» »

Stroški bivanja v l.2023/24

Stroški bivanja v l.2023/24

«
1
2 3

moped22 ::

Tisti ki ne živite več pod streho staršev napište.....Koliko plačujete mesečno, za najem oz. stanovanjski kredit, položnice, ogrevanje, hrana, .....lahko še dopišete strošek vrtca, prehrana otrok, poljubno dodajajte tudi druge stroške, da bomo tud ostali vedli kakšna je razlika...hvala
Okolica LJ

Old Spice ::

Moji povprečni mesečni stroški - familija z 1 otrokom

Kredit: 1000
Vrtec: 450
Hrana: 500-600
Položnice: 300 flet + 100 (telefon, zavarovanje...)
1. avto: 350
2. avto: hvala bogu služben
Dopust: 300 (2 dopusta letno)
Luksuz: 200 (kar zapraviva s partnerko zase)

RedDrake ::

Stroški moje familije - jaz in žena (otrok na poti):
Hrana: 300
Stroški hiša: 350-400
Stroški vikend #1: 80
Stroški vikend #2: 50
Naročnina na mobitele: 15
1. avto: 260 (100 benza + 40 gume + 90 reg. in zav + 30 servis)
2. avto: 140 (40 benza + 10 gume + 40 reg. in zav. + 50 servis)
3. avto: 33 (10 benza + 5 gume + 8 reg. in zav. + 10 servis)
Dopust: 500+ (1x ali 2x križarjene + par podaljšanih vikendov na slo/hr/gr obali)
Ko bo froc bo stroškovnik višji, ampak bo pa dopust manj požrl.
Pa pri hišah in vikendih so še "dolgoročni" stroški, kot menjave oken, streh, orodje (ki kar nanese), ipd ...
Če vse to vštejem mam realno še vsaj 500+ mesečnega stroška (ki pride enkrat na N let sicer, ampak vseeno ...).

MisterM ::

Moja trenutna lokacija je Bruselj, živim sam.

Najemnina za cca 100m2: 1300 s komunalnimi stroški in vodo
Ogrevanje (plin) in elektrika: 130
Internet (optika): 70
Naročnine za mobilne telefone (SI, DE in BE): 80
Hrana: 500-700
Avto: 250 (fiksno na mesec za uporabo službenega vozila). Ni dodatnih stroškov z zavarovanjem in servisi.
Motor: 100 (zavarovanje in bencin)
Zavarovanja (stanovanjsko in socialno): 60
Tobak: 200

V službi dobim za 250 evrov goriva mesečno, tako da s tem ni stroškov. Fiksni stroški so našteti, se pa zmeraj najde še za par stotakov mesečno odliva bodisi za hobije, izlete, kak nov kos pohištva, nova oblačila, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterM ()

anketar ::

kako maš tolk pocen najem? wtf

MisterM ::

1300 se ti zdi poceni? No, poglej malo na immoweb.be, pa boš dobil občutek za cene najemov v Bruslju. Pred Brusljem sem zadnjih petih letih živel še v Berlinu, Frankfurtu ob Odri in Nikoziji. Berlin je bil glede najemov z naskokom najdražji.

pivo ::

najemnina: 500€
stroški: 200-250€
hrana: težko rečem ampak na uč cca 300€
vrtec: 250€

ostalo pa so ne-redni stroški kot so gume ali popravilo avta, dopusti, izleti,...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Likalnik ::

Moji stroški na mesec (žena ima svoje stroške), otrok zaenkrat še ni:
kredit: 717EUR
elektrika, ogrevanje: 146EUR
zavarovanje sebe (naložbeno, zobje, poškodbe itd) 140EUR
komunala 48EUR
tv, internet + 2 telefona: 100EUR
zavarovanje hiše (letno): 550EUR
ZAvarovanje avta (letno) 350EUR (ostalih stroškov za avto ne spremljam...jih ni veliko, po potrebi)
hrana 400-500EUR
vikend: 100EUR
potovanja: odvisno kakšen let več drugič spet manj..ni vedno isto 1000+ na leto oba skupaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

peky ::

