» »

Ne kupit TV Samsung CW-29M6

Ne kupit TV Samsung CW-29M6

paggy ::

Pozdrav

To sporočilo velja vsem, ki boste kupovali TV v bližnji prihodnosti.

Pred mesecem sva z bratom kupila omenjeni TV za 149.990 v Big B**** v LJ.
TV je 100Hz, 72 cm, teletekst, Dolby in oh in sploh.
Že prvi dan ko sva ga prinesla domov se je pokvaril teletekst;(( in to po dveh urah.
Normalno odpeljeva TV drug dan nazaj in nama dajo možnost da vzameva nov drug model, za isto ceno al, nov TV iste znamke. Na žalost sva se odločila za isti model saj sva bila prepričana, da se kaj takega ne bo več zgodilo.

Vem ja.;(
Po enem mesecu z drugim TV spet isto. A na žalost ga sedaj nočejo več zamenjati za drug TV, kar bi si želel.

Ko sva z bratom opravila na servisu, sva šla pogledat še v trgovino in lej ga zlomka, isti TV je sedaj že 139.990.

V glavnem vam ne priporočam nakup zgoraj omenjenega TV.
If you wanna be good, you have to crash. We crash a lot!

undefined ::

Ja, razne korejske zadeve niso nikol ziher, tako tehnične kot avtomobilske. Tukaj se greste bolj loto, pri nakupovanju le teh. :)

[SkA] ::

Ehm...če ti kaj pomaga. Jaz sem si lanskoleto v Big Bangu kupil JVCjev 100Hz 72Cm televizor. En teden pred pretekom garancije sem prvič opazil da ni deloval teletekst, ampak sem rekel uredu (pisalo je no signal), mogoče je kaj narobe z kabelsko.

Teden kasneje sem ugotovil, da še vedno javlja "no signal" in šel preveriti zadevo v dnevno sobo na drug televizor. Tam je teletekst delu.

Skratka.. teletekst crkuje.. vsake toliko sped dela, potem pa crkne za nedeločen čas in se na vsake toliko časa spet pojavi.

Garancija je seveda že pretekla.

Dr_M ::

Ja, razne korejske zadeve niso nikol ziher, tako tehnične kot avtomobilske. Tukaj se greste bolj loto, pri nakupovanju le teh.

no ja...nebi se mogu cist 100% strinjat s tem, prej ene 10%. :) mogoce bi tole drzal za res tiste najcenejse stvari,ampak pri malo drazjih pa stvari niso nic bolj pokvarljive in defektne kot pri drugih....
tut pri izdelkih ki prihajajo iz japonske,evrope,zda se brez problema zgodu kej tazga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> tut pri izdelkih ki prihajajo iz japonske,evrope,zda se brez problema zgodu kej tazga.

Vendar je možnost tega 90% manjša. Plus tega imaš na takšne izdelke enkrat ali dvakrat daljšo garancijsko dobo. :)

Dr_M ::

Vendar je možnost tega 90% manjša. Plus tega imaš na takšne izdelke enkrat ali dvakrat daljšo garancijsko dobo.

90% glih ne...ene 10% :)
pa vec al mn majo usi proizvajalci garancijo 1-3 leta. in kolikor jest vem ma VECINA korejskih proizvajalcev 3 leta garancije. na tehniko in avtomobile :) recimo japonski ali nemski proizvajalci majo pa po vecini 1 leto na tehniko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

Imava očitno obratne izkušnje. :)

Dr_M ::

no...sranje lohk dubis kjerkoli, tut ce odlomis velik dnarja za priznanega proizvajalca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

madmitch ::

Ja in ko odpreš evropski aparat zveneče znamke, je na skoraj vseh čipih Koreja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

> Ja in ko odpreš evropski aparat zveneče znamke, je na skoraj vseh čipih Koreja.

Po Nemških in Japonskih firmah, zelo zelo redko, če sploh. Američani pa to bolj uporabljajo, za cheap stuff. :)

Dr_M ::

sam tut nemci znajo nardit tako sranje, kot da bi iz ksne greznice iz vijetnama prslo.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> sam tut nemci znajo nardit tako sranje, kot da bi iz ksne greznice iz vijetnama prslo.

Popolna neresnica. Kar švabi naredijo, to drži dalj časa kot katerikol produkt drugega proizvajalca. :)

Dr_M ::

Popolna neresnica. Kar švabi naredijo, to drži dalj časa kot katerikol produkt drugega proizvajalca.

hehe, pol pa se nis vidu useh stvari k jih nardijo oni. jest sm jih precej... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sketch ::

Ostanite na temi. Hvala.

s.
Adapt and overcome.

Matjazy ::

Hja, na splošno imam z korejskimi izdelki ZELO dobre izkušnje. Tako z tehničnimi zadevami (monitorja Hyundai in Samsung), kot tudi z avtom (KIA). Glede nemških izdelkov... Majo pri enem kolegu doma Opla Astro, ki se z KioSsephio ne more tut pod razno primerjat... Za več denarja je precej šibkejša, manj opreme ima, ni tako udobna... Pa še neki problemi z elektroniko se non stop pojavljajo (svetijo lučke za AirBage...), kljub temu da ima manj prevoženih kilometrov... Vem, ker frend še nima izpita pa ga jst okrog vozim z njihovim avtom. (OK, Japonci so pa še boljši...)

