» »

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov.

Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov.

««
14 / 15
»»

Scaramouche3 ::

Invictus je izjavil:

NATO poklicna vojska je namenjena streljanju kozjejebcov, za tako veliko operacijo, kot je zdaj v Ukrajini pa niti prej ni imela ne dovolj mož, ne municije...

Zdaj so pa še cel kup tega poslali v Ukrajino...

Delal za nemško vojsko, niso sposobni varovati niti svojih vojašnic, pa za to najemajo zunanje varnostne firme...


Kot da pa v Rusiji pošiljajo rambote z 10letnimi vojaškimi izkušnjami?
Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov, to Rusi ne morej nadoknadit, da ne govorim smo bolj oboroženi, pa poglej Ruse, morajo kupovat od S koreje in Irana orožje in granate!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Invictus je izjavil:

NATO poklicna vojska je namenjena streljanju kozjejebcov, za tako veliko operacijo, kot je zdaj v Ukrajini pa niti prej ni imela ne dovolj mož, ne municije...

Zdaj so pa še cel kup tega poslali v Ukrajino...

Delal za nemško vojsko, niso sposobni varovati niti svojih vojašnic, pa za to najemajo zunanje varnostne firme...


Kot da pa v Rusiji pošiljajo rambote z 10letnimi vojaškimi izkušnjami?
Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov, to Rusi ne morej nadoknadit, da ne govorim smo bolj oboroženi, pa poglej Ruse, morajo kupovat od S koreje in Irana orožje in granate!



Torej toliko boljši smo, pa se bojimo če bi Rusi zavzeli Ukrajino ker potem bodo šli do Lizbone... LOL

Keri paranoiki
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Scaramouche3 ::

Mato989 je izjavil:




Torej toliko boljši smo, pa se bojimo če bi Rusi zavzeli Ukrajino ker potem bodo šli do Lizbone... LOL

Keri paranoiki


Ne bojimo se mi tega, bolj,da Rusom zmanjka orožja in potem se jim strga z nuklearnim, očitno že Ukrajina dovolj velik zalogaj!

Mato989 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Mato989 je izjavil:




Torej toliko boljši smo, pa se bojimo če bi Rusi zavzeli Ukrajino ker potem bodo šli do Lizbone... LOL

Keri paranoiki


Ne bojimo se mi tega, bolj,da Rusom zmanjka orožja in potem se jim strga z nuklearnim, očitno že Ukrajina dovolj velik zalogaj!


Ukrajina bi brez pomoči EU in USA in NATA orožja bila že danes cela zavzeta brez skrbi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Scaramouche3 je izjavil:


Kot da pa v Rusiji pošiljajo rambote z 10letnimi vojaškimi izkušnjami?
Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov, to Rusi ne morej nadoknadit, da ne govorim smo bolj oboroženi, pa poglej Ruse, morajo kupovat od S koreje in Irana orožje in granate!

Kjer si pa to prebral... Še Američani imajo samo tam okoli 700k vojakov.

Poleg tega ni nabormištva, ko jim pobiješ te vojake, novih ni. Urjenje vojaka traja vsaj 6 mesecev. Pešaka. Za topništvo ali drugo specialnost še več. Kaj šele specialne enođte, letalstvo, tankisti... Mularija bo tam, kaj pol vprašala ChapGPT na fronti, kako naj strelja s topom ?!?!?!? In dobila granate/bombe na lokacijo mobitela...

Danes mularija v EU niti ne ve katerega spola je, kaj šele, da bi šla v vojsko in še manj na fronto.

Scaramouche3 je izjavil:


Ne bojimo se mi tega, bolj,da Rusom zmanjka orožja in potem se jim strga z nuklearnim, očitno že Ukrajina dovolj velik zalogaj!

Mene bolj skrbi, da bodo dementni starci v ZDA in EU kaj takega naredili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Scaramouche3 ::


Poleg tega ni nabormištva, ko jim pobiješ te vojake, novih ni. Urjenje vojaka traja vsaj 6 mesecev. Pešaka. Za topništvo ali drugo specialnost še več. Kaj šele specialne enođte, letalstvo, tankisti... Mularija bo tam, kaj pol vprašala ChapGPT na fronti, kako naj strelja s topom ?!?!?!? In dobila granate/bombe na lokacijo mobitela...

Danes mularija v EU niti ne ve katerega spola je, kaj šele, da bi šla v vojsko in še manj na fronto.





To traja nekaj časa in to je zelo majhen del populacije ki je WOKE in zmeden, večji problem je da so športno neaktivni!
Samo če te nekdo da čez kamp 6 mesecev in potem v vojni skačeš od ene pozicije na drugo boš sploh kot mlad zelo hitro prišel v kondicijo!

Colt1911 ::

Scaramouche3 ::

Colt1911 je izjavil:

Zmago

https://drive.google.com/file/d/1JWDgiQ...


Vidim da prihaja do dvo političnih točk! Politiki in ljudje ekonomije so vsi prisiljeni reči da so Ukrajinci zdaj!

Narod pa noče tega, vedo kakšna je kazen in bi raje se odrekli vojne ki ni njihova, ker noben v resnici noče vojskovati za Ukrajince ali pa svoje otroke pošiljati!

Sync ::

karafeka je izjavil:

Poldi112 je izjavil:


In od kje tebi ideja, da so zgodovinske zamere del preteklosti zgolj zato, ker trenutno tlačujemo za istega gospodarja?


