» »

Kako izbrišem račun na ST?

Kako izbrišem račun na ST?

bicican ::

Naslov pove vse. Torej ?

Furbo ::

Nehaš ga uporabljati. Saj ti ne teče naročnina al neki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bicican ::

Recimo da mi ni všeč da postim za sabo kar sem napisal.

EU nam daje pravico do pozabe na digitalnih platformah.

kamiKaZaA ::

Napisal si 2 komentarja. Račun imaš odprt nekje 5 ur. Pozabio vse skupaj. Nič takšnega nisi napisal, da bi bilo potrebno brisati. Nihče te ne bo preganjal za ta 2 tvoja vpisa...

pegasus ::

Internet ne pozablja. Preden klikneš "pošlji", pomisli kaj to pomeni.

karafeka ::

To pa tud mene zanima. Kako zahtevat zbris vseh mojih prispevkov na podlagi zakonodaje? In kako dolgo to traja?

Saul Goodman ::

popolnoma legitimno vprašanje. matthai, ki je bil posvečen na tem forumu, je očitno s svojo zahtevo bil uspešen. kako je pa z prošnjami ostalih?

če se prav spomnim, se drobni tisk na forumu nekako otepa te ideje.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Meni so že dosti tem izbrisali s vsemi mojimi komentarji vred. Tako da, da se. Če je le volja s strani moderatorjev...

karafeka ::

Jih dejansko zbrišejo ali pa samo skrijejo, da niso javno vidni, še vedno pa jih lahko vidi avtor prispevka in posvečeni?

roCkY ::

So šefi pogruntali, da med šihtom piše po forumih?

RockyS ::

St se izogiba izvajanju pravice do pozabe s tem, da izkorišča luknjo v zakonodaji.

Nekaj v zvezi s tem, da če bi izbrisali uporabnik da bi forum praktično crknil, ker tehnično tega ne podpira.
Na tehničnem forumu nekaj tehnično ni možno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

karafeka ::

Google so stožli, da je to omogočil, bomo pa še en slo-tech.

l0g1t3ch ::

RockyS je izjavil:

St se izogiba izvajanju pravice do pozabe s tem, da izkorišča luknjo v zakonodaji.

Nekaj v zvezi s tem, da če bi izbrisali uporabnik da bi forum praktično crknil, ker tehnično tega ne podpira.
Na tehničnem forumu nekaj tehnično ni možno.


Zamenjaš vsebino vseh postov z lorem ipsum.

Kje je točno problem?

Miki N ::

Ta pravica do pozabe ne velja za anonimno nabijanje. Tako da OP, najprej se moraš razkrinkati, šele potem te lahko pozabimo lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

l0g1t3ch ::

Miki N je izjavil:

Ta pravica do pozabe ne velja za anonimno nabijanje. Tako da OP, najprej se moraš razkrinkati, šele potem te lahko pozabimo lol.


Kar seveda ne drži.

Saul Goodman je izjavil:

popolnoma legitimno vprašanje. matthai, ki je bil posvečen na tem forumu, je očitno s svojo zahtevo bil uspešen. kako je pa z prošnjami ostalih?

če se prav spomnim, se drobni tisk na forumu nekako otepa te ideje.


Če lahko matthai, zakaj ne bi mogl OP ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

AgJ1 ::

Po mojem bi moral poslati zahtevo s pravim imenom, priimkom in naslovom. In tega verjetno nihče noče, ker do takrat obstaja domneva anonimnosti (best case), po tem pa zagotovo ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

Bellator ::

Ne drži, da je v zahtevku potrebno navesto ime in priimek. Tudi na tujih forumih (zda) so mi v podobnih primerih izbrisali račun, čeprav so se tega sprva otepali.

Saul Goodman je izjavil:

popolnoma legitimno vprašanje. matthai, ki je bil posvečen na tem forumu, je očitno s svojo zahtevo bil uspešen. kako je pa z prošnjami ostalih?

če se prav spomnim, se drobni tisk na forumu nekako otepa te ideje.


