» »

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov.

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov.

««
2 / 15
»»

Scaramouche3 ::

aviator je izjavil:



Ste imeli termovizijo? Nočnogled?







Problem takega kot ti, je da gledaš generacijo skozi par posameznikov, to je kot da bi rekel, ker Dončić igra NBA in je naj igralec vseh slovenskih generacij pomeni da je današnja generacija najbolj atletska!

Potem pa pogledaš koliko otrok je danes debelih, pa poglej slike razredov iz 80ih ali 90ih in prej, pa zelo redko koga vidiš debelega!
Prejšnje generacije so odrasle v večini, 99% odzunaj, tudi geeki ki smo jih imeli so morali ven pridt športat, danes je to passe, ni več stigme če nisi aktiven!
Tudi če je slovenska plačana vojska boljša od JNA, kar bi plačana tudi morala biti, je to premajhen procent!

Če bi Slovenijo v 90ih napadli Rusi bi imel največji procent mladih od vseh generacij ki so bili športno aktivni in bi bili sposobni za bojevanje, ti pa nisi predstavnik svoje generacije, sploh če si šel prostovoljno, ker danes 99% mladih prostovoljno noče!

aviator ::

Scaramouche3 je izjavil:

aviator je izjavil:



Ste imeli termovizijo? Nočnogled?







Problem takega kot ti, je da gledaš generacijo skozi par posameznikov, to je kot da bi rekel, ker Dončić igra NBA in je naj igralec vseh slovenskih generacij pomeni da je današnja generacija najbolj atletska!

Potem pa pogledaš koliko otrok je danes debelih, pa poglej slike razredov iz 80ih ali 90ih in prej, pa zelo redko koga vidiš debelega!
Prejšnje generacije so odrasle v večini, 99% odzunaj, tudi geeki ki smo jih imeli so morali ven pridt športat, danes je to passe, ni več stigme če nisi aktiven!
Tudi če je slovenska plačana vojska boljša od JNA, kar bi plačana tudi morala biti, je to premajhen procent!

Če bi Slovenijo v 90ih napadli Rusi bi imel največji procent mladih od vseh generacij ki so bili športno aktivni in bi bili sposobni za bojevanje, ti pa nisi predstavnik svoje generacije, sploh če si šel prostovoljno, ker danes 99% mladih prostovoljno noče!


Sem predstavnik vesoljcev torej xd. Ne. Samo gledam koliko enega podcenjenega znanja ima današnja mularija, ki bi bilo uporabno za take namene.

Pa ne mi z motoriko. Rekel bi, da sem videl zelo malo fuzbala, v vojsko sem šel po 3 letih faksa, kjer telovadba ni bila obvezna, v shape sem se spravil,da sem šel na Kamniško sedlo in bil zmožen prelaufati 5km.

V 4 mesecih sem ven prišel stroj in vsak, se tak mestni mulo bi vsaj priblizno izgledal solidno.
Vseeno...dronu je vseeno za tvoje sixpacke in kako hitro skopljes zaklonilnik.

V roku 3 mesecev, se lahko marsikaj spremeni, in skrbi me kako eni za to psihozo fejst navijate pod neko pretvezo "men up".

Kar pa ti želim povedati...da vec kot ocitno vidis, da bojevanje vecinoma ne poteka tako da proti tebi teče par rekreativnih fuzbalerjev z kalasnikom.

Verjetno so konjeniki pred 1 svetovno ravno tako zviška gledali na strojnicarje, pa so nato večinoma raje emigrirali k letalcem ali artileriji kot, da bi upali da se vrne zlati čas konjenikov.

Se pa strinjam sport je uredu, je koristen in za mladino je slabo, če piše komentarje na slo techu. Če so že na računalniku, naj programirajo drugače pa ven se igrat.

Meiniken ::

Mladi nočejo v vojsko, ker jih ne zanima, ne zato ker nočejo. Če so včasih poznali le vojake, zidarje, malarje, štromarje,... imaš danes na vrhu teh poklicev še tiste poklice, ki se usmerijo v tehnologijo.

Kar naenkrat imaš 10000 ljudi, ki se porazdelijo med 500 poklici in ne le 50. Problem se še dodatno potencira, ker je danes en IT-jevec vreden več kot gradbinec. Zdaj se pa krpa s tujci.

Kakorkoli, dati tujce v vojsko je strel v koleno. Oni ne pridejo sem, ker si tako zelo želijo postati del naše kulture in nam pomagati. Oni pridejo sem zaradi denarja, nič drugega.

Scaramouche3 ::

aviator je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

aviator je izjavil:



Ste imeli termovizijo? Nočnogled?







Problem takega kot ti, je da gledaš generacijo skozi par posameznikov, to je kot da bi rekel, ker Dončić igra NBA in je naj igralec vseh slovenskih generacij pomeni da je današnja generacija najbolj atletska!

Potem pa pogledaš koliko otrok je danes debelih, pa poglej slike razredov iz 80ih ali 90ih in prej, pa zelo redko koga vidiš debelega!
Prejšnje generacije so odrasle v večini, 99% odzunaj, tudi geeki ki smo jih imeli so morali ven pridt športat, danes je to passe, ni več stigme če nisi aktiven!
Tudi če je slovenska plačana vojska boljša od JNA, kar bi plačana tudi morala biti, je to premajhen procent!

Če bi Slovenijo v 90ih napadli Rusi bi imel največji procent mladih od vseh generacij ki so bili športno aktivni in bi bili sposobni za bojevanje, ti pa nisi predstavnik svoje generacije, sploh če si šel prostovoljno, ker danes 99% mladih prostovoljno noče!


Sem predstavnik vesoljcev torej xd. Ne. Samo gledam koliko enega podcenjenega znanja ima današnja mularija, ki bi bilo uporabno za take namene.

Pa ne mi z motoriko. Rekel bi, da sem videl zelo malo fuzbala, v vojsko sem šel po 3 letih faksa, kjer telovadba ni bila obvezna, v shape sem se spravil,da sem šel na Kamniško sedlo in bil zmožen prelaufati 5km.

V 4 mesecih sem ven prišel stroj in vsak, se tak mestni mulo bi vsaj priblizno izgledal solidno.
Vseeno...dronu je vseeno za tvoje sixpacke in kako hitro skopljes zaklonilnik.

V roku 3 mesecev, se lahko marsikaj spremeni, in skrbi me kako eni za to psihozo fejst navijate pod neko pretvezo "men up".

Kar pa ti želim povedati...da vec kot ocitno vidis, da bojevanje vecinoma ne poteka tako da proti tebi teče par rekreativnih fuzbalerjev z kalasnikom.

Verjetno so konjeniki pred 1 svetovno ravno tako zviška gledali na strojnicarje, pa so nato večinoma raje emigrirali k letalcem ali artileriji kot, da bi upali da se vrne zlati čas konjenikov.

Se pa strinjam sport je uredu, je koristen in za mladino je slabo, če piše komentarje na slo techu. Če so že na računalniku, naj programirajo drugače pa ven se igrat.



