» »

Podatkovni prenos (mobilno omrežje)

Podatkovni prenos (mobilno omrežje)

Qushaak ::

Imam nov telefon z Android-om 7.1.1 in sem večji del časa povezan na kako WiFi omrežje. Ker hitrosti, ko sem na poti ne rabim (samo toliko, da dobivam mail/skype/viber sporočila in podobne zadeve) sem omrežje zaklenil na 3G, da mi manj baterije kuri.
Opažam pa, da ko grem izven območja WiFi-ja se pri indikatorju za mobilno omrežje ne izpiše H/H+ in potem jasno ni podatkovne povezave. Pomaga že če recimo prestavim na drugo "način" omrežja in potem lahko nazaj (recimo iz 3G na LTE in nazaj). Takrat se pojavi zgoraj pri omrežju H+.
Ni pa to čisto vedno (zaenkrat še nisem bil dovolj pozoren, bom v prihodnosti bolj).
Moj operater je izimobil (imam U-SIM, ki podpira LTE), Xiaomi Redmi Note 4X z naloženim Lineage OS 14.1.

Da gre za okvaro malo dvomim, saj ko sem na mobilni podatkovni povezavi stvari delujejo tako kot morajo in ne opažam kakšnega drop-anja signala ali podatkovne povezave. Prav tako so klici zelo stabilni (ne meče nič dol) in prenos zvoka čist.
Sumim, da gre za kako nastavitev.

Kako naj postopam, da odkrijem krivca za tole?
Hvala.

SaXsIm ::

Po samem designu drugače LTE porablja manj energije kot 3G in 3,5G. V možnostih za razvijalce imaš možnost agresivnega preklapljanja na mobilne podatke, poskusi, kaj se zgodi, če jo vključiš.
SaXsIm

Qushaak ::

Hvala za tole. Bom probal vklopiti Aggressive Wi-Fi to Cellular handover nastavitev in gledati kaj se bo dogajalo.

Za Prefered network type imam na voljo:
2G
3G
LTE (recommended)

Imam pa tudi nastavitev Enhanced 4G LTE Mode, ki naj bi kao izboljšala zvok in ostale komunikacije. Privzeto je izklopljena kakor vidim.

Še vedno pa po netu berem različne članke kaj žre manj 4G (LTE) ali 3G.

SaXsIm ::

Enhanced je VoLTE, Voice over LTE, kar pomeni, da telefon za klice ne preklaplja na 3G temveč jih opravi kar preko LTE omrežja.
SaXsIm

marko71 ::

Sam imam isti telefon in sem prav tako na LTE. Telefon mi zdrži 4 dni normalne uporabe in je v glavnem non stop v LTE omrežju. Velja za Ljubljano in Cerknico, ter po avtocesti. Tako da sam teh problemov nimam, ker se mi zdi z prešnjim telefonom polnjenje na 3-4 dni čisto solidno, prej vsak dan (lenovo k4 note ali A7010 in samsung galaxy s5).

Aja gor je original Global rom, ker mi ta najbolj leži, oz nisem glih pristaš nalaganja romov, niti ni problemov z njim.
Telefon imam sedaj 3 tedne. Res sem rabil nekaj časa da sem se navadil na MIUI, vendar sedaj ga ne bi menjal za nič, vsaj dokler deluje
lp

Qushaak ::

Meni zdrži 3 dni, je pa res, da če je nivo baterije pod 40% dam že kar filat ponoči. Ni glih dobro praznit baterijo u "rdeče procente" (vsaj redno ne).
Bom pa prestavil na LTE in videl če je kaj vliva na baterijo kjer se dan za dnem gibljem.

Domen87 ::

Pozdravljeni,
si bom izposodil to temo, da ne odpiram nove.
Ali mogoče veste, kateri slovenski operater ima najboljšo pokritost in hitrost za podatkovni prenos v gorah in nenaseljenih območjih (sim kartica)?
Že vnaprej hvala za odgovor in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Domen87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Data roaming nastavitev

Oddelek: Mobilne tehnologije
8730 (542) starfotr
»

LTE "minimalni prenos" ob izkljucenih mobilnih podatkih

Oddelek: Mobilne tehnologije
111508 (1240) _Denny_
»

VoLTE v Sloveniji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13031175 (11466) Ghost007
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414136 (11967) celada

Več podobnih tem