» »

Splet

Splet

«
1
2

SanAndreas ::

Nujno rabim za postavitev novo spletno trgovino za npr. prodaja igračk.
Zato vas lepo prosim, da kako poteka pravilno po vrsti od začetka (1.level) do končnega spleta za prodat (zadnji level)?
Všeč mi je tista spletna trgovina npr. KLIK
In ali rabiš kakšno dovoljenje za prodat karkoli? Ali mogoče moraš biti po poklicu spletni oblikovalec ali kako?
V bistvu rabim "popolni" seznam vse od začetka priprav do končnega za prodat na spletni trgovini.

Upam, da mi bo kdo znal pomagat. Bi bil zelo vesel za pomoč 8-)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

KoMar- ::

Ne štekam, kako se lahko spraviš odpirat spletno trgovino, pa nimaš niti malo pojma, kako zadeve potekajo... dovoljenje za prodat? Rabiš s.p. ali d.o.o., potem pa davek plačuješ od prometa in vsi so zadovoljni...

SanAndreas ::

Ja ravno zato vas tukaj sprašujem, ker vi ste pametni za take stvari, zato pa vas rabim za pomoč kajne.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Adrijan0 ::

SanAndreas, a ti misliš da te bojo tle ljudje učili kako grejo te zadeve? Nisi resn. Za take stvari moreš že kaj več vedet.

edit: to ni kot igranje igrc, po livelih, da neboš mislu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

Gwanaroth ::

Greš na eno od vstopnih točk VEM, odpreš s.p. ali d.o.o., kot dejavnost pa registriraš spletno prodajo. To je to.
/sarcasm

Potem moraš samo še izpolnjevati nekaj pogojev, kot so računovodstvo, primerno varovano skladišče,...

Postaviti spletno trgovino je zadnja in daleč najlažja stvar.
Lights often keep secret hypnosis..

LapD ::

zdej je zgleda v modi namesto postavljanja forumov kar postavljanje trgovin :)

SanAndreas ::

Adrijan0 -> če ne, kdo pa me bojo naučili? Oprosti, a ti bi se rad samo zajebaval al kaj?

Gwanaroth -> se strinjam, vendar kakšen poklic moraš imeti?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

Za vodenje spletne trgovine ne potrebuješ poklica.

Utk ::

Če taki ljudje odpirajo spletne trgovine kot je SA, se sploh ne čudim stanju...

bluefish ::

Kot že rečeno; če nimaš razčiščenih pojmov o tem, kako stvar deluje in kaj vse potrebuješ, potem se zadeve ne lotevaj.
Če imaš dobro idejo o tem, kaj bi rad prodajal, potem se pač obrneš na ustrezno podjetje, ki ti izdela ali pa vzpostavi spletno trgovino. Izbira je vsekakor velika.

Pri trenutnih vprašanjih pa je jasno, da še najbolj enostavne trgovine ne boš kaj kmalu postavil.
Sicer obstaja kar veliko že narejenih rešitev, vendar pa reč ni ravno poceni. Je pa tudi res, da obstajajo dokaj dobre opensource zadeve.
Če pa si zamišljaš, da bi trgovino izdelal sam, potem pa te kar nekaj časa ne bo na svetlo.

SanAndreas ::

Kitoslav -> a to npr. pomeni, da lahko prodaš npr.igračke brez poklica na spletni trgovini?

blueFish -> imam že dobro idejo za prodat, zato bi rad sam izdelal spletno trgovino, da bi potem tudi spreminjal nove vsebine.
zato me zanima kaj rabiš za vse to skupaj, kot sem že omenil na začetku zgoraj?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

Ja, lahko imaš nedokončano osnovno šolo in prodajaš igračke. Moraš pa imeti podjetje.

Se ti mnogo bolj izplača, da idejo razviješ, izdelavo spletne strani pa prepustiš nekomu, ki to obvlada. Če se boš šel učiti izdelave trgovine, boš izgubil precej časa in posledično denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NorK ()

bluefish ::

če imaš res dobro idejo, potem pač registriraš s.p. ali d.o.o. in izdelavo spletne strani zaupaš neki firmi, ki se s tem ukvarja. Če se boš tega loteval sam bo izdelek precej neokusen in boš posledično odganjal morebitne kupce.

V primeru, da imaš le nekaj izdelkov, potem je že dovolj, da imaš preprosto stran, kjer izdelke predstaviš, naročila pa se opravlja preko maila ali pa enostavnega obrazca, ki tebi potem posreduje podatke.

