» »

Spletna Trgovina

Spletna Trgovina

«
1
2 3

Maverick33 ::

Lep pozdrav!

Postavljam spletno trgovino in se ne morem odločit za katero... Zaenkrat sem testiral naslednje pa nevem mogoče poznate še katere ? Katera se vam zdi najboljša meni se zdi, da je oscommerce najbolj v uporabi je to mogoče samo zato, ker je edina zastonj?

- http://www.oscommerce.com/
- http://www.cubecart.com/
- http://www.zen-cart.com/
- http://www.creloaded.com/

Hvala
LP

Vice ::

Oscommerce je siple za postavit in manegirat. Drugače pa meni osebno je bolj všeč magento, ki je tudi free samo mogoče brez znanaja o programiranju sigurno ne boš dosegel svojih sanj :)

Drugače pa če bi v google vtipkal free cms bi pod prvim linkom našel tudi vse zbrane štacune, ki so zastonj. Tako da ne vem kaj bi ti svetoval glede na to da je že težava najti več free trgovin.

Maverick33 ::

Ni težava jz jih lah najdem 100 pa kaj mi bo nej grem vse testirat pa trgovino postavm čez 30 let jah ne hvala rad bi, da kdo kaj sporoči, če ma kake izkušnje ane ne neki na pamet mi ni treba govorit.

HVALA
LP

schtr4jh ::

Nekaj mesecev nazaj sem dodajal nekaj vrstic kode v obstoječo postavljeno trgovino z Magentom. [i]So fucked up![/i] Izdelkov je bilo manj kot 20, razporejeni so bili v dve kategoriji in vsi so imeli enake "osnove". V primeru, da se gre za manjše število izdelkov, ti priporočam, da napišeš svojo kodo, saj dela ni veliko, ob raznih posodobitvah pa boš točno vedel kako in kaj.

DiTi ::

Probaj še PrestaShop, ena najbolših trgovin kar sem našel.

Samo izogibaj se osCommerca, jajca od jajc kar se kode tiče.

archie ::

Res je. PrestaShop je trenutno najboljša zastonska spletna trgovina.

Kami ::

osCommerce je res mogoče najbolj preprosto postaviti ampak je za programerja prava nočna mora, ker je napisan obupno (da varnostnih lukenj sploh ne omenjam).

Vsekakor ti uporabo osCommerce globoko odsvetujem.

uroszo ::

osCommerce je res mogoče najbolj preprosto postaviti ampak je za programerja prava nočna mora, ker je napisan obupno (da varnostnih lukenj sploh ne omenjam).

Vsekakor ti uporabo osCommerce globoko odsvetujem.


Se strinjam.
http://www.ozvocenja.si

DC- ::

Kaj pa kakšen Magento?

c3p0 ::

Magento je vsaj pred časom rabil konkretno mašino za delovanje. Razen če te ne moti nalaganje po par sekund na stran.

arozma ::

Enkrat je bila v prilogi revije Življenje in tehnika objavljena ta spletna trgovina http://opensolution.org/index,pl.html?s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arozma ()

uroszo ::

Magento je odlična zadeva in tudi zanesljiva. Glede zahtevnosti pa nimam informacij.
http://www.ozvocenja.si

gregy ::

no pa da malo "obranim" Oscommerce .. z njim delamo od leta 2005, naši programerji so dodali preko 50 contributionov, v vseh teh letih smo doživeli samo en defacement" .. strani se odpirajo ko urca .. ne vem .. jaz sem ZA :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

DiTi ::

saj tudi sam sem temeljito spremenil tako podobo, kot funkcije. In tudi že pred mano kolega, ker sma pač prisiljena v osCommerc. Saj ko pogruntaš kodo gre, ampak je pa na prvi pogled res nerazumljiva, sploh za začetnika.

Se pa strinjam da je interface res enostaven.

Kami ::

saj tudi sam sem temeljito spremenil tako podobo, kot funkcije. In tudi že pred mano kolega, ker sma pač prisiljena v osCommerc. Saj ko pogruntaš kodo gre, ampak je pa na prvi pogled res nerazumljiva, sploh za začetnika.

Se pa strinjam da je interface res enostaven.


Saj ne pravim, da je v kodi težko kaj spremeniti ampak to, da je osCommerce napisan slabo in je posledično vzdrževanje te kode in kakšne večje spremembe veliko težje.

