» »

Položnice

Položnice

«
1
2

Nejc1994 ::

Okej sem star 16 let, in moram plačevati sam svoje položnice in saj veste kaksna smo mi mularija vse zgubimo tko da bi vas prosu za sledece odgovore:

Primer 1:

Sem narocen na revijo in ko sem dobil poloznico sem jo izgubil. Nato je prisel opomin ki ga nisem placal ze 2-3 mesece. (Isto zgubil :S :S :S >.< >.< )

Kaj je najhujse ki me lahko doleti in kaj je najverjetneje da me bo doletelo???


Primer 2: Isto zgubil poloznico( za ucbeniski sklad ) , nato dobil drugo-AMPAK ni bila poloznica temvec samo transakcijski račun, sem takoj placal in po cca. 2 meseca mi uciteljica rece da se NISEM placal. In pred enim tednom ali kdaj sem dobil izpis iz banke da sem placal sele ta mesec. In ker sem vrgel tisti listek stran in sploh nimam dokazov da sem placal kaj naj naredim in kaksna bo kazen?

Ja je tudi primer 3: Dobil sem poloznico in sem jo placal 4-6.1.2011 in ravno na tisti dan sem dobil opomin. Ali moram sedaj opomin placat al kako?


in ja vem da bi za tole dubu: FAILCAKE
  • spremenil: Nejc1994 ()

harvey ::

Primer 1:
Odvisno koliko strogo to jemljejo. V najslabšem primeru dobiš izvršbo+stroške postopka.

Primer 2:
Težje ugotovijo kdo je plačal, ker nisi uporabil ustreznega sklica. Kazen je ali zamudne obresti+stroški, kar pa dvomim. Pokliči v računovodstvo in se dogovori.

Primer 3.
Gotovo piše na opominu, da je opomin na stanje to in to in v kolikor ste že poravnali je opomin ničen. Vse je odvisno, kdo je na drugi strani. Če gre za mobitel, ti ga ob neplačilu enostavno izklopijo in mir. Ko te utišajo je hitro plačilo.

Sklep:
Ne splača se zajebavati z neplačevanjem. Če slučajno človek nima denarja (se zgodi), pokliče, sporoči in se dogovori. Veliko boljša taktika kot pa zgubljati položnice in se potuhniti.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Nejc1994 ::

Primer 1: cena poloznice 25 EUR koliko lahko dobim zato?

primer 2: v katero racunovodstvo?

Primer 3 sem poklical na mobitel in so rekli da je OK

kuglvinkl ::

Zgleda, da nimaš še ta pravih let za to.
Your focus determines your reallity

Nejc1994 ::

vem ja.. Odgovori prosim =)

bluefish ::

1. pokliči na uredništvo revije in razloži situacijo. Poslali ti bodo novo položnico z morebitnimi stroški.

2. pojdi na banko po nov izpisek in nesi v šolo oz. še prej govori z računovodstvom šole oz. tajništvom.

3. ne.

Nejc1994 ::

1. OK! PS: Placal nisem poloznice najmanj 3 mesece ali je mozno da so pozabili?
2. Po kaksen izpisek? Mislis tisto ko dobis na zacetku meseca? ( jaz sem mislsil ta izpisek)
3. Kaj ne? Poklical sem in so rekli da je v redu da ni treba placati opomina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejc1994 ()

bluefish ::

1. malo verjetno.
2. da, ta izpisek. Načeloma pa tako ali tako potrebuješ le cifro tvojega računa, da v računovodstvu preverijo transakcijo.

3. ne za prvo vprašanje, nisem gledal poznejšega odgovora.

Nejc1994 ::

1. Kaj pa ce ne upam poklicati ( :S ) in ne placam kaksna bi lahko bila najhujsa kazen

za poloznico vredno 25 EUR?

sandmat ::

plačaj in ne ugotavljaj kaj vse se še lahko zgodi. To je tko, k hodit po tirih ob 3h zjutraj. Kok vlakov pa sploh takrat pelje? bolj malo. Ampak če te en zadane, te stane dražje, kot it okoli čez nadvoz čez progo.

Meizu ::

Dobro, kaj glumiš, plačaj teh 25EUR kazni, al pa boš sam jedel drek, ko boš dobil kakšno kazen res domov. Pol bo spet nova tema. Naslov ti lahko že jaz takoj povem.

