» »

Kako usposobiti USB izhode na monitorju

Kako usposobiti USB izhode na monitorju

Freakylion ::

Lep pozdrav,

Imam monitor Philips Brilliance 326P

Na monnitorju so 4x USB izhodi, 1x USB-C izhod, display porti in HDMI porti.
Želim delujoče USB izhode in me zanima, preko katerga vhoda naj pripeljem USB v monitor.
Ali preko enaga izmed USB izhodov in imam potem na razpolago samo še 3?
Ali lahko preko USB-C?

Po internetu vidim, da imajo nekateri monitorji USB-B vhod (vsaj mislim, da je to tisti kvadratni, kot so ga imeli tiskalniki), preko katerega povežeš monitor z računalnikom, da potem USB izhodi na monitorju delujejo. Moj ga nima.

Hvala.

misek ::

USB-C x 1 (upstream), USB 3.2 x 4 (downstream with 1 fast charge B.C 1.2)
USB-C torej priključiš na računalnik

Freakylion ::

Kaj pa če želim USB-C oporabiti za priklop prenosnika?
Se pravi moram en port žrtvovati.
Ali bi delalo tudi, če povežem z navadnim USB. Bi ostali trije ter usb-c potem delali?

misek ::

Kako misliš žrtvovati port? Na monitor namreč lahko gledaš kot na USB hub.
In ja, seveda lahko USB-C priključiš na prenosnik in tudi polniš ga lahko, če prenosnik to omogoča na tistem portu.

mailer ::

Potrebuješ kabel iz USB-A na USB-b, tisti kvadratni kot si že omenil.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Freakylion ::

mailer je izjavil:

Potrebuješ kabel iz USB-A na USB-b, tisti kvadratni kot si že omenil.


Monitor nima tistega kvadratnega vhoda. To mi je ravno zanimivo.
Se pravi lahko iz računalnika kabel pripeljem do monitorja in ga vtaknem samo v USB-A ali pa USB-C (nima USB-B)
Se pravi bom na monitorju zasedel edini USB-C ali pa en USB-A
Malo mi je čudno...

misek ::

Nič ni čudno: samo USB-C je vhod, na katerega priključiš računalnik.

Lonsarg ::

V tem monitorju je en USB-C vhod in več USB-A izhodov in to ti lepo piše v specifikaciji (in načeloma je tako pri vseh monitorjih, samo kaki zelo stari imajo še kvadratni USB-B vhod). Multifunkcijske USB porte (hkrati vzhod in izhod) podpirajo le client naprave z USB-C (mobitel, laptop,..)

S tem da USB-C vhod kot so ti razližili podpira poleg USB signala tudi signal za sliko in polnjenje in v tvojem primeru celo žični internet. Torej laptop vklopiš v USB-C in bo laptop preko tega enega kabla poslal sliko, se polnil, dobil žični internet če bo ta priklopljen v monitor in še tisti 4 USB-A porti bodo na voljo laptopu. All-in-one oziroma tehnično se temu reče da ima monitor vgrajen dock/hub.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Freakylion ::

Lonsarg je izjavil:

V tem monitorju je en USB-C vhod in več USB-A izhodov in to ti lepo piše v specifikaciji (in načeloma je tako pri vseh monitorjih). Multifunkcijske porte (hkrati vzhod in izhod) podpirajo le client naprave z USB-C (mobitel, laptop,..)

S tem da USB-C vhod kot so ti razližili podpira poleg USB signala tudi signal za sliko in polnjenje in v tvojem primeru celo žični internet. Torej laptop vklopiš v USB-C in bo laptop preko tega enega kabla poslal sliko, se polnil, dobil žični internet če bo priklopljen v monitor in še tisti 4 USB-A porti bodo na voljo laptopu. All-in-one oziroma tehnično se temu reče da ima monitor vgrajen dock/hub.

Laptop mora seveda imeti USB-C priklop da bo to delovalo, če bo kak adapter vmes potem bodo delovali zgolj tisti 4 USB-A porti, ne pa polnjenje in slika.


To pa je že bolj jasna razlaga.
Hvala.

