» »

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ...

««
5 / 47
»»

TribesMan ::

Hummm zanimiv program, sam kako tega hudiča instalirat... Poženem *.exe file, napiše da preverje če je iz diska sposoben brat temperaturo preko SMARTa pol se pa ugasne... bogsigavedi kaj pol naredit.... navodil pa nobenih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

billy ::

Če ima kateri (single disk) kaj dosti več kot 50mb/sec AVERAGE potem dam za pivo.


55mb ni _dosti_ več od 50.

Se update mojega testa:

4kb size: avg: 40mb/sec.

Ne vem kaj mi je takrat samo 30mb pokazalo. Mogoče je emule kaj štoral takrat :)


Pa še rezultati IBM 80G:

4kb size: avg 30mb
256kb size: 57mb
16mb size: 57mb

mr1two ::

No mislim da je 70MB/s kar veliko, no saj slika pove vse:


Aja: 2x40GB MAXTOR 7200- raid0(stripping)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Gleda se avg., ne pa max.
Your focus determines your reallity

mr1two ::

Sory. To je bla prva številka, ki mi je padla v oči. Average pa je cca. 45MB/s, po tistih testih gledano, ki sem jih pognal malo pozneje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Hanzo ::

Stestiral sem ...dejte mi prosm povedat če je dobr ..k se ne spoznam na te stvari :'(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

bond007 ::





maxtor 160 GB 8mb cache (80GB plate) ATA

kuglvinkl ::

Windows XP / 2K - IDE Driver, Version: 4.12, beta

Release Notes

* This is a release package of nForce IDE drivers for 32-bit Windows 2000 and XP systems.
* This package includes support for all nForce IDE features. This includes:
o Parallel ATA controllers
o Serial ATA controllers*
o NVIDIA RAID functions*
* Supported products for this package include:
o nForce2 and nForce2 400
o nForce2 Ultra and nForce2 Ultra 400
o nForce2 400R* and nForce2 Ultra 400Gb*
o nForce3 150 and nForce3 PRO 150
o nForce3 250*, nForce3 250Gb* and nForce3 PRO 250*
* The following Operating Systems are supported in this release:
o Windows XP
o Windows 2000
* There is no support for Windows XP 64-bit or Windows 2003 Server 64-bit systems in this package.
* Windows 98SE and Windows ME systems must use the Microsoft in-the-box IDE driver.

Driver Versions

* IDE driver 4.12
* NV RAID utilities 4.12

Changes
The items below are additions or modifications incorporated since driver version 3.66:

* Improved handling of the following devices:
o Sony 4821 CD-ROM
o Justlink RW7200A CD-RW
o Yamaha CRW2100E CR-RW
o Toshiba XM-5302TA
o Toshiba XM-6002B
o Samsung SW-216B
o Lite-On 48X CR-ROM
o Teac CD-W540E
* Improved compatibility with 3rd-party drive management, CD ripping and recording software.
* Automatic DMA-mode fall-back when data errors are present due to poor cabling
* Full NVIDIA RAID functionality on supported platforms* * Serial ATA and NVIDIA RAID functions are supported on select NVIDIA products only. Products that support this technology are identified by the ‘*’ on this web page.
Your focus determines your reallity

RuN ::

IMAM PROBLEM Z DISKOM in s tem nekaj vprašanj.

Najprej konfiguracija:

proc: AMD 2000+
MB: QDI Kudoz 7E/333X, (UDMA Mode 133/100/66/33)
RAM: 512 MB
Grafa: GeForce 4 MX 440
HDD: Maxtor 80 GB, 2 MB (oznaka 6Y080L0) - (primary master)
CD: - DVD-RW Liteon LDW 411S (secondary master)
- DVD Rom JLMS XJ-HD166S (secondary slave)
Win: XP PRO (SP 2, beta)

V BIOS-u nastavljeno UDMA Mode na Auto - drugih nastavitev ne omogoča (ne moreš ročno nastavit na Mode 5 oz. 6). samo AUTO ali DISABLED