Če pa že res vztrajaš na varianti DIY (do it yourself), potem se zakoplji v knjige z osnovami (X)HTML, CSS, PHP, MySQL,... pozneje pa še napredne variante.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Utk ::

SanAndreas, če imaš 5-10, ali pa še kakšnega več, različnih izdelov za prodajat, potem dej to nekomu za naredit, bo stran bolj ali manj statična, te bo stalo par sto evrov in bo rešeno. Zdej če bi rad imel še plačilo prek kreditnih kartic in podobne scene pa sploh ni variante, da bi šel to sam delat.
Sej sploh ni problema, nekdo ti naredi stran, ti pa sam urejaš točno vsebino, dodajaš izdelke, cene, ne rabiš njemu povedat kaj boš prodajal, če te to skrbi.

SanAndreas ::

Kitoslav -> kaj se splača, ali naj prepustim drugim, da mi izdela ali pa naj grem na tečaj za spletno oblikovanje?

blueFish -> se strinjam, vendar kakšna je razlika med s.p. in d.o.o. za spletno trgovino? Kaj priporočaš?

CrniE -> imaš prav, prepustim naj drugim, da mi izdela res dobro spletno trgovino, da bi potem sam dodajal nove vsebine. Ampak, če mi čez nekaj časa ne bo všeč izgled in spletne oblike, kako naj vse to dam spremenit? Ali ista oseba bo spet na novo spremenila oblike? Koliko približno je vredna povprečna spletna trgovina in pa koliko za naslednjo spremembo? Rabil bi tudi plačilo prek kreditnih kartic.
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

Zgodovina sprememb…

NorK ::

Prepusti meni, da ti izdelam. :)
Če se boš izdelave lotil sam, boš izgubljal čas - namesto s prodajo se boš ukvarjal z osnovami izdelave spletnih strani.

Ti naredim stran, ki bo dobra, lepa,... če pa boš čez čas dobil nove ideje za nov dizajn, se bo pač naredilo nekaj v tej smeri.

O vrednosti povprečne spletne trgovine je pa težko govoriti, ker je treba upoštevati precej faktorjev. Lahko je dokaj poceni, lahko pa zelo drago. Ampak se mi zdi, da v tvojem primeru zadnja možnost ne pride v poštev. :)

SanAndreas ::

Kitoslav -> imaš prav :) s kakšnim programom uporabljaš za oblikovat spletne trgovine?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

Z enakim kot za "navadne" spletne strani. ;) Sicer pa kar nekaj časa porabim za kracanje s svinčnikom. :)

SanAndreas ::

A misliš na tistega FrontPage al ne?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

FrontPage še zdaleč ni primeren za takšne zadeve.

Če si še vedno želiš sam izdelati spletno stran, uporabi Photoshop ali kak drug program za grafiko in Dreamweaver za kodo.

KoMar- ::

SanAndreas, pejt najprej birokracijo zrihtat, potem se pa vpiši na en tečaj izdelave spletnih strani, da boš sploh štekal, kaj je treba narest...

user4683 ::

Three words: LOL :))

SanAndreas ::

Kitoslav -> poznam ta dva programa ;) pa bi mogu dobro študirat za Dreamweaver. Ali se splača narediti lasten strežnik al ne?

marko_stamcar -> si pa res od hudiča al kaj, ja kakšno birokracijo pa zrihtat?

snake -> a se rad valjaš od smeha kot zvita kača v kakšnem klobčiču okoli starega klobuka :)
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

SanAndreas, za karkoli kvalitetnega moraš stvari obvladati. Raje začni študirati kako boš osvojil trg, pri meni pa naroči izdelavo trgovine.

Adrijan0 ::

SanAndreas, ni edini ;)

PrimozR ::

Lol, človek nisi resen. Kot ti e bilo povedano, registriraj SP in prepusti izdelavo trgovine drugim.

fur80 ::

Seveda se ti splača naret server, verjetno ga boš sam sestavil po delih, le katere dele boš uporabil za server se najprej pozanimaj (kak se sestavi po delih), preštudiraj potem predvsem Apache je free, nato se loti HTML-ja no najprej Front page, potem pa Dreamweaver, čez čas boš znal HTML,CSS čez kako leto prideš do PHP, lahko se potem lotiš še baz in nadaljuješ,... čez kake 10 let bo stran že nakako zgledala in se lahko greš pozanimat za s.p. ga odpreš narediš reklamo in maš.

bluefish ::

dalj časa berem to temo bolj se mi zdi, da ta poslovna ideja niti ni tako dobra. Če bi bila, potem bi avtor teme tehnične stvari prepustil strokovnjakom ali pa vsaj študentu, ki stvar obvlada. Nato bi se lahko z vsemi močmi posvetil čim boljši realizaciji celotne zadeve.
Prav tako bi že zdavnaj moral imeti narejen vsaj nek osnoven poslovni načrt, ki bi vseboval vsaj raziskavo obstoječega trga. O razliki med s.p. in d.o.o. pa je tudi dobro imeti neko poznavanje.