Jure14 ::

Imaš samo prenosnika, ali je v igri tudi stacionarc?
Signal V monitor boš samo preko Usb C spravil.
V ostale porte lahko miško in tipkovnico priključiš. Pa slušalke.
Pa imaš skoraj docking.
Brez napajanja in LANa.

Freakylion ::

Imam samo stacionarca.
Nisem vedel, preko česa spraviti signal v monitor.

matobeli ::

Če maš USB C na stacionarcu lahko mogoče celo video asignal čez C spraviš.

Lonsarg ::

Stacionarci žal ponavadi nimajo USB-C izhoda, če ga pa že imajo pa imajo takega ki ne zna video signala pošiljati (jaz imam takega na matični plošči ki zna samo USB signal pošilat).

Tak da stacionarca boš najbrž moral ločeno video priklopit (displayport najbrž), tiste 4 porte pa lahko še vedno usposobiš tako da preko primernega adapterja povežaš USB izhod iz računalnika v USB-C vhod na monitorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

matobeli ::

Kaj pa uni na ločenih gpujih, a praviloma znajo data signal čez dajat al majo samo video?

Pismo, odkar sem na leptopu ki vse to "zna" sploh nisem več na tekočem.

Lonsarg ::

Ja tisti USB-C izhodi na GPUjih naj bi to podpirali, so pa kar redki taki GPUje dandanes.

kixs ::

USB-C je naredil se dodatno stalo pri USB portih. Za video preko njega, mora imeti oznako DP.

 x

x

matobeli ::

Naredil že štalo, ampak ga ne bi zamenjal nazaj za micro usb :)

kixs ::

Jah...

 x

x



Potem imas pa se kable samo za power.

Lonsarg ::

Kake oznake neki, pač ko kupiš piše v specifikaciji naprave kaj podpira. In itak vsak laptop z USB-C podpira video izhod dandanes.

Enako velja za to koliko hiter prenos podpira kater port, to pač smatraš kot specifikacijo naprave. Tudi to a naprava podpira 4K ali ne je del specifikacije, ne glede na to ali uporabiš Displayport ali USB-C, tak da v vsakem primeru se moraš na specifikacijo zanesti, ločeni fizični porti tega NE rešijo, hkrati pa prinesejo ogromno minusov. Pa mimogrede, tudi HDMI in Displayport imata 3-4 nivoje hitrosti kablov/portov.

Če bi res hotel rešit problem kaj katera naprava podpira bi se to delo rešit z kakšnimi consumer-friendly oznakami PER NAPRAVO, definitivno ne per port ali z fizičnimi razlikami med porti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

HolyFuck1 ::

In itak vsak laptop z USB-C podpira video izhod dandanes.

Aha? V katerem svetu. A si sploh kdaj imel v rokah consumer laptop?

Ales ::

Ja, na žalost to glede USB-C in videa ne drži. Tudi nekateri sicer zmogljivi prenosniki nimajo podpore.

Zadnjič me je skoraj kap ko sem videl, da en nov, kar zmogljiv Lenovo, model 2023, ne podpira videa preko USB-C, HDMI ima pa samo 1.4. Ne zmore torej iz sebe dati 4K slike, na noben način, četudi bi sicer to grafika zlahka zmogla.

Je na žalost še vedno treba presneto paziti na specifikacije, to pa absolutno drži..!

matobeli ::

Res je, pol maš pa še proizvajalce ki ne dajo od sebe vseh informacij. Sicer je bilo že leta nazaj ko te zadeve še niso bile vsakdanje, ampak nekak je Acerju uspel zamolčat da poleg DP podpira tudi PD. Še dobro da je bila slikca zraven porta da sem priklopil še polnilc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri PowerBank?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8313999 (2890) MisterR
»

Povezava dveh monitorjev z laptopom

Oddelek: Pomoč in nasveti
6414 (310) tony1
»

ali lahko filam ta powerbank s tem polnilcem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251760 (1100) Zimonem
»

USB A --> HDMI

Oddelek: Zvok in slika
222192 (1398) MrStein
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34280715 (65701) c3p0

Več podobnih tem