Če pogledaš vojno v Ukrajini, smo vsi misli da bodo droni vse rešili, je pa tako kot 1914 še vedno največ žrtev zaradi topništva!
In še vedno skačejo od jarka do jarka in veliko je streljanja v živo in ne FPS kjer to narediš preko igrice!

asdf_jklc ::

Ce mi ne uspe spizdit, pa ce bi res ustal v Sloveniji, pa ce bi res bila mobilizacija, mene ne bodo videli s pusko v roki. Da se bom js strelu za neko vojno, kinso jo skuhai zahodni globalisti. Ne; hvala lepa... kar naj gre biden, jonson, merkelca, sarec, ptic, jansevik se streljat. Imam za primer bolezninali vojne dovolj mocan steup doma, da crknem v parih minutah. Raje to, kot da se strelam za interese drugih. Aja al pa za neko slovenijo se bos sel bojevat? Za elito, kker normalen clovk nima zdravnika itd. Ponovno ne hvala.

Meizu ::

Ko jih jebe. Jaz se ne mislim it tepst za tele bedarije, ki se jih grejo danes.

Tepst se grem edino, če bo naša slovenija napadena direktno, pa še to bo zelo odvisno od tega, če bo to spet neka politična igra brezveze ali se bo dejansko vredno it borit. Ker tole nima smisla fantje in možate punce (tiste, ki se tudi rade tepejo v vojski), tele vojne danes so čisti bullshit.

Včasih so se tepli vsaj za kakšno olje recimo, danes se ti grejo tepst že samo zato, ker bi radi sosedom spizdili radijsko anteno. Meh. Milkdrinkerji.

Evo, malo sem porantal, zdaj mi je bolje. :)

Meizu ::

Če pogledaš vojno v Ukrajini, smo vsi misli da bodo droni vse rešili, je pa tako kot 1914 še vedno največ žrtev zaradi topništva!
In še vedno skačejo od jarka do jarka in veliko je streljanja v živo in ne FPS kjer to narediš preko igrice!


Slabo si to analiziral. Glih zaradi dronov je toliko artilerijskih smrti tam. Si sploh kaj pogledal, kakšno je stanje tam na bojišču? Vojaki ne smejo stat na mestu več kot minuto, ker jih dobesedno v drugi minuti na prejšnji lokaciji že zaliva artilerija. Pa misliš, da so to iz zaklonilnika z daljnogledom zgruntali?

T90 onesposobi en mali dron. Kot, da je iz papirja. Ni to šala. Je pa res, kot je nekdo zgoraj omenil, da boste, tisti, ki se nerazumete v tele dronaže glih taprav kanon futer za prvo linijo, ker se vas bo vsaj dalo prepričat, da se greste nastavit. :D

Scaramouche3 ::

Meizu je izjavil:

Če pogledaš vojno v Ukrajini, smo vsi misli da bodo droni vse rešili, je pa tako kot 1914 še vedno največ žrtev zaradi topništva!
In še vedno skačejo od jarka do jarka in veliko je streljanja v živo in ne FPS kjer to narediš preko igrice!


Slabo si to analiziral. Glih zaradi dronov je toliko artilerijskih smrti tam. Si sploh kaj pogledal, kakšno je stanje tam na bojišču? Vojaki ne smejo stat na mestu več kot minuto, ker jih dobesedno v drugi minuti na prejšnji lokaciji že zaliva artilerija. Pa misliš, da so to iz zaklonilnika z daljnogledom zgruntali?

T90 onesposobi en mali dron. Kot, da je iz papirja. Ni to šala. Je pa res, kot je nekdo zgoraj omenil, da boste, tisti, ki se nerazumete v tele dronaže glih taprav kanon futer za prvo linijo, ker se vas bo vsaj dalo prepričat, da se greste nastavit. :D


Ne govorim da dron ni problem, sej so prej za artiljerijo imel letala, helikopterje in sploh satelite!

Dobro topništvo tolče 40km plus, tok navaden dron ne leti!

Je pa stvar tega tudi da obstaja counter drone sistemi!





Seveda se jaz nebi šel Slo vojske, torej stari kalaš in Janša te pošlje v prvo bojno linijo, s tem da te vodijo Nemci! Nimaš pa anti drone opreme, to je smeha vojska in imeli smo 30 let da začnemo svojo industrijo pa jo nismo, Pipistrel pa prodali tujcem!

Meizu ::

Dobro topništvo tolče 40km plus, tok navaden dron ne leti!


Nobeno topništvo ne stoji na prvi frontni črti. Artilerija je logistično postavljena daleč za prvo bojno črto. Spredaj so pešadije, ki upravljajo drone - ti pa pošiljajo podatke nazaj topništvu.

sbawe64 ::

Meizu je izjavil:

Če pogledaš vojno v Ukrajini, smo vsi misli da bodo droni vse rešili, je pa tako kot 1914 še vedno največ žrtev zaradi topništva!
In še vedno skačejo od jarka do jarka in veliko je streljanja v živo in ne FPS kjer to narediš preko igrice!


Slabo si to analiziral. Glih zaradi dronov je toliko artilerijskih smrti tam. Si sploh kaj pogledal, kakšno je stanje tam na bojišču? Vojaki ne smejo stat na mestu več kot minuto, ker jih dobesedno v drugi minuti na prejšnji lokaciji že zaliva artilerija. Pa misliš, da so to iz zaklonilnika z daljnogledom zgruntali?

T90 onesposobi en mali dron. Kot, da je iz papirja. Ni to šala. Je pa res, kot je nekdo zgoraj omenil, da boste, tisti, ki se nerazumete v tele dronaže glih taprav kanon futer za prvo linijo, ker se vas bo vsaj dalo prepričat, da se greste nastavit. :D

Tudi vse ostalo zahodno plehovje ustavi/uniči/onesposobi dron (mali, velik).It goes both ways.

Artilerija in tanki bodo še dolgo na sceni, samo taktika se spremeninja.
Poleg tega so na sceni elektronski sistemi za motenje vsega živega.
Rusi so tu posebej močni, poleg tega lahko testirajo v RL, ne samo v laboratoriju.
https://www.newsweek.com/russia-poland-...
Yesterday, Russians tested EW in Kaliningrad, so almost half of Poland and the Suwalki corridor were left without GPS

Btw, tisti pomorski droni, ki jih ima Ukr so iz UK (magura v5), proti njim na odprtem morju zaenkrat praktično ni učinkovite obrambe.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

mancini ::

sbawe64 je izjavil:

NATO je seveda največja neumnost. Pametni niso v Natu. Recimo Avstrija, Švica, Irska. In vsi imajo boljši BDP kot članice NATO

Avstrija ima v svoji državni pogodbi (nastali po koncu ww2), da mora ostati nevtralna.


Da še nadgradim tvoj odgovor, Avstrija že vsaj 30 let aktivno sodeluje z NATO-m po celem svetu. Imajo ogromno količino sodelovanja, misij in vaj za seboj. Kaj imamo mi, skoraj nič.
Od nas so precej bolje oboroženi in opremljeni (poglej primerjavo tankov in helikopterjev).

