» »

Stroški bivanja v l.2023/24

Stroški bivanja v l.2023/24

1
2
3

matobeli ::

Imam na sumu da z "ko so obiski" misli na to da pride cela žlahta, torej 25+ ljudi in ne samo dva kolega in žene brez otrok.

Utk ::

Jaz pa ne. Če so pri njemu cel dan in še cel naslednji dan.

Pa tudi če, če nafotra 20 ljudi za 150 evrov, potem bi tudi sebe v celem mesecu za 200, po neki matematiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kurzweil ::

@Utk... ni toliko o tem, kaj se pripravi, kot pri tem, koliko nas običajno je, ko je family gathering. Bolj sem hotel izpostavit, da folk pozablja še kakšne detajle, kot so obiski... po drugi strani, pa se pod nos meče 150€ na mesec za hrano, torej 5€ na dan... :)) Najbolj poceni malica v službi je 7,50€... torej nek dunajski in pomfri, pa dajte no... kaj pa v službah jeste? Sicer pa ne, ne požre vsak kilo lososa... evo, dam en primer... 10-12 ljudi, en roštilj ob bazenu... folk ne pije vode cel dan... obrni parkrat plato... vsi dodatki od solat, sladic, kakšni prigrizki, sploh če so otroci... kakšno vino, ki ni ona greznica, ki ima etiketo kot solna kislina... kot sem napisal +-150€. Je pa res... lahko pečeš krompir, one poceni hrenovke... nekaj na random, kar je v akciji... tu je pa odvisno od osebnih preferenc in standardov... in to je to, kar sem pisal, preveč zdravo že ne more bit.

@matobeli... ja, 2 litra olja so osnovne sestavine... 1 liter bučnega olja je za... ne vem... 3 mesece... olivnega isto... ali moram tako kot je klasika... cvrtje vsak 2. dan... če si kdaj cvrl, veš, koliko gre olja za eno proper kosilo, da ocvreš vse... jaz tega ne počnem, ne cvrem, tako da sem tu dejansko prabim celo manj od večine... o kakšni panceti bluziš? To si si izmislil.... o kakšni butelki za 125€... spet bluziš in si si izmislil... ja košarica... JA... napisal sem 2 košarici... oz. natanšneje gajbici... kot sam napisal... recimo, notri je... 5kg krompirja (za, kaj pa vem... 1 mesec)... čebula isto, za lep čas... česen isto... za lep čas... razne buče in podobno zdrži pol leta... to so stvari, ki zdržijo in so pač na zalogi... ti greš po vsakih 300g krompirja in vskoa čebulo in česecn posebej v trgovino? Ti da to občutek, da si porabil manj? Ne, porabil si več... čas, gorivo... to so primary zadeve...

Ko je obisk je vse mogoče... od 2 do 15 folka... pa sej veste, kako gredo obiski... to niti nima veze, hočem bolj rečt, da verjetno pozabljate, da je tudi tu poraba hrane/pijače... torej posledično finančni strošek za hrano.

Pa tudi, če bi namesto 150€... porabil 50€ za to... torej potem vam ostane še 100€... torej je to potem 3,33€/dan... ne razumem, kako vam to znese...

In pa ja, če je kao nek luksus... so to razni steaki, recimo ribe tipe losos, vino za več kot nekih 20€... prej sem govoril, da so malice po 7-9€... ja, dunajski pomfri, Luksuz bi bil, da greš v neko restavracijo in daš 20€ na obrok, pa še to ni noben luksuz, niti približno. Nisem omenil nobenih steakov in lososa... zato pa sem prej pisal, da je normalno nekje 300€... če pa je še kaj več, pa 400/500€, kar sem napisal.

Lahko samo še enkrat napišem, respect, če vam znese s 150€ jesti DOBRO, relativno ZDRAVO in PESTRO prehrano. Jaz se bolj bojim, da to govori folk, ki ne izključno sam kupuje, je, kuha,... 150€ na mesec so verjetno bolj tiste zgodbe, ki jih gledamo ob ponedeljkih v oddaji Tednik...

Utk ::

Malice v službi, ali pa v šoli, jaz ne štejem v ta strošek, ker tisto pač je, niti ne moreš kaj dost vplivat niti na ceno niti na kvaliteto. Lahko prišparaš ali pa zapraviš kakšna 2 evra na dan, kaj večjo razliko boš pa že težko naredu. Pustimo to, nima veze.

Ostala hrana pa kaj...če sem že jedel v službi v gostilni, res ni potrebe, da bi še doma ne vem kaj nekdo kuhal zame. Sploh pa ne mesa. Zdrava in pestra hrana je poceni, zanič in nezdrava je pa draga. Da boš vedel za drugič. Če tebi nek kmet proda glavo zelenjave za 8 evrov in si srečen kot radio, potem kar bodi, ampak to je čisti nateg. Pa tudi na ta način težko zapraviš 300 (plus malica v službi) na mesec. Za 10 evrov na dan imaš vsaj 3 kile zelenjave ali sadja, pa še četrt kile mesa. Pa sej nisi prašič, madona...kdo lahko to poje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

Odkar so naši trije v Indiji, sem pozabil, da obstajajo trgovine s hrano. Vsaj 14 dni ne planiram obiska le te.
Pa sem jim rekel naj dodobra spraznijo hladilnik, da se zadeve ne bodo kvarile. In je res skoraj prazen.
Če jih ne bi bilo nazaj dva ali tri mesece, še vedno ne bi rabil v štacuno. Ali pa pol leta. Tisti liter olja in kisa za solato, je še doma.
Ven pa tudi ne hodim jest ali na malico.
Skratka, prvih pol leta bi dal 0 evrov za hrano, v naslednjega pol leta pa par evrov. Za olje, kis in sol. Drugega ne rabim iz štacune.