Dr_M ::

svetijo lučke za AirBage...

hehe ocitno sindrom nemcev.poznam neki ljudi ki jim to dela pri vw.

mamo doma kio, ki dela vec kot odlicno.
pred kio smo mel daewoo-ja, ki je tut zelo dobro delu
meu sm monitor samsung ki je delu 8 let, potem crknu visoko napetostni trafo.
s korejskimi zadevami tut jest nimam slabih izkusenj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para! ::

Jap, KIA je nedvomno boljši proizvajalec avtomobilov kot VW, OPEL, MB.

Smeh.

LP
Death before dishonor!

Dr_M ::

Jazz: ja zakaj pa ne? da bo en korejski proizvajalec prodal avto pri nas, se more posteno potrudit, nemski pa samo neki skup mecejo in prodajajo. pa se varcevat morjo precej, da cim vec zasluzijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

para! ::

Ja sam, korejski avtomobili se prodajajo zaradi nizkih cen, ne zaradi nadstandardne kvalitete.

Najkvalitetnejši so japonski, takoj za njimi pa nemški avtomobili.

Sicer pa, glede elktronike, ne vem kdo je že izjavil "samsung je neka leva korejska firma TVjev"... Temu ni ravno tako, njihovi TVji ponujajo povsem zadovoljivo kvaliteto glede na ceno.

Če pa nekomu crkne teletekst, pa ne moreš zarad tega pripisat podjetju slabo kvaliteto.

LP
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Dodgeviper ::

Fantje in punce
Takole bom povedal, najmanje se kvarijo Daewoo tv-ji, ja vrjeli ali pa ne, no saj jih v končni fazi hitachi-jeva stvar, 2 namanj pokvarljiv je Sony, 3-Samsung itd...
To govorim iz iskušnje v prodaji glede na rklamacije, servisi itd...
to govorim o področju Tv-jev
Lp

paggy ::

To temo sem odpru zato da tiste, ki kupujejo TV opozorim na napako pri modelu.
Sploh pa nisem imel namena udrihat čez korejske ali daljne vzhodne produkte, ker imam z njimi zelo dobre izkušnje. Itaq pa je vsaj 80% izedlokv ki jih uporabljamo iz Azije.
Sam imam avto KIA, prav tako oče, in se meni po 80.000 km, očetu po130.000 km, še ni pokvaril.
Žal ma človek kdaj nesrečno roko pri izbiri. Še najbolj smešno pa je to, da ta model
televizorja sestavljajo v Evropi.
Sama firma Samsung sigurno ni slaba, če pogledamo samo njihove LCD zaslone :D , sam je** ga sem mel pa nesrečo pri izbiri modela. Bo pa več sreče drugič.

paggy ::

Če koga zanima sem danes šel po popravljen TV. Delal je celih trideset minut8-O .
Zdej je šla pa slika v k*****.
Pa tolk rad nosm TV iz 4 nadstropja dol pa ga vozm v Lj. na servis.;((

stromar ::

Takole bom povedal, najmanje se kvarijo Daewoo tv-ji, ja vrjeli ali pa ne


hmm... Moraš gledat tudi koliko ljudi ima TV te znamke. Jaz osebno ne poznem nobenega s to televizijo.

Korejske stvari niso več toliko slabe kot so bile. Problem so bolj kitajske.

Dodgeviper ::

Takole bom povedal veliko daewoo- tv-jev se proda kot drugi ali tretji tv v hiši in lahko rečem da se jih ogromno proda.
Fora je v tem da v enem letu statistika kaže takole sony 5 reklamacij, philips 9 reklamacij, samsung, prodamo jih sicer najmanj, 0 reklamacij, daewoo-jev prodamo veliko kaki 10-15% manj kot pa sony ali philips, njihova pokvarljivost za zdej 0. Skurjenih od strele ne štejemo od nobene znamke.
Nočem vas prepričevat da je daewoo najbolši, jaz bi sebi najprej privoščil sony kot drugo pa daewoo.
Lp

Dr_M ::

Dario: kako pa kej panasonici? nas panasonic je star okol 12 let, pa se se nikol ni pokvaru :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dodgeviper ::

Kar se tiče panasonica še noben se ni pokvaru, če pogledam svojo statistiko, sam moram pa tud reč da jih zelo malo prodamo v primerjavi z temi ki sem jih prej naštel kakih
50-60% manj.
Lp

Wox ::

Ma ja. Tudi če kupiš za velik denarja in velecenjeno znamko se ti zadeva lahko pokvari. Tu ni Samsung nič slabši od kakega Sonyja ali Grundiga, JVC-ja itd.
Kar se tiče Big-Banga. Sem delal pred letom v njihovem skladišču prek štud. servisa. Tista hala je bla dobesedno pod vodo, kar pomeni 100% vlažnost zraka. Tako da bi jaz prej okrivil slabo skladiščenje izdelkov, kot pa izdelovalca. Še čudno da jim sploh kaj dela. No, kakšno je stanje zdaj nimam pojma. Verjetno pa ne kaj boljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217811 (14952) RejZoR
»

Avtomobilsko poreklo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
538828 (7253) frikec()
»

Kako je z vozili Hyundai (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8517449 (15298) Azrael
»

Nasvet za nakup 72 cm tv-ja

Oddelek: Kaj kupiti
81627 (1413) Tomay
»

Tv za okoli 100k

Oddelek: Kaj kupiti
101434 (1299) glinik

Več podobnih tem