Za razliko od nas tudi ne komplicirajo, imajo vojašnice v mestih (recimo Celovec). In v teh vojašnicah imajo strelišča. Kje pa strelja SV in kakšne probleme imajo vedno, ko je potrebno streljat s pištolo ali puško?
A si predstavljaš da v vojašnici v Mostah ali VGM Mb vojska strelja, kakšen bi bil odziv javnosti in medijev

Scaramouche3 ::

Meizu je izjavil:

Dobro topništvo tolče 40km plus, tok navaden dron ne leti!


Nobeno topništvo ne stoji na prvi frontni črti. Artilerija je logistično postavljena daleč za prvo bojno črto. Spredaj so pešadije, ki upravljajo drone - ti pa pošiljajo podatke nazaj topništvu.


Niti nisem to rekel, če pogledaš njihovo topografijo in vidiš koliko municije porabijo;

''Amid their counteroffensive, Ukrainian guns are firing up to 6,000 rounds daily'' to je 180000 na mesec pokaže da ciljajo večino blind, pač imajo neke koordinate, večinoma daljnogled, droni pa tu in tam!

Slike kažejo da ko zvejo naj bi tam nekje bili vojaki ali mehanizacija ravnajo vse, brez neke preciznosti!



Drone strikes so pa ponavadi ena ali dve mogoče tri in je zadetek!

Chalky ::

Ali bo po vašem mnenju sploh še pomembno koliko vojakov imaš na razpolago ki je pripravljeno v rove in na bojno linijo? Sploh če imaš na razpolago takšno tehnologijo kot je spodaj:




Kaj ti pomaga število vojakov če pa vse poteka po algoritmih in zbiranju podatkov ki jih lahko Palentir deli z ostalimi državami na način ki je 100x bolj učinkovit kot metode drugih držav. Jaz menim da bo čez 10 let vojaška tehnologija tako napredna da bodo vojaki na terenu še najmanj pomembni. O tem sem že govoril, država ki bo večino svojih vojakov iz terena nastanila v razne šotore in sedeže kjer bodo preko računalnikov reševali probleme iz terena bo daleč pred vsemi. Seveda to ne pomeni da vojaki na terenu ne bodo imeli več vpliva ampak da bo vpliv bistveno manjši. Ta vojna v Ukrajini je malce drugačna ker se obe državi poslužujeta doktrini iz prejšnjih vojen, z manjšo razliko v dronih.

Ko vodja Palentina razlaga o tem da Američani nimajo konkurence in da bodo leta 2030 95% podjetij v top 50 ameriških.



Vse skupaj se premika s svetlobno hitrostjo. To kar nam ponujajo preko GPT-ja in ostalih programov so za Pentagon že zastarele stvari. Predstavljajte si stvari ki jih ima Ameriška vojska in jih ne pokažejo.

IgorCardanof ::

Bi rekel da to, kar se je v zadnjih letih zgodilo z AIjem pa niso imele prej niti NSA ali CIA. Čeprav ja, imajo itak najbrž marsikaj kaj skrivajo, je pa to neko področje, ki ga niso mogli "razvit" v svojih labih.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Zgodovina sprememb…

Chalky ::

IgorCardanof je izjavil:

Bi rekel da to, kar se je v zadnjih letih zgodilo z AIjem pa niso imele prej niti NSA ali CIA. Čeprav ja, imajo itak najbrž marsikaj kaj skrivajo, je pa to neko področje, ki ga niso mogli "razvit" v svojih labih.


Jaz menim da v ozadju podjetja kot so Microsoft, NVIDIA, Google, in podobni tehnološki velikani ki držijo cel svet v šahu, delijo pomembne podatke ameriški vojski, zato bodo imeli Američani ogromno prednost na tem področju. AI je baziran na "podatkih" in teh imajo Američani bog ve koliko procentov 90%, 99%? Samo Facebook ima preko 3 milijarde uporabnikov in je online že več kot 15 let. Toliko podatkov niti Kitajska ki ima 1.4 milijarde ljudi ni sposobna sproducirati, zato tudi kitajska verzija GPT-ja ne more konkurirati Američanom ker je ameriški algoritem treniran da bistveno večjem "database-u". Microsoft ima verjetno še bistveno več podatkov glede nato, da je bil ustanovljen dobrih 10 let pred Facebookom.

Potem so tu še Apple in Amazon. Sploh Amazon ima verjetno toliko podatkov ki jih Kitajska nikoli ne bo sposobna sproducirati. Potem je tu še Evropski trg ki ja praktično podaljšana roka Američanov kar pomeni še več dostopnih podatkov. Če ima Pentagon dostop do vseh podatkov potem imamo gromozansko prednost pred ostalimi.

Glavni problem za ZDA je da nimajo dovolj ljudi za proizvodnjo vseh teh vojaških strojev z umetno inteligenco in tam jih Kitajska prehiteva ker Kitajska ima dejansko ljudi ki gradijo bojne ladje bistveno hitreje kot Američani. Ampak kakšna je tehnologija na teh ladjah? Kitajci dobro vedo da so tehnološko v hudem zaostanku.

Ostalih držav se po mojem sploh ne splača omenjati kajti tu potem začnemo primerjati vojskovanje iz 20 stoletja proti temu iz 21 stoletja. Kitajska je edina država ki se lahko vsaj malce zoperstavi Američanom. Rusija, Iran, Severna Koreja in podobni akterji so majhen faktor, ki pa ga ne morejo ignorirati zaradi jedrskega orožja.

Indija je pa preveč zadaj da bi lahko konkurirala. Celo ameriški general je rekel da se bo tekma o tem kdo bo dominiral 21 stoletje, odvila v naslednjih 10 letih. Tako hitro se vse skupaj premika.

Poldi112 ::

Jaz ne bi podcenjeval kitajcev oz. azijcev na splošno. Imajo neprimerno boljšo diplomacijo, kar pomeni, da bodo poleg lastne regije, ki je že tako najbolj poseljena, verjetno ekonomsko zmagali tudi v Afriki.

Indija pa niti slučajno ni preveč zadaj - ko jim enkrat zalaufa, bo šok, kot je bil s kitajci.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Chalky ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz ne bi podcenjeval kitajcev oz. azijcev na splošno. Imajo neprimerno boljšo diplomacijo, kar pomeni, da bodo poleg lastne regije, ki je že tako najbolj poseljena, verjetno ekonomsko zmagali tudi v Afriki.

Indija pa niti slučajno ni preveč zadaj - ko jim enkrat zalaufa, bo šok, kot je bil s kitajci.


Indija je iz tehnološkega vidika preveč zadaj če upoštevamo da se bo "tekma" za prevlado lomila v naslednjih 10 letih. Po mnenju generalov in ostalih ki se spoznajo na to področje. Sicer mi ni povsem jasno zakaj je vse odvisno od naslednjih 10 let oziroma nekateri pravijo celo do leta 2030, vendar to neprestano poslušam. Pravijo da tisti ki bo prvi da bo imel neverjetno prednost, tako veliko da si bo zagotovil "dominacijo" 21 stoletja. Koliko je to res ne vem, če je to res potem sta samo 2 državi v dvoboju in sicer ZDA in Kitajska s to razliko da imajo Američani bistveno večji dostop do podatkov kot Kitajska.