To sploh ni važno kaj je bilo. Če bo kdaj prišlo do takega vseevropskega sranja, bo vsak za sebe. Slovenijo pregazijo v enem dnevu in nam kaj drugega kot gverila ne preostane. Imamo pa prednost v geografiji in ogromno gozda ter jam, kamor se lahko skrijemo. Če se bomo zanašali na koga drugega, bomo ziher izviseli. Se je videlo pri Covidu, se vidi sedaj v Ukrajini, ko jim trenutno ne gre vse po planu. Še na naše politike se ne bomo mogli zanest verjetno.

Da bodo pa zdaj vsakega civilista vpoklicali, da bomo šli na juriš v Ukrajino, pa močno dvomim. To se ne zgodi iz danes na jutri. Zakaj zaboga pa imamo NATO poklicno vojsko. Najprej oni, potem pa vidimo kako bo. Če pa bo komanda padla čez 10 let, se bomo pa takrat pogovarjali. Zdaj, eni že zdaj rep med noge stiskajo, drugi so se pa včlanli v strelska društva in trenirajo. Na koncu pa ne bo nič od nič, ker je cela stvar napihnjena ko nvidia.


Samo še to.. Glede te napovedi od nvidia CEO, da otroke nima več smisla usmerjat v programiranje, ker bo čez čas to prevzel AI. Koliko se vam to zdi smiselno?

Pa še zanimivo mi je dejstvo, ker smo na takem forumu, da se DeepFace na veliko uporablja v Ukrajini in zanima me kdo vse poleg njih uporablja te podatke. Američani sigurno. Letos v Parizu, so že vzpostavili slični nadzor. Rekli so seveda, da po končanih igrah bo policija to odstranila. "Baba rekla, baba kazala."

Pri nas je v času kovida že bil na mizi predlog zakona, med drugim je vseboval člen, da bi policija lahko prišla v bivalne prostore brez sodišča.
Vem, da pri nas policija pritiska zaradi vse bolj iznajdljivih kriminalcev k zakonski podlagi za širši nadzor ampak policija je represivni organ. Videli smo na kovid protestih kako malo so vredne varovalke, ko so špricali solzivec po mamicah z otroki v parku itd. Nekatere policaje je še danes sram.

Sedaj so v Eu sprejeli, da bomo lahko uporabljali digitalno vozniško dovoljenje kar na mobitelu. Tu še je digitalni euro.
Jaz mislim, da prehitro drvimo v napačno smer.
Vemo pa vsi, da en klik vstran pa si lahko blokiran ali pa celo izbrisan.
Koliko vstran smo recimo od nadzora, ki ga uporabljajo kitajci na svojih ljudeh?
Vmes v parih letih pa še nam samo malo bolj zagusti in Orban ponovno začne uporabljat Pegeaus z še kom. Ni bila tu neka EU preiskava? Ajde res, da imajo huni pokupljene 90% Lendave pa tudi, če kokoški kdaj odrežeš glavo še ona vedno nekaj časa teka pa brca preden pade.

Ta robotek od Elona gen2 tudi ni slab. Ne vem pa, če si moj soborec Frost želi videt generacijo 6 z topom na bojnem polju malo pred Moskvo. Jaz si ga sigurno ne želim videt niti na ulici. Mislim, da je policija v eni državi v zda nekaj probavala in so ga pol ukinili.

Evo, zdaj si še bom moral nabavit nokio 3210 poleg toaletnega papirja. :D

Seveda so to samo vprašanja in razmišljanja o prihodnosti. Vemo pa vsi, da je prihodnost nepredvidljiva, da je treba samo pogumno naprej in uživat v sedanjosti.

Sedaj pa grem izkoristit še zadnjo uro svetlosti, današnjega dne.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

karafeka ::

Glede Nvidie sem že v drugi temi o IT plačah napisal, da se strinjam, da v prihodnosti več ne bo potrebe po programerjih, ker bo lahko vsak preprosto opisal stvari in ti bo AI naredila kar boš hotel.

Za ostalo pa... si ti tudi v Nemčiji? Trava pa to? :D
Se mi zdi, da je bolje da se znukamo, da ne bo folka preveč skrbelo za kup drugih stvari :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

D3m ::

Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov,


Ne nakladaj. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scaramouche3 ::

D3m je izjavil:

Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov,


Ne nakladaj. :D


As of 1 January 2023, the population of the EU is slightly over 448 million people

The current population of the Russian Federation is 144,114,055 as of Monday, March 4, 2024

Glede na to da so Rusi kar veliko mladih zgubili v vojni in imajo zelo staro populacijo,,,

Mi lahko mobiliziramo 3x več!

fikus_ ::

Ce zaokrožimo 450 proti 150 , tako da imamo 3x premoč. RU imajo sicer nekaj 100 tisoč "combat ready and proof" vojakov, ampak za tipkovnica warriors je to mala malca, ker igrajo streljačine.

100% zmaga za EU, še americanov ne rabimo zraven.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

D3m ::

Scaramouche3 je izjavil:

D3m je izjavil:

Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov,


Ne nakladaj. :D


As of 1 January 2023, the population of the EU is slightly over 448 million people

The current population of the Russian Federation is 144,114,055 as of Monday, March 4, 2024

Glede na to da so Rusi kar veliko mladih zgubili v vojni in imajo zelo staro populacijo,,,

Mi lahko mobiliziramo 3x več!


Boš ja. Najprej boš moral mamice prepričati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Scaramouche3 ::

D3m je izjavil:



Boš ja. Najprej boš moral mamice prepričati.


A ti znaš imeti argumentirano debato al boš otrok?

D3m ::

Nimaš realne predstave.

Sam sem za obvezno naborništvo in sem tudi vprašal posameznike v "Pentagonu" kaj je problem v Slo in EU, da ni zanimanja za vojsko.