Pred namestitvijo SP 2 za okna mi je disk delal normalno v UDMA Mode 5. Po namestitvi pa sploh nisem obračal pozoronosti na hitrost, dokler nisem videl tega foruma. Grem probat z HDTach in rezultat:

Max: 30.3
Min: 22.8
Avg: 29.5
CPU: 67.1%
RAT: 13,4 ms
RBS: 31.2

Pogledam nastavitve po Hardware Manager in vidim, da je disk v načinu UDMA Mode 2. (takrat sem še imel DVD-ROM priključen na isti kanal kot disk.)
Zamenjam kable (na disk dam 80 žilnega), ga samega priklopim na kanal (IDE 0) in DVD rom in DVD-RW skup zvežem na drugi kanal.
Zaženem mašino in pogledam - ISTO (disk še vedno v načinu UDMA Mode 2)
Naložim VIA Hyperion 4in1 4.49vp2 - isto
Naložim VIA Hyperion 4in1 4.51 - isto

V Hardware manegerju odstranim IDE konteoler (tistega kjer je disk), resetiram mašino - spet isto
Nastavim na PIO, resetiram, zamenjam na DMA if Available, resteriam - in spet isto. DISK ŠE VEDNO OSTAJA V NAČINU 'UDMA Mode 2'.

Pogledam za update XP-jov, nič.
Naložin IDE Filter 120A - še vedno nič.

KAJ MI JE STRORITI ?? (uninstal SP 2 ???) ALI KAJ DRUGEGA.

Kako naj disk prepričam, da bo deloval z največjo možno hitrostjo pretoka.

KAKE IDEJE ?

LP; RuN

Tugo ::

RuN:
preveri verzijo BIOSa. Če ne veš kateri je, potem ne bi bilo niti slabo kar direktno nadgradit s tazadnjim. Sicer sem pa v eni starejši verziji našel napisal ta popravek:

"Fixed: Some ATA100 harddisk models running as ATA66 in Windows XP"

Kar bi lahko še bilo narobe:
-80 žilni kabel (probaj menjat z enim, ki 100% deluje),
-nesi svoj disk h kolegu in probaj, če na njegovi mašini deluje tvoj disk pravilno

Tolk za enkrat. Sej boš rešil, samo probaj čim več stvari preverit.

lp, T.

Wad@ ::

hitachi 160gb u-ata
4 particije če to kaj pove...:\

BoLhCa ::



2 x 80Gb SATA Maxtor RAID 0
Škoda le da mi Accoustic manager ne dela...=(

lp

All ::

Bolhca keri diski točno so tole?
NICE score
sam burst rate je nizek

Dr_M ::

burst rate nima veze.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

mloncar ::

evo, tuki so še slike testou mojega novega diska - Maxtor 160gb SATA


Abit NF7-s, barton 2600@2655(231x11.5), 2x256mb Geil Value PC3200,
Leadtek FX5900LX 128mb MyVIVO

Caligula ::

A kdo kej ve kako bi se obnesla dva 160 giga Hitachija 7k250 z 8Mb cacheja v RAIDu?
Pa v kak RAID bi se splacal to dat pol?

BoLhCa ::

V RAID 0 seveda:) pomoje bi dosegla okol 90mb read speed-a=) ali manj...

Japan Power v Sandri mors stisnt refresh, če hoces da tvoj disk testira:D tisti ki si jih ti dal so sam za primerjavo=)

bond007 ::

in to je tut naredu - sej piše current drive... 39k+

:D
Sicer sem bil zraven, ko je testiru. Imama podobna diska 160GB maxtorja - le da ima on priklop prek Sata, jst pa ma ide. Rezultati so zlo podobni - edino povprečni prenos ima za okoli 0.5 MB/s večji . Uglavnem sma oba zadovoljna z diskom :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

BoLhCa ::

ups,... kok sm pa to lohk spregledal? se ti opravičujem!

lp

frenk ::

nej mi en prosm razloži tole:


...to je prva particija, namenjena za swap in velika 2GB...sej to da je na zunanjih cilindrih vem, ampak tole je pomoje napaka v sandri, ker že PCI ne more prenašat hitrej kot 133MBps:\

billy ::

Drive Index ni enak hitrosti diska. Če bi malce dolj scrollal spodnje okno bi pa videl rezultate dejanskih hitrosti.

frenk ::

aha...



kva pa pol pomen ta drive index?