Me zanima koliko ljudi ima dostop do kitajske verzije "Microsofta" izven Kitajske, in koliko ljudi dejansko uporablja kitajski "Google". Problem za Kitajce je da nimajo globalnih lovk preko katerih bi dostopali do podatkov. Tik Tok je ena izjema, vendar je to tudi edina zaenkrat, če se bo obdržala.

Bi pa upal staviti da bo Indija nekega dne prehitela ZDA iz gospodarskega vidika. Menim da so v boljšem položaju kot Kitajci. 1700 milijonov ljudi ne moreš ignorirati. Populacija jim bo začela padati šele čez dobrih 50 let. Težko je napovedati karkoli sploh ker se vse skupaj premika tako hitro da se vse skupaj čudi celo na letni ravni. Po navadi so se takšni premiki dogajali skozi več desetletij oziroma stoletij. Danes pa vse skupaj poteka izredno hitro. Verjetno tudi tisti ki so iz področja AI ne morejo predvideti kakšne bodo posledice oziroma kam vodijo poti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Poldi112 ::

Tudi jaz ne vidim nobenega razloga, da bi se tekma za prevlado odločala naslednjih 10 let.

Indija je zadaj, ima pa dobro demografijo, s katero lahko ogromno nadoknadijo. Sploh, ker kot zasledovalec lahko kopiraš/špijuniraš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Velki ::

No da se vrnemo nazaj na temo. Zvišaš plačo za cca. dobrih 200e neto, napišeš v pogodbi da nisi obvezen služiti nikjer drugje kot na ozemlju NATA in spremeniš način treninga da nisi že pri 40 za na voziček. Bi bilo prostovoljcev kar jih češ... Jaz vem da me privatnik ne vidi več za tistih 200e več kot bi dobil v taki vojski. Pa seveda bi morali tudi malo javnisektor oklestit ker čene pa delat ne bi imel več kdo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Chalky ::

Poldi112 je izjavil:

Tudi jaz ne vidim nobenega razloga, da bi se tekma za prevlado odločala naslednjih 10 let.

Indija je zadaj, ima pa dobro demografijo, s katero lahko ogromno nadoknadijo. Sploh, ker kot zasledovalec lahko kopiraš/špijuniraš.


Škoda ker ne najdem posnetkov oziroma citatov glede tega kar sem zapisal zgoraj da se bo v naslednjih 10 letih odločalo o tem kdo bo dominiral 21 stoletje. Vem da je to med drugim izjavil tudi Mark Miley vendar ne najdem posnetka oziroma se ne spomnim na kateri konferenci je to izjavil. Mislim da je podobno izjavil tudi Stoltenberg.

Drugače je pa Biden izjavil tole (sicer je res bral iz telepromterja pa vendarle)

And we’ll see more technol- — well, you know, I know you know this, but we’re going to see more technological change in the next 10 — maybe the next 5 years than we’ve seen in the last 50 years, and that’s a fact. And it’s the most consequential technology of our time.

https://www.whitehouse.gov/briefing-roo...

Indija bo imela veliko prednost ker ima poleg ljudi tudi Afriko dobesedno pred nosom. Indija ima kar nekaj pozitivnih in tudi negativnih stvari vendar če jim uspe uspostaviti nek normalen odnost s Pakistanom bi bil to velik plus za njih. Na nek način so iz perspektive ZDA, Indijci odrezani od sveta in so praktično zazidani v Indijskem morju. Glavni problem za Indijo bodo verjetno muslimani kjer jih bo samo znotraj države okoli 300 milijonov, dodaj zraven še 500 milijonski Pakistan (2100) in imaš slabo milijard muslimanov proti dobri milijardi Hindujci. To je že drug topic tako da je bolje da se vrnemo nazaj na temo.

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Jaz ne bi podcenjeval kitajcev oz. azijcev na splošno. Imajo neprimerno boljšo diplomacijo, kar pomeni, da bodo poleg lastne regije, ki je že tako najbolj poseljena, verjetno ekonomsko zmagali tudi v Afriki.

Indija pa niti slučajno ni preveč zadaj - ko jim enkrat zalaufa, bo šok, kot je bil s kitajci.


Zgleda res!
https://www.youtube.com/shorts/LIUsaBVf...

Mr.B ::

PacificBlue je izjavil:

A je Rusija z napadom na Ukrajino oslabila ali okrepila Nato?

Povej?
Vemo pa za gotovo, da pred dobrimi dvemi leti nebi nihče upal napovedat da bo Rusija čez dve leti korakala po evropi:)):)):)). Sploh sedaj ko so skladisca orožja prazna pa je ze napovedan miljardni dvig vojaških proracunov, industrije pa ni.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Scaramouche3 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Če pogledaš vojno v Ukrajini, smo vsi misli da bodo droni vse rešili, je pa tako kot 1914 še vedno največ žrtev zaradi topništva!
In še vedno skačejo od jarka do jarka in veliko je streljanja v živo in ne FPS kjer to narediš preko igrice!


Slabo si to analiziral. Glih zaradi dronov je toliko artilerijskih smrti tam. Si sploh kaj pogledal, kakšno je stanje tam na bojišču? Vojaki ne smejo stat na mestu več kot minuto, ker jih dobesedno v drugi minuti na prejšnji lokaciji že zaliva artilerija. Pa misliš, da so to iz zaklonilnika z daljnogledom zgruntali?

T90 onesposobi en mali dron. Kot, da je iz papirja. Ni to šala. Je pa res, kot je nekdo zgoraj omenil, da boste, tisti, ki se nerazumete v tele dronaže glih taprav kanon futer za prvo linijo, ker se vas bo vsaj dalo prepričat, da se greste nastavit. :D


Ne govorim da dron ni problem, sej so prej za artiljerijo imel letala, helikopterje in sploh satelite!

Dobro topništvo tolče 40km plus, tok navaden dron ne leti!

Je pa stvar tega tudi da obstaja counter drone sistemi!





Seveda se jaz nebi šel Slo vojske, torej stari kalaš in Janša te pošlje v prvo bojno linijo, s tem da te vodijo Nemci! Nimaš pa anti drone opreme, to je smeha vojska in imeli smo 30 let da začnemo svojo industrijo pa jo nismo, Pipistrel pa prodali tujcem!

Kaliber 30 mm x 173 und stane skoraj 1000€ na metek. Kaj sele ti. Air burst. sedaj pa racunaj koliko metkov izstreli v enem burstu ce je burst vsaj 20metkov na sekundo. Nek dron tisti iranski stane pa koliko ?

