» »

Električni skiro za v hrib

Električni skiro za v hrib

tomis ::

Pozdrav vsem
A mi lahko iz lastnih izkušenj nekdo pove, z katerim skirojem bi jaz z lahkoto prevozil z 90 kg kar precejšen klanec, na asvaltirani cesti. Bi pa skiro kdaj pa kdaj rad potem uporabil tudi za off the road, če bi se dalo. Važno mi je, da gre v klanec do doma, ki je vsaj 30%.

mugen999 ::

Čisto enostaven odgovor. Dražji in večji kot je in težji kot je in večja kolesa ima in večje fedre kot ima lazje bos sel z njim v klanec in po makedamu. So pa taki od 2,5k navzgpr.

Magic1 ::

Točno tako, neko beštio s vsaj 1kW motorjem (ne vem če je to sploh legalno pri nas). Jaz bi prej priporočal kolo s sredinskim motorjem za take zadeve.
Magic

c3p0 ::

Išči moč vsaj 1kW (ne peak), boljše 2kW, pogon na obe kolesi je +.

mugen999 ::

Dualtron ultra 2 ni slab recimo

2dark ::

Pozabilo se je napisat, da takšna beštija ne bo poceni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Scorpy84 ::

Kje imas 30% klanec? Se manj ga je na zvohu, pa se tam ti kolo dviguje, ce malo prevec pritisnes na pedalo.

DamijanD ::

tomis je izjavil:

Bi pa skiro kdaj pa kdaj rad potem uporabil tudi za off the road, če bi se dalo.

S kolesom boš verjetno offroad bolj stabilen in bolj "zmogljiv", tako da tudi jaz glasujem za eBicikl, je pa res, da so e-gorci še bistveno višje po budgetu

Dimnik ::

Scorpy84 je izjavil:

Kje imas 30% klanec? Se manj ga je na zvohu, pa se tam ti kolo dviguje, ce malo prevec pritisnes na pedalo.


Hmmm, verjetno si zamešal procente in stopinje....

starfotr ::

Za tiste, ki ne vedo. 100 % klanec je 45 stopinj. Osnovna matematika. Kotne funkcije, ljudje.

Scorpy84 ::

Dimnik je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Kje imas 30% klanec? Se manj ga je na zvohu, pa se tam ti kolo dviguje, ce malo prevec pritisnes na pedalo.


Hmmm, verjetno si zamešal procente in stopinje....


Vsi pisejo v % ne v stopinjah ali se pac motim?

Dimnik ::

Saj vseeno ali pišeš v procentih ali stopinjah, glano da veš razliko.

Magic1 ::

Kot je nekje cirka pol manjši od procenta. Torej nekje 10% klanec, ki je konkreten klanec, je okoli 5°.
Magic

Dimnik ::

Magic1 je izjavil:

Kot je nekje cirka pol manjši od procenta. Torej nekje 10% klanec, ki je konkreten klanec, je okoli 5°.


Matematika

100%....45°

Magic1 ::

Sej, zadosti blizu polovice, da lahko zaokrožiš na pol.Sam zna bit to varljivo. Ko sem se peljal čez Katschberg, sem bil presenečen nad le 15%. To je povprečje vzpona. Vmes so pa take strmine, da pri nas nisem videl takšnih na cesti.
Magic

c3p0 ::

Ljudje radi pretiravajo in vidijo 30 stopinjski klanec, kjer niti 10 ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kit za električno kolo (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Šport
691103521 (594) dnsd
»

Menjalnik na gorskem kolesu (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
565991 (4275) dolenc
»

Ketne in nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6914413 (6564) fikus_
»

Nakup kolesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
6922366 (20163) Leprechaun
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138529 (35127) chucki

Več podobnih tem