Odgovor:MAME
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sync ::

karafeka je izjavil:

Glede Nvidie sem že v drugi temi o IT plačah napisal, da se strinjam, da v prihodnosti več ne bo potrebe po programerjih, ker bo lahko vsak preprosto opisal stvari in ti bo AI naredila kar boš hotel.

Za ostalo pa... si ti tudi v Nemčiji? Trava pa to? :D
Se mi zdi, da je bolje da se znukamo, da ne bo folka preveč skrbelo za kup drugih stvari :).


Nisem prebral kaj si pisal v drugi temi, ker do predkratkim nisem sodeloval na tem forumu.

Ne, ne sem v Sloveniji. Rad pa včasih poslušam razne strokovanjake.. politike, analitike in tudi generale. Pa, da se navežem na onega "donki onki" ki je podal izjavo, kaj bi bilo vredi, da si nabavimo.
Torej iz mojega pogleda: zelo, zelo skrbno izbrane besede in blaga retorika.
Ne kot oni Grizliji na vzhodu vključno z Kimom. Pa verjemi, da ima več informacij o stanju, kot ti, pa jaz in vsi skupaj tukaj na forumu.
Nauk, ki sem ga jaz razbral iz njegove izjave je, da je vrag vzel šalo.

Včasih je treba med vrsticami brat. Verjamem, da nedolgo nazaj, ko smo bili v skupni jugo državi, da je vseeno vladala trda roka in da se to pol prenaša na mlade generacije. Seveda so bili tudi plusi, recimo kot delo v skupno dobro, kaj pa smo v kapitalizmu izgubili, da sedaj še samo gledamo na svojo ritko.

Na koncu tudi usposabljanje v vojski ima svoj plus. Recimo disciplina, delovanje v skupini in preživetje v naravi.
Minus pa, da boš poveljnika bolj poslušal kot svoj lastni nagon, ker drugače bo bič pel. Beri: prva bojna linija.

Zanimiva mi je tudi lanska izjava enega našega vojnega analitika. Omenil je tudi kibernetsko vojskovanje in hekerske napade. Recimo primer napad na elektro omrežje in posledično bit nekaj časa brez štroma. Daleč od tega, da bi bilo fajn.

Spomnim se, da so pred kar nekaj leti imeli izpad v ameriki. Mislim, da država New York. Vzrok sončna nevihta. Več dni brez elektrike. Posledica totalni kaos, hujši kot pa imajo Francozi svoje proteste.

Nič, nam bo pač povedal Jelko, kako pa kaj takoj, ko zrihta svoj bazen na Krku.

Sedaj pa grem spit 0.2 rakije. Droge me ne zanimajo.

p.s. Ena rakija na dan, odžene zdravnika vstran. ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

solatko ::

Scaramouche3 - Si prepričan, da je mladina pri vsem kar se dogaja, še vedno na voljo za domoljubno žrtvovanje življenja za elite?

Sync - Zjutraj na tešč, najstarejše univerzalno zdravilo.>:D
Delo krepa človeka

NuMaN ::

A misliš da bo elita in oblast kogarkoli vprašala za kaj?

Če bodo preračunali, da se splača poslati mlade v smrt, bodo to naredili. Saj v preteklosti ni bilo nič drugače.

Mato989 ::

NuMaN je izjavil:

A misliš da bo elita in oblast kogarkoli vprašala za kaj?

Če bodo preračunali, da se splača poslati mlade v smrt, bodo to naredili. Saj v preteklosti ni bilo nič drugače.


Samo če se bodo mladi odločili upreti pa odjebat in oditi bo pa jeba.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

NuMaN ::

Ne bodo zaradi sankcij.

Spomni se kovidovanja, vsi smo pizdili, uprli so se redki ali pa delovali "ilegalno".

Tega ne naredijo samo zato, ker bi se družba za razliko od 20. stoletja sesula - obrnjena starostna piramida pa to.

Mato989 ::

NuMaN je izjavil:

Ne bodo zaradi sankcij.

Spomni se kovidovanja, vsi smo pizdili, uprli so se redki ali pa delovali "ilegalno".

Tega ne naredijo samo zato, ker bi se družba za razliko od 20. stoletja sesula - obrnjena starostna piramida pa to.


Ja ampak če mam na voljo da grem umret na fronto ali pa pihne tukaj par politikov in grem v zapor bom izbral to drugo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

Scaramouche3 je izjavil:

D3m je izjavil:

Če pride do konvencionalne vojne med EU in Rusijo ima EU trikrat več vojakov,


Ne nakladaj. :D


As of 1 January 2023, the population of the EU is slightly over 448 million people

The current population of the Russian Federation is 144,114,055 as of Monday, March 4, 2024

Glede na to da so Rusi kar veliko mladih zgubili v vojni in imajo zelo staro populacijo,,,

Mi lahko mobiliziramo 3x več!


:)):)):))

S Kitajci, Indijci in Palestici nas je 3 miljarde!! 8-)

Kaj tukaj Rusom ni jasno!!?? :O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Colt1911 ::

Kow, Tewžko dihanje &Co. bodo potem pihnili tebe in tvojo družino.
Tipi živijo samo za Ukrajino. Šel boš, ni ti spasa.>:D

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Ne bodo zaradi sankcij.

Spomni se kovidovanja, vsi smo pizdili, uprli so se redki ali pa delovali "ilegalno".

Tega ne naredijo samo zato, ker bi se družba za razliko od 20. stoletja sesula - obrnjena starostna piramida pa to.


