» »

stream server

stream server

tec ::

Ima kdo izkusnje z direktnim predvajanjem videa preko interneta? Da bi imel kamero prikljuceno na PC in bi to preko ADSLja predvajal direktno na internet. Kaksen software in hardware potrebujem? ADSL bi bil 8mb paket, tako da bi bilo pomoje dovolj za normalno gledanje.
Hvala

Dr_M ::

pr temu ni pomemben kasn mas dl ampak kasn mas ul.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tec ::

Ja to mi je jasno, zato bo tudi 8mb paket. Zanima me predvsem software, ki ga potrebujem

Tarzan ::

Ne, zgleda da ti ni jasno! Upload je pri tem paketu 768 kilo, toliko kot je tudi pri pol cenejšem komfortnem + paketu. Res ne vem, zakaj bi dajal 31 jurjev, če lahko za 10 jurjev dobiš isti efekt. :8)

tec ::

se enkrat...ja razumem da je pomemben upload, ampak tam kjer bo to stalo bodo vzeli 8mb paket, ker to rabijo zaradi downloada. To sem napisal samo zato, da bi se izognil odgovorom da bo preslab link. Mogoce sem slabo razlocno napisal, vendar bistvo je da bi rad izvedel malo vec o samem softveru in problemih ki se lahko pojavijo.
Gledal sem od realmedia Helix server in windows media server. Ima kdo prakticne izkusnje iz katerim od njih?
Hvala

[SkA] ::

Še nisem nikoli poizkusil namestiti in usposobiti ampak vse eno:
Mislim da ima Helix rahlo kvalitetnejšo tehnologoijo (samodejno prilagajanje linku uporabnika itd), vendar ima tudi svoj minus - to je 10 mb velik klient, ki ga mora uporabnik prenesti - in kar je še huje..ta klient je poln reklam.
Windows MP ima to prednost, da je nameščen v vsak Windows operacijski sistem, vemo da uporabnikov ni malo, in da je cenovno gledano streaming server enak ceni Windows Server 2003 (ker je slednja storitev vključena vanj). Verjetno to tudi pomeni, da je zadeva cenejša, nisem pa 100%. Seveda pa je minus to, da je omejen na Microsoftovo platformo.

Kar se pa "referenc" tiče pa: RTV Slovenija je izbrala Helix, Iskra pa za svoj ADSLTV Windows Media. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

CaqKa ::

jaz sem digitalno kamero priklopil preko firewire, ter vse skupaj streamal z windows media encoder9.
zadeva ni bajno letela saj imam samo 128kbps ul. vsekakor pa je delovala.. pomojem potrebuješ tudi močn procesor za to zadevo..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Download video (flash) iz rtvslo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9756857 (19267) Pizzicato
»

rtv - download posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
4313811 (7068) Valvoline
»

Kako posneti live stream?

Oddelek: Pomoč in nasveti
85163 (4052) laguna
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412489 (10344) Jst
»

Hitrejsi paket in slabse odzivnosti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
13890 (747) Gwanaroth

Več podobnih tem