4-članska družina (LJ), kredit za hišo in vozila + 2x kasko + fiksni stroški + hrana = cca. 2800EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: peky ()

Mato989 ::

2 osebi, lastniško stanovanje

Kredit: 229 EUR
Upravitelj: 65EUR
Rezervni sklad: 16 EUR
Elektrika: 65 EUR
Ogrevanje(zimska položnica): 88EUR
Hrana: cca 350 EUR
Nega/čistila: 30EUR
Internet/TV/telefon: 55EUR
Bencin: cca. 65EUR
Zavarovanje za stanovanje: 220 (na leto) torej cca 18EUR na mesec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kixs ::

Od oka za Januar 2024:

Elektrika + ogrevanje: 175€
Komunala + voda: 45€
RTV prispevek: 12,75€
Internet + TV: 35€
2x osnova sola: 70€ + 90€ (visji znesek pride, ker so imeli neko predstavo + pot)
Avto: gorivo ~1 tank (70€)
Hrana: ??? recimo 300€, ko grem sam v trgovino
Kredit: 0€ - nikoli imel
Hisa: 0€ - ko pride kaj, pac das

Na leto:
Zavarovanje za avto: 93€ letno
Cestna taxa: 95€ letno
Registracija: 37€ letno
Vinjeta: 117€ letno
Servis avta: 100€
Servis kolesa: 300€
Zavarovanje za hiso: 275€ letno
Dopust: 1500€ (dva tedna kampa) + 1000€ kaksni podaljsani vikedni + ??? kdaj z letalom

Sigurno sem se nekje zmotil, ker nimam toliko place za vse to :lol:

velikBrokoli ::

Najemnina s stroški: 375€
Internet in TV: 50€
Telefon: 10€
Bencin: 60€
Hrana: 300€
Onlyfans subscriptioni: 7300€

feryz ::

Hiša, ogrevanega 180 m2, plus še toliko ostalega.
Elektrika: 7,98 EUR
Komunala: 70 EUR
Plin za kuhanje: 10 EUR
Zavarovanje: 25 EUR
Davek: 22 EUR
Komunikacije: 120 EUR

Osebne potrebe
Kofe plus čiki: 400 EUR
Cunje in čevlji: 0 EUR mesečno (dobim v službi)

Ostalo unlimited
Hrana: okrog pol jurja mesečno (raje več)
Mulca: okrog jurja in pol mesečno (raje veliko več)
Naša: okrog 300 EUR mesečno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

sbawe64 ::

Tukaj je mato računal v podrobnosti
https://slo-tech.com/forum/t742691/p815...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

cortez ::

Zavarovanje za avto: 93€ letno

tole je pa typo.

arnecan1 ::

Krediti: 653 € skupaj kreditov, od tega 435 € fiksni dolgotrajni kredit, preostalo dva srednjeročna variabilna kredita ter trije potrošniški krediti za 2 leti
-100,00 € elektrika poleti skupaj z klimo, pozimi najhladnejši mesec letos 370 € (pred podražitvami elektrike je bil letni strošek kurjave ca 1.200 €/mesec)
-23,15 € voda
-52,62 € nigrad
-16,84 € smeti
-110,00 € internet in mobiteli ter dodatni TV kanali, skupaj z doplačilom za HBO
-50,00 € avto zavarovanje vsake 3 mesece
-60,00 € trening za otroka 10x na leto
-12,75 € RTVSLO
-35,99 € zavarovanje hiše
-7,99 € netflix
-45,00 € NUSZ, štiri položnice na leto
-14,98 € stroški vodenja bank

Stroški popravila in registracije za en avto in potrebni bencin, ena vinjeta ter hrana, dopust, servis koles, kakšna pica enkrat na mesec ali kino, darila, itd. za 4-člansko družino. Nujna popravila.

Torej krediti in plačila, katera plačujem preko položnic ali mi trgajo direktno je poleti od ca. 1.235 € pa do 1.505 € pozimi. Preostalo gre za hrano, oblačila, avto in "luksuz" (dopust, darila, kino, pica, rojstni dnevi, itd). Nekega luksuza si ne privoščimo, avto je eden, starejši, dopust normalni enkrat na leto na Hrvaškem, kakšne toplice, normalne znamke oblačil, enkrat do dvakrat na mesec jemo zunaj, kakšen otrok si včasih naroči Wolt... Fiksni kredit gre za stanovanjski problem, smo skoraj na 1/2, potem bo lažje.

