo situacijo. Dobili smo račun, ki je bil podvojen (torej izvajalec se je zmotil in poslal isti račun kot pred nekaj meseci). Ko so v računovodstvo dobili račun, so videli, da je že bil plačan in ga niso plačali. No čez nekaj časa pa izterjava - direktno, brez opomina. Še bolj mi je bilo "podlo" saj sem naročnika osebno poznal, pa ni bil toliko, da bi poklical.


Tak račun je treba pisno zavrniti, oz. VI bi morali poklicati, ker ste VI odkrili napako in potenciolna na škodi.
Če ga daš v predal in se čudiš izterjavi, si ti kriv, ne glede na to ali je šlo za namero ali pomoto izstavljalca računa.
Domnevam, še enkrat..., domnevam, da taka zadeva ne gre pravno skozi.
Ker če velja za 1 račun, potem enkako velja tudi za 10 tisoč računov.

Če bi to veljalo, bi začeli "podjetniki" pošiljati po par tisoč računov, in služili s tistmi, ki jih prejemniki nebi zavrnili.


Seveda, ne gre skozi. Ampak nekdo, ki ne pogleda ga plača. Tudi tisti, ki ga plača, ga lahko potem reklamira, hotel sem reči, da se je pametno vsem zapletom in izgubljanju časa izogniti čimprej, s tem, da se malo povpraša kaj je na stvari.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2746487327 (1325) fireX88
»

Prodajalec mi je dal ceno brez ddv, plačal z ddv (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
767960 (5641) Furbo

mindfactory.de - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
3210169 (7791) UlyssesE
»

Položnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518672 (7669) imagodei

Več podobnih tem