Ja ampak če mam na voljo da grem umret na fronto ali pa pihne tukaj par politikov in grem v zapor bom izbral to drugo


:)):)):))
Lahko pihneš par politikov, potem pa greš še na fronto! 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Sync ::

Solatko - se strinjam v nulo. Jebe. večino teh drog v lekarni, kaj jih prodajajo oziroma izdajajo na recept.

Mato989 - v času kovida, je eden poizkušal vžgat motorko pred parlamentom. Mislim, da mu ni uspelo.

Sync ::

D3m je izjavil:

Problem, ki ga jaz vidim je v tem, pa imam zelo malo informacij je, da Putin spreminja miselnost svojih ljudi. Sprememba vsebin šolskih učbenikov, otroci že v osnovni šoli začenjajo z nekimi vojaškimi pouki.


Pišeš, kot, da je to ekskluziva Rusov.

Naša soseda Italija je 100% prepričana in tudi uči svoje ljudi, da je zmagala v 2.svetovni vojni......če gledaš dogodke po Septembru 1943 seveda. ;)


Sedaj sem komaj videl ta post. Pa verjemi, da ne zagovarjam zahoda ampak evropske vrednote pa bom vedno. Tako ali drugače. Med drugim mi je fajn, da se lahko tu pa tam tudi derem na trgu Republike včasih malo maham z zastavico kaj napišem proti vladi - opoziciji itd. ;) To v Rusiji trenutno ni mogoče.

Represija ni nikoli fajn. Na golem otoku so med drugim bili tudi razni umetniki, glasbeniki, župniki itd., ki so jih sosedje ovadli.

Pa, da še se dotaknem Italijane, mi sploh niso všeč trenutno, ker so podpisali sporazum z Albanijo glede namestitve migrantov. In to bo kmalu postal naš Slovenski veliki problem, ki pa ga bo nekdo tudi izkoriščal in ga tudi sedaj. Beri učenje Albanščine v naših šolah. Danes razprava v parlamentu.

In tudi, če jih srbi 50 na dan slečejo in pošljejo nazaj čez mejo jih bo 5,6 prišlo skozi.

Da se razumemo, ni prav, da se tako dela z migranti ampak realnost je taka, da v paniki in kaosu pride marsikatera grda človeška plat na plano. Tako na vzhodu kot zahodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

karafeka ::

Sync je izjavil:


Nisem prebral kaj si pisal v drugi temi, ker do predkratkim nisem sodeloval na tem forumu.

Slo-tech obstaja že od 2000, če ne že od prej. Upam, da nisi kak mozoljast najstnik.

Sync je izjavil:


Nauk, ki sem ga jaz razbral iz njegove izjave je, da je vrag vzel šalo.

Vrag bi mogoče vzel šalo, če bi se še hkrati odprle druge fronte, recimo S. Koreja napade Južno, Kitajska napade Tajvan, Iran Izrael itd. Potem bi hitro zmanjkalo profesionalnih vojakov v Natu.

Sync je izjavil:


Včasih je treba med vrsticami brat. Verjamem, da nedolgo nazaj, ko smo bili v skupni jugo državi, da je vseeno vladala trda roka in da se to pol prenaša na mlade generacije. Seveda so bili tudi plusi, recimo kot delo v skupno dobro, kaj pa smo v kapitalizmu izgubili, da sedaj še samo gledamo na svojo ritko.

Ha ha, partija je še posebej trdo garala in sploh ni kradla, ter zelo pazila, da niso imeli polne riti vsega.
Trda roka? V podjetjih so zapili vsak rojstni dan in praznik direkt na delovnem mestu. Probaj to danes...

Sync je izjavil:


Na koncu tudi usposabljanje v vojski ima svoj plus. Recimo disciplina, delovanje v skupini in preživetje v naravi.
Minus pa, da boš poveljnika bolj poslušal kot svoj lastni nagon, ker drugače bo bič pel. Beri: prva bojna linija.

Večina nabornikov v Jugi je mrzila vojsko, še posebej tisto nabijanje o zunanjem sovražniku.

Sync je izjavil:


Zanimiva mi je tudi lanska izjava enega našega vojnega analitika. Omenil je tudi kibernetsko vojskovanje in hekerske napade.

Ti analitiki so tudi ena gobezdala. Ko je Ukrajina imela protiofenzivo v 2022, so to obešali na velik zvon, in kako so pametni in opremljeni in kako rusi nimajo za burek itd. Še lani, sredi zadnje protiofenzive, so vsi govorili kako dobro jim gre. In zdaj? Zdaj pa strašijo s vpoklici, hahahaha.

Sync je izjavil:


Recimo primer napad na elektro omrežje in posledično bit nekaj časa brez štroma. Daleč od tega, da bi bilo fajn.

To maš pa prav. Sem lani bral Blackout (Blackout (Elsberg novel)) @ Wikipedia. Sicer izmišljen roman, ampak zelo realističen, ki opisuje hekerski napad na pametne električne števce v s. Italiji in na Švedskem (očitno so jih v 2012 že imeli tam). In ker je elektr. omrežje v Evropi povezano, in ker je frekvenca omrežja padla, so se začeli ugašat generatorji v hidroelektrarnah in je postopoma cela Evropa bila v temi. In je hitro sledil kaos, od nesreč zaradi nedelujočih semaforjev, nedelovanja bencinskih črpalk (danes še toliko večji problem, ker ima vsak peti EV), do taljenja jeder v jedrskih elektrarnah, ker se niso hladila, ker je zmanjkalo goriva za generatorje.
Tole naše omrežje je po eni strani prednost, po drugi pa ahilova tetiva.
Res pa je, da ima veliko ljudi zdaj sončne celice in že tudi baterije. Pozimi bi se pa na drva ogrevali, gozda imamo dovolj. No, razen če ne začnejo metat atomskih, potem bi celice bolj malo pomagale. Bi mogli it nazaj v jame :).
Najbolj bi se mi smilili otroci, brez interneta, telefonov, tiktokov.

mailer ::

Sync je izjavil:

Solatko - se strinjam v nulo. Jebe. večino teh drog v lekarni, kaj jih prodajajo oziroma izdajajo na recept.

