» »

Amazon.de brushing scam?

Amazon.de brushing scam?

Argonavt ::

Prvotno sem imel namen vprašanje postavit v eni obstoječih Amazon tem, a se mi zdi, da zasluži svoj topic.

Ja že kdo imel na Amazon.de težave s brushing scam? Pošljejo ti izdelek, ki ga nisi naročil. V igri je rebuy artiklov, ki si jih enkrat kupil v preteklosti, potem pa nekdo nekje izvede Rebuy na tvoj naslov in obremeni kartico in pošlje nenaročen izdelek.

Zanima me:
- Ali kdo ve, kako pride do tega?
- Kje se za plačilno kartico lahko na Amazonu.de zahteva potrditev bančnega plačila, ker trenutno leti direk bremenitev?
- Kako je z reklamacijo poslanih izdelkov, ki jih nisi naročil? Je v igri še kaj drugega razen Report Unwanted Package form..

delavec44 ::

Namenska virtualna kartica, ki je zaklenjena razen ob nakupih?

yayo ::

Virtualna kartica je najpametnejši opcija, drugače pa po mojih izkušnjah pri nakupih vedno pride do zahteve potrditve, vsaj pri nakupih nad 30 evrov. Drugače klasična kreditna kartica (Mastercard Intesa S. P.) pri meni sploh več ne deluje. Baje, ker se Amazon ni prilagodil evropski zakonodaji s preverjanjem in potrditvijo. Debetne deluje b.p.
Ni pa mi jasno kako naj bi tale rebuy scam deloval. Nekdo drug naroči robo na tvoj naslov? Zakaj?

EDIT
Tole?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Legon ::

Argonavt je izjavil:

Prvotno sem imel namen vprašanje postavit v eni obstoječih Amazon tem, a se mi zdi, da zasluži svoj topic.

Ja že kdo imel na Amazon.de težave s brushing scam? Pošljejo ti izdelek, ki ga nisi naročil. V igri je rebuy artiklov, ki si jih enkrat kupil v preteklosti, potem pa nekdo nekje izvede Rebuy na tvoj naslov in obremeni kartico in pošlje nenaročen izdelek.

Zanima me:
- Ali kdo ve, kako pride do tega?
- Kje se za plačilno kartico lahko na Amazonu.de zahteva potrditev bančnega plačila, ker trenutno leti direk bremenitev?
- Kako je z reklamacijo poslanih izdelkov, ki jih nisi naročil? Je v igri še kaj drugega razen Report Unwanted Package form..

Ne razumem kako tocno bi ti kakorkoli lahko bremenili kartico?

feryz ::

Amazon?
Z največjo lahkoto. Zgoraj ti piše, ne uporabljajo nobenih potrditev.
Ko enkrat vneseš kartico, trgajo avtomatsko. Kar hočejo in kolikor hočejo.

Legon ::

O cem ti to tocno? Third party prodajalci nimajo dostopa do kartic, amazon pa ne v svojo skodo v tri dni posiljal paketov. Brushing scam je cisto nekaj tretjega.

Argonavt ::

Po pogovoru z bankart je prišel namig v čem zna biti fora.

Izgleda, da gre za "free vitamins" scam. Kupiš produkt enkrat, v zelo drobnem in skritem tisku pa si nehote potrdil, da se obvezuješ na periodičen nakup in od tu nenaročen shipping. Tako, da third party seller si očitno lahko uredi "dostop do kartice".

Verjetno v tem fora, mi pa novo, da Amazon to podpira in dovoljuje.

Menjava kartice pa edina možnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

Buggy ::

Paziti moras tudi katero opcijo izberes, sploh pri izdelkih nizje vrednosti in potrosne narave, saj imajo privzeto nastavljeno opcijo, da ti z dolocenim intervalom posiljajo zadeve + kobajagi na ta nacin se prisparas z ekstra popusti. Torej v tem primeru izberes spodnjo opcijo "one-time purchase" in ne privzeto. Tole sem se jaz skoraj nategnil, ko sem kupoval neke zadeve za macko :D

Legon ::

Argonavt je izjavil:

Po pogovoru z bankart je prišel namig v čem zna biti fora.