Nejc1994 ::

Ok ampak ma morm narocit novo poloznico al lahko kr tale opomin k sm ga dubu pred 3 mesci?

bluefish ::

Gor si napisal, da si izgubil tudi opomin. Kaj je sedaj? V vsakem primeru kliči uredništvo. Če ti je neodno, pa naj to naredi neka tretja oseba.

sajko ::

@blueFish: pa če ne upa poklicat... :)

Jest ti predlagam, da se zmeni s starši, da ti plačujejo položnice, ker v teh dveh letih do polnoletnosti bodo itak imeli oni sranje z vsem kar boš "pozabil" plačat in podobno.

Pa kar hitro pokliči v uredništvo, in se zmeni da ti pošljejo novo položnico, ki jo seveda takoj plačaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Nejc1994 ::

torej z opominom al novo poloznico?

bluefish ::

Je vseeno, ker bodo oni pogledali stanje. Načeloma pa znesek opomina.

sajko ::

Ja če si zgubu opomin pol boš verjetno dobil novo položnico. Pokliči in ne kompliciraj tule po forumu.

moj_nick ::

Nejc1994 je izjavil:

1. Kaj pa ce ne upam poklicati ( :S ) in ne placam kaksna bi lahko bila najhujsa kazen

za poloznico vredno 25 EUR?

Obvezno plačaj. Pokliči pa reci, da bi rad plačal za ta in ta mesec pa da ti naj povejo podatke (št računa, sklic, namen, naslov podjetja, znesek). Najbolje, da si vse na listek zapišeš. Rečeš hvala, adijo in ta tvoj listek neseš na pošto in plačaš (ali uporabiš spletno banko).
110111001001010001010000

Nejc1994 ::

Torej opomin?

bluefish ::

Oh, hudirja, ti bodo oni povedali. Da, opomin; če nimaš sreče, pa še kaj dodatnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Nejc1994 ::

soooory

ok bm prasu tm u bank

bluefish ::

Saj ne, da ima banka kaj veze s tem.

Nejc1994 ::

Sam kk nj jim jst povem d nism placu 3 mesce????!?!?!

bluefish ::

Poveš tisto, kar si napisal tukaj. Simple. Jih pa tako ali tako osebna tragika ne zanima. Pač rečeš, da še nisi plača položnice za določen mesec.

D3m ::

Kva se sploh ukvarjamo s teboj. Povej situacijo staršem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

UNIVERZUM ::

1. Ne pozabijo, mogoče ta trenutek niso pozorni, verjetneje kot to pa je da so že predali v izterjavo na sodišče.
-stroški sodišča 40-50EUR. ker se najprej poskusi izterjat denar preko banke (kjer imaš/če imaš odprt račun), ti banka naredi blokado računa do poplačila,če denarja na računu ni, ti banka blokira račun dokler ni prilivov s katerim bi poplačala terjatev oziroma dokler ne dobi odločbo s sodišča da tožnik odstopa od terjatve. V tem primeru ti bo banka zaračunala stroške v višini cca 30EUR odvisno od banke.

se bolj splača plačat opomin8-)

2. Ker ne vem kako si plačal znesek za učbeniški sklad (premalo podatkov si posredoval), ti žal v tem primeru ne morem svetovat.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Meizu ::

Če si plačal za učbeniški sklad prek položnice, bi jo moral imet kje doma ali pa v torbi. Pobrskaj malo ter pokaži učitelju. Najverjetneje pa si prejel nekakšno obliko potrdila za plačilo, npr. blagajniški prejemek. Če imaš tole zadevo, potem imaš za ziher dokaz, da si plačal.

Nejc1994 ::

UNIVERZUM je izjavil:

1. Ne pozabijo, mogoče ta trenutek niso pozorni, verjetneje kot to pa je da so že predali v izterjavo na sodišče.
-stroški sodišča 40-50EUR. ker se najprej poskusi izterjat denar preko banke (kjer imaš/če imaš odprt račun), ti banka naredi blokado računa do poplačila,če denarja na računu ni, ti banka blokira račun dokler ni prilivov s katerim bi poplačala terjatev oziroma dokler ne dobi odločbo s sodišča da tožnik odstopa od terjatve. V tem primeru ti bo banka zaračunala stroške v višini cca 30EUR odvisno od banke.

se bolj splača plačat opomin8-)

2. Ker ne vem kako si plačal znesek za učbeniški sklad (premalo podatkov si posredoval), ti žal v tem primeru ne morem svetovat.

Torej sploh ne poklicem pa placam opomin?

Zeberdee ::

Danes sem doživel še en fin udarec. Marca sem imel Dovrtelovega dimnikarja doma. Pošljite položnico. Položnice ni bilo, jaz sem na to pozabil.

Danes sem dobil sodbo okrajnega sodišča v Ljubljani - izvržba na plačo - 24 EUR + 67,12 EUR stroškov izvržbe. Po klicu na Dovrtel so mi povedali, da so poslali in račun in opomin. Jaz jih nisem prejel.