Bom rekel takole, če bi plačeval za vrtec dodatnih 200-300 €, ne vem, kako bi preživeli. Na kruhu in pašteti verjetno. Teh 200-300 € glih gre za kašno pico, kavico, kino. Aja, pa dohodnina za otroke, lansko leto preko 1.400 €, se porabi za dopust. Otroci rastejo, tako da bo ta znesek začel padati. Prvo za prvega otroka, nato za drugega. Aja, pa dohodek je še otroški dodatek kateri pa bo tudi začel počasi padati zaradi starosti otrok.

Bom rekel takole, do inflacije se je dalo solidno živeti, sedaj pa inflacija in kurjava strižeta denar za majhne priboljške in kakšne večje investicije.

Ne upam pa niti pomisliti, kje bosta živela otroka. oz. kakšne dohodke bosta morala imeti, da bi rešila stanovanjski problem.

kixs ::

cortez je izjavil:

Zavarovanje za avto: 93€ letno

tole je pa typo.


Zakaj? Pred podrazitvami pred dvemi leti sem imel 73€.

Horas ::

4 članska družina 90kv

mesečni prihodki 3000-3200EUR oba skupaj + kakih dodatnih 300-400EUR na mesec z njene strani (računovodstvo)

hrana 300-350EUR + moja prehrana (fitnes) 120EUR

komunala po novem 260EUR pozimi (prej 160-180) poleti 65-70EUR

ece 30EUR poleti 45-50EUR

pup 8EUR

habit 25EUR upravljanje +50EUR sklad

t2 65EUR internet tv 2 mobilni številki

kredit za stan. 253EUR (še 16let)

vrtec 60EUR, septembra gre mali v 1.razred

zav. za avta, oba skup 550 oba delni kasko.

kredit za en avto 155EUR (še 6let)

1x letna vinjeta

bencin 2x 60EUR

tečaj klavirja 45EUR mesečno + atletika 50EUR hčerka

tamali lego robotika 50EUR mesečno + karate 50EUR

jaz vsake 3 mesece fitnes prehranski dodatki 80-100EUR

ne pijema, ne kadima, 1x na mesec mcdonalds, 1 na mesec kebab in 1x na mesec kitajska.


še kaj? to bi blo vse
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

bciciban ::

mesečno
1000€ kredit
200€ položnice
90€ gorivo (1 tank)
500€ hrana + potrebščine za gospodinjstvo
150€ krožki za otroke

Letno
300€ zavarovanje hiša
700€ zavarovanje avto
120€ vinjeta
dopusti in ostalo pa različno, kakor kdaj.

Dohodek (moj) ~4k plus še žena.

nejodagreat ::

S punco živima v odplačanem stanovanju, 65m2.

- elektrika zadnji račun je 60€,
- internet + tv + 2x mobitel okoli 40€, bo cca 20-25€ dražje ko poteče "popust za nove stranke",
- voda 30€,
- odvoz smeti 12€,
- ogrevanje pozimi 40-60€, poleti oz. ko ni ogrevanja 16€,
- 17€ rezervni sklad, okoli 35€ upravljanje + stroški,
- špecerija okoli 300€, še kakšnih 150€ za hrano na dostavo ali v restavracijah,
- netflix/hbo 8€ (samo en naenkrat),
- bencin kakšnih 80€ na mesec.

Zavarovanje za avto je 360€, tehnični + registracija še ~100€.

Drugih rednih stroškov se ne spomnim na pamet, okoli 80€ se mi zdi da je NUSZ, pozimi kakšnih 30€ mesečno za rekreacijo (nogomet v telovadnici). Xbox game pass cca 50€ na leto. Od oka 250€ letno za hrano in pesek za mačko.