Kurzweil ::

Utk je izjavil:

Malice v službi, ali pa v šoli, jaz ne štejem v ta strošek, ker tisto pač je, niti ne moreš kaj dost vplivat niti na ceno niti na kvaliteto. Lahko prišparaš ali pa zapraviš kakšna 2 evra na dan, kaj večjo razliko boš pa že težko naredu. Pustimo to, nima veze.

Ostala hrana pa kaj...če sem že jedel v službi v gostilni, res ni potrebe, da bi še doma ne vem kaj nekdo kuhal zame. Sploh pa ne mesa. Zdrava in pestra hrana je poceni, zanič in nezdrava je pa draga. Da boš vedel za drugič. Če tebi nek kmet proda glavo zelenjave za 8 evrov in si srečen kot radio, potem kar bodi, ampak to je čisti nateg. Pa tudi na ta način težko zapraviš 300 (plus malica v službi) na mesec. Za 10 evrov na dan imaš vsaj 3 kile zelenjave ali sadja, pa še četrt kile mesa. Pa sej nisi prašič, madona...kdo lahko to poje?


Smo že bližje... torej tisto v službi ni hrana, ampak gradbeni material... pa sej tu ni stvar vplivanja... topic naslavlja izključno strošek... če je malica 7,5€, kar normalna malica je... recimo, da ima mesec 20 delovnih dni... je to, ne boste verjeli, ravno tistih 150€, ki jih nekateri potrebujete za cel mesec :)) Vse te kmete poznam... tako da vem, da je zelenjava, sadje in meso proper... mogoče je 20% dražje... ampak to spada v tisto debate o zdravi hrani... sem prepričan, da če bi kupoval v trgovini, bi teh 20% izgubil že s tem, ker je stvar shitty kvalitete in zgnije po par dneh... na kmetiji si lahko zelenjavo trgam sam... pa še vedno stisne kaj gratis oz. "napolni do konca", sploh če si redna stranka... na koncu, verjetno pridemo dejansko do iste cene... in ja, še enkrat, govorim o primary zadevah... mimogrede, če hočem, mi pošlje seznam in slike in lahko stvari naročim preko maila/telefona... in dostavi, kar tudi običajno počne 2x tedensko. Tako da je tudi tu malce prihranka, tako časovnega, kot finančnega.

In spet bluziš... 10€ na dan praviš... mi smo pri 150€ na mesec, torej 5€ na dan... ti si 10€ pretvoril v sadje, zelenjavo in meso, kot da ni drugega... si ti kdaj kuhal kosilo? Malde pomisli, kaj vse potegne zraven... kako ti naj dam primer....

1. zjutraj je zajtrk
2. kosilo
3. večerja ali vsaj nekaj, pa magari konzerve, ribe, sadje,... you name it

Torej probaj si nekako sestavit, koliko je šlo za zajtrk... koliko si dal za kosilo... če nisi dal zunaj za malico nekih 7,5€, kar je MINIMUM za nek pomfri in šnicl... torej shit... če huhaš doma... izračunaj, koliko daš naprimer za neko zelenjavno juho... glavin obrok... solata... pa tu ni nobene pijače in sladic...

Potem pa vse kar potegne zraven, da si ti pojedel... dobro pomisli, res dobro....

Torej malica v služni že presega budget teh 150€... tudi če kuhaš vsak dan... kar ti vzame tako čas za hobi in privat stvari... 150€ my ass... vsaj ne zdravo, dobro in raznoliko. Ne rečem, da se ne da... ampak ne bluzit.

Dobri ste res... stavim, da ne sami vse kupujete, kuhate in plačujete... če pa, pa gotovo jeste dolgočasno hrano in/ali nezdravo hrano.

Freezy ::

Jaz jem malico za 5,50 10x na mesec. Ta vključuje meso.
Ostalih 95 evrov porabim za doma kuhano brezmesno hrano. Se da.
Ena oseba seveda.

Utk ::

Ne, ti praviš 400-500 na mesec. To pomeni malica v službi PLUS 10 evrov na dan.

ti si 10EUR pretvoril v sadje, zelenjavo in meso, kot da ni drugega..

No dej povej kaj je še drugega? A streseš za 5 evrov začimb not? A to je pa zdravo? Prej si napisal, da tudi makaronov ne smemo jest, pa tudi če bi jih smeli, so še cenejši od zelenjave. Da ne govorimo o rižu. Če ti tolk ne znaš kuhat, da moraš v vsako stvar naribat še četrt kile sira ali putra, da je kolk tolk užitno, je pa drug problem... vsaj ne govori potem o "zdravi" hrani.

izračunaj, koliko daš naprimer za neko zelenjavno juho

Ja povej, koliko? Če je zelenjavna, je po definiciji not zelenjava. A daš kilo zelenjave po osebi v juho?

pa tu ni nobene pijače in sladic...

To je po definiciji nezdravo. Ne vem kje bi ti našel kolk tolk zdravo pijačo. Kaj šele kolk tolk zdravo DRAGO pijačo. Mi imamo sicer domači sok, pa tudi z njim ne pretiravamo. Največ enkrat na teden.
Sladica pa tudi...če je kolk tolk "zdrava", je poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

Kurzweil je izjavil:

stavim, da ne sami vse kupujete, kuhate in plačujete...


A to je bolezensko, gensko ali si zgolj... tak? Da ponavljaš za sabo ene in iste traparije ko je pa vsem jasno da so traparije.