Freelancer ::

Dude, MyIE2 klice pa spuci si mal tray 0:).

Sambrosa ::

ej folk dejte mi povedat kaj je z mojid diskom, malo mi pojasnite ma je kej narobe ,kaj je vredu če je kej. nisem vešč temu programu,sem pa zasledil na tej strani

hvala

pa še test

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sambrosa ()

Tugo ::

Sambrosa: Pod Read Burst Speed poglej in boš videl, da imaš probleme s plato, kablom, driverji, diskom. Mogoče sm kej spustu :)
Ti plata podpira vsaj ATA66? Imaš kabel 80 žilni? Imaš v driverjih nastavljeno na več kot UDMA-2? Problemi z diskom... upaj, da ni kej tuki :)
Ampak po mojem je eno od prvih treh stvari.
Kaj veš, da je 100% ok?

lp, T.

Sambrosa ::

plata je ECS K7VTA3, podpira Ultra ATA 66/33.saj tam piše.za kabel pa ne vem,kako 80 žilni,mislim d aje enak kot za cd rom.kako nastavim UDMA -2??

Spajky ::

Drive index v Sandri: je relativni in kumulativni izračun raznih performans diska po nekajsto Mb čaranju (pisanju, brisanju, čitanju) po disku primerjan z nekim osnovnim disk indexom vkorporiranem v tem programu. Algoritem, ki to izvaja pa je nek povprečen način uporabe diska (in njegovega podsistema), ki ga izvaja (uporabljajo razni programi v običajnem razmerju in načinu uporabe) običajen uporabnik. Torej disk z npr. 40.000 točk je enkrat hitrejši od onega z 20.000 točkami in je trotl ziher način za realno primerjavo hitrosti raznih diskov med sabo, ker upošteva raznorazne različne performanse diska v real life razmerju. 8-)

ups, to je pa bistveno novejša sandra od moje, tle je pa mal drugače zgleda (prej je blo v točkah) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Tugo ::

Sambrosa:
dejva bit najprej 100%, da je kabel pravi. razlika med 40 in 80 zilnim je velika. oba sta sicer tanka in dolga :)))
80 zilni kabel ima zelo tanke zile, medtem ko unih 40 lahko zelo hitro prestejes. prestej zile! na inžinirski način se to naredi tako, da jih prešteješ recimo 10 in potem zmeriš širino, jo pomnožiš s 4 in pogledaš, če je kabel kar 100% širši, kot naj bi bil :)
v glavnem: približno preštej žile, ker jih je lahko edino 40 ali 80.
potem greva naprej, če JE 80 žilen. drugače moraš dobit nekje od kolega en 80 žilen kabel na posodo in bo po mojem samo to tisto, kar te omejuje pri hitrejšem prenosu.

lp, T.

Sambrosa ::

hvala ti tugo, že štejem pa poročam:\

Sambrosa ::

80 jih ma,sem štel do 80 ,je.bi ga za ziher varijanto.ti a je ker narobe ko mam jst 80 disk na 3 particiji.kaj to moti test. no še zdaj ne razumem kaj sploh je narobe,men se zdi da dela super. aja pa še to full je zaseden disk.na glavni particiji mam samo 4Gb placa od 25. ostale dve so zabite.no nekaj je še placa ,max 1GB na vsaki

Tugo ::

pojma nimam kaj točno bi lahko blo. ko si štel do 80, bi lahko na polovici nehal, ker 41 je vec kot 40 in se neki bi ti jih ostal ;)
sm pogledu katero matično imaš. imaš VIA čipovje (če nism zamutil :P) in če še nisi, bi blo fajn, da si naložiš VIA driverje za čipset.
http://downloads.viaarena.com/drivers/4...

