» »

Stacionarni telefon??

Stacionarni telefon??

Trance4mer ::

Imam problem z starim stacionarnim telefonom od T2, ki ima slušalko še na kabel, mi slabo deluje za pogovor. Pa sem zato, da bodo lahko doma starejši brežično se pogovarjal po stanovanju in z večjim številkami za lepšo vidljivost. Kupil nov telefon Gigaset e290. Takoj, ko sem želel zamenjat telefon sem mi je že ? postavil. Kako za vraga sem lahko analogni telefon nabavil. Iz priključka RJ11 na RJ 45. Brerem navodila in gledam you tub posnetke za te telefon, vidim da gre tudi skupi. Priklopim pa ne morem nič z telefonom. Pa ga priklopim direkt v T2 modem za telefon pa ne dela, pa ne še na analogno linijo in še na isti kalbel kot je zdejšni telefon. Pa ni odziva.
Kličem T2 pa mi takoj pove, da analogni ne gre, kar je že meni jansno. Sam zakaj je v novodilih lahko tud telefon priklopljen usmerjevalnik. Ne morem pa si privoščit, da bom na novo vrtal luknje v steno, da bom na novo potegnil kabel.

Ima kdo podoben telefon in kako ima to rešeno?

Runner71 ::

Trance4mer je izjavil:

Imam problem z starim stacionarnim telefonom od T2, ki ima slušalko še na kabel, mi slabo deluje za pogovor. Pa sem zato, da bodo lahko doma starejši brežično se pogovarjal po stanovanju in z večjim številkami za lepšo vidljivost. Kupil nov telefon Gigaset e290. Takoj, ko sem želel zamenjat telefon sem mi je že ? postavil. Kako za vraga sem lahko analogni telefon nabavil. Iz priključka RJ11 na RJ 45. Brerem navodila in gledam you tub posnetke za te telefon, vidim da gre tudi skupi. Priklopim pa ne morem nič z telefonom. Pa ga priklopim direkt v T2 modem za telefon pa ne dela, pa ne še na analogno linijo in še na isti kalbel kot je zdejšni telefon. Pa ni odziva.
Kličem T2 pa mi takoj pove, da analogni ne gre, kar je že meni jansno. Sam zakaj je v novodilih lahko tud telefon priklopljen usmerjevalnik. Ne morem pa si privoščit, da bom na novo vrtal luknje v steno, da bom na novo potegnil kabel.

Ima kdo podoben telefon in kako ima to rešeno?



Imam problem z starim stacionarnim telefonom od T2 - kam je bil pa ta telefon vklopljen ko je še delal?? A to imaš Ip telefon od t2??
T2 ti lahko prestavi tel.št iz IP telefona na modem in tja priklopiš svoj nov PSTN telefon....na PHONE izhod

Daniel ::

Trance4mer je izjavil:

Imam problem z starim stacionarnim telefonom od T2, ki ima slušalko še na kabel, mi slabo deluje za pogovor. Pa sem zato, da bodo lahko doma starejši brežično se pogovarjal po stanovanju in z večjim številkami za lepšo vidljivost. Kupil nov telefon Gigaset e290. Takoj, ko sem želel zamenjat telefon sem mi je že ? postavil. Kako za vraga sem lahko analogni telefon nabavil. Iz priključka RJ11 na RJ 45. Brerem navodila in gledam you tub posnetke za te telefon, vidim da gre tudi skupi. Priklopim pa ne morem nič z telefonom. Pa ga priklopim direkt v T2 modem za telefon pa ne dela, pa ne še na analogno linijo in še na isti kalbel kot je zdejšni telefon. Pa ni odziva.
Kličem T2 pa mi takoj pove, da analogni ne gre, kar je že meni jansno. Sam zakaj je v novodilih lahko tud telefon priklopljen usmerjevalnik. Ne morem pa si privoščit, da bom na novo vrtal luknje v steno, da bom na novo potegnil kabel.

Ima kdo podoben telefon in kako ima to rešeno?


Sicer si napisal tako, da se človek kar namuči, da prebere tole ampak dejstvo je, da se na modeme priklaplja analogne telefone. Razen če bi imel namenski IP telefon v katerega bi vpisal SIP podatke.

Gigaset e290 je analogni telefon in mora delati priklopljen na modem, če imaš naročeno storitev klasične telefonije pri operaterju. Modem ima tudi namenske porte za telefon.

Malo bolj se potrudi pri odgovorih in detajlih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analogni telefon ne dela na ISDN

Oddelek: Pomoč in nasveti
231953 (1493) cekr
»

ISDN to VoIP

Oddelek: Omrežja in internet
122128 (1976) stleoric
»

Analogni telefon na razvezanemu dostopu ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
53405 (3330) Chessman
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122397 (2075) madmitch
»

Kje dobit spodobne VoIP telefone z Ethernet vmesnikom ( za T-2 rabim)

Oddelek: Omrežja in internet
203186 (2304) netko

Več podobnih tem