Po zakonodaji oz. pravnem pouku moram jaz dokazovati, da te pošte nisem dobil. To je nemogoče.

Katastrofa!

kuglvinkl ::

Kako pa dokažeš negativno dejstvo? ...
Your focus determines your reallity

Zeberdee ::

In bojda je to še praksa teh firm. 100% sem, da nisem dobil račun. Oni so mi povedali datum, ko naj bi bil izdan. 100% sem, da nisem dobil opomina. Oni so mi povedali datum, ko naj bi bil izdan.

Potem pa fašeš še 24 EUR računa + 20,00 (stroški Dovrtela pri izvržbi, točno tako so zaokroženi) + ostalo, kar skupaj znaša 47,12 EUR. Na ZPS mi ne želijo pomagati, ker nisem član. Jutri pokličem še na Urad, ki ga bodo bojda sedaj razpustili.

Meizu ::

Pajser v roke, pa do teh dimnikarjev in jih nekajkrat lopnit po glavi. Pa bo. Se bojo hitro spomnili, kje so računi.

amigo_no1 ::

Ne pajser, ak-47 bi rešil dosti takih "nerešljivih" problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

kuglvinkl ::

Ne, to ne reši nobenih problemov. Amigo_no1, 'the fcuk...
Your focus determines your reallity

BlueRunner ::

Zeberdee je izjavil:

Po zakonodaji oz. pravnem pouku moram jaz dokazovati, da te pošte nisem dobil. To je nemogoče.


Morda ni nemogoče. Sicer tega nisem nikoli počel, vendar preveri na svoji pošti, če ti lahko dajo uradno podatek o priporočeni pošti, ki so ti jo dostavili. Tudi, če pošiljke ni nihče prevzel, je prihod pošiljke na tvojo pošto zabeležen (obstaja pod zaporedno številko v tistem zvezku, kjer daš svoj avtogram). Oziroma, če je bila pošiljka poslana s povratnico mora podjetje na tvojo zahtevo predložiti to povratnico in ostale dokaze, ki jih lahko zahtevaš tudi ti.

Če ti bo uspelo dokazati, da izigravajo, jih lahko ovadiš za kaznivo dejanje in jim s tem ogroziš koncesijo.

UNIVERZUM ::

Ja, ti kar plačaj opomin, preden pride naslednja pošta do tebe (po možnosti v modri kuverti).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Meizu ::

kuglvinkl je izjavil:

Ne, to ne reši nobenih problemov. Amigo_no1, 'the fcuk...


Kuglvinkl, če orožje in sila ne reši nobenih problemov, potem vojn po svetu ne bi bilo. Če bi bilo vse diplomatsko super in fajn, se ne bi nikoli zgodila 2.sv. vojna. Pa se je. Niti 1. sv. vojna. Pa se tudi je. Pa še nešteto mnogo vojn pred tem.

Če se je kdaj kaj reševalo za ziher, se je z orožjem ;) Simple fact. Ne pravim, da to podpiram, govorim le dejstva.

kuglvinkl ::

Češ rečt, da se Ameri fajtajo v Afganistanu, da se ne bi rabil doma?
Your focus determines your reallity

Doman ::

Jaz sem na znesek 100EUR dobil še 100EUR sodnih stroškov.

Meizu ::

kuglvinkl je izjavil:

Češ rečt, da se Ameri fajtajo v Afganistanu, da se ne bi rabil doma?


Ne, ne mislim tega. Pravim le to, da če beseda ne zaleže, sila ziher. Vsaj ponavadi. Zgodovina tako uči namreč.

Okapi ::

Problem je, ker ti sploh niso dolžni poslati, ne položnice, ne opomina. Ti moraš storitev sam plačati. Če ne veš, na kateri račun plačati, jih moraš vprašati in plačati. In to pravočasno, ker se začno zamudne obresti nabirati avtomatsko.

Pred leti je bila to praksa nekega "poslovneža", ki je od vrat do vrat prodajal neke knjige, zelo ugodno, na obroke. Kupci so podpisali pogodbo, model je rekel, da bo pošiljal položnice za obroke, ampak jih ni. Ljudje so se veselili, da je nanje pozabil, on je pa veselo sešteval zamudne obresti. Čez čas je izdal račun za nazaj, s par leti zamudnih obresti, kupci so se jasno pritožili, stvar je prišla na sodišče in kolikor vem, se je takrat izkazalo, da ni prodajalec dolžan terjati plačila, ampak ga je kupec dolžan plačati.