Katere windows uporabljaš?
Kater 80G disk imaš?

Trenutno mi padeta 2 stvari na pamet kako rešit:
1.) driverji + pogledat, da je nastavljeno (prepoznano) kot UDMA3 ali več.
2.) če je slučajno na samem disku nastavljeno na UDMA2, potem boš kasneje vzel z neta program, ki postavi UDMA nazaj na maximum.

Šele zdele sm pa vidu tut to, da imaš dostopni čas fuuuuuuuuull prevelik. Zakaj? Pojma nimam :)) jst računam, da bojo VIA driverji nardil svoje :)

lp, T.

Sambrosa ::

windows Xp , no za udma sem neki iskal pa tole najdu,disk je maxtor. 7200rmp

disk

UDMA
no sedaj mi pa povej kako spremeniti udma?
ti sem zdaj inštaliral tiste driverje ,sam to so podobni kot sem inštaliral z mojga cdja za osnovno. no nisem pa reštartal. a reštartam pa pol probam?

Tugo ::

ODLIČNO! :)
Zdej je vse kar morva narest to, da ga spraviva na Ultra DMA Mode 4 ;) Čeprav je Maxtor ATA133 in bi moralo it na UDMA6, ampak je matična ATA66 (UDMA4).

Od tuki naprej bom mogu prepustit pa besedo nekomu drugemu, ker nisem nasel Toola, ki spremeni UDMA, kot se to da pri WDju ali IBMu, ki ju imam tudi sam.

Ce ti v kratkem ne bo noben odpisal, kr mal zatez, ker je nekdo sigurno ze delal s tem in pozna to, ampak se mu ne ljubi napisati posta tuki :)

Bom pa jst tut se pogledu, ce najdem programcek za nastavljanje UDMAja. Je pa DOSov program (vsaj za IBM in WD). Probaj se sam na guglu poiskat!

lp, T.

P.S.: Neki sm sicer najdu, ampak ne morem probat!
http://www.maxtor.com/en/support/downlo...

r0Kk ::

OK, tole je moj "švoh" PC z IBM-DJNA-351520 diskom :\

Titus ::

Eh, neki ne štima. ;(
Imam en mesc star Maxtor 120GB, 2MB cache, razdeljen na tri particije. Pa glejte sliko.

Če bi bil kdo pripravljen pomagati...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Titus ()

TribesMan ::

Najbrž je krivo dejstvo da imaš vklopljen UltraDMA 33 in ne UDMA100 oziroma UATA5 al kakorkoli se temu reče. Preveri če imaš 80 žilni kabel med plato in diskom, če je potem preveri nastavitve v BIOSu in v Windowsih...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Titus ::

Ja kabel je pravi, probam malo poštimat tisto kar ste rekli sambrosi

bond007 ::

WD80GB jb (8mb cache)



cez 50 povprecje.. kr dobro za tak mal starejsi disk ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

@ljash ::

IMAM PROBLEM Z DISKOM in s tem nekaj vprašanj.

Najprej konfiguracija:

proc: AMD 2000+
MB: QDI Kudoz 7E/333X, (UDMA Mode 133/100/66/33)
RAM: 512 MB
Grafa: GeForce 4 MX 440
HDD: Maxtor 80 GB, 2 MB (oznaka 6Y080L0) - (primary master)
CD: - DVD-RW Liteon LDW 411S (secondary master)
- DVD Rom JLMS XJ-HD166S (secondary slave)
Win: XP PRO (SP 2, beta)

V BIOS-u nastavljeno UDMA Mode na Auto - drugih nastavitev ne omogoča (ne moreš ročno nastavit na Mode 5 oz. 6). samo AUTO ali DISABLED

Pred namestitvijo SP 2 za okna mi je disk delal normalno v UDMA Mode 5. Po namestitvi pa sploh nisem obračal pozoronosti na hitrost, dokler nisem videl tega foruma. Grem probat z HDTach in rezultat:

Max: 30.3
Min: 22.8
Avg: 29.5
CPU: 67.1%
RAT: 13,4 ms
RBS: 31.2

RuN: Imam popolnoma enak disk in čist enake probleme. Poskusu sm že skor čist vse, hitrost branja je še zmeri cca 30 MB/s, dostopni čas pa 20-25 ms...
Si ti že kej poštimu?