Am 9. November 2022 berichtete das Handelsblatt zu einem Auftrag der Bundeswehr zur Munition für den Schützenpanzer Puma, der von Rheinmetall gemeldet wurde. Demnach sei das „Ordervolumen für die 600.000 Schuss bei 576 Millionen Euro“, was umgerechnet einem Preis von € 976,67 pro Patrone entspricht. Noch im Jahr 2022 war vorgesehen, 25.000 Schuss dieses Auftrags auszuliefern.[1] Nach Angaben von Rheinmetall soll diese erste Charge aus der Munition „DM21 im Kaliber 30 x 173 Millimeter“ bestehen. Später soll auch weitere Munition der Art „KE-TF DM21 sowie KE DM33 für den Schützenpanzer Puma“ geliefert werden.[2]

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Scaramouche3 ::

Mr.B je izjavil:


Kaliber 30 mm x 173 und stane skoraj 1000€ na metek. Kaj sele ti. Air burst. sedaj pa racunaj koliko metkov izstreli v enem burstu ce je burst vsaj 20metkov na sekundo. Nek dron tisti iranski stane pa koliko ?



To samo še prototipi in ni veliko konkurence v proizvodnji, samo ko bo vojska to videla kot praktično edino uporabni strelivo, bo to druga stvar!
Zahodne vojske se v večini ne rabijo bojevati v enako opremljeni vojski, ker ostali ne napadajo z droni, ko bo Rusija,Kitajska & co imeli v redni sestavi drone v enaki meri, se bo tudi market povečal!

V Ukrajini je še vedno najbolj uporabno strelivo, topovske granate in navadni naboji! Orožje prve svetovne vojne!

Horas ::

kr naj grejo vodilni v vojsko pa na fronto! vsi od politikov, raznih šefov, direktorjev, milijonarjev!!!!

nas navadno rajo naj pustijo pr mir!!!

za njihovo ideologijo se naj sami borijo!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

gruntfürmich ::

Horas je izjavil:

kr naj grejo vodilni v vojsko pa na fronto! vsi od politikov, raznih šefov, direktorjev, milijonarjev!!!!

nas navadno rajo naj pustijo pr mir!!!

za njihovo ideologijo se naj sami borijo!

NUJNO dodaj še boomerje zraven! mladim bi radi v čisto vseh aspektih uničili prihodnost.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Scaramouche3 ::

Horas je izjavil:

kr naj grejo vodilni v vojsko pa na fronto! vsi od politikov, raznih šefov, direktorjev, milijonarjev!!!!

nas navadno rajo naj pustijo pr mir!!!

za njihovo ideologijo se naj sami borijo!


Ne obstajajo več države,samo konglomerati, katerih dejstvo je mi proti vam, če ti uspe priti visoko gor, si potem deležen njihove zaščite, če si navaden človek ti dajo puškov roko in na prvo bojno linijo in celo ljudje, ki so iste monetarne branže kot ti, te bodo na forumih pljuvali če si proti temu, ker pravi patriot ne sprašuje, on samo gre....

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Kaliber 30 mm x 173 und stane skoraj 1000€ na metek. Kaj sele ti. Air burst. sedaj pa racunaj koliko metkov izstreli v enem burstu ce je burst vsaj 20metkov na sekundo. Nek dron tisti iranski stane pa koliko ?



To samo še prototipi in ni veliko konkurence v proizvodnji, samo ko bo vojska to videla kot praktično edino uporabni strelivo, bo to druga stvar!
Zahodne vojske se v večini ne rabijo bojevati v enako opremljeni vojski, ker ostali ne napadajo z droni, ko bo Rusija,Kitajska & co imeli v redni sestavi drone v enaki meri, se bo tudi market povečal!

V Ukrajini je še vedno najbolj uporabno strelivo, topovske granate in navadni naboji! Orožje prve svetovne vojne!

Ne vem o čem ti govoriš, ampak Rusija napada Ukrajinsko ozemlje na dnevni ravni z droni in raketami. Pa še hvalijo se Ukrajinci kako jih sklatijo 2/3, nad civilnimi objekti, potem pa objavljajo da Rusi terorizirajo civilno prebivalstvo .

Zakaj misliš da so dostavili samo dva od šestih patriot sistemov ? Ej ker bi bankrotirali, no američani.
https://acleddata.com/ukraine-conflict-...

Scaramouche3 je izjavil:

Horas je izjavil:

kr naj grejo vodilni v vojsko pa na fronto! vsi od politikov, raznih šefov, direktorjev, milijonarjev!!!!

nas navadno rajo naj pustijo pr mir!!!

za njihovo ideologijo se naj sami borijo!


Ne obstajajo več države,samo konglomerati, katerih dejstvo je mi proti vam, če ti uspe priti visoko gor, si potem deležen njihove zaščite, če si navaden človek ti dajo puškov roko in na prvo bojno linijo in celo ljudje, ki so iste monetarne branže kot ti, te bodo na forumih pljuvali če si proti temu, ker pravi patriot ne sprašuje, on samo gre....


Jp.
The Kremlin has never been richer – thanks to a US strategic partner
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

aviator ::

Mr.B je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

A je Rusija z napadom na Ukrajino oslabila ali okrepila Nato?

Povej?
Vemo pa za gotovo, da pred dobrimi dvemi leti nebi nihče upal napovedat da bo Rusija čez dve leti korakala po evropi:)):)):)). Sploh sedaj ko so skladisca orožja prazna pa je ze napovedan miljardni dvig vojaških proracunov, industrije pa ni.


Vem,da je šlo veliko na Kitajsko ampak verjemi, bodoči Thysen Krupp magnati že v nizkem startu čakajo na pogodbe ter novodobnega dolfeja xd.

Nemčijo so po Versaju zatolkli v poden, pa je po parih letih Dolfeja imela vojsko da te kap.

Delam v avtomatizaciji...verjemi mi, da se da marsikaj.

To,da se ne da proizvajati navadnih granat in metkov so pravljice, da se drazje prodaja in bolj radodarno financira.

Seveda...Ukiniti bi morali pol JS in ljudi terati delat do smrti, ampak če elita želi bo municije dosti.

Bolj se gre zato,da svojo produkte vsiljuje Amerika in ti ne smeš, kr doma proizvajati municije, če pa imaš svojo firmo, pa je en kup regulacij.

V vojno okupirani Varšavi so ljudje iz odpadnega železja, za struznico, rezkanjem in plazmo ter abkantom ter pilo in kladivom izdelovali spodobne brzostrelke.

Mi pa se pogovarjamo o granat, iz mogoče 10 sestavnih delov, sila enostavnih rotacijskih oblik? Povrh vsega gre za trde kose, z definirano obliko, torej proizvodnjo, ki jo zavtomatiziras do konca.

Poglej si malo proizvodnjo. Zdej pa se predstavljajo,da država da edikt in dobro placa, povrh vsega trenutno prihaja recesija...

Vsaka vas bo pljuvala 155mm granate.

Tudi robota se da odmontirati iz avtoindustrijske linije, na novo postaviti krmilnik, ter ga sprogramirati, da bo namesto,da prenaša pač naokoli vozil granate.