Utk ::

matobeli je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

stavim, da ne sami vse kupujete, kuhate in plačujete...


A to je bolezensko, gensko ali si zgolj... tak? Da ponavljaš za sabo ene in iste traparije ko je pa vsem jasno da so traparije.

To tolk ponavlja, da imamo počasi občutek, da je on tisti, ki nima pojma kolk kaj stane in kolk se česa porabi za eno kosilo.

Kurzweil ::

Jaz sem svoje napisal... respect, da vam uspe za 150€ na mesec... to je vse, kar lahko rečem. Mogoče še najbolj povedno, za 7,5€ dobiš najbolj ceneno malico, torej dunajski in pomfri... in samo to znese 150€ na mesec... torej 1 obrok in to samo 5 in ne 7x na teden. Kje je vse kar sem napisal... od zajtrkov, obiskov, večerij, snackov in vsega kar človek potrebuje, da skuha proper kosilo. Respect... over and out... prav rad bi videl, neko Excel tabelo... vaših 30 dni od zajtrka, do večerje... za 150€ :D Verjetno se še sami ne zavedate, kaj vse spada med to hrano in pijačo...

Utk ::

Verjetno se še sami ne zavedate, kaj vse spada med to hrano in pijačo...

Glede na to da ne znaš naredit en stroškovnik za eno faking zelenjavno juho, bi reku, da si ti tist, ki nima pojma kaj gre tu not.

za 7,5€ dobiš najbolj ceneno malico, torej dunajski in pomfri

Ne, dunajc in pomfri ni najbolj cenena malica, ampak verjetno najdražja, ki jo dobiš za 7,5. Vse druge malice za ta denar imajo bistveno bistveno cenejše surovine. Že tu se vidi kako malo pojma imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dj_uro ::

Evo, iz prve roke, ko mi fitneser sestavlja jedilnik za teden vnaprej.

Zjutraj 2 jajci, mal prsuta, mocarele in paradiznika
Potem za malico grski jogurt in ananas/borovnice
Potem za kosilo reciva 300g sv ribice pa 300g brokolija
Za vecerjo pa 4 goveji cevapi pa 150g paradiznika.

En dan za obcutek. To pride 105€ v hoferju/teden

Samo zame??
vw-klub.si

matobeli ::

Približno tako kot da bi računal offroad vožnjo v povprečno porabo za na šiht in se čudil kako lahko eni sfolgajo z pol tega.

Utk ::

15 jajc v hoferju je 3 evre, 2 kile paradajza je 6 evrov, naj bo 10 skupaj.
Mal pršuta? Kolk je to, naj bo pol kile na teden, v hoferju je to 10 evrov.
Grški jogurt, verjetno ne poješ več kot 3 kantice v tednu, naj bo 10 evrov.
Kolk je svinjina niti ne vem, 2 kile na teden, naj bo 20 evrov.
30 čevapov je dobra kila, 10 evrov.
2 kile brokolija, naj bo 10.

To je 70 evrov. S tem da je tu skoraj 4 kile mesa na teden, kar je najbrž totalno pretiravanje. Nek otrok bi pojedel pol toliko, pa še kaj manj. Se pravi 200 na teden za družino, 800 na mesec. Komot dodamo še 100 evrov za sadje in ostale drobnarije. Pa ne pridemo čez 250 po glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Midva z mojo porabiva hrane približno 300EUR na mesec... mogoče par 10EUR več zaradi pijače (pivo) pa ker občasno kupiva domač jabolčni sok od šole za 1,7EUR/l

V osnovi imava 10EUR/dan porabo brez pijače...

Recimo vsaj 2x na teden si privoščiva rižoto s piščancem in solato in to je meni taki idealni obrok ker dam notri 300g piščanca (file) in 250g riža (nabrekne več) in domači korenček ob tašče in pol rdeče paprike + začimba...

To imava potem običajno za 2 dni pa pač vsak dan 1 glavo solate...

sestavine:
300g piščančji file
250g polnozrnat riž
1 velik korenček(ali 2 srednja)
1 srednja rdeča paprika (sveža)
začimbe
2 glavi zelene solate

Fileje običajno kupiva in nerežem na kocke ko je akcija v SPARu + 10% na vikend in pridejo tam okrog 7-8EUR/kg torej je to 2,5EUR za 300g MAX, enako riž ki pride okrog 2EUR za 250g (oz malo manj) pa 2 glavi solate in rdeča paprika so ene 2 EUR mogoče kak cent več... korenček je od tašče gratis. in torej te za 2 osebi za 2 dni pride hrana cca

2,5+2+2 = 6,5EUR za 2 dni odličnega kosila.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dj_uro ::

Utk je izjavil:

15 jajc v hoferju je 3 evre, 2 kile paradajza je 6 evrov, naj bo 10 skupaj.
Mal pršuta? Kolk je to, naj bo pol kile na teden, v hoferju je to 10 evrov.
Grški jogurt, verjetno ne poješ več kot 3 kantice v tednu, naj bo 10 evrov.
Kolk je svinjina niti ne vem, 2 kile na teden, naj bo 20 evrov.
30 čevapov je dobra kila, 10 evrov.
2 kile brokolija, naj bo 10.

