» »

Termostat z WiFi povezavo

Termostat z WiFi povezavo

Thomxy ::

Pozdrav,

Imam električno centralno ogrevanje, katero uravnavam s tem termostatom:
Termostat

Stvar ni najnovejša, ampak deluje solidno, saj lahko programiram vsak dan v tednu, v 20-minutnih razmakih, na tri temperature. Je pameten termostat, ni pa nek genij. Edino kar mu/mi manjka je povezava preko WiFija, da bi lahko vse to upravljal na daljavo preko telefona.

Kaj obstaja kaj podobnega z WiFi povezavo in app-om, a še vedno poceni in enostavne montaže/uporabe?

Hvala za pomoč!

Likalnik ::

Nest, Netatmo...vse enostavno in super dela

Thomxy ::

Likalnik je izjavil:

Nest, Netatmo...vse enostavno in super dela


Verjamem. A se mi zdi tudi malo overkill.
Ne potrebujem kontroliranje klime, gretja, boilerja, žaluzij in zaves. Ne potrebujem, da umetna inteligenca samostojno sklepa kako naj greje moje stanovanje.
Imam termostatsko stikalo, ki se lahko programira in to mi je kool. Rad bi le, da se lahko s telefona kaj daljinsko spremeni, če bi bilo kdaj potreba.

Tudi montaža takega termostata me skrbi. Luknja obstoječega stikala bi se videla in bi jo težko zakril. Tudi samostojno montiranje bi mi lahko delalo težave.

Zato sem se spraševal, če obstaja nekaj vmesnega... bolj enostavnega.

l0wc4 ::

Netatmo imam že 7 let, na radiatorjih njihove ventile in termostat, ki skrbi za peč na plin. Vse izredno enostavno za priklopit, odlična navodila. Če ti ne gre priklop pokličeš mojstra in ti vse naredi v eni uri. Aplikacija na telefonu je povsem zadovoljiva. Enostavno deluje.

starfotr ::

Thomxy je izjavil:

Pozdrav,

Imam električno centralno ogrevanje, katero uravnavam s tem termostatom:
Termostat

Stvar ni najnovejša, ampak deluje solidno, saj lahko programiram vsak dan v tednu, v 20-minutnih razmakih, na tri temperature. Je pameten termostat, ni pa nek genij. Edino kar mu/mi manjka je povezava preko WiFija, da bi lahko vse to upravljal na daljavo preko telefona.

Kaj obstaja kaj podobnega z WiFi povezavo in app-om, a še vedno poceni in enostavne montaže/uporabe?

Hvala za pomoč!


Jaz sem mnenja, da se grelno napravo vklopi jeseni in izklopi spomladi. Vmes se nič ne spreminja in to je to. Ne vidim potrebe po nekem spremljanju in spreminjanju temperature. Izpostavljenost termostata v internet po moje ni pametna zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617929 (2419) kriptobog
»

Pravilna uporaba peči na kurilno olje (CTC 950)

Oddelek: Loža
82768 (2342) rofl_1
»

wifi termostat z regulatorji radiatorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7226263 (14563) JanK
»

Pametni termostat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131438 (954) TheBlueOne
»

Sobni termostat

Oddelek: Kaj kupiti
71039 (767) Yossarian

Več podobnih tem