» »

Odstranitev vokalov

Odstranitev vokalov

Excavator ::

Zdravo,

morda kdo najde karaoke verzijo pesmi California: Ustavil bi čas? Poskušal sem že odstraniti vokale v Audacityju, a ker nimam MIDI/Waw oblike ali pa originalnega CD-ja, mi vokali ostajajo. Potrebujem nujno čimprej, prosim za pomoč.

Lp, Ficko

sandmat ::

vokali so ponavadi enaki v obeh kanalih stereo posnetka. Simple karaoke programi samo odštejejo oba signala med sabo in tako pridobijo približen source vokala. Potem tega odšteješ v obeh kanalih in imaš recimo da "inštrumental" posnetek.

SaXsIm ::

Tudi originalni WAV ali CD ti ne bo pomagal. Za popolno odstranitev boš potreboval original track by track projekt, katerega pa dvomim, da boš dobil. MIDI bi tudi koristil, upam pa, da se zavedaš da MIDI ni zvočni posnetek temveč notni zapis skladbe, ki ga potem MIDI predvajalnik odigra (in če nimaš res kakšnih dobrih samplov) je zadeva ponavadi ogabna.

Predlagam, da se še malo poigraš z Audacityjem, mislim da ima neke namenske filtre, lahko pa realiziraš sandmatov predlog - en tutorial na to temo je na povezavi.
SaXsIm

globoko grlo ::

pa YT je tvoj prjatu
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Excavator ::

@sandmat @SaXsIm
Z Audacityjem sem poskusil že vse možne načine, a vedno dobim ogaben zvok, res da so vokali potisnjeni v ozadje a tudi po tem, ko dodam base ipd. se zadeva sliši zanič, je ne bi upal uporabiti niti kje privat.

@globoko_grlo
na YT samo instrumental verzije pesmi ne najdem.

globoko grlo ::

Na YT najdeš tutse kako odstrant vokale. Recimo searchaš how to remove vocals + izbereš sw po želji
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

jorgos ::

MIDI/Waw/...oz. vsi ostali formati nimajo veze, če je vokal v istem frekvenčnem razponu kot instrumental, je nemogoče odstraniti vokal, pri določenih komadih pa se da kar ok izločiti vokale....jaz uporabljam Adobe Audition (včasih CoolEditPro), če imaš, probaj tole:
Effects-> Stereo imagery-> Center channel extractor -> Vocal remove
...ali pa piši Zupanu (Matjaž Zupan, avtor pesmi), če se da dobiti instrumental...včasih tudi to deluje...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aplikacija za odstranjevanje vokala iz glasbe (karaoke)

Oddelek: Zvok in slika
111638 (1226) reeves
»

Program za odstranjevanje vokala

Oddelek: Programska oprema
123529 (3164) Volta
»

odstraniti vokale iz mp3

Oddelek: Programska oprema
52641 (2470) JOKER
»

Ločevanje glasbe in vokalov!

Oddelek: Programska oprema
81694 (1528) pivmik
»

Obdelava zvoka ?

Oddelek: Zvok in slika
81223 (1106) darkdisk

Več podobnih tem