» »

AC/DC napajlnik za vhodno napetost 60V AC

AC/DC napajlnik za vhodno napetost 60V AC

NovakJ ::

Iščem napajalnik za na DIN letev z vhodno napetost 60V AC.

Izhod mora biti 24V DC nekje 20W.

Gre se za industrijsko okolje in razne DIY rešitve niso sprejemljive.
  • spremenilo: NovakJ ()

matobeli ::

Na Mouser/Farnell/TME se sprehodi in poklikaj. Recimo MeanWell zna imet kaj, pol maš še CUI Inc itd. Na srečo rabiš precej nizko izhodno moč tako da se bo verjetno kaj dobilo.

A. Smith ::

Pretvornike z vhodom 60VAC je kar težko dobiti.

Mogoče je lažje najprej namestiti trafo s 60VAC na 230VAC. Z 230VAC na 24VDC imaš pa potem veliko izbire.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

starfotr ::

Glede na to, da je potreba po napajalniku za DIN letev, domnevam da prostora ni na pretek.

Od kje je teh 60 V AC? Je slučajno tako velik padec napetosti?

Jaz sem enkrat imel en sistem kjer je bil ogromen padec napetosti na kablih. Potreba je bila po 230 V. Namestil sem stikalni napajalnik in izhod tega napajalnika pripeljal na vhod razsmernika ki je generiral 230 V.

Moj predlog je (če gre za padce napetosti in posledično nižjo napetost), da naročite navitje transformatorja z večimi odcepi na primarju (npr. 50, 55, 60, 65 V), na sekundarju pa naj bodo napetosti take, da vsaj še ujamete spodnje meje stikalnih napajalnikov, ki so tam približno 85, 90 V ipd. Seveda bi osebno raje ciljal na 230 V.

Je pa seveda nujno vedet koliko se lahko to linijo obremeni, da se ne sesede.

Daniel ::

matobeli je izjavil:

Na Mouser/Farnell/TME se sprehodi in poklikaj. Recimo MeanWell zna imet kaj, pol maš še CUI Inc itd. Na srečo rabiš precej nizko izhodno moč tako da se bo verjetno kaj dobilo.


Najmanj kar ima MW iz AC je 85V. Bo prej našel, če teh 60V AC pretvori v DC, potem je opcij polno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

NovakJ ::

Bi bila varijanta da priklopim navaden switcher na medfazno napetost, Namreč imam 3 fazni sistem?

Če priklopim napajlnik med L1 in L2 bi imel načeloma nekje 105V AC kar pa je že dovolj za standardne napajalnike.

starfotr ::

Ja, tole bi verjetno šlo brez težav. Probaj priklopit en napajalnik za test.

Vseeno me pa zanima zakaj tako nizke napetosti?

NovakJ ::

Vir napajanja so napetostni transformatorji pretovornik iz 20kV na 60 V za namen izvajanja meritev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za več eksternih diskov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13633 (378) floyd1
»

Potrkavanje varovalke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101453 (927) FX6300B
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310355 (8294) Pyr0Beast
»

izdelava napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153754 (3538) Brane2

Več podobnih tem