Mato989 - v času kovida, je eden poizkušal vžgat motorko pred parlamentom. Mislim, da mu ni uspelo.
Ja mu ni uspelo, ker je bil sam. Če samo kmetje zalaufajo motorke pa bodo iz parlamenta izklesali kopijo Davida na vseh 4ih vogalih. Bolje bi bilo pihnt par domačih izdajalcev kot se borit proti "zunanjemu sovražniku".
Najbolj bi se mi smilili otroci, brez interneta, telefonov, tiktokov.
Ah kje, ustavit vlake in zašvasat nebotičnik, da ne bo nesrečnih padcev.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

sbawe64 ::

Colt1911 je izjavil:

Kow, Tewžko dihanje &Co. bodo potem pihnili tebe in tvojo družino.
Tipi živijo samo za Ukrajino. Šel boš, ni ti spasa.>:D

Oni živijo za "the current thing".



Q: Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov
A: kdor ima iq večji od sobne temperature v C, potem mu je jasno, da se za take politike (aktualne) niti pod razno ne misli boriti.
Nekje od 2000 gredo zadeve v napačno pot, od 2020 je eskaliralo eksponentno.
Zbogom in hvala za vse ribe !


Primerjava oglasov za vojsko RF vs ZDA

Russian Army Ad Makes Woke US Army Ad Look Like a Joke for Kids | DM CLIPS | Rubin Report


Primerjava 8 držav
Germany vs USA vs Turkey vs Serbia vs China vs Russia vs Brazil vs Italy
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Sync ::

karafeka je izjavil:

Sync je izjavil:


Nisem prebral kaj si pisal v drugi temi, ker do predkratkim nisem sodeloval na tem forumu.

Slo-tech obstaja že od 2000, če ne že od prej. Upam, da nisi kak mozoljast najstnik.

Sync je izjavil:


Nauk, ki sem ga jaz razbral iz njegove izjave je, da je vrag vzel šalo.

Vrag bi mogoče vzel šalo, če bi se še hkrati odprle druge fronte, recimo S. Koreja napade Južno, Kitajska napade Tajvan, Iran Izrael itd. Potem bi hitro zmanjkalo profesionalnih vojakov v Natu.

Sync je izjavil:


Včasih je treba med vrsticami brat. Verjamem, da nedolgo nazaj, ko smo bili v skupni jugo državi, da je vseeno vladala trda roka in da se to pol prenaša na mlade generacije. Seveda so bili tudi plusi, recimo kot delo v skupno dobro, kaj pa smo v kapitalizmu izgubili, da sedaj še samo gledamo na svojo ritko.

Ha ha, partija je še posebej trdo garala in sploh ni kradla, ter zelo pazila, da niso imeli polne riti vsega.
Trda roka? V podjetjih so zapili vsak rojstni dan in praznik direkt na delovnem mestu. Probaj to danes...

Sync je izjavil:


Na koncu tudi usposabljanje v vojski ima svoj plus. Recimo disciplina, delovanje v skupini in preživetje v naravi.
Minus pa, da boš poveljnika bolj poslušal kot svoj lastni nagon, ker drugače bo bič pel. Beri: prva bojna linija.

Večina nabornikov v Jugi je mrzila vojsko, še posebej tisto nabijanje o zunanjem sovražniku.

Sync je izjavil:


Zanimiva mi je tudi lanska izjava enega našega vojnega analitika. Omenil je tudi kibernetsko vojskovanje in hekerske napade.

Ti analitiki so tudi ena gobezdala. Ko je Ukrajina imela protiofenzivo v 2022, so to obešali na velik zvon, in kako so pametni in opremljeni in kako rusi nimajo za burek itd. Še lani, sredi zadnje protiofenzive, so vsi govorili kako dobro jim gre. In zdaj? Zdaj pa strašijo s vpoklici, hahahaha.

Sync je izjavil:


Recimo primer napad na elektro omrežje in posledično bit nekaj časa brez štroma. Daleč od tega, da bi bilo fajn.

To maš pa prav. Sem lani bral Blackout (Blackout (Elsberg novel)) @ Wikipedia. Sicer izmišljen roman, ampak zelo realističen, ki opisuje hekerski napad na pametne električne števce v s. Italiji in na Švedskem (očitno so jih v 2012 že imeli tam). In ker je elektr. omrežje v Evropi povezano, in ker je frekvenca omrežja padla, so se začeli ugašat generatorji v hidroelektrarnah in je postopoma cela Evropa bila v temi. In je hitro sledil kaos, od nesreč zaradi nedelujočih semaforjev, nedelovanja bencinskih črpalk (danes še toliko večji problem, ker ima vsak peti EV), do taljenja jeder v jedrskih elektrarnah, ker se niso hladila, ker je zmanjkalo goriva za generatorje.
Tole naše omrežje je po eni strani prednost, po drugi pa ahilova tetiva.
Res pa je, da ima veliko ljudi zdaj sončne celice in že tudi baterije. Pozimi bi se pa na drva ogrevali, gozda imamo dovolj. No, razen če ne začnejo metat atomskih, potem bi celice bolj malo pomagale. Bi mogli it nazaj v jame :).
Najbolj bi se mi smilili otroci, brez interneta, telefonov, tiktokov.