Izgleda, da gre za "free vitamins" scam. Kupiš produkt enkrat, v zelo drobnem in skritem tisku pa si nehote potrdil, da se obvezuješ na periodičen nakup in od tu nenaročen shipping. Tako, da third party seller si očitno lahko uredi "dostop do kartice".

Verjetno v tem fora, mi pa novo, da Amazon to podpira in dovoljuje.

Menjava kartice pa edina možnost.


Amazon čisto lepo in transparentno podpira periodično pošiljanje istega izdelka. Kakor tudi preklic le tega.

Argonavt ::

Amazon čisto lepo in transparentno podpira periodično pošiljanje istega izdelka. Kakor tudi preklic le tega.


link ali hint?

Invictus ::

Argonavt je izjavil:


Izgleda, da gre za "free vitamins" scam. Kupiš produkt enkrat, v zelo drobnem in skritem tisku pa si nehote potrdil, da se obvezuješ na periodičen nakup in od tu nenaročen shipping. Tako, da third party seller si očitno lahko uredi "dostop do kartice".

To je klasičen scam na Paypalu.

Nekje ima prodajalec skrito opcijo reoccuring monthly payment... V pogojih uporabe se pa s tem strinjaš. Ker tega nikoli ne prebereš...

Sicer to simple ukineš, ampak nekaj pa vseeno stane :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Legon ::

Argonavt je izjavil:

Amazon čisto lepo in transparentno podpira periodično pošiljanje istega izdelka. Kakor tudi preklic le tega.


link ali hint?


kot že rečeno, amazon ne sporoča podatkov o kreditnih 3rd party sellerjem, ampak so oni gateway za vsa plačila. Če si se preko amazona naročil na neko periodično naročilo je to vidno, ravno tako kot je vidno kaj točno naročaš.

Pa si sploh prepričan, da te amazon bremeni? A si poskusil konktaktirat njihov support?

nekaj na to temo:
https://pay.amazon.com/help/202042890
https://www.amazon.com/gp/help/customer...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

Furbo ::

Argonavt je izjavil:

- Ali kdo ve, kako pride do tega?

Nepozoren uporabnik, ki klikne na 10 centov nižjo ceno, kjer se zaveže kupovati isto reč vsakih nekaj mesecev.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Argonavt ::

Tnx. rečeno, dejansko je bila zadeva pod subscription in je skenslana. Ni variante, da je bil tako pregleden dialog box, kot zgoraj na sliki z Delivery every, ker to ne moreš spregledat. Je pa opcija, da je bilo Can cancel anytime in potem ne narediš takoj in pozabiš.

U glavnem Solved. Kot prvi tovrsten event je bil mal presenečenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argonavt ()

Magic1 ::

Kot jaz vem je ta opcija že kar nekaj časa in je dost očitna, razen če klikaš le na barvo ikone. Set up now ali Buy now, je kar očitno v kolikor razumeš jezik. Sej danes imaš avtomatične prevajalce strani. Nič klikat na pamet, ker na to pa ziher ciljajo!
Meni je se zgodilo že dvakrat, da sem dva artikla dobil, ko sem hotel le enega. Ko imaš kup stvari v košarici nisi niti pozoren. Zna bit, da je s refreshom strani, ali kaj podobnega, dodal še dodaten artikel.
Magic

Buggy ::

seveda je bilo tako, sam pozorni niste/nismo....vazn da se pizdi pol, ko je prepozno :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon USA - carina za rabljeno knjigo

Oddelek: Loža
102430 (2067) St235
»

Prejem nenaročenega blaga

Oddelek: Pomoč in nasveti
273902 (2560) MIHAc27
»

Amazon podeseteril izgubo, v Nemčiji mu grozi stavka zaposlenih

Oddelek: Novice / Rezultati
2313368 (11147) roli

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118337 (14989) Tilen

Več podobnih tem