» »

Stroški bivanja v l.2023/24

Stroški bivanja v l.2023/24

1 2
3
»

bemfa ::

Freezy je izjavil:

Okej, real talk za vse dvomljivce.

Elektrika januar



Plin oktober-december


Jaz na vikendu več porabim xD

matobeli ::

A za plin je letni pavšal ali mesečni obračun?

feryz ::

PacificBlue je izjavil:

Eni sicer jamrajo, da nimajo za hrano, zraven pa dajo za cigarete 100eur+ na mesec.
Kdor misli, da so čiki pri nas draga razvada, naj gre malo po svetu.
V Franciji sem dal za škatlo 12 evrov, v Angliji so menda celo 18 evrov. Nabavna cena pa nekih 20 do 30 centov. To pa je biznis za državo.

c3p0 ::

Kurzweil je izjavil:

Jaz sem svoje napisal... respect, da vam uspe za 150€ na mesec... to je vse, kar lahko rečem. Mogoče še najbolj povedno, za 7,5€ dobiš najbolj ceneno malico, torej dunajski in pomfri... in samo to znese 150€ na mesec... torej 1 obrok in to samo 5 in ne 7x na teden. Kje je vse kar sem napisal... od zajtrkov, obiskov, večerij, snackov in vsega kar človek potrebuje, da skuha proper kosilo. Respect... over and out... prav rad bi videl, neko Excel tabelo... vaših 30 dni od zajtrka, do večerje... za 150€ :D Verjetno se še sami ne zavedate, kaj vse spada med to hrano in pijačo...


Vidim, da ne moreš preko tega, da moraš it v gostilno na malico, ali si jo naročit. Saj imaš doma štedilnik? Jaz jem večkrat malico za 1 EUR, pa bo bolj hranljiva od dunajca in pomfrija.

c3p0 ::

matobeli je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

... švicarski zrezek, pražen krompir in solata... neko average kosilo...


Mislim, a tole s pohanjem in krompirjem za malico je kakšen joke ali imamo drugačne definicije kvalitetne in raznolike hrane?


Razlog za statistiko srčnih obolenj v SLO, zmote o zdravi in raznoliki prehrani.

Alayne ::

3 clanska druzina
Mesecno:

540 najem (3 sobno)- v kratkem bo kredit za nakup stanovanja cca 1250.
380 zimski stroski (elektrika, ogrevanje, upravnik, internet...)
400 vrtec
600 hrana (malico si nosim s seboj in vsak dan kuham, ven ne hodiva jest).
100 zavarovanja
100 oba telefona
1200 avtomobili (zavarovanje, benz, parking, amortizacija, gume, servisi... narediva cca 50k km letno)
150 darila ( rojstni dnevi, bozici...)
50 otroske aktivnosti
150 -pijace in izleti zunaj (obcasna kavica/pir s kolegi, zivalski vrt za otroka...)

Ostanek investiranje ali sparanje za stanovanje/opremo.

Moja 13.ta placa gre za dopust. 14ta pa za davke Sloveniji (delam v AT).

PacificBlue ::

feryz je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Eni sicer jamrajo, da nimajo za hrano, zraven pa dajo za cigarete 100eur+ na mesec.
Kdor misli, da so čiki pri nas draga razvada, naj gre malo po svetu.
V Franciji sem dal za škatlo 12 evrov, v Angliji so menda celo 18 evrov. Nabavna cena pa nekih 20 do 30 centov. To pa je biznis za državo.


In kje ti vidiš korelacijo med tem kar sem jaz napisal in to kar si ti napisal?
In plače v tujini so enake kot pri nas../s

Sam ne kadim cigaretov, ker me preprosto odbijajo. Ni hujšega, kot tako predelan tobak.
Če hočeš uživat, je boljši tobak ali cigarilosi. In cigare.
Sam si naročujem Arturo Fuente Exquisitos Maduros iz Nemcije. 5 eurov/kos
Ali pa Da Moods gold filter pri nas, ki stanejo 10eur/ skatlo(10 cigarilosov)
I’m out.
:3

brett ::

Najini mesečni stroški so povšalno sledeči (vsak krije cca polovico):
- kredit za stanovanje 355EUR (od tega 13EUR življ. zavarovanje)
- hrana + kozmetika ipd. cca 350EUR
- položnice: plin za ogrevanje, vodo in kuhanje: 50EUR (pozimi do 80EUR, poleti 25EUR), elektrika do 55EUR, upravnik 35-40EUR, komunala do 55EUR, rtv 13EUR, internet+tv 45EUR, 7EUR za YouTube premium, 2x telefon 14EUR, dopol. zavarovanje 2x 35EUR, dodatno varčevanje in zdr. zavarovanje 100EUR, šolska prehrana 80EUR (4obroki), bencin 40-50EUR, plesni tečaj za hčerko 25EUR.
Na letni ravni pa še: zavarovanje stanovanja 130EUR, dimnikar 35EUR, 36EUR za Občino za stavbno zemljišče, 200EUR najemnine sosedi za dodatni garažni boks, 117 letna vinjeta za en avto (drugi je nima), servisa za oba avta cca 350EUR, registracija mojega z zavarovanjem lani 540EUR (letos bo najbrž 1/3 dražje zaradi dviga cen), ženin pa slabih 200EUR, 4x premontaža gum obeh avtov 150EUR.

Dopust... po koroni okvirno 5-6kEUR letno.
2-3x mesečno gremo jesti ven + cca 2 mesečno celodnevna izleta po Slo ali zamejstvu. + večX hribi, gore in mesečno na lokalni bazen in savna občasno ter kino 2,3x letno.

Vse ostalo pa na stran, za rezervo in nepričakovane izzive.

Dohodek obeh: okvirno 2700EUR. Oba zakonski regres + žena nekaj malega novoletne nagrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

damirez ::

Bretz zelo lepo živiš za take prihodke. Ampak mam filing da veliko stvari manjka, bencina za dva avta ne more bit samo 50€. Kje je še amortizacija avta, slej ko prej bo treba nova kupit ali popravljat.

velikBrokoli ::

Ce imas sluzbo blizu, zakaj pa ne? Jaz delam remote, tankam 1x na mesec, se to kdaj ne.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko evrov porabite za hrano na mesec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12418163 (13321) ytodf
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24030504 (24229) IL_DIAVOLO
»

koliko € vam gre za hrano, na mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20341449 (34242) nobodyelse
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14330112 (23629) Alamar

Več podobnih tem