Mnogim je všeč ravno zato, ker je koda napisana tako "preprosto" in je kakšno malenkost res lahko spremeniti ampak pri večjih / bolj kompleksnih zadevah pa stvar postane nočna mora.

Zadeva je zelo podobna kot pri starejših različicah phpBB in Wordpress - koda je napisana preprosto kar omogoča začetnikom hitro spreminjanje kakšnih malenkosti, za večje zadeve pa stvar ni primerna.

gregy ::

no .. do sedaj smo imeli dva programerja (eden je bil z nami 4 leta)in nihče se ni pritoževal nad kodo .. baje, da kdor zna, zna :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

gregyk ::

Mogoče offtopic: Ima kdo slovenski prevod za PrestaShop in ga je pripravljen deliti?

Maverick33 ::

No pol mi pa tko povejte a ma kaka trgovine SLO prevod ?


Glede na dosedajšne diskutiranje (ne samo tukaj) sem se odločil, da odpovem oscommerce.
Na izbiro so ostali:

vsem priljubljena joomla + virtue mart
presta shop
magento

fosil ::

oscommerce ma SLO prevod :))
Tako je!

gregyk ::

Tudi PrestaShop ga bo imel kmalu ;)

gregyk ::

Če koga zanima, je na voljo moj kompletni prevod PrestaShopa-a: Povezava na uradni PrestaShop forum

Maverick33 ::

Lepa bomo stestiral ;) Pa ti, ki si bil edini, ki je zagovarjal oscommerce.

Zgodovina sprememb…

gregyk ::

Lepa bomo stestiral ;) Pa ti, ki si bil edini, ki je zagovarjal oscommerce.


Malo bolje si preberi imena - moj nick ni gregy ampak gregyk. :)

gregy ::

jaz sem bil tisti .. pa jo še vedno zagovarjam :)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

zupicaa ::

Samo ta PrestaShop ima pa res malo templatov po netu. Drugače se mi kar dopade. Najbolj me je sedaj fasciniral Magento. Vendar še vedno iščem nekaj primernega zame. Magento se mi zdi nekoliko prezahteven glede nato, da nisem programer.

gregyk ::

Samo ta PrestaShop ima pa res malo templatov po netu. Drugače se mi kar dopade. Najbolj me je sedaj fasciniral Magento. Vendar še vedno iščem nekaj primernega zame. Magento se mi zdi nekoliko prezahteven glede nato, da nisem programer.


Si pa template narediš sam :)

DiTi ::

kar je tako ali tako skoraj pogoj če hočeš laufat uspešno trgovino.

kitewing ::

Če želiš prilagoditi trgovino za svoje potrebe (izdelava designa, vgradnja designa, prilagoditev modulov, xml uvozi....)se kar hitro zgodi, da open source trgovina ni več zastonj in znašajo dodelave hitro preko 1kEUR. Če administracija ni administratorju prijazna in zato porabi preveč časa, so to še dodatni posredni stroški.

Maverick33 ::

Se opravičujem gregyk pa thx za prevod in obvestilo. Mi je všečna tale presta shop.
LP

Maverick33 ::

gregyk s čem pa se odpira tale si file, ko si naredu prevod ?

HardFu ::

ce pa je $ problem, pa gres na themeforest.net pa si zdownloadas template za webshop za 10$, sicer ni unikat, ampak imas pa vse elemente nastavljene, tako da je izdelava lastnega templatea precej lahka. Ponavadi se zraven dobi PSD file, HTML in CSS + kaksen jquery s plugini. Sam sem kupil nekaj templateov (sicer ne za spletno trgovino) in sem zelo zadovoljen.
http://codeable.io

Maverick33 ::

še zmer me zanima s čem se dala prevode za joomlo verjetno ni isti program, da bi s tistim naredu?

Zdej sem naložu joomlo 1.5.14 full ta novo pa mi ne gre virtuemart gor naložit kaj je fora? Al se ne, da na to ta novo? Pa obstaja kak template za virtuemart?

Zgodovina sprememb…

Maverick33 ::

še zmer me zanima s čem se dala prevode za joomlo verjetno ni isti program, da bi s tistim naredu?

Zdej sem naložu joomlo 1.5.14 full ta novo pa mi ne gre virtuemart gor naložit kaj je fora? Al se ne, da na to ta novo? Pa obstaja kak template za virtuemart?