Prihodkov (oba skupaj) je dobrih 3000€ neto brez povračil stroškov, regresa in drugih nagrad.

link_up ::

No pa dajmo :)

stirje, otroka v startu najstnistva

elektrika: 120
plin: 270
avto: 150
sola: 200
zavarovanje: 30
tk: 140
voda: 45
komunala: 12neki
rtv: ne vem, neki
hrana: prec 600
glasbena: 80
jazzbalet: 70
rokomet: free

to je bil januar 2024

za pocitnice je pa 3-5k
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Utk ::

Če pride položnica, jo plačam, če kaj rabim, kupim, če hočem kam it, grem, če vidim priliko za neko investicijo, ki se povrne (elektrarna, ev, ...), enkrat preračunam in grem v to (ali pa ne) in to je to. Ne računam za nazaj, ker je to izguba časa. Nič ne moreš spremenit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

cortez ::

Kje pa še majo zastojn rokomet ? :-)

link_up ::

na soli :) krimovke majo free, ne vem...tko je.
In and Out

jest10 ::

Ne vem, bom malo na "uč".

Mesečno gre za razne stroške tam 2500-3000€.(položnice, hrana, cunje)
Na letni ravni še ene 10-15k€ za počitnice, 50-100k€ investicije, 5-10k€ random nakupi/hobiji.

Likalnik ::

jest10 je izjavil:

Ne vem, bom malo na "uč".

Mesečno gre za razne stroške tam 2500-3000€.(položnice, hrana, cunje)
Na letni ravni še ene 10-15k€ za počitnice, 50-100k€ investicije, 5-10k€ random nakupi/hobiji.


to je pa fejst na "uč":)

jest10 ::

Ma stroški niso konstantni, zapisujem si jih pa tudi ne.

Freezy ::

Hrana: 150
Upravnik+smeti+voda: 70
Internet+telefon: 23
Bencin: 60
Plin-ogrevanje: 25
Elektrika: 22

Dodatni stoški so vsake toliko. Cunje, foto oprema, potovanja.

Kurzweil ::

Freezy je izjavil:

Hrana: 150
Upravnik+smeti+voda: 70
Internet+telefon: 23
Bencin: 60
Plin-ogrevanje: 25
Elektrika: 22

Dodatni stoški so vsake toliko. Cunje, foto oprema, potovanja.


Si pa racionalen. Kako ti uspe s 150€ za hrano čez mesec? Ogrevanje 25€? Elektrika 22€? Že dolgo nisem pogledal na položnico, ampak a ni toliko cca fiksni del?

dprc ::

Živim sam, enosobno stanovanje
500EUR stanovanjski kredit
150EUR hrana
35EUR elektrika
35EUR telefon + internet
25-28EUR komunala, z vodarino
70-90EUR upravnik (vključuje ogrevanje)
Avto - 150EUR/mesec za bencin, 600EUR letni kasko, povprečno 250EUR za servis na pol leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dprc ()

enemon ::

Mene tudi zanima ta strošek za hrano, dosti vas piše, da daste za hrano 150 EUR mesečno. Kaj pa večinoma kupujete to?

dprc ::

Zame verjetno zato, ker sem na rastlinski prehrani. Sklepam po tem, ker mi je nekajkrat pogled švignil na cene lososa ali govedine. Cena stročnic, sezonske zelenjave, testenin, sadja itd. je drobiž.

kriptognoj ::

Hrana je dandanes sigurno 500€ po glavi. Če pa hodiš ven jest dvakrat na teden, pa boljše da sploh ne beležiš stroškov. Tisti, ki pišete 150€ po glavi za hrano na mesec, je to bolj pašteta in doručak. :D
Oziroma dopuščam, da je manj, ampak se bo pokazalo potem sigurno na zdravju na srednji rok, če ne že prej.

enemon ::

Čeprav vegansko se da po mojem preživeti s 150 evri, to je 5 evrov na dan. To je pet kil riža, fižola, jabolk, banan ...

kriptognoj ::

Lahko živiš, lahko pa životariš. Stvar izbire.

kriptobog ::

enemon je izjavil:

Čeprav vegansko se da po mojem preživeti s 150 evri, to je 5 evrov na dan. To je pet kil riža, fižola, jabolk, banan ...