Bom zelo kratek, ker sem že v postelji.

Glede na to kako dolgo si že uporabnik slo-techa sigurno poznas opcijo klika na upor. ime in tam razbrat določen info.
Če si to že naredo preden si ta post zgoraj napisal, veš ti najbolje. Če nisi pa poglej sedaj, ker ravno danes imam ...

Dobavni sistem dobrin ni ravno na trdnih nogah. Kar smo videli v času kovida. Hitro se lahko poruši.
Pozabil si na južno ameriko pa tudi v afriki se lahko kaj skuha za posredovanje.

Glede trde roke, slovenci smo vajeni biča od "Cankarja - pisatelja"nič druga. Vseeno keri je samo, da je.
Pozabil si napisat, da pa, ko si gradil hišo, ni bilo problem priti sosedom niti sorodnikom ti pomagat. Aja, danes samo nima več noben časa. Pa zakon so med drugim sprejeli, da ti ne sme noben prit.

Pisal sem splošno o vojski. Lahko vzameš čas po osamosvojitvi ali pa sedanjega.

In še samo o štromu. Ravno ta strokovnjak - analitik, je dal ta primer v katerem se sicer strinjaš pred tem pa si ga popluval.


V glavnem vojne so krute. Noben se rad ne bori. Tudi tisti rusi, ki jih poveljniki pošiljajo na prvo linijo.
Putin pa se nebo več ostavil, pa če se na nevem kakšne načine upirate. Njemu je važno sedaj samo, da seje strah, paniko in kaos v našo družbo. Ostalo bomo mi naredli.

To je vse teorija, kako si bomo kurli itd. Meni, tebi pa še komu je fajn tu pisat na toplem od doma.
Zunaj je realnost in džungla. Pride pa prehitro in doleti tiste, ki hočejo ali nočejo. Takrat pa pride zelo prav praksa!

Vprašanje, zakaj je izbral 24.februar za začetek "eine besondere Militäroperation". Ne rabiš odgovorit, jaz že vem. ;)

Me pa veseli, da si se toliko nasmejal.
Čaki malo, da nisi ti na kakih drogah slučajno? :D

In kot je rekel mali Kučan.. danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan.
Pease.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

Chalky ::

sbawe64 je izjavil:

Colt1911 je izjavil:

Kow, Tewžko dihanje &Co. bodo potem pihnili tebe in tvojo družino.
Tipi živijo samo za Ukrajino. Šel boš, ni ti spasa.>:D

Oni živijo za "the current thing".



Q: Evropske države imajo težave s pridobivanjem vojakov
A: kdor ima iq večji od sobne temperature v C, potem mu je jasno, da se za take politike (aktualne) niti pod razno ne misli boriti.
Nekje od 2000 gredo zadeve v napačno pot, od 2020 je eskaliralo eksponentno.
Zbogom in hvala za vse ribe !


Primerjava oglasov za vojsko RF vs ZDA

Russian Army Ad Makes Woke US Army Ad Look Like a Joke for Kids | DM CLIPS | Rubin Report


Primerjava 8 držav
Germany vs USA vs Turkey vs Serbia vs China vs Russia vs Brazil vs Italy


Ja ker na podlagi oglasov lahko ocenimo moč vojske haha. Rusi so tepeni v Ukrajini. Ponavadi je tako da se vsi posmehujejo Američanom in poveličujejo "močne" in "trde" vojake iz kakšne Severne Koreje kjer imajo vsako leto vojaško parado. Potem ko je čas za vojno in ko gredo Ameri v njo je pa problem ker so Ameri pregrobi in nasilneži.

To kar se tiče LGBTQ-ja so pa politične točke in nič drugega. Če bi bili Ameri res tako soft kot jih ti želiš prikazati bi se že zdavnaj kdo spravil na njih. To kar se tiče LGBTQ-ja so predvsem politične igrice radikalnih desničarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chalky ()

Poldi112 ::

Ne vem iz katerega alternativnega vesolja si ti pobegnil, ampak v realnosti rusi sistematično demontirajo Ukrajino do te mere, da francozi in angleži že sanjajo nabornike.

Jeba, ko blefiraš, Putin pa kliče.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Ne vem iz katerega alternativnega vesolja si ti pobegnil, ampak v realnosti rusi sistematično demontirajo Ukrajino do te mere, da francozi in angleži že sanjajo nabornike.

Jeba, ko blefiraš, Putin pa kliče.


Sej so tudi vsi sanjali nabornike zaradi Hitlerja, pa ni zmagal!
To da pa moramo imeti nabornike, pa niso usrane gate ampak previdnost, saj Putin lahko naredi kaj neumnega!
Res pa je da nam naborništvo ne bo pomagalo ampak da naredimo svoj ICBM program in vržemo New American Terorist Organisation iz EU!

Rešitev ni tvoje prorusko klečeplazenje ali pa proameriško, ki je tukaj prevladujoče!
Rabimo EU programe!

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ne rabimo ICBM, niti nabornikov, zgolj več diplomacije.

Ker dokler imamo vojaško premoč je kakršnokoli nadaljnje pumpanje denarja v še večjo premoč kontraproduktivno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Ne rabimo ICBM, niti nabornikov, zgolj več diplomacije.

Ker dokler imamo vojaško premoč je kakršnokoli nadaljnje pumpanje denarja v še večjo premoč kontraproduktivno.