Prijaviš jih informacijski pooblaščenki.

RockyS je izjavil:

St se izogiba izvajanju pravice do pozabe s tem, da izkorišča luknjo v zakonodaji.

Nekaj v zvezi s tem, da če bi izbrisali uporabnik da bi forum praktično crknil, ker tehnično tega ne podpira.
Na tehničnem forumu nekaj tehnično ni možno.


To je problem ST in ne uporabnika. Če niso sposobni foruma prilagoditi zakonodaji, naj ga zaprejo ali preselijo v Bangladeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

sbawe64 ::

https://slo-tech.com/ostalo/pravila/

13. člen
(uporabniki brez prispevkov)

Slo-Tech uporabniku račun izbriše v celoti eno leto po poteku leta v katerem se je uporabnik zadnjič prijavil, če uporabnik nikoli ni objavil nobenega prispevka. Oddaja malega oglasa in izbrisan odgovor, tema ali predlog novice ne štejejo za prispevek po tem členu. Izbris računa v celoti pomeni izbris vseh podatkov iz 9. člena.


Pravica do izbrisa („pravica do pozabe“)
https://gdprinfo.eu/sl/sl-article-17
Posameznik, na katerega se nanašajo osebni podatki, ima pravico doseči, da upravljavec brez nepotrebnega odlašanja izbriše osebne podatke v zvezi z njim, upravljavec pa ima obveznost osebne podatke brez nepotrebnega odlašanja izbrisati, kadar velja eden od naslednjih razlogov:

Kovačeva kobila...

https://www.iusinfo.si/medijsko-sredisc...
https://www.ip-rs.si/mnenja-zvop-2/prav...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Glugy ::

zakaj bi ga brisal sej si ga komaj ustvaril.

c23po ::

Zato, ker misli, da je napisal zadosti močne vsebine po katerih je lahko prepoznan. In zato, ker mu zakon to omogoča.
V Sloveniji imamo slabo navado, da izvedbo zakonov tolmačimo po svoje. Tako kot Solatko...
Računalniki nimajo spominov.

Furbo ::

Glugy je izjavil:

zakaj bi ga brisal sej si ga komaj ustvaril.

Tega je ustvaril samo zato, ker je na kakem drugem kvasil kake neumnosti in ve, da bomo pogledali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

JanBrezov ::

bicican je izjavil:

Recimo da mi ni všeč da postim za sabo kar sem napisal.

EU nam daje pravico do pozabe na digitalnih platformah.


Tole nisi dobro premislil. Zdaj vsi zainteresirani delajo web scraping in screenshoot-e tvojih objav za primer, če bi res bilo zbrisano. Lahko nam koristi, kasneje, ko boš šel v politiko.

Samael ::

Glugy je izjavil:

zakaj bi ga brisal sej si ga komaj ustvaril.

Saj ni mislil tega, ampak one tri ali štiri, kjer ima PNG status.
Samael != Samuel

FrRoSt ::

Bellator je izjavil:

Ne drži, da je v zahtevku potrebno navesto ime in priimek. Tudi na tujih forumih (zda) so mi v podobnih primerih izbrisali račun, čeprav so se tega sprva otepali.

Saul Goodman je izjavil:

popolnoma legitimno vprašanje. matthai, ki je bil posvečen na tem forumu, je očitno s svojo zahtevo bil uspešen. kako je pa z prošnjami ostalih?

če se prav spomnim, se drobni tisk na forumu nekako otepa te ideje.


Prijaviš jih informacijski pooblaščenki.

RockyS je izjavil:

St se izogiba izvajanju pravice do pozabe s tem, da izkorišča luknjo v zakonodaji.

Nekaj v zvezi s tem, da če bi izbrisali uporabnik da bi forum praktično crknil, ker tehnično tega ne podpira.
Na tehničnem forumu nekaj tehnično ni možno.


To je problem ST in ne uporabnika. Če niso sposobni foruma prilagoditi zakonodaji, naj ga zaprejo ali preselijo v Bangladeš.


