» »

Hitrejsi paket in slabse odzivnosti?

Hitrejsi paket in slabse odzivnosti?

Racunalnik ::

Sedaj imam pri amisu 3mb paket in mi recimo online filmcke v windows media playerju isto odpira kot prej k sem imel 3 x pocasnejso linijo.
Ko opazujem buffering mu gre prav tezko,leze do 70% in pade,to se zgodi kar parkrat nato pa zalaufa.
Ker mi recimo kaksen paket iz neta vlece res z 300kb/s me zanima ce amisovci kej blokirajo take online zadeve,sam to nekako nima smisla.

Doman ::

Mogoče pa tisti, prid katerem gledaš take filme nima tako hitre linije:))

Vanadium ::

Ej edini problem je da si naročnik amisa tako kakor jaz:D :D :D :D . In ta mesec je zadnji mesec pogodbe :D :D :D tako bom maja ze na t-2 :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Racunalnik ::

To je moj PC in gledam pri sebi,tudi za maile v outlook expressu sem navajen da ko das send/recive kolko hitro je pregledal vse in mi sedaj sigurno z isto hitrostjo dela,razn pozna se pri DLju ali UPloadu,ampak ko se konekta na streznike za maile ma pa isti cajt,no sploh tist za gledat online filme,sm mislu da bo to sedaj strelal,ker vcasih na skoraj mega paketu mi je vredu delalo,malo rabilo za konekt in zadeva je delala,sedaj bi moralo pa strelati,moram pa cakati in buffering pada in se dviga in to parkrat naredi nato pa dela,no pri danasnjem zadnjem streamingu mi je buffering 20x padu pa se kr ni predvajal,se pravi je nekaj narobe,ali pa amis kakorkoli to filtrira,ker zadeva drugace res 300kb/s vlece iz neta recimo,forumi se mi zdijo samo 1x hitrejsi ne pa 3x,sam to je vrjetno malo odvisno tudi od PCja ker se cookiji al nekaj podobnega nalaga na tvojem disku,pa ceprav imam 3.5 amdja in pa scsi disk za C.Mal me matra to,sam menjal pa operaterja pa ni sans da ga bom pred iztekom pogodbe katera je se 1 leto,ker prej sem imel telemach,k je bil sranje,sedaj amis k je malo boljsi in se ne mislim vec zajebavati z ponudniki.

kixs ::

Probaj gledat kaksne filme na slovenskih streznikih...

Tudi, ce imas 3Mb paket, se ne pomeni, da ti bo zdaj pa vse tocno 3x hitrej delal. Veliko je odvisno od trenutne zasedenosti "pipce" naprej od tebe oz. naprej od tvojega ponudnika.

Probaj tudi ob razlicnih urah. Navadno je od polnoci od sestih zjutri najhitrejse.

Drugace se pa obrni na svojega ponudnika in naj ti svetuje kaj narediti. Lahko pa pripopas link do filmov, da ostali probamo hitrost na svojih linijah ;)

lp

Racunalnik ::

Evo primer

Buffering do 99% potem pokaze sliko in zacne buffering lest do recimo 80
% in pade in tako naprej,do 20x pocakam nato pa izklopim,mogoce je res zastekal ampak vseeno se mi tudi pri ostalih zdi da ni hitreje kot 1x.

Vem da se zvecer promet sprosti ampak oni morajo tebi zagotavljat kar si placal,to niso vec modem cajti ko je bilo zasedeno in si se konektal z 33 namesto 46kpb/s.

Zgodovina sprememb…

Gwanaroth ::

Od tvojega ISPja (v tem primeru Amis), do tebe ti sigurno vlece s hitrostjo, kot jo placujes. Ne more ti pa ISP zagotovit, da ti bo od povsod toliko vleklo. Enostaven primer: Ti imas 3 Mbit downloada, nek streznik v tujini za streamanje videa ima pa 1 Mbit upload. Po kaki logiki ti bo streamalo s 3 Mbit, ce je server samo na 1 ??

Razmisli malo, preden cvilis.
Lights often keep secret hypnosis..

kixs ::

Primer, ki si ga dal, meni dela brez problema...

Je pa res, kar je napisal Gwanaroth... ponudnik ti garantira prenose v svojem omrezju. Kar je naprej ni v njegovi moci (vsaj tako ocitno ne) !

lp

Racunalnik ::

Vem kaj govorim,je tudi res da mi ponudnik ne more zagotavljati vleke iz cist ene leve strani,ampak vem kako je bilo prej in kako je sedaj ker ni samo ta streaming izjema ampak se povsod dabi,prej se pa ni.

No in na uporabnika visje,men tistega linka noce odpreti.

kixs ::

Tisti video je ima 157kbit stream, kar pomeni, da dela vsakemu na broadbandu brez problema. Ce tebi steka, potem malo preveri konfiguracijo IE ali Firefoxa. Meni z obema normalno odpre. Sej pravim, dvomim da ima hitrost tvoje povezave kaksno vezo tule.

Ali ti sploh kaze sliko med bufferingom?

Racunalnik ::

Ne ko pride buffering do 90% se slika pojavi nato pa zacne spet na buffering in se fila in ponovno in tako dalje,sej vrjetno je res kaksen drug problem ampak do sedaj mi je vse delalo tudi z novo povezavo,samo ne toliko hitreje.

kixs ::

Meni ze takoj zacne predvajat video - buffering pa potem pocasi pride do konca.

Glede na vse, je ocitno, da imas problem na svojem racunalniku. Kako bos reseval naprej, se sam odloci. Verjetno bo format najboljsa ideja :P Saj bi med tem casom, ko se tule "talkamo", ze na novo nalozil sistem :D

Racunalnik ::

Nebo novega sistem ker je bil 1 mesec nazaj in se mi ne da,dej najdi kaksn podoben link k ti dela in ga prpopaj gor ker mislim da mi ostali delajo.

Gwanaroth ::

Kako ti delajo streami iz 24ur.com ?
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

a1.si/pogodbena-hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
132540 (1714) Ghost007
»

Razlika med varianto 10/10 in 20/20 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
644302 (3939) Hayabusa
»

Siol Youtube capping (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9413023 (8814) Pesimist
»

Rezultat uzakonjenega oglaševanja garantirane hitrosti interneta na Madžarskem medel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
298532 (7355) ss1234
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748802 (5928) VASkO

Več podobnih tem