Smešno, zakaj so pa Rusi in Angleži kradli Amerom kako se naredi nuklearno orožje?
Ker so vedeli da če nisi na istem vojaškem nivoju, boš lahko napaden!

Ukrajina se je odrekla in kje je?

Poldi112 ::

Ukrajina je tam, kjer je, ne zato, ker se je odrekla jedrskemu orožju, ampak ker se je odrekla nevtralnosti.

Če bi obdržali jedrsko orožje, bi bili zgolj še večja vukojebina, kot so že tako bili.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Ukrajina je tam, kjer je, ne zato, ker se je odrekla jedrskemu orožju, ampak ker se je odrekla nevtralnosti.

Če bi obdržali jedrsko orožje, bi bili zgolj še večja vukojebina, kot so že tako bili.


Vse države ki imajo jedrsko niso direktno napadene!

S Koreja, kljub temu da je diktatura, bi bila že zdavnaj napadena!

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

S. Koreja ne rabi jedrskega orožja, da Seul zravna s tlemi. In to je zadosten razlog, da se jih ne napade. Podobno, kot so ruske žrtve ter diplomatski glavoboli, ki sledijo, zadosten razlog, da se ne napade Ukrajine, če ni res res nujno. Raje se vprašaj, zakaj so rinili v NATO in s tem upravičili strošek rusov, da naredijo temu sranju konec.

Ja, jedrsko orožje pomaga, samo je tudi velik strošek. Da ne omenjamo diplomatske škode, ki bi jo imeli ukrajinci, če se ne bi želeli odpovedati jedrskemu orožju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

S. Koreja ne rabi jedrskega orožja, da Seul zravna s tlemi. In to je zadosten razlog, da se jih ne napade. Podobno, kot so ruske žrtve zadosten žrtev, da se ne napade Ukrajine, če ni res res nujno. Raje se vprašaj, zakaj so rinili v NATO in s tem upravičili strošek rusov, da naredijo temu sranju konec.

Ja, jedrsko orožje pomaga, samo je tudi velik strošek. Da ne omenjamo diplomatske škode, ki bi jo imeli ukrajinci, če se ne bi želeli odpovedati jedrskemu orožju.


S Koreja nima to orožje zaradi Južne!

Diplomatska škoda je smeh, Amerika se takoj odreče START če jim ne ugaja, nič se ne skrbijo kako to diplomatsko zgleda!
Ko enkrat imaš jedrsko, si nedotakljiv, razen če napadeš!
Hočem magično sprodicirati nek smešen scenarij,da bi z jedrskim bilo enako, bili so naivni in verjeli Rusom!
Točno zato Nemci nočejo poslati rakete dolgega dosega v Ukrajino, ker ne morejo parirati Rusom, če se jim strga in Rusi to vedo!
Če bodo Rusi hoteli poslati sporočilo zahodu, naj neha pošiljati vojaško opremo bodo prvo poslali eno hipersonično jedrsko v NATO državo, ki nima ICM ali jedrskih bomb, torej ne bodo ciljali Francije ali VB!

Ugani kdo bo prvi?

Poldi112 ::

In kaj bi se po tvojem zgodilo s S. Korejo, če ne bi imela jedrske?

Ne verjamem pa, da bi rusi poslali jedrsko v NATO države, brez da bi pred tem kakšna priletela na njih. Če bi že kje uporabili jedrsko orožje, bi ga v Ukrajini, pa še to le v primeru, da bi izgubljali - pa so daleč, da daleč od izgubljanja.

Kakšen smisel bi imelo nukati NATO in s tem tvegati jedrsko izmenjavo z američani? Četudi je možnost povračila majhna, je daleč od zanemarljive.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Scaramouche3 ::

In kaj bi se po tvojem zgodilo s S. Korejo, če ne bi imela jedrske?

To kar se je zgodilo z Irakom, Afganistanom itd!

Ne verjamem pa, da bi rusi poslali jedrsko v NATO države, brez da bi pred tem kakšna priletela na njih. Če bi že kje uporabili jedrsko orožje, bi ga v Ukrajini, pa še to le v primeru, da bi izgubljali - pa so daleč, da daleč od izgubljanja.

Seveda bodo in nič ne bo priletelo nazaj, če bo to država, ki orožja nima!
Francija bo pisala protestne note, ne bo šla v potencialno uničenje svoj države, ko pa nima zagotovila da bodo to Nemci naredili za njih!

Kakšen smisel bi imelo nukati NATO in s tem tvegati jedrsko izmenjavo z američani? Četudi je možnost povračila manjha, je daleč od zanemarljive.


Da nehajo oboroževati Ukrajino! In da praktično nična je možnost Amerike da spoštuje Article 5!

MadMicka ::

Poldi, kaj moraš ti skoz neki nabijat v prazno? S. Koreje tudi preden je imela jedrsko orožje ni nihče napadel in to zgolj in samo zaradi Kitajske.

p.s.: in še tale Invictus, podobn kot Poldi, pravi, da je NATO vojska zgolj za napade na kozjejebce, butl, a napad na Irak, ki se je hvalil, da je četrta najmočnejša armada na svetu in po številu tankov in vojakov je lahko bil, so iraško vojsko razbili na prafaktorje...dvakrat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Poldi112 ::

Scaramouche3 je izjavil:

To kar se je zgodilo z Irakom, Afganistanom itd!


Irak ima nafto, afganistan kovine ter lokacijo.

Kaj američanom lahko ponudi S. Koreja, da bi se jo splačalo ponovno napasti? Razen ponovnega poraza, ko so tekli nazaj v J. Korejo pred kitajci?

