» »

Kako pogosto kosite travo?

Kako pogosto kosite travo?

«
1
2

enemon ::

Kako pogosto kosite travo, kdaj začnete sezono in kdaj končate?

Del travnika okoli hiše bi kosil redno (že zaradi kazni s strani občine za nepokošeno travo), travniški sadovnjak pa bi kosil tradicionalno dvakrat na leto. Hiša in travniki so izven naselja, v vukojebini, vendar prebivalci najraje vidijo, da se komplet travniki kosijo enkrat tedensko, še raje pa vidijo, da se jih najame za košnjo in seveda bogato plača. :D

kixs ::

Okoli hise naceloma 1x tednesko, razen, ce se mi da in trava res hitro raste, potem 2x.

Se nisem videl, da bi kdo dobil kazen zaradi zarascene parcele tudi v naselju. Verjetno odvisno od obcine.

feryz ::

Pri nas, vsak dan "kosimo" travo. Tudi ob nedeljah in cerkvenih praznikih.

mgermo ::

7-10 dni, odvisno kako raste, letos že 3x

Slopek ::

Probam 1 x tedensko, ampak tudi na 10 dni še gre. Letos vse mal prehiteva in je treba že ropotat s kosilnico. No, jaz ne motim nikogar, razen sprehajalcev, pa lahko skos kurblam. Sem pa umru skor pri prvi letošnji.

XIIT ::

Po potrebi, na 10-14 dni, naslednji teden bo prvič letos. Nimate drugega dela kot kositi travo?
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

enemon ::

XIIT je izjavil:

Po potrebi, na 10-14 dni, naslednji teden bo prvič letos. Nimate drugega dela kot kositi travo?


Ne boš verjel, nekateri se ukvarjajo s tem, zakaj trava sovaščana, niti ne soseda, ni pokošena in grozijo s prijavo. ;)

kixs ::

Pri nas je en prijavil soseda. Meji tudi na mene. Prav nic se ni zgodilo. Ima pa tako zarasceno vse skupaj, da je cela dzungla. Kar gre vej preko meje, odrezem. Kaj vec pa ne morem narest. On se zgovarja na solastnistvo, da ima svoj del urejen. Solastnica pa zivi drugje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Baja ::

nabavis ovce/koze. problem solved.

IL_DIAVOLO ::

XIIT je izjavil:

Po potrebi, na 10-14 dni, naslednji teden bo prvič letos. Nimate drugega dela kot kositi travo?


Ce je ze pol metra visoka trava. Vsi sosedi ze majo pokoseno.

Probam kositi na 3 tedne, drugace itak ni casa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

enemon ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

XIIT je izjavil:

Po potrebi, na 10-14 dni, naslednji teden bo prvič letos. Nimate drugega dela kot kositi travo?


Ce je ze pol metra visoka trava. Vsi sosedi ze majo pokoseno.

Probam kositi na 3 tedne, drugace itak ni casa.


Pol metra pa res ne, kje ti živiš? Okoli 20 cm, pa še to ne vse.

sbawe64 ::

kixs je izjavil:

Pri nas je en prijavil soseda. Meji tudi na mene. Prav nic se ni zgodilo. Ima pa tako zarasceno vse skupaj, da je cela dzungla. Kar gre vej preko meje, odrezem. Kaj vec pa ne morem narest. On se zgovarja na solastnistvo, da ima svoj del urejen. Solastnica pa zivi drugje...

Prijavil kam, zakaj (razlog) ?

Del travnika okoli hiše bi kosil redno (že zaradi kazni s strani občine za nepokošeno travo)

Kaj se smatra za 'nepokošeno' travo ? Daj link do občine, kje imate to.


feryz je izjavil:

Pri nas, vsak dan "kosimo" travo. Tudi ob nedeljah in cerkvenih praznikih.

Razen ob dežju.
Worx press.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

joez7 ::

enemon je izjavil:

Kako pogosto kosite travo, kdaj začnete sezono in kdaj končate?

:D


Kot prvo travo ali trato?
Če hoćeš meti lepo urejeno trato, tudi 20x letno. Ko zraste na 12cm obvezno na 5~6cm.
2x letno dognojevanje in čiščenje plevela, dosejevanje bele detelje.