Torej, SanAndreas, če resnično razmišljaš o uresničitvi svoje ideje, potem poslušaj ostalo večino mnenj in se ne ukvarjaj z izdelavo spletne strani in postavitvijo serverja na svoje roke. Rezultat bo namreč podpovprečen in bo kvečjemu odvračal ljudi od tega, da bi sploh kliknili na eno povezavo na tvoji strani.
Se pa tudi zastavlja vprašanje, kako boš stran oglaševal, če še za njeno izdelavo nisi pripravljen plačati. Presenetilo bi te, koliko lahko stanejo oglaševalske pasice na bolj obiskanih straneh.
Stran kar čez noč tudi ne bo prejela tisoče obiskovalcev. Poleg tega bo morda le majhen procent sploh razmislil o nakupu, za nakup pa se bo kasneje odločilo še manj ljudi.

NorK ::

Poslovna ideja je morda super. Le realizacija zaenkrat preveč šepa. Jaz bi mu že pomagal pri realizaciji, ampak zastonj gotovo ne.

SanAndreas ::

Kitoslav -> trudim se naredit kvalitetno, zato sm tukaj ;)

Adrijan0 -> kdo pa ni?

P|P| -> sm resen, zato se učim kako to gre, saj obstajajo nekaj ljudi, ki to dobro obvladajo, zakaj pa ne bi tudi jaz?

fur80 -> tudi to sm razmišljal, morš pa imet res dobr spomin kot Johnny Mnemonic kajne 8-)

blueFish -> se strinjam, zato se trudim po vrsti pripravljat načrt od začetka do konca, tu pa rabim vaše morebitne dodatno mnenje in pomoči. Saj ne bi naredil kako ubogo spletno trgovino, ki bi odganjal tudi kakšne muhe in komarji, ma ne, šalo na stran. Vsaj probal bi lahko kajne. Kje bi lahko dobil primer raziskave o obstoječem trgu? Bi mi lahko povedal oziroma pokazal, koliko stanejo različnih vrst oglasov, oglasne pasice? Saj tudi ne pričakujem, da bo čez noč toliko obiskovalcev ali pač :D
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

SanAndreas ::

Kitoslav -> saj vem, da ni zastonj, kajti brez dela ni kruha in rdečega vina :))
Kakšno realizacijo bi mi lahko pomagal?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

NorK ::

Več denarja boš zapravil za učenje izdelave spletne trgovine in za njeno izdelavo. Raje se posveti poslovnemu vidiku, izdelavo pa res raje prepusti nekomu, ki bi to naredil kvalitetno (=meni). Če bi res rad vedel več o izdelavi, ti lahko med izdelavo tudi o tem kaj povem.

Tvoj načrt naj izgleda drugače - razišči trg, poišči priložnosti in izdelaj načrte kako jih osvojiti ter pri tem biti boljši od konkurence.

Realizacija - izdelava spletne trgovine + kak nasvet glede marketinga + kak nasvet glede samega vstopa v posel. Plus še kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NorK ()

mte ::

Jaz ne poznam niti enega človeka, ki bi vsaj za silo obvladal vse potrebne tehnologije za izdelavo spletne trgovine (dizajnerska žilica, obvladanje photoshopa oz. alternative, html, css, accessibility standardi, javascript, server-side jezik po želji, podatkovne baze, sistemska administracija strežnika), poleg tega pa imel še zadovoljivo poslovno znanje, znanja iz marketinga, raziskovanja trga, računovodstva ter vsega ostalega znanja za uspešno vodenje podjetja. Poleg tega je potrebno vse vsebine lektorirati, jaz recimo ne povoham spletne trgovine, kjer mrgoli slovničnih napak.

Že seznam potrebnega znanja je dolg, da bi pa vse to obvladal je praktično nemogoče. Da bi vse to osvojil na novo s pomočjo foruma, je še bolj nemogoče. Da bi to osvojil brez potrebne samoiniciative (kolikor sem razbral iz tvojih postov), pa še manj.