Scaramouche3 je izjavil:


Da nehajo oboroževati Ukrajino! In da praktično nična je možnost Amerike da spoštuje Article 5!


Rusi kljub oboroževanju že mesece dnevno prodirajo, ukrajinci pa pretepajo one, ki jih pridejo novačit v vojsko.

Zakaj bi zdaj, ko je vojne praktično konec in čakamo le še na milostni strel, uporabili jedrsko orožje? To je skregano z vso logiko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Scaramouche3 ::


Kaj američanom lahko ponudi S. Koreja, da bi se jo splačalo ponovno napasti? Razen ponovnega poraza, ko so tekli nazaj v J. Korejo pred kitajci?

Američani radi očistijo držav, ki so agresivne in grozijo, če nebi imeli jedrskega, bi že zdavnaj pomagali Južni da ''osvobodijo'' Severno od Kima!





Zakaj bi zdaj, ko je vojne praktično konec in čakamo le še na milostni strel, uporabili jedrsko orožje? To je skregano z vso logiko.

Poldi112 ::

MadMicka je izjavil:

Invictus, podobn kot Poldi, pravi, da je NATO vojska zgolj za napade na kozjejebce, butl, a napad na Irak, ki se je hvalil, da je četrta najmočnejša armada na svetu in po številu tankov in vojakov je lahko bil, so iraško vojsko razbili na prafaktorje...dvakrat..


Saj ima prav. Ali se ti morda zdi, da je bila iraška protizračna obramba na nivoju ruske/kitajske, ter da je šlo za karkoli drugega kot dominacijo nad opankarji?


Scaramouche3 je izjavil:


Kaj američanom lahko ponudi S. Koreja, da bi se jo splačalo ponovno napasti? Razen ponovnega poraza, ko so tekli nazaj v J. Korejo pred kitajci?

Američani radi očistijo držav, ki so agresivne in grozijo, če nebi imeli jedrskega, bi že zdavnaj pomagali Južni da ''osvobodijo'' Severno od Kima!




Zakaj bi zdaj, ko je vojne praktično konec in čakamo le še na milostni strel, uporabili jedrsko orožje? To je skregano z vso logiko.



Ko so prvič s krvavim gobcem bežali nazaj v J. Korejo, korejci še niso imeli jedrskega orožja. Zakaj misilš, da bi bilo danes kaj drugače, če bi američani ponovno dobili interese po dominaciji korejcev?

Ter kaj točno naj bi video argumentiral - Putin zgolj opozarja, da se igramo z ognjem. In ti si iz tega razbral, da nas bo nukal? A si na glavo padel?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Scaramouche3 ::

Ko so prvič s krvavim gobcem bežali nazaj v J. Korejo, korejci še niso imeli jedrskega orožja. Zakaj misilš, da bi bilo danes kaj drugače, če bi američani ponovno dobili interese po dominaciji korejcev?

Zato ker ko imaš jedrsko, te ne morejo več direktno napasti, ker to pomeni da lahko dobiš par raket na svoja mesta, in Amerika ima več za zgubit kot dobit, če napade jedrsko državo!

Putin zgolj opozarja, da se igramo z ognjem. In ti si iz tega razbral, da nas bo nukal?

Če bo dobava orožja taka,da lahko ogrozi Rusijo, se lahko zgodi, ni razlike, med tem a pošlješ veliko vojakov ali pa taktično orožje, s katerim Ukrajina lahko cilja ruska mesta, ali so to letala ali rakete!
Zato tudi Nemci nočejo poslati, nočejo riskirati da jih nukajo!

Poldi112 ::

Američani so imeli več kot pol stoletja, ko korejci niso bili sposobni protinapada, s katerim bi ogrozili ameriška mesta, pa vseeno niso šli nazaj v S. Korejo. Zakaj le?

Če pustimo za trenutek ob strani provokacije z Taurusi - kakšna orožja sploh ima NATO, da lahko ogrozijo obstoj Rusije, brez da aktivirajo NATO vojsko?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Scaramouche3 ::

Poldi112 je izjavil:

Američani so imeli več kot pol stoletja, ko korejci niso bili sposobni protinapada, s katerim bi ogrozili ameriška mesta, pa vseeno niso šli nazaj v S. Korejo. Zakaj le?

Če pustimo za trenutek ob strani provokacije z Taurusi - kakšna orožja sploh ima NATO, da lahko ogrozijo obstoj Rusije, brez da aktivirajo NATO vojsko?


Jah točno to kar lahko! Zakaj pa bi Taurus dal stran, orožje, ki lahko tolče Moskvo iz Ukrajine!
Kot drugo lahko enostavno povečajo dotok normalnega orožja! In seveda Rusom podaljšajo vojno, če se odločijo!

bluefuck ::

Za vse šalabajzerje, ki še vedno sanjajo o ukrajinski zmagi, v sliki:



Kdor tega ne dojame, je dejansko mentalno podrazvit.

Poldi112 je izjavil:

Zakaj le?

Ker bi jih dobili po pički, enako kot niso šli v Srbijo oz. ex. SFRJ. Ko se enkrat tepeš z gverilo, ti vsa tehnologija en kurac pomaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()
««
14 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Slovenija mobilizacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30418544 (14404) Telbanc

Kako je ameriška strategija zgradila NAJVEČJO VOJSKO, kar jih je človeštvo kdaj videl

Oddelek: Loža
303011 (1906) Scaramouche3

Ukrajina XII (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777950 (7441) Mithrandir

Ukrajina part VII (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20727240 (24592) gozdar1

Več podobnih tem