Nisem mogu uredit posta...
Kaj lahko kdo pomaga?

gregy ::

sej ti lepo piše .. file permission --> CHMOD
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

Maverick33 ::

Dobr nis glih tak pro, da bi mi blo kuj vse jasn.
Mogoče lah mal bolj natančno napišeš aja pa tud prevod sm najdu, ko ste pravl, da ga masta samo presta, oscommerce.

HVALA
LP

myks ::

btw. še jst uletim.... a ima mogoče kdo slovenski prevod za Magento? ... postavil sem www.longboard-shop.com a bi potreboval še slovenski prevod :(

overlord_tm ::

Na magento forumu v slovenskem oddelku je en prevod, pomoje ni popolen, je pa zadovoljiv ...

Maverick33 ::

Overlord jz sm inštaliru prevod kater ni preveden niti 1% v SLO trenutno prevajam sam CELOTNO, če želiš ti ga lahko pošljem, ko bo narjen konec tedna enkrat v zameno, da mi pomagaš pri strani piši na ZS.

LP

_Tomzi_ ::

Ima slučajno kdo slovenski prestashop prevod? Bi bil zelo hvaležen.

Vice ::

Kaj ta na uradni strani ni dober?

DiTi ::

Na kateri uradni strani? to misliš? http://www.prestashop.com/en/downloads/... ali je katera druga? Ker tukaj ga namreč ni.

_Tomzi_ ::

Uradnega slovenskega prevoda še res nekako zgleda ni, vsaj na strani ni objavljen.

Vice ::

No načeloma je link do prevoda - na forumu. Zdaj ali je to uradno ali neuradno, kakor vzameš.

_Tomzi_ ::

Prevod, ki je objavljen na forumu je za plačati in to kar 50EUR. Cel sistem prestashop je zastonjski. Nekdo je prevedel v slovenščino in bi že rad takoj neka skasiral. Saj bi razumel, če bi šlo za kakšno plačljivo zadevo, vendar prestashop to ni!

Vice ::

Tomzi potem pa ti predlagam, da ga sam prevedeš in nam pošlješ link, da bomo vsi imeli prevod ;)

lennchma ::

Vsi smo leni in se nam ne ljubi prevajati. Samo 50EUR za prevod je res pretirano.
Če bi rekel 20EUR bi bilo čisto ok. No, če je kdo pripravljen dati 20EUR za slovenski prevod, potem mu ga grem takoj narediti. Meni ni važno, da dobim neke bajne zneske, važno je, da se poplača tisti osnovni trud, ki ga vložim :)

Vice ::

Pretirano je ravno toliko kot se ceniš. Če misliš da je to ura, dve dela potem OK.
Pretirano je to, da nekdo joka ker mora dati 50EUR za prevod ker je sam prelen da bi prevedel (kaj šele objavil na uradni strani) po možnosti pa ga rabi zato, da bi trgovino prodal tretji osebi za mastne pare, čeprav je sistem na kateri bazira ZASTONJ. In če je 50EUR vložka preveč potem je bolje, da takšen sploh nima trgovine, saj se ponavadi trgovino dela zato, da se SLUŽI.

lennchma ::

Nekateri se pač pretirano cenijo. Kdo pa ti bo dal 50EUR za prevod?
Največji štos je, da ti danes programerske hiše naredijo unikatno trgovino po želji za 300EUR.
Pa imaš komplet noter. Bodimo fer in nehajmo podpirati kapitalizem.

Gost ::

Lennchma, za 20EUR koliko strani s koliko znaki prevedeš? Imaš kakšne reference?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

lennchma ::

Pa ne bluzi no. Kaki problem pa ti je prevajanje? Če zna človek dobro angleško, potem mu ni problem prevesti tudi 20 tipkanih strani v wordu.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena postavitve računalniške strani

Oddelek: Pomoč in nasveti
264005 (1955) shadeX
»

Izdelava spletne trgovine - pomoč

Oddelek: Izdelava spletišč
457737 (6385) Netrunner
»

prestashop, opencart, magento...?

Oddelek: Izdelava spletišč
163614 (2968) Netrunner
»

Izdelava spletne trgovine 2

Oddelek: Izdelava spletišč
344581 (2579) IceIceBaby
»

izi trgovina

Oddelek: Izdelava spletišč
91585 (1402) Shait

Več podobnih tem