» »

osCommerce

osCommerce

TylerDurden ::

Se je že kdo ukvarjal s to PHP spletno trgovino?
Let\'s make some soap ...

darh ::

Da.
Excuses are useless! Results are priceless!

TylerDurden ::

Res? Dej povej koliko se jo da kej priredit lastnim potrebam, pa kaj rabim za install, bo mysql pa php dovolj. Pa ne mi zdej RTFM, ker me zanima user experience.
Let\'s make some soap ...

darh ::

nism ga nikoli resno uporabljal... par let nazaj, v mojih začetkih pehapejanja sem ga malo preučeval...

kaj več pa ne.
Excuses are useless! Results are priceless!

TylerDurden ::

Aha, ok thnx anyway.
Let\'s make some soap ...

Elemen_T ::

ZDLji si jo, pa boš sam videl.

Instalacija je čisto preprosta.
Prevod je dokaj dolg in nevem, če sploh je kakšna slovenska online štacuna na oscommercu.
Glede modifikacije same skripte - boš pa potreboval nekaj znanja in veliko časa. Templati so namreč zapisani posamezno - vsaka stran ima svoj grafični predlog.
Barve in sam izgled boš še kolikortoliko hitro rešil, kar pa se tiče konstrukcije blokov, postavitve elementov po strani-tu bodo pa problemi.

Vseeno pa je super trgovina! Služi svojemu namenu in postavljeno jo imaš sigurno 10x hitreje, kot če bi programiral iz nule.

TylerDurden ::

Let\'s make some soap ...

Elemen_T ::

Kaj je z lunin.net - om?

Ales ::

lunin.net je en primer slovenske trgovine, ki uporablja osCommerce. Jih je drugače kar veliko, sploh zadnje čase kar rastejo kot gobe po dežju, kar je najbrž razumljivo glede na popularnost tega programa. Tudi prevodov je kar nekaj, MS2 sem prevedel tudi jaz, za potrebe neke stranke...

Drugače je pa res, prevod in pa templati so obup. No, vsaj v primerjavi z marsikaterim drugim softwerom, ki ima to bolje rešeno... se pa da narediti marsikaj, če si vzameš čas...

TylerDurden ::

Imaš mogoče boljši predlog, pa da je zastonj seveda.
Let\'s make some soap ...

Ales ::

Z ozirom na to, koliko truda je vloženo v razvoj osCommerce in na res veliko skupnost, ki ti lahko pomaga ob morebitnih težavah (forumi na njihovi strani), mislim da je trenutno najboljša izbira...

Vse je seveda odvisno od tega, zakaj trgovino potrebuješ. OsCommerce je še kar zmogljiv sistem in je lahko tudi preveč zapleten, če recimo potrebuješ trgovino samo za par artiklov. V tem primeru se ti najbrž ne splača ubadati s templati in prevajanjem...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna Trgovina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10722686 (18700) Gandalfar
»

eCommerce online trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
81989 (1492) JanezekNovak
»

spletna trgovina

Oddelek: Programiranje
81495 (1269) sporty38
»

Splet (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
666204 (5085) Adrijan0
»

Spletna trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
222919 (2220) gregy

Več podobnih tem