» »

Kako posneti live stream?

Kako posneti live stream?

Racunalnik ::

Na netu je polno programov za online live video stream, ampak sami cudni ko z izbirnim kvadratko oznacis kaj zelis snemat,sam pa potrebujem posneti live stream iz RTV slo, imel sem ze tak program ki si mu dal LINK online videa in je lepo zadevo posnel, ali ima kdo kaksen link do kaksnega programa da je free ali pa da vsaj 3x lahko posnames zastonj.

harvey ::

Zajemanje je odvisno preko katerega protokola se stream posreduje - HTTP, RTMP, PNM, RTSP, MMS, RTSPU, RTSPT, MMSU, MMST

Prej si lepo brez težav snemal, ker je vse šlo preko RTSP ali pa MMS, sedaj gre pa preko flasha RTMP - Real Time Messaging Protocol in v tem je problem, da zaenkrat še ni pametnih programčkov, ki izkoriščaja ta protokol pri zajemu. Vsaj sam ga ne poznam.

edit:
Zamenjaj predvajalnik na RealPlayer (Izbira predvajalnika in kakovosti) ali pa na Windows Media Player
Real - RTV SLO I - http://helix10.rtvslo.si/ramgen/broadca...
ali direkten link rtsp://94.103.65.136:554/broadcast/slo1.rm?cloakport=80,554
Media - mms://helix10.rtvslo.si/wmtencoder/slo1.wmv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

]Trix[ ::

Poglej si VLC... Ta predvajalnik zna VSE (tudi snemat).
Conscience is what hurts when everything else feels so good.

harvey ::

@]Trix[ katera verzija VLC podpira snemanje flash streama? Sam je še nisem našel.

netanyahu ::

Shranjevalnika za RTMP zaenkrat ni. Adobe je napovedal odprtje RTMP specifikacije za letos, tako da se bo morda kmalu kaj spremenilo. Pojavljajo se sicer neki odprtokodni projekti, ampak delujočega jaz še nisem videl. Kak mesec nazaj so celo dodali osnovno podporo v VLC, ampak jaz nisem uspel shraniti RTVSLO in POP-TV RTMP streamov.

POP-TV nekatere stvari oddaja tudi v HTTP+FLV, s shranjevanjem tega ni težav. RTVSLO pa večino oddaja tudi v RTSP+RealVideo in MMS+WindowsMedia, tudi s shranjevanjem tega ni težav.

Racunalnik ::

Vlc sem probal in prebral par debat, pa mi ni ratalo posneti, na rtv slo mi pa predvaja z JW playerjem, sedaj sem si nastavil na windows media in kako se seveda sedaj to tudi shrani na disk?

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Je mogoče kaj novega na področju rtmp protokola ?
Imam en video, našel sem link vendar dela samo znotraj bowserja :O.

ike ::

Z 24ur.com ni problema. Najlažje je, če si namestiš firefox plugin po imenu Download Helper. Greš na site, naložiš video in počakaš, da začne njegova ikonica poplesavat. Klikneš in začne se prenos.
-> https://addons.mozilla.org/en-US/firefo...

Lahko pa pogledaš izvorno kodo strani, ven pobereš video_id, zaprosiš za xml s playlisto, izfiltriraš reklame, skup sestaviš http url in potem wget-neš.

POP Plus (plačljivi portal) še nisem gledal.

Rtvslo tudi ni problem. Poglej izvorno kodo video strani, iščeš javascript kodo za JW player. Poberi ven variabli streamer in file, daj ju skup, in to je tvoj rtmp url. Za dolpoteg rabiš rtmpdump ali podobno orodje.


Pa ne piratizirat, prosim. Prosta raba je kul, kaj več ni.

laguna ::

Ike, sem naložil download helper, vendar mi nikakor ne uspe izluščiti url kode na rtv slo za flash video. Za ostale predvajalnike ni problem (gre tudi z url snooperjem), vendar je tam zelo slaba kvaliteta slike.

Prosim lahko obrazložiš metodo (lahko oba načina, ki ju opisuješ), kako se da dobit url za .flv na rtvslo oz. posledično tudi druge strani (youtube, ....), ki predvajajo kao .swf.


Že vnaprej hvala za odgovor.

LP
lagunaaaa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Download video (flash) iz rtvslo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9756263 (18673) Pizzicato
»

kako film, ki se predvaja v brskalnuki prenesti na disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6717303 (10320) SLO_Matej
»

Kako presnamem video prispevek z RTVSlo portala?

Oddelek: Zvok in slika
2511178 (6872) Naabo
»

rtv - download posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
4313672 (6929) Valvoline
»

download odmevov z rtv.slo

Oddelek: Pomoč in nasveti
113908 (3606) sprasujem

Več podobnih tem