Vegansko te stane samo pozimi. Ostale letne case raste trava

PacificBlue ::

Večino hrane si pridelam doma.
Verjetno 100 eur dam na mesec za hrano. Pa še to dvomim.
Lahko bi pa tudi jurja zapravil, sam zakaj. Brezveze. Procesirana hrana je pa tako strup.
I’m out.
:3

Evolve ::

nekateri požrete dejansko za 300€ na mesec?

DeeJay ::

150m2 stanovanje v dvostanovanjski hiši v LJ
Živim sam + 50% časa 2 mala otroka

Elektrika: 80
Ogrevanje: 40
Komunala: 30
Hrana: 500
Preživnina: 450
Avto: 350 (zavarovanje, vinjeta, gorivo, gume, servisi, čiščenje, amortizacija)
Zavarovanje hiše + davki: 50
Zdravje: 300
Streamingi + rtv: 30
Telefon + internet: 50
Investicije: 200
Hobiji, fun, počitnice, nepredvidljive zadeve: 400

cca 2500 na mesec
Don't f with me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

jest10 ::

Evolve je izjavil:

nekateri požrete dejansko za 300€ na mesec?

Nekateri imajo družino. 300€ še za pol meseca ni, če imaš neko normalno prehrano. Če šparaš in stiskaš na vsakem koraku(žal nekateri morajo), gre jasno tudi z manj.


Sicer pa 3x greš malo bolje jesti ven, pa si na 300€.

Kurzweil ::

Hrana, da bi bila 150€/mesec, bi zame bil že challenge... jaz samo iskreno upam, da ne tu zraven trpi še zdravje... kako za boga vam to uspe, ne vem, lahko pa rečem respect.

Po drugi strani pa, nekateri pišete, kako je mogoče, da pojemo za 300€ na mesec? Pa to je nekak minimum na osebo, vsaj nekak v moji glavi. Recimo prejšnji petek sem šel v nabavo pri local ponudnikih hrane in na tržnico + nekaj posameznikov, ki ponujajo domačo hreno. Samo en liter bučnega olja, liter olivnega olja, nekaj domače zelenjave, pa mimogrede sem vzel še nek domači sir in domači zašinjek... pa je bilo to 150€, pri tem je dejansko hladilnik še vedno prazen. Jaz iz trgovine ne pridem nikdar pod 30-40€, to je nekako minimum, je pa res, da čistila in ostali domači pripomočki in dodatki niso prav pocen. Anyhow, običajno grem med tednom 3-4x na malico/kosilo ven... pa rad kuham, ko imam čas, ampak dejansko čas, ki ga porabiš za nakup, kuho, pranje je pure gold, če imaš v lajfu še kaj drugega. Vemo, malice pod nekih 7€ sploh ni več... pa seveda naprej. Jaz to ne jemljem kot nek luksuz, ampak normalno prehranjevanje, torej da je po možnosti poleg glavnega obroka še solata, juha,... nisem študent, da bom na sendvičih... pa še kot študent sem praktično sendviče jedel malo. Potem parkrat mesečno, vsaj za vikend si človek seveda privošči še kaj, ker se po delu človek pač mora malce nagradit, sprostit in podružit. Ko dodamo še stvari, ki jih daš v skrinjo, hladilnik, pa do sadja v dnevni in kuhinji. Moram rečt, da ste wizardi tisti, ki vam to uspe 150€... jaz mislim, da je težko za 300€... bi prej rekel nekje 400-500€/osebo. Pa seveda tu govorim tudi o tem, da človek je zdravo, raznoliko, domače... kar je gotovo za malce dražje. Ko je čas rad kuham, včasih, recimo kakšno nedeljo, da imam potem še v ponedeljek... ali pa kakšen dan med tednom, da je potem še drug dan za malico v službi... pač vsega po malo... nekak sem se zdej zapičil samo v to hrano, ampak res mi ni jasno, kako vam to uspe, upam pa, da ni to nabijanje ogljikovih hidratov tipa testenin in krompirja all over again. Torej vsega po malo, kadar mi paše, grem pač ven jest... veliko tudi sam kuham in pripravljam... tako da si ne znam predstavljat, koliko šele plačajo tisti, ki jedo izključno zunaj... je pa nekaj, mogoče se ogromno ljudi ne zaveda, kako time consuming je, da izključno doma ješ, kuhaš in pripravljaš hrano... za proper kosilo vemo, da gre cca 4 ure... ni vse v denarju, če seveda imaš možnost izbire. Mogoče pa kot challenge vzamem kakšen mesec, koliko sem zmožen najmanj porabit na mesec, pa da pri tem ne trpim... sploh si ne znam predstavljat, koliko gre za hrano kakšni družini, ki ima 2-3 otroke oz. več. Sploh da imaš neke hormnoške proti koncu najstniških let, ki trenirajo rokomet, to verjetno pofreza pol hladilnika at once :D

