» »

Cena avta brez leasinga - je sploh mogoče?

Cena avta brez leasinga - je sploh mogoče?

«
1
2

TonyTony ::

Rad bi kupil novo Octavio.
In sedaj gledam na spletni strani, da mi končno ceno 33 jurjev,
nikjer pa ni opcij brez kredita ali brez leasinga.
Sem jim pisal mail, sem pa zelo negativno presenečen.
Ma kdo izkušnje? A sploh lahko človek kupi avto brez kredita?
Koliko višje cene so od oglaševane?

koyotee ::

Kupi raje par let starega superba, ki bo se 5k€ cenejsi kot nova octavia in z vec opreme.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

JanBrezov ::

Načeloma da. Pojdi tja s svojo konfiguracijo in se zmeni (še za popuste), a ne uporabljaj izraza "gotovina", ker z gotovino res ne poslujejo. Plačaš lahko z enkratnim bančnim nakazilom. Nekaj let nazaj sem tudi sam razmišjal o Octaviji, bilo je dosti govora o lizingu in o triku s predčasnim poplačilom, a sem se na koncu odločil za VW, zato celotne zgodbe s Škodo ne poznam. Pri VW se o lizingih nismo pogovarjali. Plačal preko banke celoten znesek (minus ara seveda) na dan prevzema in konec zgodbe.

Zgodovina sprememb…

TonyTony ::

JanBrezov je izjavil:

Načeloma da. Pojdi tja s svojo konfiguracijo in se zmeni (še za popuste), a ne uporabljaj izraza "gotovina", ker z gotovino res ne poslujejo. Plačaš lahko z enkratnim bančnim nakazilom. Nekaj let nazaj sem tudi sam razmišjal o Octaviji, bilo je dosti govora o lizingu in o triku s predčasnim poplačilom, a sem se na koncu odločil za VW, zato celotne zgodbe s Škodo ne poznam. Pri VW se o liznigih nismo pogovarjali. Plačal preko banke na dan prevzema in konec zgodbe.


Gotovina ali bančna transakcija, to mi je vseeno oz. point je v tem, da ne jemljem nekih glupih obrokov ipd.
Kako pa je bilo pri VW? Razlika med oglaševano ceno in lizingom?
Zanima me predvsem to, koliko je procentualno razlika med oglaševanimi cenami (kredit ali leasing) in dejansko ceno brez tega.
Govorimo o 1-2 jurjih, ali je to 4-5? Ker imam feeling, da nategujejo s tem leasingom.
Res je težko kupovat novi avto, ker povsod mi da neke izračune obrokov in na koncu sploh ne vem, koliko bi plačal za avto z enkratnim nakazilom.
Isto je recimo za Mercedes CLA razred, enostavno ne da opcije brez leasinga na spletni strani...

IL_DIAVOLO ::

Brez skrbi, te bodo pooblaščenci obrali do kosti ne da bos sploh vedel! :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TonyTony ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Brez skrbi, te bodo pooblaščenci obrali do kosti ne da bos sploh vedel! :D


Sej to me zanima, koliko je razlika? Jurja, dva, tri? Ali celo štiri, pet?

mugen999 ::

saj pri skodi ti na koncu konfigurator zracuna tudi njihov lizing glede na vsoto pologa, tako da ti mora biti hitro jasno kasna je razlika. Cenik octavije je pa tudi objavljen prav tako tudi cenik dodatne oprame, to vse sestej skupaj in ce ti na to dajo 5% popusta bos vedel kje si proti izracunanemu skupnemu lizingu na konfiguratorju

koyotee ::

2023 Octavia je imela 11% popust če si vzel lizing. Pa magari za eno leto, in z max pologom, je bilo ceneje kot za gotovino direkt.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

starfotr ::

Saj so izračuni o tem. Avto z lizingom pride 10-15 % dražje, kot brez tega.

TonyTony ::

starfotr je izjavil:

Saj so izračuni o tem. Avto z lizingom pride 10-15 % dražje, kot brez tega.


