» »

Zvocna kartica

Zvocna kartica

Freelancer ::

Mojemu SB Live! Value-u je potekel cas in treba je zamenjat zvocno. Na tem podrocjo nisem popolnoma nic na tekocem, tko da se mi ne sanja kaj se je spremenilo v zadnjih parih letih.
Iscem nekaj do max. 15kSIT. Zelo pomemben dejavnik so dobri in stabilni driverji. S svojim Live-om sem imel same tezave, kar se tega tice. Najprej so pri Creativu rabili celo vecnost, da so vkup sklamfali spodobne driverje za Win2K/XP (recimo en zelo nadlezen problem je bil odpoved sposobnosti nadzorovanja glasnosti v spilih, ce je vklopljen EAX). Potem obcasno hrescanje pri uporabi wilcota v XPjih (spet samo z Live-om). Ko sem nabavil Skystar2, spet cudezni problem: SB Live! incompatibility. Namestitev starejsih driverjev resi problem ampak povzroci en kup drugih... need I go on?:) Skratka - moj live mi je dobro sluzil vsa ta leta ampak takih pizdarij nocem vec nikol z nobeno zvocno.
Uporabljam stereo zvok, tako da niti nimam potrebe po 5.1. izhodu (to je povezano s tem, da nimam na razpolago 100+kSIT za 5.1. zvocnike, poceni jajc pa raje ne kupujem, hence 2.1 :)).
Prosim za priporocila. Zanima me tudi, kako se glede na kvaliteto zvoka in podprtost obnesejo herculesove kartice, ker so malo cenejse od creativovih in sem ze dostikrat slisal o njih, vendar nic konkretnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Creative Labs bo začel prodajati svoje procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
364139 (3036) Jst
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
71156 (1035) 5er-->
»

Katero zvočno ?!?!?!

Oddelek: Kaj kupiti
71025 (918) jRk0
»

Katera zvočna kartica 5.1?

Oddelek: Zvok in slika
111393 (1081) jamiroq
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231782 (1496) matevzm

Več podobnih tem