matobeli ::

Nabavil si 2l olja, sušeno mesnino ter sir in pridigaš o zdravju? Trololo much :)))

150€ na osebo se da normalno. Sploh se pa to da, če kupuješ osnovne sestavine in sam kuhaš, mlečne izdelke in predelano hrano pa kupiš osnovne in kvalitetne. Cuker sol in začimbe že stresaš notri po svojem okusu.

Likalnik ::

pri nama gre na mesec hitro cca 400-500EUR samo za hrano...pa ne kupujeva sladkanih pijač, raznih sladkarij (katere so zelo drage)
Gledava, da je raznoliko, zelenjava, sadje, ribe, meso, oreščki, skute, jogurti....kruha zelo malo...raznih rogljičkov in burekov iz pekarnic ne.
enkrat do trikrat na mesec pa greva ven jest...ali v hribih po kočah ali pa v mestih po restavracijah....
res pa je, da doma nimava svojega vrta, da bi tam kaj zelenjave pridelala....če se pač to toliko pozna...kar pa sicer dvomim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Kurzweil ::

@matobeli... kvalitetno, domače olivno in bučno olje... oboje ima človek za res lep čas... to niti omembe ni vredno... večji problem je običajno olje in cvrtje, česar pa recimo ne prakticiram... se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje kaj cvrl v ponvi/posodi... domači sir ja... in suha mesnina, ki traja lep čas... si pa verjetno spregledal zelenjavo in sadje, ki je v veliki večini, domače... ponavadi vzamem dve gajbici... praktično res vse od krompirja in sladkega krompirja, korenja, čebule, česna, zelene, pese, redkve, raznih buč, solat, zelja, repe, ohrovta... v drugem delu leta pa pač, kar je takrat sezonsko, pač vse... v drugem delu leta pač več paradižnika, paprike...... ta zelenjava seveda zdrži 3x dlje, kot tista iz trgovine... absolutno je domača salama boljša od raznih posebnih, paštet in predelance hrane iz trgovine. Te salame je v jedilniku res zelo malo, je pa fino, da imam v hladilniku ves čas nekaj. Ne jem pa recimo nič sladkega, ne pijem sladkih pijač, jem precej sadja, izogibam se pretiravanju z moščobami (predvsem transmaščob pri meni praktično ni), soljo in ogljikovimi hidrati, sladkorju... ne rečem, da se prehranjujem zdravo za v učbenike, ampak kot sem napisal, se trudim, kolikor pač gre... vsake toliko pa si seveda privoščim... junk food je parkrat letno...

Če se vrnem on topic in na finančni vidik... jaz več kot argumentirat ne morem, če ti uspe za 150EUR jesti normalno cel mesec, respect, meni niti slučajno ne.

Sem lepo napisal, da kuham kadar imam čas, ko pa ni, pa grem tudi jest ven... tako da absolutno ni mogoče, da bi vsak dan kuhal... če kuhaš ves čas iz osnovnih živil, je tvoja prehrana precej boring... bolj kot olivno in bučno olje, ki si mi ju navrgel, je problem sol, mleko in mlečni izdelki (ko si že ravno pri meni omenil sir), sladkor... ko že ravno pametuješ... omenjaš predelano hrano? :D

Kvalitetno olivno olje se tebi zdi škodljivo? Menda se zavedaš o kakšnih količinah je govora.