To pa močno dvomim.
Recimo nova Octavia, brez izbire barv in kakršnekoli opreme pride 31,500 jurjev.
Cene brez leasinga pa mi seveda noče prikazat. Dvomim, da je v gotovini ceneje, po tvoji logiki bi potem
moral ta avto prit 27 jurjev? No upam da mi v ponedeljek vsaj odgovorijo,
ker že to, da zavlačujejo da občutek, da je cena brez kredita bistveno dražja.

IL_DIAVOLO ::

2-3 jurjev min itak da je razlike.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

_Sajmon_ ::

TonyTony je izjavil:

Rad bi kupil novo Octavio.
In sedaj gledam na spletni strani, da mi končno ceno 33 jurjev,
nikjer pa ni opcij brez kredita ali brez leasinga.
Sem jim pisal mail, sem pa zelo negativno presenečen.
Ma kdo izkušnje? A sploh lahko človek kupi avto brez kredita?
Koliko višje cene so od oglaševane?


Lahko kupiš brez kredita, seveda. Jaz sem pred mesec gledal za Octavio 1.5 eTSI 150km DSG karavan. Z nekaj dodatki mi je v konfiguratorju pokazalo ceno nekaj čez 33k€. V salonu sem na gotovino dobil nekaj popusta, mislim da bi me prišlo nekje okrog 31k€. Pri drugem prodajalcu mi je ponudil še nižjo lizing ceno, kjer mi je prišepnil, da ga lahko odplačam že drugi dan. Če to (še) drži ali ne, ne vem.

Ne vem, katero verzijo Octavie gledaš in kako močan motor hočeš, a nov VW Golf karavan z nekaj dodatki in popustom pride že nekaj čez 27k€, a z eTSI 115KM. Žal tega motorja pri Octaviji še ni. Naj bi bil na voljo konec julija.

mugen999 ::

cene brez lizinga bi morale biti objavljene v uradnem ceniku skode octavie

Tody ::

Cene so lepo vidne. Ne vem pa kako ste tako smotani da ne znate pogledat enga obrazca.

Konfigurator ti da ceno avta brez lizinga z davkom. Če se gres financiranje placas 8 procentov na izposojeno. Vec obrokov vec lizinga vec obresti. Najraje na 10 let... Ker mores met full kasko celotno obdobje te imajo rade tudi zavarovalnice. Tm ene 8 do 10 k te oberejo.

starfotr ::

TonyTony je izjavil:

starfotr je izjavil:

Saj so izračuni o tem. Avto z lizingom pride 10-15 % dražje, kot brez tega.


To pa močno dvomim.
Recimo nova Octavia, brez izbire barv in kakršnekoli opreme pride 31,500 jurjev.
Cene brez leasinga pa mi seveda noče prikazat. Dvomim, da je v gotovini ceneje, po tvoji logiki bi potem
moral ta avto prit 27 jurjev? No upam da mi v ponedeljek vsaj odgovorijo,
ker že to, da zavlačujejo da občutek, da je cena brez kredita bistveno dražja.



A ti misliš, da je lizing zastonj? Prav tako pogojevanje za servis v točno določenih delavnicah, točno določeno kasko zavarovanje itd.

Vse to ti nabije 10-15 % višjo končno ceno, kot če vzameš avto z višjo ceno in ga plačaš v enkratnem znesku.

JanBrezov ::

TonyTony je izjavil:

Gotovina ali bančna transakcija, to mi je vseeno oz. point je v tem, da ne jemljem nekih glupih obrokov ipd.
Tebi je mogoče res vseeno, njim pa nikakor ne. Poslovanje z gotovino nad neko vrednostjo je za njih zakonsko prepovedano, bančna transakcija pa je ok.

TonyTony je izjavil:

Kako pa je bilo pri VW? Razlika med oglaševano ceno in lizingom?
Zanima me predvsem to, koliko je procentualno razlika med oglaševanimi cenami (kredit ali leasing) in dejansko ceno brez tega.
Govorimo o 1-2 jurjih, ali je to 4-5? Ker imam feeling, da nategujejo s tem leasingom.