To je 70 evrov. S tem da je tu skoraj 4 kile mesa na teden, kar je najbrž totalno pretiravanje. Nek otrok bi pojedel pol toliko, pa še kaj manj. Se pravi 200 na teden za družino, 800 na mesec. Komot dodamo še 100 evrov za sadje in ostale drobnarije. Pa ne pridemo čez 250 po glavi.

zgoraj je omenjen en dan, vsi so različni.. tak je pač jedilnik, ki se ga trenutno držim.. in to košta 105€ /teden, prejšnji teden je bil tak račun.. premium ananas, bio borovnice in maline... pač mal paziš, kaj daš vase...
je pa seveda to overkill, ampak trenutni moj lifestyle =)... lahko pa vse zminimaliziramo in se hvalisamo po forumu, kakšni carji smo, ko preživimo s 150€ hrane na mesec... butalci =)
vw-klub.si

velikBrokoli ::

feryz je izjavil:

Odkar so naši trije v Indiji, sem pozabil, da obstajajo trgovine s hrano. Vsaj 14 dni ne planiram obiska le te.
Pa sem jim rekel naj dodobra spraznijo hladilnik, da se zadeve ne bodo kvarile. In je res skoraj prazen.
Če jih ne bi bilo nazaj dva ali tri mesece, še vedno ne bi rabil v štacuno. Ali pa pol leta. Tisti liter olja in kisa za solato, je še doma.
Ven pa tudi ne hodim jest ali na malico.
Skratka, prvih pol leta bi dal 0 evrov za hrano, v naslednjega pol leta pa par evrov. Za olje, kis in sol. Drugega ne rabim iz štacune.


Od česa pa živiš? Si vampir?

Utk ::

zgoraj je omenjen en dan, vsi so različni.. tak je pač jedilnik, ki se ga trenutno držim.. in to košta 105€ /teden, prejšnji teden je bil tak račun.. premium ananas, bio borovnice in maline... pač mal paziš, kaj daš vase...
je pa seveda to overkill, ampak trenutni moj lifestyle =)... lahko pa vse zminimaliziramo in se hvalisamo po forumu, kakšni carji smo, ko preživimo s 150€ hrane na mesec... butalci =)

Mah, hrana je tak mali strošek, da je brez veze gledat, jaz kupim kaj mi naročijo, cena itak nikogar ne briga, jaz pa moram prinest, ampak če pogledam izpisek za nazaj, to pač ni 100 evrov na teden. Za 4. Ok, nekaj nam zraste, nekaj kupimo občasno večjo količino in ni tu všteto, ampak niti tistega ni tolko.

matobeli ::

dj_uro je izjavil:

pač mal paziš, kaj daš vase...


Recimo premium ananas trololo :))

Eni res mislite da je premium ananas kvalitetnejši od s-budget ananasa in da je v navadnih borovnicah cel kup kadmija in antibiotikov.

dj_uro ::

matobeli je izjavil:

dj_uro je izjavil:

pač mal paziš, kaj daš vase...


Recimo premium ananas trololo :))

Eni res mislite da je premium ananas kvalitetnejši od s-budget ananasa in da je v navadnih borovnicah cel kup kadmija in antibiotikov.

ne, je pa okusnejši.. sicer pa vsakmu svoje... mene ne zanima kaj daješ ti v usta, niti tebe kaj dajem jaz =)
da pa ne bom čisto offtopic...
mesečni stroški so visoki, mene pride na mesec cca 1200€, ženo pa nič kaj dosti manj...
štiričlanska familija z 2 in 4letnima otrokoma
vw-klub.si

DeeJay ::

No ja, mene tud ne bo noben prepričal, da lahko preživi s 5€ na dan za hrano in da se v to šteje vse kar da čez dan v želodec, pa da je raznoliko in zdravo. Ni pogojev.

En od zagovornikov tega nej pove njegov povprečni tedenski meni za zajtrk, kosilo, večerjo in nej mi spremeni mnenje. Do takrat je pa to BS.
Don't f with me.

ReRMh ::

pa res... kaj pomeni na soku 100%? 100% nateg? ker en znanec se je nekaj nedavno zmrdoval, da mu je nekaj grenek, nisem pa se spomnil, da mu ponudim sladkor, da si vsiplje noter za kakšno zajemalko. ali bi mu moral ponuditi kis? jabolčni, alkoholni? balzamični?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

feryz ::

velikBrokoli je izjavil:

Od česa pa živiš? Si vampir?
Če bi samo probal pojesti, kar je domačega ali šenkanega in se valja po bajti, me raznese kot balon. Od salam, klobas, do vloženega, po mojem je kakih 200 kozarcev za pojest, krompirja, raznih kolerad, korenja, kislo zelje, repa ...

Trenutno sem na motovilcu, se ga je treba znebiti preden znori ali bo treba kaj drugega posaditi.
Zvečer zmažem eno skledo in to je to. Enih 14 dni bom to prakticiral. Samo solata, drugega nič.

Kurzweil ::

DeeJay je izjavil:

No ja, mene tud ne bo noben prepričal, da lahko preživi s 5€ na dan za hrano in da se v to šteje vse kar da čez dan v želodec, pa da je raznoliko in zdravo. Ni pogojev.

En od zagovornikov tega nej pove njegov povprečni tedenski meni za zajtrk, kosilo, večerjo in nej mi spremeni mnenje. Do takrat je pa to BS.


Jaz sem raje nehal debato z njimi glede tega... tudi mene zanima, kako zgledajo njihovi jedilniki od jutra do večera... en mesec... vsaj približno zdravo, raznoliko in dobro... za 150€... tudi jaz mislim, da je to popoln bullshit... pa sem argumentiral, kolikor sem pač lahko, pa se jim ne da dopovedat... dejansko se zdi, da sedaj tekmujejo, kdo je bolj shitty in ceneje. Zdej pravijo že, da če kupuješ S-budget, da je isto, kot tisto dražje... seveda vse, kar je ceneje, je boljše ali isto... sicer razumem, da nima vsak neskončen budget... da pa moram sedaj argumentirat, da nisem retardiran, ker dajem 300€ na mesec za hrano in ne 150€... in če daš več kot 150€, potem govoto ješ lososa v kilah :)) Potem nekdo, tak mimogrede omeni, da ima vrt in da zelenjavi ne rabi veliko kupovat... no, če bi uporabil malce možgane in to upošteval tudi pri tistih, ki nimajo vrta... drugi ti napiše, da hrane v službi ne računa zraven :)) Pa da ne naštevam dalje...