150EUR na mesec... to je 5EUR na dan... to je ravno pingo in sendvič nowadays... to nabijate ves čas krompir in repo? Kar ni nič narobe, ampak za 150EUR me ne prepričaš, da ješ raznoliko, zdravo in dobro... pa kdo za boga kuha 7 dni na teden, pri neki resni karieri in hobijih? Sem pa tudi o tem že pisal, če pa kuhaš vsak dan, pa ti tako gre časa, ki je zlata vreden... včasih je modro tudi pomislit na to, da pri kuhi doma ne štejejo samo sestavine... avto... trgovina... kuhanje (plin, elektrika)... čiščenje/pranje (spet čistila in elektrika)...

Če vam uspe za 150EUR jest proper cel mesec, respect. Ne rečem, se da preživet, ampak ob tem jesti dobro, raznoliko in vsaj malce zdravo... me ne prepričate....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

DeeJay ::

pomojem jim starši kuhajo, tistih 150€ je pa pol še mal ekstra zraven :)
Don't f with me.

matobeli ::

Mislim da je stvar v tem da lahko jaz z n*150EUR mesec naredim več kot pa vidva z 1*150EUR. Pa še sekiram se ne če kupim domačo zelenjavo ali tisto iz trgovine. Važno da ni to zelenjavna kroglica.
Sicer pa ni ravno 150EUR na osebo, bi se pa dalo brez hujših odrekanj.

Pa tudi nakupa šporgeta ne štejem pod strošek hrana ampak pod stanovanje, gre pa pod "hrana" vsa špecerija ki se porablja za vzdrževanje biološki potreb. Pivo, skret papir, meso in seveda tudi zelenjava in čistila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Kurzweil ::

DeeJay je izjavil:

pomojem jim starši kuhajo, tistih 150€ je pa pol še mal ekstra zraven :)


Jaz tudi prvo pomislim na to, da živijo pri starših in da nimajo povsem realne slike o tem, koliko stvari stanejo oz. kolikšni so življenski stroški. Dopuščam to možnost, da so študenti in da jedo koliko se da ceneje, nezdravo, na bone...

Mogoče da omenim če to... ko so razni obiski, kar je vsaj 1x, če ne 2x na mesec v povprečju. Tam gre 150€, da ti ni nerodno, ko se za mizo usedejo... da ne omenim kakšen vikend package z otroci... torej v petek pridejo na obisk... torej neko kosilo/večerja... potem v soboto... zajtrk... kosilo... večerja.... pa v nedeljo še zajtrk in kosilo... vmes, sploh če so otroci, seveda 1001 sladica, prigrizek... torej vse doma pripravljeno, to ne govorim, da se gre ven jest... to so bolj družinske zadeve... to ti čez vikend počeše gladko 200-300€.... aja ne, po neki logiki 5€/dan (kar je 150€ na mesec).... juhuhu, figure it out.

Preprosto vas ne razumem, ali pa ste še doma... študenti... alo pa punce/žene furajo celotno prehrano... ne vem, kaj naj drugega rečem.

Utk ::

Eno je en človek za 150, nekaj drugega pa 3-4 za 600. Mi smo 4 in dvomim, da gre več kot 400 za hrano na mesec, plus tisto kar je v službi/šoli.

Mogoče da omenim če to... ko so razni obiski, kar je vsaj 1x, če ne 2x na mesec v povprečju. Tam gre 150€, da ti ni nerodno, ko se za mizo usedejo

Ja me prav zanima kaj ti zrihtaš za 150 evrov za kosilo za 5 ljudi...dej naštej kaj je tu not.

matobeli ::

To so te osnovne sestavine, dva litra olja, panceta in košarca zelenjave. Pa buteljka za 125€.

Utk ::

Ja dobro, pa menda ne vsak požre kilo lososa, madona.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko evrov porabite za hrano na mesec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12418163 (13321) ytodf
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24030504 (24229) IL_DIAVOLO
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341449 (34242) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14330112 (23629) Alamar

Več podobnih tem