O.

imagodei ::

> "Čez čas je izdal račun za nazaj, s par leti zamudnih obresti, kupci so se jasno pritožili, stvar je prišla na sodišče in kolikor vem, se je takrat izkazalo, da ni prodajalec dolžan terjati plačila, ampak ga je kupec dolžan plačati."

Kako krasno? Komu, na kateri TRR in kakšen znesek, pa naj kupec sam voha? Nenazadnje je prodaja brez izstavitve računa na naši grudi prepovedana. Torej je moral heroj spisati račun, na katerega je moral napisati vsaj nekaj podatkov o podjetju in svojem TRR, ter seveda pogoje plačila. Če tege ni storil, kako je lahko odgovornost na strani kupca?
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

Saj v pogodbi ali na računu je verjetno vse pisalo, v drobnem tisku, ampak tudi če ne bi, si kot kupec dolžan plačati, ne da bi te moral prodajalec na to posebej opozarjati.

O.

imagodei ::

Pojma nimam, ne poznam primera, ampak zelo si želim, da Obligacijski zakonik in povezane zadeve ne dopuščajo takšnih mahinacij.

V praksi bi lahko prišlo do primera, da bi nek potnik prodal 10 knjig, nato pa bi se sprl s svojimi šefi in ne bi posredoval naprej podatkov v prodajo. V skladišču se malo založi in ne vejo čisto točno, kaj je potnik vrnil ob "razduženju" in česa ne. Ljudje ne dobijo položnic, marsikdo pozabi a je bila MK ali Svet knjige ali kakšna druga založba. Nenazadnje kupci lahko celo pokličejo založbo in prosijo za TRR in sklic, pa tam ne bodo imeli pojma.

Po enem letu bodo pa ugotovili, da jim manjkajo knjige, še par mesecev, da razvozlajo zbrko in ugotovijo, komu je potnik prodal knjige, po kakih dveh letih pa kupci dobijo položnice z že kar lepimi zamudnimi obrestmi in so jih dolžni plačati?
- Hoc est qui sumus -

šernk ::

si kot kupec dolžan plačati, ne da bi te moral prodajalec na to posebej opozarjati.


torej sem dejansko dolžen sam plačati mobitelu položnico čeprav mi je ne pošljejo? sam preračunat porabljene minute v EUR?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Verjetno ni neumno povprašati, kaj se dogaja, če položnice ne dobiš. Konec koncev jih ne pošiljajo s priporočeno pošto, da bi lahko kdorkoli dokazoval, da je položnico poslal, ali obratno, da je nisi dobil.

O.

MaterVola ::

Preberi splošne pogoje pogodbe :) Po določenem datumu si jih dolžan obvestiti, da računa nisi prejel. Drugače se smatra, da si ga. Četudi ga nisi.

Zeberdee ::

BlueRunner je izjavil:

Zeberdee je izjavil:

Po zakonodaji oz. pravnem pouku moram jaz dokazovati, da te pošte nisem dobil. To je nemogoče.


Morda ni nemogoče. Sicer tega nisem nikoli počel, vendar preveri na svoji pošti, če ti lahko dajo uradno podatek o priporočeni pošti, ki so ti jo dostavili.

Šlo je za navadno pošto.

Manu ::

Okapi je izjavil:

Verjetno ni neumno povprašati, kaj se dogaja, če položnice ne dobiš. Konec koncev jih ne pošiljajo s priporočeno pošto, da bi lahko kdorkoli dokazoval, da je položnico poslal, ali obratno, da je nisi dobil.

O.

Dal si zanimiv primer. Nisem prepričan, ampak ali je možno plačati račun brez sklica? Ker če ni možno plačati račun brez navedenega sklica, kako naj ga potem plačaš?

imagodei ::

Seveda lahko plačaš brez sklica (preko e-načina plačevanja se ti običajno potem samodejno vnese nek x sklic v obliki ddmmyyyy, z vodilnimi ničlami). Možno je plačat tudi na napačni sklic.

Sklici so namenjeni temu, da se plačila avtomatsko zapirajo, ko računovodstvo dobi podatke iz banke. Če se sklici ne ujemajo, mora računovodja pač sam na roke preveriti, za katera plačila gre.
- Hoc est qui sumus -
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev položnice upravniku

Oddelek: Loža
385484 (1978) matobeli
»

Stroški opomina

Oddelek: Loža
334038 (2861) SaXsIm
»

Vzajemna - neupravičena izvržba

Oddelek: Loža
385643 (4041) Daniel
»

Simobil - strosek obvestila o neplacanih racunih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5512444 (7915) MarioMisaron

Več podobnih tem