» »

Obdelava zvoka ?

Obdelava zvoka ?

Horhe ::

A mi zna kdo pomagat, s kerim programom bi lahk iz wav datoteke, recimo samo vokale ven pobral al pa sam dolocen instrument ...
glih en hud mix delam pa se mal igram... Hvala>:D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Kaiser ::

Na wav fajlu so vsi zvoki (instrumenti, vokali) sesteti v en signal, tako da je posamezen zvok prakticno nemogoce izlociti. Nekoliko ni se morda dalo s filtriranjem (vendar samo v smislu visoki-nizki toni), za kaj vec pa bi pomoje rabil ze vrhunsko (vohunsko :D) opremo (hud racunalnik s hudim algoritmom).

Tr0n ::

Kar tako bos tezko naredil. Obstajajo pa posebni tutoriali za te stvari. Nekaj jih najdes na http://dancecity.net/. GL!

elfin ::

Včasih sem se jaz tudi s tem matral :\ marsikaj se da, ampak vprašanje, kaj potrebujete? Ali samo sample? To je easy. Če pa hočete celo melodijo samo z enim instrumentom je pa najbolje iz midi fajla pa z dobrim sekvencerjem s kakim Cakewalk programom. :))
LP

elfin ::

Aja vokale ? :(
Cooledit pro noise reduction. Ampak rezultat ne bo glih tisto :|
LP

BlackHole ::

Z Noise reduction ne bo šlo, ni šans, po moje ni takega programa, ki bi iz wava samo vokale pobral.

primozn ::

Potrebuješ program, ki ti bo izločil samo tisti del wav-a, kjer je na obeh kanalih (stereo - levi in desni) popolnoma enak zapis. Vokali so namreč posmeti na oba kanala inštrumenti pa so razdeljeni eni bolj na levega, drugi bolj na desnega.
Po tem principu dela filter v Nero-tu, vendar sem ga sam uporabljal samo za brisanje vokalov. Če gre tudi obratno (brisanje glasbe) pa probaj sam.

Za inštrumente pa nimam pojma kako bi šlo.

Bandit.:)

elfin ::

Torej rabiš glih obratno funkcijo od karaoke.

To pa se morda celo da naredit. Samo kaj pa če je kak inštrument na sredini stereo slike ali pa blizu sredine?

|O

darkdisk ::

nisem glih fanj za sound datoteke sm bolj za internet;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev vokalov

Oddelek: Zvok in slika
61349 (912) jorgos
»

Program ki izklopi iz skladbe vokal(besedilo, pesmi)

Oddelek: Zvok in slika
58401 (7362) podtalje
»

izdelovanje galsbe

Oddelek: Pomoč in nasveti
102440 (2344) boziceklol
»

zvok pri pesmi

Oddelek: Zvok in slika
81081 (989) Toxic
»

odstraniti vokale iz mp3

Oddelek: Programska oprema
52575 (2404) JOKER

Več podobnih tem