» »

katerega izmed 120 gb diskov?

katerega izmed 120 gb diskov?

C_maniak ::

torej odločam se med 120 gb diski, cene so skoraj identične, pa me zanimajo vaše izkušnje z različnimi firmami (seagate, maxtor, wd...)ali pa s katerimi točno določenimi modeli.

:)
  • spremenil: C_maniak ()

boštjan ::

SATA ali ATA?

Deathlike M Tito ::

jst se odlocam med temi diski, ne vem pa ker bi biu nijbol zanesliu.

WD 120GB 7200 ATA100 8MB
MAXTOR 120GB 7200 ATA133 8MB
SEAGATE 120GB 7200 ATA100 8MB

cene so pa use v razliki 500 SIT
do what i say not what ive done!

C_maniak ::

ATA


tud jez kolebam med temi tremi. je velika razlika v ATA133 napram ATA100??

in, ja, še to. mi lahko kdo, prosim, našteje prednosti SATA...
je fora v hitrosti?

boštjan ::

tud jez kolebam med temi tremi. je velika razlika v ATA133 napram ATA100??

No jaz bi WD vzel in razlike med ATA100 in ATA133 ni,le nateg s strani maxtora.

mi lahko kdo, prosim, našteje prednosti SATA...je fora v hitrosti?

škoda da ti tega ne morem iz prve roke povedat,a hitrost naj bi bila ena izmed hitrosti,pol pa še maš tukaj zelo tanek SATA kabel,ki ne bo zaviral kroženje zraka v ohišju.tudi cena za SATA disk je podobna kot za ATA disk,tako da se pomoje splača dat razliko za SATA disk.Za kaj več pa si lahko prebereš na storagereview

wince ::

Mene pa zanima je kaksna bistvena razlika med MAXTORjem 120GB ATA z 2MB ali 8MB? v ceni je razlika 25eur :-)

krneki ::

25EUR se splača dat že samo zaradi garancije (3 leta namesto 1).Plus nekoliko boljše performanse v nekaterih situacijah.

uros678 ::

Jaz bi izbral WD 120GB ATA100 8MB...enga ze mam doma, pocasi bom si kupil se enga...ne morem ga primerjat z ostalimi diski, verjetno so tudi vsi nekje enako dobri...proti 40 GB Maxtorju ki ga imam, je WD tisji, pa se greje se ne tak fejst..se mi zdi..(testirano z prstom, tak da..).. pa se tri leta garancije dobis...


Lep pozdrav,

Uros

schurda ::

ATA 100 ali ATA 133 isti klinc. Dovolj je ATA 66, če mene vprašaš. Sploh ne vem, če je možno imeti prenos več kot 50MB/s. Sicer je pa res, da tisti diski z 8MB predpomnilnika imajo 3 leta garancije. Vsaj za WD-je je tako. Tisti z 2MB pa 2 leti.

Sicer pa WD. Drugače pa če imel imel kontroler na plošči, bi kupil raptorja za sistem in enega navadnega počasnega recimo 5400obr 200GB za shranjevanje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

ferjan ::

Imam 80GB WD-ja in 120GB Maxtorja. Maxtor je občutno TIŠJI. Je pa res, da so bili 40 GB Maxtorji zelo glasni, ker še niso imeli FDB ležajev. Tako, da moj nasvet je kupi tistega, ki je cenejši, oziroma Maxtorja če bi rad imel tih disk.

Caligula ::

Mam Maxtorja 120 giga z 2Mega predpomnilnika. Tih, hiter, pa se tanov driver mam k se ful pospesi delovanje diska. Skratka priorocam, se bolj pa priporocam, da vzames disk s 3letno garancijo-verjetno pol z 8 mega predpomnilnika. Garancija pr diskih vedno prou pride! Jurja gor al pa dol! Pa se cez dve leti ko crkne, dobis vecjega, ker nimajo vec istih, oz doplacas par jurjev pa dobis pol ze enkrat vecjega, ce se zmenis,..

Pa Maxtor se ne greje fajn. Men laufa na Kazzi 24/7 pa ma 28C v spodobno prevetreni kisti.

schurda ::

Caligula, dej povej kateri ta nov driver imaš. A to je ta maxtorboost ali kaj drugega? Moj kolega, kateremu rihtam kišto ima dva, tako da me zanima, kje se to dobi.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342446 (1572) Grimlord
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1539963 (7148) Keyser Soze
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181447 (1199) DSmidgy
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231508 (1135) Jok3r
»

WD 200GB 7200 ATA100 8MB

Oddelek: Kaj kupiti
231364 (1035) boštjan

Več podobnih tem