Žal ti ne morem odgovoriti, ker sem jaz idejo o lizingu takoj izločil in se o tem sploh nismo pogovarjali. Lahko ti pa povem, da je bila cena po konfiguratorju (oglaševana cena) nekaj čez 39k€, že pri prvi ponudbi sem dobil skoraj 4,5k€ popusta. Koliko sem gledal slovenske teste avtov takrat, je bil tak popust za VW normalen. Je pa treba upoštevati tudi, da sem avto kupoval sredi največjega lockdown-a (saloni so bili zaprti) in konec leta. Vsa komunikacija preko mailov. Konča cena je bila malo manj kot 35k€. Zna biti, da so lovili kakšne kvote in so bili radodarni s popusti, samo da prodajo.

Jaz tudi dvomim, da bi bila prodaja z lizingom kakorkoli cenejša kot takojšnje plačilo. Tu žal ni druge, kot da greš osebno tja in sprašuješ. Za VW sem prepričan, da je končna cena nižja od oglaševane.

starfotr ::

TonyTony ::

starfotr je izjavil:

In ja, cena je 27 k.



https://cf-cdn-v5.skoda.at/media/Common...


Ok, zgleda sem res butast. Nisem vedel, da je ta maloprodajna cena toliko, kolikor plačaš z gotovino ampak sem mislil, da je to že vračunan leasing,
Potem pa super, tole mi je pa res polepšalo dan.

Hudobec82 ::

Ja lizing že, ...samo za kok cajta. Če bi recimo vzel na 7let tisto octavio za 27k, računej končno ceno z lizingom bliz 34K plus obvezni uradni servisi in obvezni kasko. 27 jurjov kr na enkat postane 40k+. Kr na enkat tist jurček več pr dilerju, k ga hoče za gotovino ne igra več take vloge.

starfotr ::

Dejstvo je, da če ne bi prodajalci imeli koristi zaradi lizinga, ne bi ponujali tega svojim kupcem. Če imajo koristi, pomeni to upsale in več denarja za njih.

DamijanD ::

Hudobec82 je izjavil:

Ja lizing že, ...samo za kok cajta. Če bi recimo vzel na 7let tisto octavio za 27k, računej končno ceno z lizingom bliz 34K plus obvezni uradni servisi in obvezni kasko.

Za koliko časa pa bi imeli kasko, če ne bi bil obvezen pri takem avtu?

Javor ::

Da se javim še iz prve bojne linije :D (sem prodajalec na Škodi) kolega je opazil tole debato pa rekel če lahko kako pomagam.
Kot ste že skupaj dognali sta opciji plačila ali enkratno plačilo z nakazilom, del je lahko celo v gotovini (tam do 5k€). V večini primerov lahko damo več popusta če se stranka odloči za financiranje, saj dobimo tudi mi kot hiša neko podporo pri ceni s strani leasinga, seveda pa tudi jaz kot prodajalec neko dodatno provizijo.
Pri enkratnem plačilu pa tudi lahko uredim dodatni popust.
Če si kdo želi konkretne ponudbe mi lahko piše na mail javor.france@ah-klemencic.si pa naj priprise Slo-tech, se bom maximalno potrudil ;)
Lep dan vsem!

2f4u ::

Oj vsem.

Imam 1leto ostavio. 46kkm vceraj. Kupil na enkratni znesek in ni bilo bistveno drazje, manj koy 1000eu.

Priporocam raje avtomatika, 150, dizel. Sem primerjal staro superb scaut 2022 in to, pa je nova bila tisja. Poraba nora 5.2 povprecna hitrost 90km/h, 90% ac.

Tih. Udobna voznja. Radar. Android aplikacija je podn ampak ideja dobra (odpiranje okm, zakleoanje, prezracevanje, stanje km, .. ) - ne dela, nateg.
Zal imel 2x vecjo okvaro. 1x Elekttonika, glavni racunalnik 30dni je stal. 1x neka napetostne tezave, vleka. Nikoli tezave na servisu, ampak je res podn od proizvajalca... rabis za posel... odtanes na cesti.
Ali bi kupil ponovno? Verjetno bi, ampak ne prve generacije. Otroske napake bi morali odpraviti.

koyotee ::

 tako je izgledalo lani, najvec popusta so ponudili pri porsche koper

tako je izgledalo lani, najvec popusta so ponudili pri porsche koper

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ahim ::

TonyTony je izjavil:

Gotovina ali bančna transakcija, to mi je vseeno oz. point je v tem, da ne jemljem nekih glupih obrokov ipd.