5€ na dan :))

matobeli ::

Ti samo povej ali si pripravljen tak jedilnik odkupit ali ne.

link_up ::

za 150e/m jes vodo in kruh...pa paradajz namocen v kis.

10e na dan na osebo...normalne hrane, ne nekaj ekstra.
In and Out

matobeli ::

A je od tega 7€ za služben pir in malico?

matobeli ::

Moja malica je bila danes: hruška, sport musli z mlekom, jogurt 0.5l, cca 1.5EUR. Kosilo bo ali 300g svinjske ribce z 30c krompirčka/riža, omleta, azijska hrana ali kaj podobnega. 3.5EUR max.

Večerja pa nevem, 4pire in en konc pice da pridem na 10EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mato989 ::

eh 150 EUR / mesec je res overkill... 250-300 EUR na mesec pa če si sam ne bi smelo biti težave... če pa sta dva pa tam 300-375 UR če paziš

Pač jaz računam 10EUR/dan po osebi za prvo osebo in za vsako nadaljnjo še 3-5 EUR zraven.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bemfa ::

Za 1500eur kuhat za 10 ljudi na mesec gre komot skozi.

Baja ::

feryz je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Od česa pa živiš? Si vampir?
Če bi samo probal pojesti, kar je domačega ali šenkanega in se valja po bajti, me raznese kot balon. Od salam, klobas, do vloženega, po mojem je kakih 200 kozarcev za pojest, krompirja, raznih kolerad, korenja, kislo zelje, repa ...

Trenutno sem na motovilcu, se ga je treba znebiti preden znori ali bo treba kaj drugega posaditi.
Zvečer zmažem eno skledo in to je to. Enih 14 dni bom to prakticiral. Samo solata, drugega nič.


tnx za alarm, morem iti gledat, če je že regrata kaj.

matobeli ::

Mimgrede, če greš nabirat regrat za eno uro popoldne, a se to šteje da je zastonj ali da je 25€/kg?

Kurzweil ::

matobeli je izjavil:

Ti samo povej ali si pripravljen tak jedilnik odkupit ali ne.


Bi vzel tole bolj za challenge, recimo v mesecu marcu... od 1. do 31. marca, če gre za 150€ čez mesec, pa da ne bom imel jedilnika kot krmača... torej, da ne bom nabijal repo, zelje, krompir, riž in ta poceni testenine... mogoče pa se dejansko tega lotim, ampak to pomeni, da ne smem niti ven hodit na malice, ker bom gladko presegel budget že s tem... kaj priporočate, da v službi jem? Sirovo v akciji, eno srednje veliko jabolko, upam, da bo šla skozi zlati delišes, pil bom pa limonado, ker lahko iz ene limone narediš 1l :D Tole cel mesec... tako da mi potem za zajtrk in večerjo ostane še 63 centov. Če pride kdo na obisk, rečem, da nimam časa... razen tiste limonade v službi, ki sem jo prej omenil, pijem doma samo vodo, da ne presežem budgeta... suho salamo ne vzamem, ker je ena 12€, za ta denar dobim posebno v akciji, ki je narejena iz živalskih ostankov. Namesto nekega normalnega vina, lahko kupim jabček pri kmetu, da ne presežem budgeta, ga lahko uporabim tudi za kis pri solati... če grem konec tedna s kolegi ven, rečem, da sem se že v službi najedel, ko sem frezal sirovo v akciji, ko pa pride nečak na obisk, pa mu ponudim kislo repo, ki je ostala od dva dni nazaj, ko sem kuhal za 3 dni vnaprej. Kaj bi kupoval solato, če lahko jem regrat, še posebej rad imam tistega, ki si ga shranim za ozimnico in je ža malce olesenel. Jajce je brezveze kupovat, ker lahko imam kuro, optimalno je, da bi imel 8 kur, če vemo, da vsaka nese na 48 ur, tako, da se da z jajci čez teden, če ti zapaše več kot 2,33 jajce na teden, pač potrpiš... ko kura nehe nest jajca - en teden žalovanja - potem pa naredimo iz nje juho za 2 tedna. Kaj bi ob sobotah kuhal, če ima društvo lokalnih veteranov za Slovenijo, ki praznuje 110 let, bograč party?! Ko so možakarji že malce koma, frcneš na hitro še 2 zajemalki v Tuš vrečko, da maš še za v nedeljo. Aja, ko smo že ravno pri vrečkah, zakaj bi kupoval vrečke za smeti, ki stanejo 1,99€, če pa lahko vsakič posebej nosiš direkt v kanto. Ko greš na kakšno poslovno potovanje, koncert ali na izlet s punco, si ne kupiš za jest na bencinski nekega snacka, ker te še vedno greje misel na tisto sirovo, o kateri sem že prej govoril, ko pa nastopi čas resnega kosila ali večerje, pa jih rečeš, da imaš trebušno gripo. Kar se sladic tiče, imamo na omari iz medenjakov narejeno okrasno hišo, kaj več ni potrebno, ker saj veste, kaj so nam govorili zobozdravniki, ko smo bili mali, potem pridejo v zobe črvi. Kot je slovenska folklora, se v nedeljo cvre šnicle, za kar uporabimo isto olje, kot je bilo uporabljeno že mesec dni nazaj - čist OK je, malce je žarko in vsebuje transmaščobe, ampak koga to briga, saj je budget samo 150€ in olje se mora uporabiti do konca, pa čeprav kot takšen, sploh ni uporaben tudi ne za biodizel. Vse kar je dražje od 2€, primislimo 2x, vse kar je znamke S-budget je premium quality, kupujmo vse 1 dan pred iztekom roka, ker budget 150€/mesec ne dovoljuje več in itak je isto, kot od lokalnega kmeta, ki ima zelenjavo 22% dražjo, s tem, da se itak vsi kmeti ukvarjajo z genetskim inženiringom in je tista zelenjava dejansko slabša, kot tista iz trgovine, ki je v akciji in, ki je s-budget - če ne verjamete, poglejte celenjavo ponoči, saj se od vsega silnega inženiringa sveti.

