» »

Telefoni z procesorjem Snapdragon 8 gen 3

Telefoni z procesorjem Snapdragon 8 gen 3

Peter G ::

Vaše izkušnje in ocene mobilnih telefonov z Snapdragon 8 gen 3, baterija,pregrevanje,zaslon,kvaliteta,software,...?

https://m.gsmarena.com/results.php3?sCh...
  • spremenil: Peter G ()

Peter G ::

Ali je v EU sploh možno kupiti Samsung Galaxy S24+ z Snapdragon procesorjem, ter ali bi sploh deloval v EU - Sloveniji ?

Magic1 ::

Kaj pa če bi serijo S23 kupil. Dal boš skoraj pol manj, snapdragon not, skoraj ni razlike. Ali ne boš kul?
Magic

Peter G ::

To nima nobene veze z tem ali je to kul ali pač ne.

Sicer je pa že kar težko dobiti novo serijo S23+ ali ultro.

Serija 24+ ima pač nekoliko boljšo baterijo, precej boljši zaslon, več rama in nekoliko daljšo podporo, ampak slabši procesor zlasti ta njihov Exynos.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Magic1 ::

Boljšo baterijo na exynosu? A si ziher? Kot jaz vidim, ima s23+ 10% daljše delovanje.
Podpora je itak do leta 30 pri Samsungu, ne bo zdržal do takrat.
Kaj je fora rama, če ti ga sistem itak konstantno briše, da špara na bateriji. Več rama rabiš mogoče na foldu, s katerim mogoče že lahko kaj več delaš istočasno.
Torej imaš konkretno višjo ceno za boljši display in slabši soc. Tvoja odločitev.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Peter G ::

Mislil sem na USA verzijo glede baterije in procesorja, ne pa na globalno verzijo.

Ta njihov exynos je pač še vedno precej slab.

Gledam pa tudi honor magic 5 ali 6 pro, pa še ni preveč testov o zadnjem modelu ter debat o njemu.

mastazeko ::

Ja pol se pa stegni za s24 ultra verzijo pa maš latest and greatest.

Peter G ::

Med S23 ultra in S24 ultro ni ravno velike razlike, razen malce novejši procesor in nekoliko bolj svetel ter manj bleščeč zaslon + konkretno višja cena.

Minus pri Samsungih je vseekakor počasno polnjenje baterije, in da nima IR blasterja.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?i...

Magic1 ::

Ja potem pa S23 ultro nabavi. Ceneje od S24+, a dosti bolje. A misliš, da ti bo zadnja verzija snapdragona kakroli opaznega prinesla?
Magic

Peter G ::

V Sloveniji praktično ni več na voljo S23 ultre verzije z 512 GB diska, če pa že je pa cena skoraj enaka kot za 24 ultra.

Sem pa malo prebiral tuje forume in teste o 24 ultra, pa mnogi jamrajo da ima ta telefon probleme z zaslonom pri nižji ločljivosti, in ko je zatemnjen - zrnavost zaslona.

Trdijo tudi da se zadnja verzija snapdragona kar precej preveč greje, tudi S24 ultra.

Koliko se mora potem šele xiaomi 14 in 14 ultra kuhati ?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje glede pregrevanja telefonov z tem procesorjem ?

Zaenkrat se nagibam bolj na modele z prejšnjo verzijo Snapdragon 8 gen 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Peter G ()

Kodrnusa ::

Jaz sem vzel Oneplus 12 z snapdragon gen 3 procesorjem. Vrhunska kamera, baterija, zaslon, polnjenje 100W (0-100% v 26 minutah). Cena 616EUR, pol manj kot samsung 24 ultra. Tudi OS je boljsi in hitrejsi, manj bloatan. Samsung je ko apple. Drag kot zafran ponuja pa podobno kot cenejši kitajci. Ime se placa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

neverjetni99 ::

Peter G je izjavil:

V Sloveniji praktično ni več na voljo S23 ultre verzije z 512 GB diska, če pa že je pa cena skoraj enaka kot za 24 ultra.

Sem pa malo prebiral tuje forume in teste o 24 ultra, pa mnogi jamrajo da ima ta telefon probleme z zaslonom pri nižji ločljivosti, in ko je zatemnjen - zrnavost zaslona.

Trdijo tudi da se zadnja verzija snapdragona kar precej preveč greje, tudi S24 ultra.

Koliko se mora potem šele xiaomi 14 in 14 ultra kuhati ?

Zanimajo me tudi vaše izkušnje glede pregrevanja telefonov z tem procesorjem ?

Zaenkrat se nagibam bolj na modele z prejšnjo verzijo Snapdragon 8 gen 2.


Nič kaj bolj se ne kuha, kvečjemu še manj. Sem imel Xiaomi 13 in punca ima S23 ultra. Ne samo da je Samsung deloval slabše in počasneje v igrah, še bolj se je grel. Če hočeš boljši android, vzami Xiami (HyperOS) ali pa Oneplus. Samsung je še samo za smeti. Sem pa kolegu zrihtal za 1050€ nov zapakiran S24 ultra 12/256gb v Titanium Gray in vse kar mu je všeč je barva telefona in AI za editiranje slik (odstranjevanje podatkov). Nad baterijo je razočaran, prejšnji iphone 13 pro mu je dalj držal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S24 serija (S24, S24+, S24 ULTRA) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1489786 (189) edi45
»

Android telefon do 400€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
785905 (1078) matobeli
»

razlika med S23 in S23 FE

Oddelek: Mobilne tehnologije
11906 (588) blackbfm

Več podobnih tem