» »

DDoS on ceneje.si

DDoS on ceneje.si

denial ::

SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

BadB0y ::

Heh koliko se mi zdi dan danes ni vec takšnih napadov kot so bili nevem 10let nazaj. Ko so bile cele države dosane. Hm tud ten155 je bil precej krat zrtev napada. Zdaj pa vec tega nekak ni zasledit.


denial ::

Mogoče zato ker so DDoS-kiddiji odrasli?

Sam meni teh 8000 zahtevkov/sec res ne izgleda tako veliko.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Gost ::

Tvoj nick je pa kot ulit za tole temo. :)

Na ceneje.si pa tudi malo pretiravajo z opisom, zakaj se jim je to zgodilo. To se lahko zgodi danes vsakomur, ki se gre nekaj večjega na spletu. Rešitve proti DDOS napadom so izjemno drage.

BlueRunner ::

Niso drage, niso... samo zahtevajo tesno sodelovanje z ISP-jem in razumevanje težave z njegove strani. Ker ISP lahko te težave rešuje z opremo v cenovnem rangu nekaj 10.000EUR za vse stranke, sama majhna stranka pa lahko kupi nekajkrat dražjo opremo, pa še vedno ne bo mogla rešiti težave, če se jo kriminalci resno lotijo.

Aha... pa 20.000EUR za opremo je v svetu ISP opreme (carrier grade) stvar, ki niti ni tako zelo draga.

ERGY ::

Mogoče majo sam bug v kodi :P

KoMar- ::

Verjetno bi jim rad kdo ukradel podatke za svojo stran... upam, da ga bojo fejst iztožili...

BlueRunner ::

Sama "kraja" javno objavljenih podatkov mislim, da še ni kazniva sama po sebi. Če pa je posledica takšnega posega DoS, potem pa je to že vredno kriminalistične obdelave.

Sicer pa je bilo navedeno, da je prišlo do DDoS, kar izloči možnost, da bi samo nekdo pobiral podatke. DDoS prihaja iz celega kupa virov sočasno, DoS po drugi strani pa prihaja iz enega ali dveh naslovov, ki jih je v primeru SYN napada relativno enostavno in brez posledic možno negirati (npr. syn cookies ali pa samostoječ reverse proxy, če ne gre drugače).

blackbfm ::

Zoper neznanega storilca, ki se skriva za slovenskimi IP naslovi smo že podali kazenske ovadbe.

seveda ja:))

BlueRunner ::

Zakaj pa ne? Valjda boš podal kazensko ovadbo, saj vse kaže, da je prišlo do kaznivega dejanja. Druga zgodba pa je, če bo preiskava obrodila rezultate. Včasih jih obrodi, včasih pa tudi ne. Tudi ukradenih vozil ne najdejo vseh, ampak nekatere pa še vedno najdejo. Včasih tudi leta kasneje. ;)

blackbfm ::

Ja štekam vse. Samo kar nekaj strašijo da že imajo ipje in nevem kaj vse (očitno so že kar obupani), v bistvu je pa minimalna možnost da kogarkoli dobijo..Sploh če je ddos naročen.

Highlag ::

blackclw: se ti že hlače tresejo ane >:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Tarzan ::

8000 pa res ni veliko, naj raje optimizirajo malo, pa ne bo panike, če kaka firma pošlje robotka, da preveri cenike. Po mojem, da se jim ravno kaj takega dogaja.

poweroff ::

V nekem trenutku smo na primer zabeležili tudi do 8000 zahtevkov po prikazu strani

Če je samo to (sploh če je DDoS in ne DOS), bodo težko dokazali napad. Če bi šlo za kakšne čudne SYN requeste, je pa že druga pesem.

Morda pa želijo malce reklame zase - češ, lejte kolk smo dobri, da nas napadajo.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DDos-anje

Oddelek: Informacijska varnost
172329 (2102) DeeCoy
»

Kaj mi je storiti? DOS attack (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
506236 (4940) SaXsIm
»

DNS amplification DDoS napad

Oddelek: Novice / Varnost
265670 (4398) jype
»

Ddos

Oddelek: Omrežja in internet
252644 (2082) qlman
»

kako preprecit da me nekdo vrze z neta?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181981 (1490) b

Več podobnih tem