Poglejte kak posnetek prizvodnje. Jaz presežka od tehnologije ne vidim.

Nekih ekstremno hudih zahtev, glede materiala pa tudi ni.

Bolj je problem proizvodnja kakih hudih zlitin za samo orožje.

Scaramouche3 ::

Mr.B je izjavil:


Ne vem o čem ti govoriš, ampak Rusija napada Ukrajinsko ozemlje na dnevni ravni z droni in raketami. Pa še hvalijo se Ukrajinci kako jih sklatijo 2/3, nad civilnimi objekti, potem pa objavljajo da Rusi terorizirajo civilno prebivalstvo .

Zakaj misliš da so dostavili samo dva od šestih patriot sistemov ? Ej ker bi bankrotirali, no američani.
https://acleddata.com/ukraine-conflict-...



Recent reports indicate that 70% of Ukraine’s casualties are a result of artillery fires
https://rusi.org/explore-our-research/p...

Če pogledaš topografije, se seveda vidi da je veliko lukenj in streljanja na prazno, čeprav imajo drone!

Mr.B ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ne vem o čem ti govoriš, ampak Rusija napada Ukrajinsko ozemlje na dnevni ravni z droni in raketami. Pa še hvalijo se Ukrajinci kako jih sklatijo 2/3, nad civilnimi objekti, potem pa objavljajo da Rusi terorizirajo civilno prebivalstvo .

Zakaj misliš da so dostavili samo dva od šestih patriot sistemov ? Ej ker bi bankrotirali, no američani.
https://acleddata.com/ukraine-conflict-...



Recent reports indicate that 70% of Ukraine’s casualties are a result of artillery fires
https://rusi.org/explore-our-research/p...

Če pogledaš topografije, se seveda vidi da je veliko lukenj in streljanja na prazno, čeprav imajo drone!


Kaj tocno sihotel povedat da ima rusija altillery da lahko obstreljuje meje s poljsko, ali samo potrdil da ko je potrebno masovno ubijanje rabis najcenejsi dummy nacin kot to dela izrael z direktno podporo amerike v gazi,
Se pa pustim presenetit da bos svoje nesplosno razumevanje tematike obrazlozil da ima amerika 2 mijona dronov samo za take primere.

aviator je izjavil:

Mr.B je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

A je Rusija z napadom na Ukrajino oslabila ali okrepila Nato?

Povej?
Vemo pa za gotovo, da pred dobrimi dvemi leti nebi nihče upal napovedat da bo Rusija čez dve leti korakala po evropi:)):)):)). Sploh sedaj ko so skladisca orožja prazna pa je ze napovedan miljardni dvig vojaških proracunov, industrije pa ni.


Vem,da je šlo veliko na Kitajsko ampak verjemi, bodoči Thysen Krupp magnati že v nizkem startu čakajo na pogodbe ter novodobnega dolfeja xd.

Nemčijo so po Versaju zatolkli v poden, pa je po parih letih Dolfeja imela vojsko da te kap.

Delam v avtomatizaciji...verjemi mi, da se da marsikaj.

To,da se ne da proizvajati navadnih granat in metkov so pravljice, da se drazje prodaja in bolj radodarno financira.

Seveda...Ukiniti bi morali pol JS in ljudi terati delat do smrti, ampak če elita želi bo municije dosti.

Bolj se gre zato,da svojo produkte vsiljuje Amerika in ti ne smeš, kr doma proizvajati municije, če pa imaš svojo firmo, pa je en kup regulacij.

V vojno okupirani Varšavi so ljudje iz odpadnega železja, za struznico, rezkanjem in plazmo ter abkantom ter pilo in kladivom izdelovali spodobne brzostrelke.

Mi pa se pogovarjamo o granat, iz mogoče 10 sestavnih delov, sila enostavnih rotacijskih oblik? Povrh vsega gre za trde kose, z definirano obliko, torej proizvodnjo, ki jo zavtomatiziras do konca.

Poglej si malo proizvodnjo. Zdej pa se predstavljajo,da država da edikt in dobro placa, povrh vsega trenutno prihaja recesija...

Vsaka vas bo pljuvala 155mm granate.

Tudi robota se da odmontirati iz avtoindustrijske linije, na novo postaviti krmilnik, ter ga sprogramirati, da bo namesto,da prenaša pač naokoli vozil granate.

Poglejte kak posnetek prizvodnje. Jaz presežka od tehnologije ne vidim.

Nekih ekstremno hudih zahtev, glede materiala pa tudi ni.

Bolj je problem proizvodnja kakih hudih zlitin za samo orožje.


Da amerika je rekla da bo proizvodnjo granat dvignila za 10x, trenutno je na 30k. Verjetno caka da evropejci placajo za robo... Ker tisto za demontažo so ze/ ali bodo placali ko so jo dostavili ukrajini. Uporaba vseh teh superiornih tehnologije je ... no pustimo da je polovica f35 prizemljenih, novih pa dokler sw ni popravljen ne sprejemajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Scaramouche3 ::

Mr.B je izjavil:


Kaj tocno sihotel povedat da ima rusija altillery da lahko obstreljuje meje s poljsko, ali samo potrdil da ko je potrebno masovno ubijanje rabis najcenejsi dummy nacin kot to dela izrael z direktno podporo amerike v gazi,
Se pa pustim presenetit da bos svoje nesplosno razumevanje tematike obrazlozil da ima amerika 2 mijona dronov samo za take primere.



Ok Mr Bullshit, prvo si hotel neke drone naprej metat, kot da so glavna stvar te vojne,so sigurno na prvi bojni liniji, medtem je pa največ škode prav s strani starodobnega topništva! Zdaj pa mi še podtikaš kaj naj bom rekel glede Amerike, kot da ti to da kakršnokoli veljavo!

FrRoSt ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ne vem o čem ti govoriš, ampak Rusija napada Ukrajinsko ozemlje na dnevni ravni z droni in raketami. Pa še hvalijo se Ukrajinci kako jih sklatijo 2/3, nad civilnimi objekti, potem pa objavljajo da Rusi terorizirajo civilno prebivalstvo .

Zakaj misliš da so dostavili samo dva od šestih patriot sistemov ? Ej ker bi bankrotirali, no američani.
https://acleddata.com/ukraine-conflict-...



Recent reports indicate that 70% of Ukraine’s casualties are a result of artillery fires
https://rusi.org/explore-our-research/p...

Če pogledaš topografije, se seveda vidi da je veliko lukenj in streljanja na prazno, čeprav imajo drone!



Moraš ločiti bojno linijo od zaledja. V bojni liniji bo še vedno veliko konvecoinalnega streliva.

Če pa se vrnemo nazaj na problematiko teme, pa takole: kaj se je zgodilo z rimskim imperijem, ko mu je začelo primanjkovati vojakov!?? 8-)

V vojsko so vključevali vse več tujih (germanskih) plačancev, dokler se ni zgodilo kaj!??
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Scaramouche3 ::

FrRoSt je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ne vem o čem ti govoriš, ampak Rusija napada Ukrajinsko ozemlje na dnevni ravni z droni in raketami. Pa še hvalijo se Ukrajinci kako jih sklatijo 2/3, nad civilnimi objekti, potem pa objavljajo da Rusi terorizirajo civilno prebivalstvo .