Kdor porabi več kot 150€ na mesec je žival, svinja, lunatic... je lososa v kilah. Lahko ješ luksuzno tudi, če ne kupuješ tartufov, saj lahko sosedu rečeš, da ti posodi prašiča in gresta v Istro slednje iskat, če se ti nasmehne sreča, lahko najdeš tartuf, s katerim pokriješ 150€ budget za hrano do konca življenja. Druga opcija je, da 5x zmagaš na kvizu Vem in dobiš cca 2000€ v bonih za Spar... glejga hudiča, to mora biti dovolj za hrano, če je 150€... za dobrih 13 mesecev - damn. Zakaj bi potem deval 300€/mesec, če gre z 150€?

... ali kako je že nekdo rekel, če nimaš za kruh, jej potico :D

Malce debilizma, malce sarkazma, malce resnice... predvsem pa zapis, ki je na nivoju teh argumentov, kako je 150€ na mesec, še posebej za nekoga, ki je dejansko aktiven človek, ki nima časa vsak dan kuhat repe in krompirja, vrh glave :))

link_up ::

matobeli je izjavil:

Moja malica je bila danes: hruška, sport musli z mlekom, jogurt 0.5l, cca 1.5EUR. Kosilo bo ali 300g svinjske ribce z 30c krompirčka/riža, omleta, azijska hrana ali kaj podobnega. 3.5EUR max.

Večerja pa nevem, 4pire in en konc pice da pridem na 10EUR.


clovek bozji, a kavo pijes brez cukra?
kaksen sport musli neki, a bi rad da se zjokam pa niti mleka ne rabim? bemu, zima je se vseeno tu.

ribico pa se riz zraven...
per bo premal. ;)
In and Out

Baja ::

matobeli je izjavil:

Mimgrede, če greš nabirat regrat za eno uro popoldne, a se to šteje da je zastonj ali da je 25€/kg?


odvisno v kolkih oštarijah se še mimogrede ustaviš ;)

matobeli ::

link_up je izjavil:


clovek bozji, a kavo pijes brez cukra?


Pijem kavo brez cukra, seveda, kakšno pa :D Ampak ponavadi pijem črni/zeleni čaj (brez cukra).

Sej moj današnji izračun je za odtenek bolj asketski kot navadno. Sem tudi višje nek napisal da porabim več kot 150€/osebo. Ni pa prav veliko odstopanja. Zajtrka pač ne jem, dveh kuhanih obrokov na dan tudi ne rabim, gledam da je hrana relativno kvalitetna, polnovredna in si zapomnem tiste vire ugodne in kvalitetne hrane ki jo ponuja okolica, ni me sram vzet s-budget ananasa še manj pa mi je mar če spremenim kosilo glede na trenutno akcijsko ponudbo v lokalni trgovini (ja, ker sem iz mesta imam to "čez cesto")

Kurzweil ::

Jaz sem danes šel na malico... švicarski zrezek, pražen krompir in solata... neko average kosilo... brez juhe... zraven ni drinka, tudi deserta ne, ker sladko jem zelo redko... pa sem vseeno dal 8,40€. Torej, če je budget 150€/mesec oz. 5€ na dan... sem za danes že presegel budget za 3,40€! Torej mi za jutri ostane 1,60€, da ostajam v okvirjih... pa če zanemarim, da sem jedel tudi zajtrk, pa da bom danes verjetno še kaj pojedel... torej kosilo/malica 8,40€ + zajtrk + nekaj popoldan/zvečer + človek je bitje, ki mora tudi pit... hm... da ne presežem budgeta, ne bom jedel do nedelje zvečer... če si privoščim še kaj, tudi nedelja odpade. Čez vikend, ko/če bom šel v hribe... voda iz plastenke... kosilo na pašniku zraven krav... če bo sreča, ziznem od krave še malce mleka... če pride kdo čez vikend na obisk, me ni doma :))

RedDrake ::

DeeJay je izjavil:

No ja, mene tud ne bo noben prepričal, da lahko preživi s 5EUR na dan za hrano in da se v to šteje vse kar da čez dan v želodec, pa da je raznoliko in zdravo. Ni pogojev.

En od zagovornikov tega nej pove njegov povprečni tedenski meni za zajtrk, kosilo, večerjo in nej mi spremeni mnenje. Do takrat je pa to BS.