Torej jim reci: "brez financiranja".

IL_DIAVOLO ::

2f4u je izjavil:

Oj vsem.

Imam 1leto ostavio. 46kkm vceraj. Kupil na enkratni znesek in ni bilo bistveno drazje, manj koy 1000eu.

Priporocam raje avtomatika, 150, dizel. Sem primerjal staro superb scaut 2022 in to, pa je nova bila tisja. Poraba nora 5.2 povprecna hitrost 90km/h, 90% ac.

Tih. Udobna voznja. Radar. Android aplikacija je podn ampak ideja dobra (odpiranje okm, zakleoanje, prezracevanje, stanje km, .. ) - ne dela, nateg.
Zal imel 2x vecjo okvaro. 1x Elekttonika, glavni racunalnik 30dni je stal. 1x neka napetostne tezave, vleka. Nikoli tezave na servisu, ampak je res podn od proizvajalca... rabis za posel... odtanes na cesti.
Ali bi kupil ponovno? Verjetno bi, ampak ne prve generacije. Otroske napake bi morali odpraviti.


Ocitno za vse ne velja, da gre osel na led samo 1x.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TonyTony ::

Javor je izjavil:

Da se javim še iz prve bojne linije :D (sem prodajalec na Škodi) kolega je opazil tole debato pa rekel če lahko kako pomagam.
Kot ste že skupaj dognali sta opciji plačila ali enkratno plačilo z nakazilom, del je lahko celo v gotovini (tam do 5kEUR). V večini primerov lahko damo več popusta če se stranka odloči za financiranje, saj dobimo tudi mi kot hiša neko podporo pri ceni s strani leasinga, seveda pa tudi jaz kot prodajalec neko dodatno provizijo.
Pri enkratnem plačilu pa tudi lahko uredim dodatni popust.
Če si kdo želi konkretne ponudbe mi lahko piše na mail javor.france@ah-klemencic.si pa naj priprise Slo-tech, se bom maximalno potrudil ;)
Lep dan vsem!


Mene zanima, kaj pomeni ta popust. Torej ne da se lahko zrihta, ampak kaj to v praksi pomeni, dejanska cifra.
Škoda Octavia, ki sem si jo sestavil po konfiguratorju pride 35,500 jurjev. Oz. malo boljša oprema 38,000, ampak ker mi oprema ni tako zelo važna,
mi je kul tudi za 35,500 z bolj basic opremo. Zdaj če bi recimo lahko dobil popust, bi pač vzel verzijo 38 za npr. 35 jurjev,
ampak dvomim, da govoriš o takem popustu ampak bolj verjetno o 500 eur?
Alternativ v tem rangu pa ni, razen Golf Variant ali pa da skeširam 30 jurjev in vzamem še 10 jurjev krajši lizing in grem na novega Passata.
To troje je trenutno v igri in do julija/avgusta se moram odločit. Nisem pa še bil osebno v salonu, to bo po letnem dopustu.
Je pa treba priznat, da ste na škodi zelo odzivni in resno vzamete kupca, čeprav verjamem, da 90 posto folko ko teži po mailu za ceno in popust ni resnih kupcev. Tega pri 2 drugih znamkah recimo ni in me tretirajo kot da iz dolgčasa pišem mail in poizvedujem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TonyTony ()

Ahim ::

Ne ugibaj in ne sprasuj po forumih, ampak s kodo tvoje konfiguracije kontaktiraj tebi najbolj prikladen salon, kjer jih prodajajo, in zhtevaj ponudbo (oziroma dve - brez financiranja in s cimkrajsim financiranjem, pri cemer morajo biti navedeni tudi vsi ostali stroski, ki so vezani na financiranje, t.j. predvsem izracun zavarovanja).

MrStein ::

TonyTony je izjavil:


Recimo nova Octavia, brez izbire barv in kakršnekoli opreme pride 31,500 jurjev.