Zakaj misliš da so dostavili samo dva od šestih patriot sistemov ? Ej ker bi bankrotirali, no američani.
https://acleddata.com/ukraine-conflict-...



Recent reports indicate that 70% of Ukraine’s casualties are a result of artillery fires
https://rusi.org/explore-our-research/p...

Če pogledaš topografije, se seveda vidi da je veliko lukenj in streljanja na prazno, čeprav imajo drone!



Moraš ločiti bojno linijo od zaledja. V bojni liniji bo še vedno veliko konvecoinalnega streliva.

Če pa se vrnemo nazaj na problematiko teme, pa takole: kaj se je zgodilo z rimskim imperijem, ko mu je začelo primanjkovati vojakov!?? 8-)

V vojsko so vključevali vse več tujih (germanskih) plačancev, dokler se ni zgodilo kaj!??


To je res, samo zato ker bi lahko na hitro nadomestil recimo naše vojake z prišleki iz muslimanskih držav to ne pomeni ,da bi nama na koncu bili zahvalni!

Bolje je razvijati drone, da dosežejo tak razvoj da nadomestijo par vojakov, kot da moramo odpreti meje na polno!

Ne mi rečt da nebi zmogli narediti program za oborožitev, ki bi ga majhna Slovenija lahko naredila, da tak drone oboroži z strelivom?

mancini ::

Scaramouche3 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Dobro topništvo tolče 40km plus, tok navaden dron ne leti!


Nobeno topništvo ne stoji na prvi frontni črti. Artilerija je logistično postavljena daleč za prvo bojno črto. Spredaj so pešadije, ki upravljajo drone - ti pa pošiljajo podatke nazaj topništvu.


Niti nisem to rekel, če pogledaš njihovo topografijo in vidiš koliko municije porabijo;

''Amid their counteroffensive, Ukrainian guns are firing up to 6,000 rounds daily'' to je 180000 na mesec pokaže da ciljajo večino blind, pač imajo neke koordinate, večinoma daljnogled, droni pa tu in tam!

Slike kažejo da ko zvejo naj bi tam nekje bili vojaki ali mehanizacija ravnajo vse, brez neke preciznosti!



Drone strikes so pa ponavadi ena ali dve mogoče tri in je zadetek!



Artilerija ni bila nikdar natančna na 1 ali 10m. In nikdar ne bo. Vsaj v tej obliki ne, ker je nemogoče.
Tudi če topa ali havbice nič ne premikaš, ne boš 2x zadel istega mesta. In tudi samo orožje ne omogoča da se naredi samo 10m popravek, ampak precej več.
Pri 155mm havbici je popravek streljanja 35m če se ne motim.

Šimpanz ::

V ukrajini so jo najbolje odnesli tisti ki so pravočasno emigrirali ven iz države. Tisti ki so se takoj javili za obrambo države so po dveh letih pod rušo ali brez kakšnega uda.
Tisti, ki pa so zbrisali, se bodo lahko po vojni vrnili prižgali svećko na grobu junaka, na cesti dali miliščino unmu revežu brez obeh nog poiskali eno hudo bejbo in zaplodili potomce ter tako postali zmagovalci. Zato mi gre na kozlanje ko mi razni NATO strokovnajki pridgajo kako se moramo pripraviti na vojno. Pripraviti se moraš da pravočasno zbrišeš na varno in to je to.

Meizu ::

Skaramuš malo preveč posplošuje zadeve oziroma sploh ne razumem, kaj želi povedat.

Droni nimajo 155mm topa, logično bo, da bo škodo delala artilerija zadaj. Kar želim vsaj jaz povedat je, da so droni bistveno spremenili bojišče v smislu takojšnjih informacij, ker je artilerija zmožna popravke delat praktično realno-časovno in imajo vojaki ter konvoji bistveno manj časa za taktične premike, ko jih enkrat dron označi.

Takšno tehnologijo so imeli včasih samo ameri oziroma velike velesile, ki so imele satelitsko pokritost. Danes imaš to na voljo za veliko manj denarja. To je velika razlika v načinu bojevanja. Sploh kamikaze droni z granatami, to je nekaj čisto novega in je lepo razvidno kako vojske improvizirajo z raznimi strehami nad oklepnimi vozili, s čimer poskušajo predčasno sprožit granato preden zadane dejansko loputo tanka ali podobnega vozila. Droni so povzročili izredno veliko smrtnih žrtev in teh številk definitivno ne gre zanemarit. Mislim, lahko jih zanemariš in ignoriraš ampak kot sem že prej povedal, boš v vojnem konfliktu eden prvih žrtev teh sistemov - preden boš sploh vedel, kaj se je zgodilo.

Puf in je mimo. Nebesa. Ali pekel. Ali nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

fikus_ ::

Ni tezava, da v EU ali usa ne bi znali delati granat, ampak nobeden kapitalist ne bo vzpostavil proizvodnje, ki mu ne bo prinesla dobička, če ne bo podpisal pogodbe za npr. nekaj 10 milijard v npr. 10-ih letih.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Poldi112 ::

Droni so sicer spremenili situacijo, a ne ravno fundamentalno. Še vedno potrebuješ ljudi, da zavzamejo ter držijo teren, ter še vedno je dominantna sila artilerija.

Smo pa investirali miljarde, da smo rusom dali realne izkušnje in iz njih naredili vojsko št. 1 v Evropi. Tako da kapo dol našim rambo analitikom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Meizu ::

ter še vedno je dominantna sila artilerija.


isuse...

Ja šerlok, logično da je. A si videl havbice na dronih? A vi razmislite ljudje ko kaj napišete tle noter, al samo tako nekaj, kukr jazbec čez gozd malo tu malo tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Poldi112 ::

isuse...

nisi edini v tej temi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Meizu ::

Ponavljate se ko star radio. Jebiga, kaj vam čem.

BorutO ::

Polda je izjavil:

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov. Mladi niso pripravljeni iti v vojsko.
Se bodo države zanesle na priseljence?

Rešitev priseljenci?
Bove pojasnjuje, da bi bil lahko odgovor na omenjene težave zaposlovanje priseljencev. O tem po njegovih besedah že razmišljajo v Španiji, Franciji in na Portugalskem, kjer bi priseljenci dobili državljanstvo po nekaj letih služenja v vojski.

Mladih se ne da prisiliti, da se priključijo vojski, ljudje pa ne bi sprejeli niti obveznega služenja vojaškega roka, zato je zaposlovanje priseljencev "verjetno najboljša pot naprej", je dejal Bove.


https://www.rtvslo.si/svet/evropa/evrop...



Itak, da mladi nočejo v vojsko če jih vzgajajo v woke ideologiji kriva je pa EU s svojo woke agendo.