TribesMan ::

bmw-f1 dej probaj ponovno namestiti gonilnike od plate (chipset pa to...)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

@ljash ::

evo sedaj deluje disk skor tko kt bi mogu - dost.čas je cca 21 ms, hitrost pa 89 MB/s (prej 30).

Kaj sm naredu?

V biosu sm nastavu na SATA mode (pa čeprav je disk ATA133.., potem sm pa lohk spremenu DMA v UDMA5 (če je na PATA, ga pa sploh ne zazna... :\ (disk je isti kot od Sambrose)

Ful čudno, sam glavn da dej dela...

Ker disk mi predlagate, da bi ga dej dokupu za zraven za RAID? (maxtorja 80 GB 8 MB ali unga Hitachija?


LP,
bmw-f1

HaRLeY ::

Spodaj je slika testa Maxtor 120gb | 8Mb Cache | star 1 leto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HaRLeY ()

HaRLeY ::

alexb ::

Malce realnosti glede tistih zagretih uporabnikov RAID0.


http://www.anandtech.com/storage/showdo...

Freelancer ::

RAID-0 arrays will win you just about any benchmark, but they'll deliver virtually nothing more than that for real world desktop performance. That's just the cold hard truth.
P4C@3GHz, P4P800, 1GB DDR400, ABIT Ti4200

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

>:D

Prejle probu se svojga novga Hitachija 7k250 ATA in to kr v USB ohisju.
160 giga, 8Mb cacheja, 2 particiji, disk nekak 45% zaseden..
HDtach:

access time 11.7ms
Burst 93,7 Mb/s

:D

Se hitrejsi kokr taprvi k mam dva ista.
Pa sele tko k je izven ohisja pol vids kok je cist neslisen, ce ni prenosa vibracij na ohisje. Mijavkanja sploh ni ce ne das cist usesa gor nanga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

frenk ::

mah teli na anadtechu mal bluzijo...tako majhnih razlik pa ni

Krofojed ::

Hitachi 160 GB, SATA:
random access time 12,4 ms
burst speed 116,5 MB/s
maximum 64,5 MB/s
minimum 32,4 MB/s
average 49,8 MB/s
CPU utilization 2,6%

Seagate 200 MB, SATA:
random access time 12,4 ms
burst speed 93,5 MB/s
maximum 67,3 MB/s
minimum 29,8 MB/s
average 53 MB/s
CPU utilization 3%

WD 80 MB, PATA, 2 MiB predpomnilnika:
random access time 14,3 ms
burst speed >=200 MB/s
maximum 99,5 MB/s
minimum 33,5 MB/s
average 49,5 MB/s
CPU utilization 2,8%
Tile zadnji rezultati so nekam sumljivi.

Kebab ::

Kako pa dobiš CPU utilization 2,8% ?

Jaz sem sprobal kar več diskov in najmanj kar sem videl je 17.7%, ponavadi pa je kar nekje okoli 26%.

BaRtMaN ::

A ste opazili verzijo 3 HDTacha? Kr kul je, lahko tud primerjaš z drugimi diski itd.

Glede uporabe CPUja mi tale verzija prbije 0% (-+2%), kar je rahlo smešno.
««
5 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10720987 (8254) nsa_ag3nt
»

Alternativa CAD delovni postaji

Oddelek: Kaj kupiti
383476 (2408) kamuee
»

SAMSUNG 640GB HD642JJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616217 (11379) e-marko

Več podobnih tem