» »

Sigenca

Sigenca

Valuk1 ::

Zdravo,

kmalu mi poteče certifikat Sigenca, pa me zanima ali še je sploh aktualen.
Do banke dostopam z Rekonom, prav tako do ostalih aplikacij.
Do eUprave dostopam s SiPass kodo, ki jo dobim na sms.

Tako, da resnično ne vidim potrebe po Sigenci.
Ali se motim? Me lahko kdo spomni, kje jo bi lahko potreboval?

Hvala vnaprej

janezvalva ::

verjetno za podpisne komponente (digitalni podpis dokumentov)
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

misek ::

Uporabno za primer backupa, ko SI-PASS odpove. Nikoli ne veš, kdaj pride prav :)

feryz ::

Če ga ne rabiš, tudi drugih spraševati ne rabiš, če ga ti rabiš.

Groot ::

Glede na to da je zastonj in da lahko zahtevek za novo Sigenco oddaš kar preko spleta (ne rabiš hodit nikamor), res ne vidim razloga da si je ne bi podaljšal. Saj nobene stvari ne rabiš, dokler je enkrat ne boš pač rabil.

SeMiNeSanja ::

Če nič drugega, lahko SigenCA cert uporabiš za podpisovanje in enkripcijo mailov. Ravno tako lahko podpisuješ PDF datoteke z Acrobat Reader.

Seveda to deluje izključno za mail naslov, kateri je 'registriran' v certifikatu. Jaz ga tako npr. uporabljam v Outlooku za podpisovanje mailov, ki jih pošiljam z osebnega ime.priimek@gmail naslova, tako da je zadeva ločena od službenih mailov in certifikatov.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Mare2 ::

Valuk1 je izjavil:

Zdravo,

kmalu mi poteče certifikat Sigenca, pa me zanima ali še je sploh aktualen.
Do banke dostopam z Rekonom, prav tako do ostalih aplikacij.
Do eUprave dostopam s SiPass kodo, ki jo dobim na sms.

Tako, da resnično ne vidim potrebe po Sigenci.
Ali se motim? Me lahko kdo spomni, kje jo bi lahko potreboval?

Hvala vnaprej


Baje lahko nov certifikat naročiš kar s sigenco. Torej je priporočljivo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Manu ::

Valuk1 je izjavil:

Zdravo,

kmalu mi poteče certifikat Sigenca, pa me zanima ali še je sploh aktualen.
Do banke dostopam z Rekonom, prav tako do ostalih aplikacij.
Do eUprave dostopam s SiPass kodo, ki jo dobim na sms.

Tako, da resnično ne vidim potrebe po Sigenci.
Ali se motim? Me lahko kdo spomni, kje jo bi lahko potreboval?

Hvala vnaprej

Sigenca lahko dodaš v Rekono kot dodaten način za dostop do storitev. Če na primer izgubiš telefon in nujno rabiš neko storitev ki za vpis zahteva Rekono, lahko uporabiš cetifikat - Sigenca, ki si ga predhodno registriral v Rekono.

Zavod za zaposlovanje še ponuja vpis s certifikatom. Verjetno pa tudi še kakšna druga storitev
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Valuk1 ::

Hvala za odgovore.
Hotel sem naročiti novo, vendar ne gre prej kot 2 meseca pred potekom.
Glede Rekono in SiPass pa sem mnenja, da bi moralo zadostovati.

tony1 ::

Še ena storitev, ki je dostopna s certom je dostop do lastnih podatkov na ZPIZu.

bobiii16 ::

Groot je izjavil:

Glede na to da je zastonj in da lahko zahtevek za novo Sigenco oddaš kar preko spleta (ne rabiš hodit nikamor), res ne vidim razloga da si je ne bi podaljšal. Saj nobene stvari ne rabiš, dokler je enkrat ne boš pač rabil.

vseeno moraš priti na občino

Vuli ::

mislim, da lahko podaljšaš, preden stara poteče, kar preko spleta. Za novo pa moraš na občino.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Groot ::

bobiii16 je izjavil:

Groot je izjavil:

Glede na to da je zastonj in da lahko zahtevek za novo Sigenco oddaš kar preko spleta (ne rabiš hodit nikamor), res ne vidim razloga da si je ne bi podaljšal. Saj nobene stvari ne rabiš, dokler je enkrat ne boš pač rabil.

vseeno moraš priti na občino


Ne ne rabiš. Sem podaljšal par mesecev nazaj. Samo poklikaš na internetu in nato domov dobiš kodo za prevzem. Še opomnijo te po mailu malo pred potekom in pošljejo link za naročilo nove.

starfotr ::

Dajte že ločit med upravno enoto in občino.

DePalmo ::

zVem. Je registracija in prijava precej bolj prijazna kot preko SMS pass. Res pa je da ko enkrat telefon povežeš z zVem, certifikata ne rabiš več, vsaj na telefonu ne.

Osebno sem za sigenco, še punco sem prepričal da jo pridobi ker nekaj časa nazaj bi jo krvavo nucala (eUprava) ampak je nisva in nisva dobila. Ali sva zamudila uradne ure ali pa se je bilo potrebno naročit pa nisi nikogar dobil na telefon. Sedaj jo ima pa je za drugega kot zVem nisva uporabila. Še.

Drugače se pa sam odloči če rabiš ali ne, a je to tako težko?

starfotr ::

Sicer podpiram sigenco in se mi zdi, da bi jo vsak lahko imel oz. moral imeti. In da je vse drugo nesmiselno imeti. Vendar

Ali sva zamudila uradne ure ali pa se je bilo potrebno naročit pa nisi nikogar dobil na telefon.


Ok, kolikokrat in koliko časa ti je šlo za to? Namesto, da bi odštel 15 eur in dobil na poštarco takoj, brez čakanja. Vsaj v teh neumnih časih, ko je folk rabil te certe za izpis QR kod s portala zvem. In ker si tega prej niso uredili.

blink ::

Ali je v letu 2022 še vedno potrebno imeti podpisno komponento SETCCE ProXSign instalirano? Pred časom sem bral, da se sedaj dokumenti na strežniku podpišejo in ne več pri uporabniku?

Ice-Heki ::

Če podpisuješ lokalno, kadar kakšna stran zahteva podpis preko ProXSign, potem ja, vse več pa jih podpira podpisovanje preko SI-PASS, kjer dokument naložijo na SI-PASS in ga tam podpišeš v oblaku. E-podpis dokumenta v SI-PASS lahko koristiš tudi sam, naložiš gor PDF in voila dokument je podpisan!

Karen ::

odvisno od inf.sistema... recimo mesec nazaj sem narocil nov sigenca osebni certifikat s pomocjo starega, rabil setcce, ampak je slo in mi ni bilo treba na ue. je pa to mozno narest najvec 2 meseca pred iztekom starega, pa se v ff je nekaj sral sistem - sam obrazec za podaljsanje, pa sem potem cez edge brez tezav uredil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potrdilo o nekaznovanosti

Oddelek: Loža
384111 (1724) zk_eu
»

Rekono App (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
506271 (3027) MH0

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310563 (4786) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7115467 (4461) ToniT
»

Digitalni podpis

Oddelek: Programska oprema
111651 (1316) Valuk1

Več podobnih tem