Kot vsi ostali ti še jaz predlagam, da se lotiš tistega, kar znaš. Mislim, da močno podcenjuješ stvari, izdelava spletnih trgovin ni klikanje kot v Wordu. Tudi dreamweaver ti v tvojem primeru ne bo čisto nič koristil brez dodatnega znanja. Če je ideja dobra, potem boš stroške izdelave trgovine pokril s prodajo prej kot da bi se nekaj let učil postavitve take zadeve.
lp

wolfhead ::

Vglavnem, človek ima vizijo.Nekak je treba začet.
Vglavnem mal se pozanimi glede S.P, kako pa kaj, pa če boš finančno zmogel začetek.Sej na nekih cetrih majo svetovanje pa to( pač ne spoznam se glih na to).
Nato sestav koncept kako želiš "osvojiti" slovenijo, predvsem kere stvari boš dobavlal(pa glej na kunkurečne cene) am potlej rabš nek prostor( pa ne mislm dnevno sobo) kjer boš meu skladišče(oz. za kšne stranke prevzem).Pol boš se matru z dobavljanjem teh stvari.Uglavnm pol kokr so pametni strici pred mano rekli, prepustiš nekemu profesijonalcu da ti naredu stran.
Pol pa se začne bitka za kupce, predvsem promoviranje svoje strani.
Pri tem moreš plačevt še od dohodka , predvsme državi, računovodski servis pa to.

emcee ::

Upanje umira zadnje... Na cesti vidiš res dober avto... in začneš na forumih poizvedovati, kako bi ga naredil, po možnosti skoraj zastonj, no ja, nekaj že stane barva in ostale malenkosti. :)

SanAndreas ::

Kitoslav -> se zavedam, da je potrebno več plačati za tečaj, pa tudi nekomu za oblikovat, sicer pa hvala za tisto, kar sem potreboval o načrtih in realizaciji.

mte -> vem, da je potrebno naučiti dosti potrebnega znanja, zato pa so pomoči (vsaj nekaj malega tudi na tem forumu, pa da mi bojo lahko kako pomagal) in tečaji, vse kar je nemogoče je tudi mogoče kajne, pa boš morda kmalu poznal vsaj mene ;-) Dreamweaver ni tko hudo težak program, samo nadgradit si moraš potrebno dodatno znanje.

wolfhead -> sja večina ljudi imamo kakšno končno vizijo, za katerega bo potrebno vložiti veliko truda in časa. Mi lahko poveš katero oziroma kakšno svetovanje pa je to? Vem kakšne so konkurenčne cene, eni imajo visoke drugi pa manj, izdelek pa je popolnoma enak :-) A da bi dal vse skupaj kar v dnevno sobo, ta je pa dobra, najraje bi jih dal spravit kar v lastnem žepku, ma ne, saj imamo dovolj prostora. Tvoji strici imajo res popolnoma prav! Kakšen dohodek moraš plačevat?
SanAndreas je doma iz Rimske Galaksije ima srebrn NLP :)

wolfhead ::

SanAndreas@:Kakor sem rekel,Strice sem poimenoval moje predhodnike.Malo za šalo malo za res.Vglavnem tist glede devne sobe je blo mišlen sam kot smešno opozorilo, pač nism mel nekega občutka kok si pr stvari, kaj vse potrebuješ.
Glede svetovanja pa nevem, sem čsiti amater tukaj, sam sm že nekaj bral po netu o tem.Neka podjetja ponujajo to.

PrimozR ::

SanAndreas resno, ne matraj se z ustvarjanjem svoje strani. Kupi od nekoga trgovino, naredi načrt (kot so rekli že ostalli), naredi bum, zasluži veliko in se nato odpravi v tečaje in podobne stvari. Dreamweaver je zadnja zadeva, s katero boš naredil spletno trgovino (okej, s frontpage-om je to še težje). Take zadeve se piše v kodi, v 'notepadu'.

rkasteli ::

Trmast pa si :)

Se strinjam z ostalimi in ti odsvetujem izdelavo spletne trgovine kakor tvoj prvi projekt. Če ne zaradi drugega že samo zaradi varnosti. Narediti dobro spletno stran je že po svoje umetnost, narediti dobro in VARNO spletno trgovino je pa spet popolnoma drug nivo.

V kolikor se resnično misliš lotit tega, potem usmeri svojo pozornost že kakšnim narejenim odprto kodnim sistemom za spletno trgovino, kakor je recimo osCommerce ali Jommla+Virtue Mart... Oba omenjena sistema imata precej dobro dokumentacijo ki te bo vodila od najbolj osnovnih funkcij do najbolj zapletenih.

