» »

Katero hrvaško banko?

Katero hrvaško banko?

Klemenn ::

Potrebujem TRR na Hrvaškem.

Zahteve :
- spletna banka
- mobilna banka
- ne bo stalnih prilivov
- 1 ali 2 plačili na mesec

Plus bi bil, če ne rabim fizično v banko, da odprem TRR in pa seveda čim cenejše vodenje. Sem seveda slovenski državljan h hrvaškim OIB-jem.

Ima kdo kaj izkušenj z kakšno specifično banko?

andmer99 ::

Glede na tvoj opis bom malo ugibal, mogoče ti pomaga - imaš neko nepremičnino na Hrvaškem in moraš za njo plačevati račune?

Za takšen scenarij sem si pred leti, ko so hrčki še imeli HRK, in so naše prijazne banke računale 7,5 EUR za vsako plačilo na Hrvaško omislil storitev e-pošta pri Hrvaški pošti. Omogočajo ti plačevanje njihovih položnic s kreditno kartico preko spleta. Provizija za plačilo vsake položnice je bila 2 kuni, sedaj je to preračunanih v cente, ni se kaj ekstra podražilo. Mesečne naročnine ni nobene. Račun v celoti odpreš na daljavo, samo na geslo moraš čakati po papirni pošti. Ne rabiš niti OIB. Od kar imajo sedaj EUR bi lahko te položnice plačeval za normalno provizijo preko SLO banke, vendar sem ostal na uporabi e-pošte, ker imam tam vse vzorce. Ne vem pa, če imajo tudi mobilni app, za redko uporabii zadostuje splet...

Dodaten plus za mojo uporabo je, da ne gre za TRR, zato tega ne rabiš prijavljati FURSu....

Klemenn ::

Ja, plus še nekaj dodatnega, za kar pa rabim TRR in zgoraj napisano.

Drugače pa, kar kul feature in cenovno zelo ugoden :)

chucki ::

Jaz imam erste. Vodenje 2 eur.... 0.40 centov za placilo poloznice. Slikaj in placaj :D
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

WizzardOfOZ ::

chucki je izjavil:

Jaz imam erste. Vodenje 2 eur.... 0.40 centov za placilo poloznice. Slikaj in placaj :D


Toliko je tudi v slo, če nimaš paketa.

Ampak ker so v SEPA območju, mislim da bi danes šlo iz vsake slo banke plačat položnico, brez neke hude provizije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bemfa ::

Unicredit pri nas gre odpret vse online. Poglej Zagrebačko banko, so v unicredit group.

Karen ::

Za odpiranje boš moral osebno dol po mojem za katerokoli njihovo banko. Jaz imam v Umagu, tako da imam Istrsko banko (IKB). Ima mobilen app, vse delam z njim. Vzel tudi IKB token (zastonj), tako da lahko v eGradjani s srednjim nivojem dostopam do portala (nekako kot Hr sipass, podobno kot če bi imel cert na računalniku - isti nivo). Nadomestilo sem šel pogledat, 1,60 EUR mesečno za osnovni paket, pa 1,06 za uporabo mobilne banke, plačilo UPN je 0,36 na drugo banko, na isti banki je 0,16. Kar je dobro je to da imajo v soboto odprto poslovalnico v Umagu, če se kaj rabi, od 8. do 13ih, med tednom pa mislim da so do 18ih odprti. Mobilna banka je bolj zadaj, ampak ok, itak nimajo QR kode ampak te 2D kode (kot letalske karte) - reciva temu "gets the job done", izgubiš se ne v aplikaciji, ni pa nek presežek. Za bančno kartico dobiš Viso, na njihovih bankomatih dviguješ brez provizije, za ostale bankomate pa res ne vem ali je za dvig provizija drugje v EU ali ne (uporabljam slo in fintech kartice za plačila, IKB Viso sem mislim da ene 2x uporabil, ampak obakrat pri hrčkih).
Glede prijaznosti lahko povem samo za Umag poslovalnico - brez pripomb. Prijazni, korektni, ampak kot rečeno vse plačujem spletno, tam sem bil recimo ene 5x v dveh letih. Cenovno so po mojem konkurenčni, pa odprta sobota je tisto kar je v sezoni ko sem dol pomembno.

velikBrokoli ::

Zakaj potrebuješ hrvaško banko za plačevanje računov? To podpirajo vse slovenske banke, kakšen N26/Revolut pa celo omogočata zastonj sepa nakazila brez provizij..

Klemenn ::

Ker moram v določenih primerih pravilno izpolniti hrvaški sklic...

velikBrokoli ::

Namig: lahko vneseš samo referenco in deluje :D

Klemenn ::

Namig za namig: Žal pri njih ni (in je skoraj privedlo do izvržbe)

Ales ::

Namig za namigov namig: do izvršbe, verjetno. Nekaj se "izvrši" -> "izvršba". Beseda "izvržba" v slovenščini ne obstaja...

Klemenn ::

E, hvala - sem pa dejansko mislil da je prav ampak saj je logično. :)

Utk ::

Vsak, ki izdaja položnice, pri nas se reče upn, tam kako drugače, ali pa direktne bremenitve (kar je po sepa standardu) mora sprejet in prav poknjižit tudi če je referenca napisana v opisu. Taki so zakoni, pri njih nič kaj drugačni kot pri nas.

Se pa ne čudim, da se jih ne držijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Vsak, ki izdaja položnice, pri nas se reče upn, tam kako drugače, ali pa direktne bremenitve (kar je po sepa standardu) mora sprejet in prav poknjižit tudi če je referenca napisana v opisu. Taki so zakoni, pri njih nič kaj drugačni kot pri nas.

Se pa ne čudim, da se jih ne držijo.


Kaj res, prav zakon je, da morajo pravilno knjižiti, če daš referenco v namen? :D
Še če daš referenco v referenco, ni nobene garancije, da bo pravilno poknjiženo.

andmer99 ::

Klemenn je izjavil:

Ker moram v določenih primerih pravilno izpolniti hrvaški sklic...


A pravilen sklic je tisto nekaj več, kar še rabiš?

Potem je že predlagano plačevanje hrčkastih položnic preko hrvaške e-pošte prava rešitev za tebe. Njihov formular za plačilo položnice zahteva prav vse podatke, ki so na položnici, tudi "model i poziv na broj primatelja", torej po naše sklic. Predpostavljam, da ga tudi posredujejo naprej, jaz še nisem imel težav. Ko vneseš vse podatke iz položnice, pa ti pripravi ločeno zadevo za plačilo s kreditno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andmer99 ()

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Klemenn ::

WizzardOfOZ je izjavil:

kako izpolniti upn


Hvala. Kako mi to pomaga pri plačevanju hrvaških položnic z sklicem HR*?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617121749 (11054) Karen
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996140361 (29627) V-i-p
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110259 (38180) Andro457
»

trr

Oddelek: Pomoč in nasveti
192948 (2520) Assass1n

Več podobnih tem