WTF, 3 leta nazaj je bil Superb za 25000 EUR!?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JGandolfini ::

Ni res, nova basic Octavia se prične pri 27.129€ (vir: konfigurator.skoda.si).

mugen999 ::

Začne se pri slaboh 24k, je pa res da pod havbo dobiš turbo kavni mlinček na bencin(1.0tsi) in plastičen volan.

_Sajmon_ ::

mugen999 je izjavil:

Začne se pri slaboh 24k, je pa res da pod havbo dobiš turbo kavni mlinček na bencin(1.0tsi) in plastičen volan.


Ne več, pojdi na splet pogledat in sam sem to preveril v živo. 1.0 motorja ni več, ga je nadomestil 1.5 s 115KM (ki bo na Octaviji dostopen za naročilo konec julija).

Hudobec82 ::

1.0 TSI sm mel v fabii karavan. Men se ni zdel slab motor. Največja gonja prot temu motorju je, da nikamor ne potegne, čeprav je 110HP več kot dovolj za normalno vožnjo. Tudi poraba je bla smešno nizka, ne spomnem se več, tovarniška dobre 4L. Je pa z leti hitro zacel kurit več, tudi 6..7L. Pa pač skos dvomi, da bo tak avto zdržal kej dost več kot 150k km. Samo spet, ogromno folka, k ga poznam dela okol 10k km na leto. Tak avto vseen zdrži 15let za šalo. 30 pa verjetno res ne. No, Fabia ni šla od hiše zarad motorja, ampak za to, ker sem se s kolenom non stop butal v volan.

fikus_ ::

So ugotovili, da je " turbo kavni mlinček na bencin(1.0tsi)" premalo.

Če greš na AC, kuri podobno, kot večji ICE, razlika je v obratih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

feryz ::

Verjetno kuri še krepko več kot večji ICE.
130 km/h je za ta šrot že ubijalska hitrost, podobno kot za štromarje. O več se niti ne pogovarjamo.
To so avti, ki se fajn počutijo pri 60 - 90 km/h.

WizzardOfOZ ::

Sodelavec ima kodiaka z 1.5 mašino. Poraba pod 10 litrov mu je neznanka.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Blinder ::

na spritmonitor je eden s porabo nad 10 litri. In 78 s porabo, nizjo kot 10 litri. Tako da se verjetno ta tvoj sodelavec laze, ali lazes ti.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MrStein ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sodelavec ima kodiaka z 1.5 mašino. Poraba pod 10 litrov mu je neznanka.

Octavia z 1.5 ima kar lepo porabo. No, razen v mestu.
Kodiak pa je krava. A je kaki podoben, ki ima zmerno porabo? Izvedljivo je, samo kake cilje zasledujejo proizvajalci, verjetno niti sami ne vedo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Sodelavec ima kodiaka z 1.5 mašino. Poraba pod 10 litrov mu je neznanka.

Pospeški in končna brzina najbrž tudi >:D.

Sem jo testno vozil, še moja Zastava 128 je bila hitrejša in odzivnejša...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Joj ko vidim 1.5tsi v Kodiaku, Tiguanu, Passatu in Superbu me kar zmrazi.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

feryz ::

Blinder je izjavil:

na spritmonitor je eden s porabo nad 10 litri. In 78 s porabo, nizjo kot 10 litri. Tako da se verjetno ta tvoj sodelavec laze, ali lazes ti.
Na sprintmonitorju sta dve taki zafiri, kot je moja.
En pravi, da mu kuri 1,82 l/100 km, drugi pa 4,38 l/100 km.
Meni trenutno 9,2 l/100 km (plus štrom, jasno) in sem zelo zadovoljen.
Kaj zgornja dva rabita tak avto, mi pa ni jasno. Do hoferja in v nedeljo k maši. Malo drag špas za tako uporabo.

JanBrezov ::

Blinder je izjavil:

na spritmonitor je eden s porabo nad 10 litri. In 78 s porabo, nizjo kot 10 litri. Tako da se verjetno ta tvoj sodelavec laze, ali lazes ti.