Jem 4x dnevno.
- Za zajtrk 2 dcl mleka (cca 0,2 EUR) + 50g kosmičev (0,6 EUR ~ 300g vrečka je 3,5 EUR)
- malicam dve jabolki/pomaranči/banano (0,3-0,5 EUR) + protein puding/napitek (1EUR)
- za večerjo jem eno jajce + šnita/dve kruha ali par šnit salame + šnita kruha (0,5 EUR max)
- kosilo kuham sam (zase in za ženo), tipično med tednom so v igri:
- pašta (150g ~ 0,4 EUR)+ 1x tuna (1 EUR)
- riži biži (200g riža ~ 0,6 EUR) domač grah in korenje + 200g piščanca (1,5 EUR?)
- enolončnica iz domače zelenjave + malo pašte ali žličnikov (0,5 EUR max?)
- ornk juha (recimo fižolova z malo pašte, cvetačna s krompirjem, porova s krompirjem, ipd ...)
- jajčna "musaka" (6 jajc + 0,6 kg krompirja + 2dcl kisle smetane ~ 3 EUR)
- kislo zelje (1 EUR) s klobaso (3 EUR) in belimi žganci (0,2 EUR)
- ipd ...
Za vikende sva redko doma, tipično pri taščah, ampak kadar sva je pa na sporedu kaj v rangu pečenega krompirčka + na žaru kaki čevapi, piščančji file, ali pa domač rostbif.
Sladice so tipično sadje, pol leta praktično vse domače (=jabolka, gozdne borovnice, jagode, maline, hruške, češnje, višnje, grozdje). Pozimi se kupuje še banane in pomaranče, občasno kak ananas in kivi.
Sladoled je v igri redko, sladkarije so omejene na kakšne doma narejene zavitke/pite/potice

Pozna se da imava hišo z vrtom + konkreten vrt na vikendu (skoraj 70m2 oba skupaj), ter sadovnjake na treh lokacijah + tašča ima par njiv s krompirjem, fižolom, paradajzem, ipd ...
Zelenjave v trgovini praktično ne kupujeva, z izjemo solate v zimskem času, ker meni radič ni dober. Po moji mami dobiva ugodno domačo govedino in svinjino v različnih oblikah, kupuje se samo piščanca in razne čevape.
Delava tudi domači grozdni in jabolčni sok. Lani septembra sva ga ustekleničila cca 44L (19L grozdnega + 25L jabolčnega). Pije se drugače tipično voda, poleti ohlajena in notri par vejic mete.

Verjamem pa, da je če si omejen na trgovino relativno težko priti skozi s 150 EUR/osebo. Zelo pomaga če kupuješ v eurospinu (recimo) namesto merkatorju/sparu. Razlike so konkretne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

matobeli ::

Kurzweil je izjavil:

... švicarski zrezek, pražen krompir in solata... neko average kosilo...


Mislim, a tole s pohanjem in krompirjem za malico je kakšen joke ali imamo drugačne definicije kvalitetne in raznolike hrane?

PacificBlue ::

Jaz mesa ne jem, že tam konkretno prišparam. Odpadejo zrezki, tune, chickenshit..Regrat si pa lahk zastonj naberem.
I’m out.
:3

motorček ::

se pravi sem eden redkih z nizkimi stroški zgleda?
Ko sem bral vaše stroške sem padel z stola!

Kurzweil ::

matobeli je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

... švicarski zrezek, pražen krompir in solata... neko average kosilo...


Mislim, a tole s pohanjem in krompirjem za malico je kakšen joke ali imamo drugačne definicije kvalitetne in raznolike hrane?


Nič bolj pametnega ni bilo na izbiro... vsaj eden ali max dva petka na mesec... je pa junk time... kot je tale šnicl... pizza... včasih niti enkrat na mesec... recimo doma že vsaj 5 let nisem cvrl zrezka... je pa bila vsaj poleg proper solata. Običajno nekje v četrtek tudi planiram, kaj bom jedel v petek, soboto, nedeljo in ponedeljek.... tako da je povsem možno, da kdaj naredim v petek in je v soboto... oz. nedeljo in je v ponedeljek... seveda, da je ballanced... torej če sem danes jedel zrazek, ga gotovo ne bom vsaj do torka... ob sredah je običajno nekaj okrog rib in morskega... vsaj 3x tedensko striktno zelenjavno... moji snacki pa so običajno sadje in podobno... včasih na kakšnih izletih, potovanjih, pohodih, predvsem pa v službi, ko je gužva, ni neke izbire... meso se trudim jest čim manj, kot je razvodno od zgoraj, kar sem napisal... 2x na teden nekako optimalno... oz. po logiki, manj mesa in tisto bolj kvalitetno. Takole, ko se gre kdaj na kakšna smučanja in podobne stvari, še posebej v tujino... tam po kočah, te lahko hitro obere... Francija, Avstrija, Švica, Nemčija... to, ko so si 1 teden na neki koči, lahko gre tudi 300€ samo v enem tednu... tam je nek štrudl, ki mi sicer obrača želodec, nek wurst s prilogo,... hitro 15€, komplet kosilo, raje ne bi pisal.

Zdej smo se povsem osredotočili na to hrano... tale debata se je začela.... ko sem nekomu repliciral, kako mu gre skozi z 150€ za hrano... v istem komentarju sem se še bolj čudil, kako jim gre pozimi skozi ogrevanje za 30€ in elektrika 20€, kot je nekdo napisal... kot rečeno, tako se je začela ta debata o 150€, kar se hrane tiče. Torej kako ogravanje za 30-35€ in elektrika za 20€, če je menda samo fiksni del nekje toliko...

PacificBlue ::

Eni sicer jamrajo, da nimajo za hrano, zraven pa dajo za cigarete 100eur+ na mesec.
I’m out.
:3

MisterM ::

PacificBlue je izjavil:

Eni sicer jamrajo, da nimajo za hrano, zraven pa dajo za cigarete 100eur+ na mesec.