Travo, pa kot vsak kmet - seno, otavo, otavič in če je letina 2. otavič.
Spomladanska praha in dognojevanje. Jeseni dosejevanje in gnojenje.

kixs ::

sbawe64 je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri nas je en prijavil soseda. Meji tudi na mene. Prav nic se ni zgodilo. Ima pa tako zarasceno vse skupaj, da je cela dzungla. Kar gre vej preko meje, odrezem. Kaj vec pa ne morem narest. On se zgovarja na solastnistvo, da ima svoj del urejen. Solastnica pa zivi drugje...

Prijavil kam, zakaj (razlog) ?


Nimam pojma kje je prijavil. Verjetno na obcino?

Zakaj? Ker 80cm visoka trava, leska cez vse meje res ne sodi v strnjeno naselje. Tudi kac je cel kup na moji parceli. In kot receno, se ni zgodilo nic. Kace mecem cez mejo na njegovo stran.

enemon ::

sbawe64 je izjavil:



Del travnika okoli hiše bi kosil redno (že zaradi kazni s strani občine za nepokošeno travo)

Kaj se smatra za 'nepokošeno' travo ? Daj link do občine, kje imate to.




Veliko občin ima take odloke:
https://www.zurnal24.si/slovenija/astro...

kixs je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

kixs je izjavil:

Pri nas je en prijavil soseda. Meji tudi na mene. Prav nic se ni zgodilo. Ima pa tako zarasceno vse skupaj, da je cela dzungla. Kar gre vej preko meje, odrezem. Kaj vec pa ne morem narest. On se zgovarja na solastnistvo, da ima svoj del urejen. Solastnica pa zivi drugje...

Prijavil kam, zakaj (razlog) ?


Nimam pojma kje je prijavil. Verjetno na obcino?

Zakaj? Ker 80cm visoka trava, leska cez vse meje res ne sodi v strnjeno naselje. Tudi kac je cel kup na moji parceli. In kot receno, se ni zgodilo nic. Kace mecem cez mejo na njegovo stran.


Zgodilo se ni nič, ker je "samo" solastnik ali je še kaj drugega?

joez7 je izjavil:

enemon je izjavil:

Kako pogosto kosite travo, kdaj začnete sezono in kdaj končate?

:D


Kot prvo travo ali trato?
Če hoćeš meti lepo urejeno trato, tudi 20x letno. Ko zraste na 12cm obvezno na 5~6cm.
2x letno dognojevanje in čiščenje plevela, dosejevanje bele detelje.

Travo, pa kot vsak kmet - seno, otavo, otavič in če je letina 2. otavič.
Spomladanska praha in dognojevanje. Jeseni dosejevanje in gnojenje.


Želel bi imeti travo, vendar imajo prebivalci vukojebine tako visoke standarde, da je potrebno velike travnike izven strnjenega naselja kositi enkrat tedensko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

skumpl ::

Zdaj na začetku sezone 1x na teden. Med poletjem pa 1x na dva tedna.

Glugy ::

tabogati si kr robotsko kosilnico kupjo da se ne ubadajo s tem

Klamzi ::

Okoli hiše približno na 14 dni. Pri žlahti v rovtah pa recimo 1x na mesec, verjetno še redkeje, ter vratolomne robe 2-3x letno...

borut_p ::

Gardena pon/sr/pet ... ker je zadeva se na kabel, potem 1x mesecno se vogale

Meiniken ::

1x na 2 do 3 tedne. Bi bolj pogosto, če bi bil teren bolj raven :)
V hudem klancu z nitkarco na ene 5 do 6 tednov.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meiniken ()

nokken ::

No jaz imam pa cajt (poleg sluzbe in dobrih 15h/teden rekreacije in se vsega ostalega) in jo kosim 2-3x na teden.... dobrih 1000m2 parcela. In ne 2 do 3x na teden ni ravno problem najti 35min min casa.

denabiker ::

Čez sezono non stop, na kmetiji od staršev, pa letim na drug konec na kmetijo od ženinih staršev, pa doma, pa 1 vikend, pa 2 vikend...

Magic1 ::

Vidim, da vam je košnja hobi. Sam 35min za 1000m2 moraš imeti Ferrari kosilnico. Jaz kosim mogoče enkrat mesečno, se trudim malo izboljšat. Enkrat sem letos.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kriptobog ::

Okoli hiše vsak dan. Robot dela :)

Irbis ::

Tudi jaz zdaj z robotom vsak dan (če ne dežuje), prej običajno 1x tedensko, v poletni vročini na dva tedna (ali celo več), spomladi kdaj tudi 2x na teden, ko je najbolj rasla.

sbawe64 ::

Irbis
Koliko ur na dan ga pustiš, da dela ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

c3p0 ::

1x na teden, zdaj sicer še puščamo, da se č'belce prosto pasejo na lepih rožicah.