Še najboljši komentar na to novico - Sedaj pa recimo, da ti priseljenci vsi izhajajo iz istega kulturnega območja, želijo drugačen načina življenja od našega, mi pa jih še vojaško izurimo in oborožimo, domačih vojakov pa itak nimamo. Le kaj gre lahko narobe?

A veš kaj je razlika med Zahodno vojsko ali Vzhodno vojsko? Ker vojak ne dobi tako dobre plače, kot jo bi skoraj kjer koli drugje, kjer bi pač delal, razen če gre nekam na misijo v tujino ...
V državah, kot so rusija, s.koreja, indija, mogoče tudi kitajska, vietnam ipd ... to so države, kjer človek gre v vojsko samo zato, da ima zagarantirano plačo za kurh. ZDA, skandinavske države in VB imajo večje plače, več so na misijah po svetu ali se prevažajo naokoli, zato se jim splača biti v vojski, ker lahko ogromno zaslužijo.

Evo, par dni nazaj je bil članek o ruskih plačancih iz Nepla, ki so šli tvegat svoje življenje v ukrajinsko mesoreznico samo zaradi denarja - za skoraj 1900 evrov mesečno ... to je za njih veliko denarja, zato jih je bilo 15.000 pripravljenih iti.
Zakaj bi en slovenec šel v slovensko vojsko za tako kurcevo plačo, če pa lahko že v kakšni proizvadnji dobiš isto ali še celo večjo plačo, kot navaden delavec?
Tudi, če v prihodnosti nazaj aktivirajo obvezno služenje vojaškega roka pri nas, se bom prijavil. Upam samo, da ne bom preveč star za njih, ker glede na vso to sranje, ki se po svetu dogaja, hočem se še bolj naučiti z rokovanjem z orožjem.

Scaramouche3 ::

BorutO je izjavil:

hočem se še bolj naučiti z rokovanjem z orožjem.


To boš bolje sam, ker vojska ne bo na eno osebo porabila veliko nabojev! Dajo ti kako lekcijo, 20 nabojev da sprobaš potem pa prva bojna linija, verjetno kanonfutr za Nemce, kjer vas bodo vodili namesto svojih!
Če si pameten, si tako kot 6 milijonov Ukrajincev, ki so v prvem napadu crta, pravac sloboda!

Poldi112 ::

Ja, to je tudi mene šokiralo v SV - v 7 mesecih smo kot naborniki izstrelili iirc manj kot 100 nabojev. Imeli smo indoktrinacijo, za boj nas pa pač niso pripravili. En mesec airsofta je imel veliko večji efekt, kot dobrega pol leta pucanja romunskih ak47.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PacificBlue ::

Potem si že verjetn napol soldier, če si dober v CS2 ali pa Modern Warfare?
I’m out.
:3

Pithlit ::

PacificBlue je izjavil:

Potem si že verjetn napol soldier, če si dober v CS2 ali pa Modern Warfare?

V bistvu se s tem niti kregat ne morem. Načeloma ti ne manjka dosti, ne. Za kanonfuter.

Poldi mal preveč posplošuje, hkrati pa se ne moti.
Life is as complicated as we make it...

gozdar1 ::

Potem smo bili mi neka posebna generacija, ker smo redno hodili streljat.

Pithlit ::

BorutO je izjavil:

Polda je izjavil:

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov. Mladi niso pripravljeni iti v vojsko.
Se bodo države zanesle na priseljence?

Rešitev priseljenci?
Bove pojasnjuje, da bi bil lahko odgovor na omenjene težave zaposlovanje priseljencev. O tem po njegovih besedah že razmišljajo v Španiji, Franciji in na Portugalskem, kjer bi priseljenci dobili državljanstvo po nekaj letih služenja v vojski.

Mladih se ne da prisiliti, da se priključijo vojski, ljudje pa ne bi sprejeli niti obveznega služenja vojaškega roka, zato je zaposlovanje priseljencev "verjetno najboljša pot naprej", je dejal Bove.


https://www.rtvslo.si/svet/evropa/evrop...



Itak, da mladi nočejo v vojsko če jih vzgajajo v woke ideologiji kriva je pa EU s svojo woke agendo.


Še najboljši komentar na to novico - Sedaj pa recimo, da ti priseljenci vsi izhajajo iz istega kulturnega območja, želijo drugačen načina življenja od našega, mi pa jih še vojaško izurimo in oborožimo, domačih vojakov pa itak nimamo. Le kaj gre lahko narobe?

A veš kaj je razlika med Zahodno vojsko ali Vzhodno vojsko? Ker vojak ne dobi tako dobre plače, kot jo bi skoraj kjer koli drugje, kjer bi pač delal, razen če gre nekam na misijo v tujino ...
V državah, kot so rusija, s.koreja, indija, mogoče tudi kitajska, vietnam ipd ... to so države, kjer človek gre v vojsko samo zato, da ima zagarantirano plačo za kurh. ZDA, skandinavske države in VB imajo večje plače, več so na misijah po svetu ali se prevažajo naokoli, zato se jim splača biti v vojski, ker lahko ogromno zaslužijo.

Evo, par dni nazaj je bil članek o ruskih plačancih iz Nepla, ki so šli tvegat svoje življenje v ukrajinsko mesoreznico samo zaradi denarja - za skoraj 1900 evrov mesečno ... to je za njih veliko denarja, zato jih je bilo 15.000 pripravljenih iti.
Zakaj bi en slovenec šel v slovensko vojsko za tako kurcevo plačo, če pa lahko že v kakšni proizvadnji dobiš isto ali še celo večjo plačo, kot navaden delavec?
Tudi, če v prihodnosti nazaj aktivirajo obvezno služenje vojaškega roka pri nas, se bom prijavil. Upam samo, da ne bom preveč star za njih, ker glede na vso to sranje, ki se po svetu dogaja, hočem se še bolj naučiti z rokovanjem z orožjem.

Saj veš da se lahko zdaj prijaviš? Če bo obvezno se ti niti prijavit ne bo treba. Glede rokovanja pa tko: dali ti bodo 2 okvirja streliva za skurit na strelišču... in to je to, kar se streljanja tiče. Ostalo bo glancanje. Glede na to kar se v UA dogaja je to sicer vrh glave usposabljanja. Tam ti verjetno niti teh dveh okvirjev ne bi uspelo kvalitetno izrabit.
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

droni in ostale zadeve so v toliko spremenile bojevanje, da so tudi v siriji na veliko vzdrževali telekomunikacijsko omrežje, ker so vsi rabili podatke in pretok podatkov za bojevanje.

po mojem dandanes če tvoja stran ne bo imela dostop do podatkov in omrežja, si avtomatično izpadel iz igre...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
2 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Slovenija mobilizacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30418550 (14410) Telbanc

Kako je ameriška strategija zgradila NAJVEČJO VOJSKO, kar jih je človeštvo kdaj videl

Oddelek: Loža
303011 (1906) Scaramouche3

Ukrajina XII (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777950 (7441) Mithrandir

Ukrajina part VII (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20727240 (24592) gozdar1

Več podobnih tem