Res je, tobak je postal precej draga razvada. 100 evrov sta v SLO recimo dve šteki, kar nekako zadosti "zmernemu" kadilcu z malo manj kot škatlico na dan. Od mojih znancev so tisti, ki so jim cigarete postale predrage, preštekali na tobak za zvijanje, prešvercane cigarete ali pa vejping. Kakšen se je tudi našel, da je razvado opustil, a ti so redki.

Kurzweil ::

PacificBlue je izjavil:

Eni sicer jamrajo, da nimajo za hrano, zraven pa dajo za cigarete 100eur+ na mesec.


Evo, dobro si tole načel... dejansko najbolj stokajo ravno tisti, ki kadijo in pijejo, da ni denarja za položnice.

Sam sem nekoč kadil...

Ko sem kupil prvi škatlo West Silver, je bila nekih 175 tolarjev... zdej je, če se ne motim, nekih 4,70€, kar je nekdanjih 1.223 SIT! To sem napisal zgolj za zanimivost. Recimo kolega, s katerim sem nazadnje govoril, skadi cca 2 škatli na dan, prav taistih West Silver... možakar je pač takšen, da dala precej zunaj, je precej živčen, torej precej kadi... precej tudi pije, kamor cigareti pretty much pritičejo. Torej nekih 10€ na dan za cigarete, ko je kakšna fešta, tudi kakšno škatlo več, ker ves čas kadi poleg... torej, 200-300€ na mesec... jaz sem kadil podobno, škatlo na dan, ko sem bil kje, tudi dve... ko je bila kakšna fešta, eventi, karkoli, tudi 3. Kasneje sem sicer šel na tobak, Pueblo, ki je sedaj cca 9€ 40g pack... običajno sem imel dovolj enega na teden, kar je s filtri in rizlami naneslo nekje 40€ na mesec, kar pa je znosno, ravno toliko, kar se razlike tiče med tobakom in cigareti in overall, stroška na mesec.

Alkohol je podobna zgodba, ko sem bil mlajši, sem seveda rad kaj spil... zadnja leta neprimerljivo manj... zadnja leta skoraj nič... zadnje mesece pa nič... tu lahko samo napišem, da je največ odvisno od tega, kakšen si... na eni strani imaš škrtuhe, ki pridejo fino skozi, po drugi strani tiste, ki mečejo za runde big time... in vsega boga vmes... pustim sedaj debato o tistih, ki ne dajo nikdar za rundo.

Se spomnim, da ko so bile proper fešte, je lahko šlo gladko po 200€ na fešto... na kakšnih tujih festivalih še več... beri čez cel fest tudi med 500-1000€... ko sem ravno prej omenil, da greš ne nek proper pohod ali smučanje, so cene na teh kočah še toliko bolj navite. Sicer pa če greš takole na drink 2x na teden, daš za kakšno rundo, je verjetno takoj 50€, če si res kulturen... v kontekstu gostiln lahko dodamo še kavice in čaje...

Long story short... če si rad po gostilnah, si chain smoker in tu je gostilna podaljšek dnevne sobe, lahko gladko pade 300-500€ za alkohol/ostali drink in cigarete na mesec... to je ena rubrika, ki jo večina kar nekako izpusti pri teh stroških :))

... in ja, to je taisti folk, ki potem jamra, kako slabe so plače, kako visoke so položnice in kako fucked up je država :)) Ko vsaj ne bi zraven trpele še družine in miljon drugih stvari...

Je pa res, da vsa ta leta, ko ne kadim, ko pijem skoraj nič... neke gore denarja, ki je ostala ne vidim... ali drugače, tu pride v poštev tisti vid, ko oseba A reče osebi B... če ne bi kadil, bi ti ostalo denarja za Ferrarija (ali nek avto, whatever)... pa reče oseba B, kje pa je tvoj Ferrari...

Ali drugače... ko se tule prerekamo koliko slojen WC papir kdo uporablja in kateri doručak je boljši... je na drugi strani cel kup bedarij, kot so cigareti in alko, ki se nekaterim zdijo samoumevni.

Baja ::

Torej kako ogravanje za 30-35€ in elektrika za 20€, če je menda samo fiksni del nekje toliko...


pojstla v "študentu"

Utk ::

Ta kurz naklada in naklada, ni pa povedal še enga konkretnega vsakodnevnega menija, ki bi koštal 20 evrov v materialu za 2.
En ne more jest za 150 na mesec, 4 pa lahko za 800. Sej marsikateri tudi morajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Freezy ::

Okej, real talk za vse dvomljivce.

Elektrika januar



Plin oktober-december

Kripto mesi ::

velikBrokoli je izjavil:

feryz je izjavil:

Odkar so naši trije v Indiji, sem pozabil, da obstajajo trgovine s hrano. Vsaj 14 dni ne planiram obiska le te.
Pa sem jim rekel naj dodobra spraznijo hladilnik, da se zadeve ne bodo kvarile. In je res skoraj prazen.
Če jih ne bi bilo nazaj dva ali tri mesece, še vedno ne bi rabil v štacuno. Ali pa pol leta. Tisti liter olja in kisa za solato, je še doma.
Ven pa tudi ne hodim jest ali na malico.
Skratka, prvih pol leta bi dal 0 evrov za hrano, v naslednjega pol leta pa par evrov. Za olje, kis in sol. Drugega ne rabim iz štacune.


Od česa pa živiš? Si vampir?

Od nabijanja po forumih.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko evrov porabite za hrano na mesec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12418163 (13321) ytodf
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24030504 (24229) IL_DIAVOLO
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341449 (34242) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14330112 (23629) Alamar

Več podobnih tem