Ni nujno, da se laže, morda se skoz vozi samo na kratke razdalje. Porabo 10 do 11 l imam jaz s passatom 1,5 TSI DSG, če se peljem 2 kilometra. Če se peljem kam dlje, je poraba pol manjša. Npr. danes sem za 42 km imel porabo 5,5 l (tako izpiše računalnik po koncu vožnje). Se mi je že zgodilo, da sem na isti relaciji vozil večino časa za tovornjakom 70km/h, ker pač ni bilo možnosti prehitevanja. Na koncu mi je izpisalo porabo 4,5 l.

feryz ::

Evo, iz firbca, koliko avti lažejo pri porabi.
Sobotna vožnja, pred startom sem natočil polno, ko sem šel tankat takisto.
Kurbež je natančen, da skoraj ni verjetno. Je pa fajn, ko ti skoraj cel tank požre v treh urah.

Poraba se mi zdi zelo sprejemljiva. 2,5 tone težko kravo, z bencinskim motorjem s 380 konji, riniti naokrog s tako brzino (tempomat na 180 km/h skoraj cel čas, nekaj je regionalk in kar nekaj del na cesti), ni mačji kašelj.

WizzardOfOZ ::

Blinder je izjavil:

na spritmonitor je eden s porabo nad 10 litri. In 78 s porabo, nizjo kot 10 litri. Tako da se verjetno ta tvoj sodelavec laze, ali lazes ti.


Očitno vozijo po jajcih in so v večini primerov ovira na cesti. Sodelavec pač ni (ovira na cesti).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Blinder ::

a vsi 78 od 79 so ovire na cesti?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WizzardOfOZ ::

Očitno. Al pa jih imajo samo na dolgih razdaljah, kjer je potem poraba manjša. V mestu in v kolonah teh jajc ne boš spravil pod 11 litrov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bluefish ::

Vrnite se na topic.

Javor ::

TonyTony je izjavil:

Javor je izjavil:

Da se javim še iz prve bojne linije :D (sem prodajalec na Škodi) kolega je opazil tole debato pa rekel če lahko kako pomagam.
Kot ste že skupaj dognali sta opciji plačila ali enkratno plačilo z nakazilom, del je lahko celo v gotovini (tam do 5kEUR). V večini primerov lahko damo več popusta če se stranka odloči za financiranje, saj dobimo tudi mi kot hiša neko podporo pri ceni s strani leasinga, seveda pa tudi jaz kot prodajalec neko dodatno provizijo.
Pri enkratnem plačilu pa tudi lahko uredim dodatni popust.
Če si kdo želi konkretne ponudbe mi lahko piše na mail javor.france@ah-klemencic.si pa naj priprise Slo-tech, se bom maximalno potrudil ;)
Lep dan vsem!


Mene zanima, kaj pomeni ta popust. Torej ne da se lahko zrihta, ampak kaj to v praksi pomeni, dejanska cifra.
Škoda Octavia, ki sem si jo sestavil po konfiguratorju pride 35,500 jurjev. Oz. malo boljša oprema 38,000, ampak ker mi oprema ni tako zelo važna,
mi je kul tudi za 35,500 z bolj basic opremo. Zdaj če bi recimo lahko dobil popust, bi pač vzel verzijo 38 za npr. 35 jurjev,
ampak dvomim, da govoriš o takem popustu ampak bolj verjetno o 500 eur?
Alternativ v tem rangu pa ni, razen Golf Variant ali pa da skeširam 30 jurjev in vzamem še 10 jurjev krajši lizing in grem na novega Passata.
To troje je trenutno v igri in do julija/avgusta se moram odločit. Nisem pa še bil osebno v salonu, to bo po letnem dopustu.
Je pa treba priznat, da ste na škodi zelo odzivni in resno vzamete kupca, čeprav verjamem, da 90 posto folko ko teži po mailu za ceno in popust ni resnih kupcev. Tega pri 2 drugih znamkah recimo ni in me tretirajo kot da iz dolgčasa pišem mail in poizvedujem...


Računaj na malo manj kot 2k popusta če bo cena okoli 38k

DamijanD ::

Ko je fotr kupoval suzukija, mu niso nič težili s kakšnim financiranjem

fikus_ ::

Gre se zato, da imajo avtohiše sklenjene pogodbe z lizing hišami. Če izpolnijo pogodbo, imajo ugodnosti, sicer manj ali nič, zato forsirajo lizing.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
«
1
2