Bom pa pustil do junija še vsaj en širok nepokošen pas za žuželke.

3p ::

Magic1 je izjavil:

Vidim, da vam je košnja hobi. Sam 35min za 1000m2 moraš imeti Ferrari kosilnico. Jaz kosim mogoče enkrat mesečno, se trudim malo izboljšat. Enkrat sem letos.


Če kosiš vsak drug dan gre hitreje. :)

Narod, kaj pa domoljubje in slovenska sivka, ki jo boste ugonobili s preveč vestno košnjo? >:D

nokken ::

Slovenska sivka dobi 99% hrane po poljih in predvsem v gozdu ob vasi. Ceprav si radi predstavljamo da teh 5 rozic na vrtu zadosti ne vem koliko panjem, je realnost drugacna. Tole kar imamo pred hisami na vrtovih je vseeno tudi ce nimamo, ko pride do "slovenske sivke".
PS: Kosnja trave mi definitivno ni hobi, mi pa po drugi strani tudi ni ravno muka in ce zivis v hisi, pac to pride zraven. Prej v bloku nisem imel tega "hobija" pa sem vseeno brez problema prezivel, kar za prave hobije ne bi mogel ravno reci ;)

PacificBlue ::

1x na teden, za več nekak nimam časa. Robot pa ne pride v upostev, ker je zelenica razdeljena na več delov, vmes skoraj 350m2 tlakovcev..

c3p0 ::

Jaz kosim 3000m2 in je več kot "par rožic" ;)

IL_DIAVOLO ::

Eni mamo malo bolj razgibani teren in 1000m2, ne pa 50m2 ravne površine.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Irbis ::

sbawe64 je izjavil:

Irbis
Koliko ur na dan ga pustiš, da dela ?

Težko rečem, trenutno ga še poganjam bolj ročno (je bilo kdaj še mokro in sem počakal, da se je posušilo) in ga običajno pustim, da porabi baterijo. Počasi bom pa preklopil na avtomatiko, potem pa prilagaja glede na temperature in količino padavin, jaz pa glede na stanje trave malo povečam ali zmanjšam. Kosi torej kakšno uro ali dve na dan. Nimam prav ogromno trave, so pa precej razgibani robovi, tako da ga moram puščati dlje, da zaide v vse vogale.
Letos planiram napeljati žico še na drugo stran hiše, tam je še manjši del trave (ki sicer tam tudi bolj slabo raste, ker je preveč v senci, tako da tam zadošča košnja na dva tedna).
Če drugega ne, mi spomladi robot pride prav, da sem lahko manj zunaj, ker mi dela težave cvetni prah.

stara mama ::

enemon je izjavil:

Kako pogosto kosite travo, kdaj začnete sezono in kdaj končate?

Del travnika okoli hiše bi kosil redno (že zaradi kazni s strani občine za nepokošeno travo), travniški sadovnjak pa bi kosil tradicionalno dvakrat na leto. Hiša in travniki so izven naselja, v vukojebini, vendar prebivalci najraje vidijo, da se komplet travniki kosijo enkrat tedensko, še raje pa vidijo, da se jih najame za košnjo in seveda bogato plača. :D

3-4x na leto, odvisno od vremena.
Včasih bi lahko še peto košnjo, če nebi brezdelneži tako drekali okrog gnojenja.

alkor ::

2x na teden...ali pa 3x na 2 tedna
LP, a

Mato989 ::

Kot vedno je tema padla na primerljivosti...

Eni imajo 120 m2 pred vrstno bajto in kosi avtomatika, drugi imajo posest 4.000 m2 in kosijo z traktorjem, tretji imajo breg in laksarco, četrti imajo vikend in kosijo 4x letno, eni vsak dan, drugi 2x na teden.