Drugače pa moje skromno mnenje. Za pridobitev potrebnih znanj za tvoj projekt si si izbral najtežjo pot in samo trma da jih pridobiš ne bo dovolj. V kolikor misliš pridobljeno znanje tržiti naprej, potem kar veselo na delo, v kolikor pa bo to tvoj edini projekt potem raje pozabi na to in plačaj nekomu tistih 1000-2000€ da ti naredi zadevo. 2000€ se ti zdi sedajle mogoče veliko vendar verjemi da ko potegneš črto pod vsemi neprespanimi nočmi in živci ki si jih zgubil za en tak projekt ti bo to drobiž.
rkasteli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rkasteli ()

biokill ::

mene pa zanima, npr. da imaš narejeno srednjošolo, si star 19 ,narediš S.P. in ponujaš izdelavo spletnih strani.....ali je to mogoče? ali moraš biti zato prav po grafični oblikovalec po izobrazbi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: biokill ()

Pegaz ::

Seveda je mogoce, s.p. lahko odpre vsakdo, ki je polnoleten in ni gimnazijec* (za druge srednje sole ne vem). Ce ti stroske zdravstvenega zavarovanja pokriva kdo drug (npr. si student, zaposlen), lahko odpres popoldanski s.p., ki je bistveno cenejsi od navadnega.

* ce si gimnazijec in odpres s.p., te vrzejo ven iz sole :)

blackbfm ::

Loh delaš skoraj kar hočeš. No kirurg ne moreš bit s srednjo hehe.

Drugače pa kot zanimivost: Sem hodu na šolo kjer naj bi se s tem ukvarjal - SMGŠ. Na tej šoli je program medijski tehnik in ti loh rečem da 90% folka po končanem šolanju ne zna niti osnov photoshopa. Da ne govorim o HTML in drugih zadevah. Loh si pogledate www.megra.si Potrebni so bli štirje da so jo skup spacal (2 dijaka, 2 profesorja). Sej neveš a bi se joku al bi se smeju. Tako stran ti osnovnošolc nardi za 30€.

kitewing ::

Informacije kako začeti sli lahko prebereš tukaj:
http://www.gzs.si/slo/panoge/zdruzenje_...

PS: Vodja trgovine mora biti po izorbazbi vsaj poslovodja.

biokill ::

sem gimnazijec.....

..potem dejansko lahko ponujaš izdelavo spletnih strani, brez posebne šole......

...to se mi zdi malo čudno, samo za primer: potem lahko tudi odpreš s.p. in se greš arhitekta oz. nudiš izdelavo načrtov za hiše...

am i right?

racunalnicar ::

SanAndreas, pet dni po tvojem zadnjem postu - kako napreduješ?
Si se že odloču, al boš spletno stran delov sam al ti jo bo kdro drug. Al si obupov?

kitewing ::

sem gimnazijec.....

..potem dejansko lahko ponujaš izdelavo spletnih strani, brez posebne šole......

...to se mi zdi malo čudno, samo za primer: potem lahko tudi odpreš s.p. in se greš arhitekta oz. nudiš izdelavo načrtov za hiše...

am i right?

Ni tako! S.P: lahko odpreš vendar se smatra za delo na črno,če nimaš prave izobrazbe.

Utk ::

Za arhitekta in podobne stvari. Internet strani pa lahko dela vsak.

Pegaz ::

@biokill: Seveda, v IT-ju najvec steje tisto kar dejansko znas, ne tisto kar "naj bi" znal, ce imas nek papir s faksa.

biokill ::

OK, hvala za odgovore, stvar bi lahko vrjetno našel tudi z googlom a imam preleno rit zato,jebat ga, delam na tem :D

še 1x hvala za odgovore

KaRkY ::

blackclw: Kaj je narobe z to stranjo men je čist cool. No ja tiste slike levo zgoraj so malo mimo drugače pa ni preveč nabasana tak ko večina strani. Meni je zaradi izgleda 24.ur zlo katastrofa ker je nabasana v nulo(jaz mam najrajši simpl dizajn ko takoj vidiš kje je kaj).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena postavitve računalniške strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
264000 (1950) shadeX
»

Spletna trgovina! POMOČ

Oddelek: Izdelava spletišč
141849 (1352) Tydek
»

Spletna Trgovina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10721927 (17941) Gandalfar
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535696 (4884) Mipe
»

Kateri poklic?

Oddelek: Izdelava spletišč
252829 (2337) SanAndreas

Več podobnih tem