:)):)):)):)):))

Ocitno je bolj problem uporabnika!? 8-) Morda pa bi jih moral obiskati kakšen odvetnik!?? :))

V Bangladeš!?? :) Teli klukci!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mtosev ::

Sem pogledal tega matthaija in res so ga izbrisali. Zanimivo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FrRoSt ::

:)):)):))

Fantje pričakujejo in mislijo, da jim bodo neke pravice kar na kliku!?? :))

Življenje je BORBA!! 8-)

Prej vam bo to jasno, lažje vam bo! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

T440 ::

mtosev je izjavil:

Sem pogledal tega matthaija in res so ga izbrisali. Zanimivo.

Kaj naj bi bilo pri tem zanimivo?
Zakonodaja pravi (poenostavljeno) da imajo pravico do pozabe fizične osebe. Matthai je bil eden redkih, pri katerih se je točno vedelo, katera fizična oseba (z imenom, priimkom, delovnim mestom, ipd... ) je zadaj za nickom, zato je verjetno z zahtevo po izbrisu uspel. Ostalih, kateri smo se registrirali kot "vesoljci", pa zemeljska zakonodaja ne pokriva, ne?

Saul Goodman ::

posipat se moram s pepelom, ker ni čist tako kot sem gor napisal. matthai je verjetno le preimenoval profil v "poweroff", kar pa lahko stori vsak uporabnik, če te možnosti ni izkoristil pred kratkim.

profil: https://slo-tech.com/profili/781

preklicujem navedbo, da je posvečen. :D

Zgodovina sprememb…

Riff ::

ja če nič tazga napisal se je res brezveze s tem ubdal, men je vsen kar ostane napisan od mene k vem da nism nikoli bedarij pisal :)):D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

FrRoSt ::

T440 je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sem pogledal tega matthaija in res so ga izbrisali. Zanimivo.

Kaj naj bi bilo pri tem zanimivo?
Zakonodaja pravi (poenostavljeno) da imajo pravico do pozabe fizične osebe. Matthai je bil eden redkih, pri katerih se je točno vedelo, katera fizična oseba (z imenom, priimkom, delovnim mestom, ipd... ) je zadaj za nickom, zato je verjetno z zahtevo po izbrisu uspel. Ostalih, kateri smo se registrirali kot "vesoljci", pa zemeljska zakonodaja ne pokriva, ne?


:)):)):)):)):))

Ker vesolci pa niso fizične osebe!?? 8-) Vesolci so duhovne osebe!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

kamiKaZaA ::

Saul Goodman je izjavil:

posipat se moram s pepelom, ker ni čist tako kot sem gor napisal. matthai je verjetno le preimenoval profil v "poweroff", kar pa lahko stori vsak uporabnik, če te možnosti ni izkoristil pred kratkim.

profil: https://slo-tech.com/profili/781

preklicujem navedbo, da je posvečen. :D

Zdaj sem šel gledati zgodovino njegovih napisanih komentarjev in je takoj 2. komentar odgovor na moj citat. :)):D

c3p0 ::

mtosev je izjavil:

Sem pogledal tega matthaija in res so ga izbrisali. Zanimivo.


Vedno je bil drama queen, and he went out like one.

Do tega threada sploh nisem opazil, da ga ni več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbris osebnih podatkov s Twitterja praktično nemogoč

Oddelek: Novice / Zasebnost
374475 (2138) no comment
»

Vaše izkušnje uveljavljanja "pravice do pozabe (in izbrisa)"

Oddelek: Loža
282531 (1568) gruntfürmich
»

Google bo moral pravico do pozabe za Evropejce razširiti na cel svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
8332022 (28967) AndrejO
»

ECJ: iskalniki so nevarna stvar

Oddelek: Novice / Zasebnost
2711058 (8974) Poldi112
»

Kot kaže, pravice do pozabe ne bo, Google lahko mirno spi

Oddelek: Novice / Zasebnost
258029 (6278) digitalcek

Več podobnih tem