Primerljivost = 0
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

floyd1 ::

Saj zato pa napišemo, koliko imamo za porihtat. Če imaš ženo in 5 ljubic tudi ne moreš vseh porihtat vsak dan 8-). Dvomim, da je OP imel v mislih "kmetijo in seno, otavo ..."
Mi imamo ca. 200m2 trate in prav z užitkom pokosim ca. 1x tedensko. Robota pa (zaenkrat) niti nočem. Ko pokosim, še kaj drugega okrog hiše uredim in je prav fajn.

zimurg ::

Jeseni, ko je letina.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

wcpapir ::

Robot vsak dan, 1x -2xtedensko pa cuknem še z rotacijsko in robove z tisto na flaks...tisti del okoli hiše ki je vedno urejen, ostalo dela robot. Bolj režem bolj je gosta.

mertseger ::

Odkar imam robota samo enkrat na začetku sezone. Prej pa 7-10 dni, maja malo bolj pogosto čez poletje sploh če je suša pa manj.

sreda ::

Najlepša je taka, ki je posejana z rožicami, na njih se pa pasejo čebelice in metuljčki.

starfotr ::

nokken je izjavil:

Slovenska sivka dobi 99% hrane po poljih in predvsem v gozdu ob vasi. Ceprav si radi predstavljamo da teh 5 rozic na vrtu zadosti ne vem koliko panjem, je realnost drugacna. Tole kar imamo pred hisami na vrtovih je vseeno tudi ce nimamo, ko pride do "slovenske sivke".
PS: Kosnja trave mi definitivno ni hobi, mi pa po drugi strani tudi ni ravno muka in ce zivis v hisi, pac to pride zraven. Prej v bloku nisem imel tega "hobija" pa sem vseeno brez problema prezivel, kar za prave hobije ne bi mogel ravno reci ;)


Slovenska sivka ima vsako leto manj hrane in je tudi vsako leto manj medu. Ob takem trendu se nam ne piše dobro. Oziroma vsako leto bo več ponaredkov, da se zadovolji ljudstvo po sladkobi.

sreda ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

kriptobog ::

sreda je izjavil:



Taki so bili sosednji travniki 20 let nazaj. Zdaj rase samo se sirokolistna trava in regrat.
Sem pa letos en travnik, ki ga imam, zasejal s travniskimi cvetlicami. V Avstriji sem to lani opazil, da vedno bolj sadijo to in tubi v kroziscih in ob cesti in pocakajo da odcveti in potem kosijo.

opeter ::

Na vsaka dva tedna ali še več. Mene ne moti, če je 15 cm ... tudi jaz počakam, da cvetlice odcvetijo. Trenutno je aktualen regrat, marjetice ...

Gre za okoli 500 kvadratnih metrov okoli hiše, imamo pa še ločen vinograd (gorice), tam je nekajkratnik tega. Teren ni raven ne doma, kaj šele v goricah.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Dzuro10 ::

1x na teden. poleti pa na 10-14 dni

nejc_nejc ::

enemon je izjavil:

Kako pogosto kosite travo, kdaj začnete sezono in kdaj končate?

Del travnika okoli hiše bi kosil redno (že zaradi kazni s strani občine za nepokošeno travo), travniški sadovnjak pa bi kosil tradicionalno dvakrat na leto. Hiša in travniki so izven naselja, v vukojebini, vendar prebivalci najraje vidijo, da se komplet travniki kosijo enkrat tedensko, še raje pa vidijo, da se jih najame za košnjo in seveda bogato plača. :D

Od kdaj kazen za nepokoseno travo?

IL_DIAVOLO ::

V Ameriki ze od nekdaj. Pri nas pa...ehh.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::


Od kdaj kazen za nepokoseno travo?


Veliko občin ima odloke, ki predpisujejo kazen za nepokošeno travo:
https://www.zurnal24.si/slovenija/astro...

Tu je še sodna praksa na to temo:
https://www.sodnapraksa.si/?q=id:201508...

feryz ::

Pravljice za lahko noč. Nobenih kazni ni.
Tudi ne vem, zakaj bi bile. Če ima nekdo rad džunglo okrog bajte, naj jo ima. Zakaj bi ga nekdo prisiljeval v nekaj drugega?
V končni fazi je trava nepokošena tisti trenutek, ko nehaš kositi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Robotska Kosilnica (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Loža
853164646 (6700) sbawe64

Strožjih režimov za kmete in kmetovanje je vedno več

Oddelek: Problemi človeštva
473757 (1844) neooo
»

Košnja trave med prazniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10713237 (5608) dexterboy
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520609 (16336) energetik
»

Trava med voznimi pasovi na avtocesti

Oddelek: Na cesti
132701 (1979) Šimpanz

Več podobnih tem