» »

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

Posiljevanje s trgovinskimi aplikacijami

««
7 / 10
»»

Scaramouche3 ::

Me zanima če bi kupil svoje vrečke in sam limal na to gor,ali dovolijo, takoj bi videl ali je to zaradi EKo ali hočejo dodaten zaslužek.
Ker jaz hodim v trgovino z platneno, če vzamem ananas in gor nalimam ceno, me bodo prisilili da vzamem vrečko?

starfotr ::

A te lahko prisilijo, da vzameš rokavico? A te lahko prisilijo, da ne prešlataš vsega sadja, zelenjave, kruha itd.

Ne. V kalkulaciji imajo vse to zajeto. Tudi to, da marsikdo ne kupuje prešlatane hrane in da marsikaj ukradejo ter odpišejo.

111111111111 ::

mojsterleo je izjavil:

Nisem še bil v Šparu letos.... a so začeli posiljevat tudi s kakšnimi plačljivimi 'bio' vrečkami za sadje in zelenjavo? Bi res rad vedel ker bom šel jutri po s&z in v trgovini kjer nimajo neke 'gratis' vrečke s&z ne bom kupoval.

Jap, jaz sem bil 3 cente je vrečka. :D

hotig je izjavil:

Ja, od danes majo samo te "kad sam bio da ne bi bio" vrečke. Cena sitnica 0,03€ :)
Sicer nisem še nič nakupoval, samo pogledal od blizu in nevem kakšna je dejanska kvaliteta. Če bojo zdržale toliko kot stare ok, pa jih bom večkrat uporabil in nesel s sabo za naslednji nakup, če ne bom pa naredil kot sem že napisal: vsako jabolko posebaj tehtat pa gor nalepko, enako na umazan kropir, nalepko na namočeno solato, vse skup v košaro in to na trak, potem pa na koncu ko mi poračuna vse skup v vrečko od konkurence :):):) Pa nej pucajo :)

P.S.
Hofer ma že nekaj let te bio vrečke ampak imajo še vedno tudi navadne in lahko vsak sam izbere kar mu paše. Kolikor vidim vsi izbirajo navadne.

Če jo boš nesel sabo se ti bo avtomatsko računala še enkrat. :D

nejc_nejc je izjavil:

Ne,
potrebno je prijazno najedat. Reva za blagajno ni nic kriva. Pa naj prinesejo knjigo pritozb, prvic, drugič....
Vec folka se bo cudno obnašalo, vecja verjetnost sprememb...oziroma sprememba sopinga.

Mah, trgovci dobijo navodila in sprašujejo, če ne pride skriti kupec in te prijavi, da nisi postavil vprašanja, itd...

hotig je izjavil:

@donvito

Zanimivo. Mogoče samo trenutek nepazljivosti blagajničarke ali pa se tudi one še niso navadile na to. Mogoče je pa prvi dan zastonj :). Nevem, jst sem danes videl v dveh lokalnih Sparih, da imajo samo te nove. Nisem jih podrobno preverjal in nevem, če so enake velikosti in imajo tudi enak Spar logo kot tastare, bom jutri preveril. Ampak če pridem jst s svojo jih bom na to pri blagajni seveda prijazno opozoril.

V Hoferju pa imajo te bio vrečke nek zelen logo, navadne pa so brez. Meni je ene dvakrat računala, dokler nisem opazil tega na računu in vprašal kaj, kako in zakaj ker tega niso nič na veliko omenjali kot to počne Spar. Zdej pač vzamem navadno. Najbrž je farba za logo tudi bio in morajo zaradi tega dodatno računat :):)

Pa mislim, da se ti s tem nič nisi blamiral. Se prej oni blamirajo s svojim odnosom do kupcev (neupoštevanje znižanih cen, pomankanje izdelkov v akciji, te nove vrečke, pomanjkanje drobiža v blagajni itd.).

Kolk so pa klasične biorazgradljive vrečke? Mogoče bi se splačalo kar kupit cel kolut, da imaš doma za bio odpadke. Saj so naprodaj a ne? Pa naj šteje na blagajni koliko jih je in ti jih zavije nazaj na kolut. Pa točno tiste hočeš, ki so že porabljene, da se ne ve koliko jih je.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Prineseš navadno vrečko s seboj in mečeš navagano zelenjavo noter, nalepke s ceno pa lepiš na vrečko eno poleg druge.A bi ti šlo?
LPOK.d

feryz ::

Na samopostrežnih blagajnah ne.

AgJ1 ::

starfotr je izjavil:

Glasuje se z denarnico. Knjiga pritožb jim olajša delo. Tebi pa vzema čas, ki ni plačan.

Z denarnico ne moreš glasovat, če vsi krošnjarji počnejo isto.

Utk ::

Sami eko-bio-logi, ko treba dat 3 cente na kilo sadja, ki itak stane 2x preveč, je pa konec ekobio sranja.

Prineseš svojo vrečko in rešeno. Naredil že dostikrat.

111111111111 ::

Predlagam sledeče:
Cena v šparu biorazgradljive vrečke stane: 33c
https://www.spar.si/online/biorazgradlj...

Preprosto vzameš cel kolut vrečk pri zelenjavi in ti naj računajo 3c po vrečki, pa si naredil profit. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

cortez ::

Pr kruhu delijo zastojn šktoce ?

8pack ::

Mimogrede v tržiču fast food računa pol eura za embalažo hamburgerja :D

GupeM ::

111111111111 je izjavil:

Predlagam sledeče:
Cena v šparu biorazgradljive vrečke stane: 33c
https://www.spar.si/online/biorazgradlj...

Preprosto vzameš cel kolut vrečk pri zelenjavi in ti naj računajo 3c po vrečki, pa si naredil profit. :D

Saj ti je jasno, da pri sadju in zelenjavi vrečke niso 40 litrske, ane? Ane?

predi ::

Zame so papirnate in bio vrečke vedno gratis. No, ja, šenkam jim tistih 10% na tedenski nakup, ki jih vi dobite s karticami, da vas organizirano spravijo v fizične trgovine. Kdaj že? V petek in soboto? Sem mislil, da jih bo covid spametoval, ampak nič od tega. V čem je fora, da vas morajo vse skupaj spraviti na iste točke ob istem času?

starfotr ::

8pack je izjavil:

Mimogrede v tržiču fast food računa pol eura za embalažo hamburgerja :D


Po moje, da se je tudi država kaj vtaknila zraven. Ker na hrano je 9,5 % DDV, na embalažo pa 22 %. In je bolje za državo, da se ločeno zaračuna.

mojsterleo ::

Evo bil v Šparu. Bio vrečke so 'kondom' vrečke sumljive kapacitete... stanejo 3 cente. Trgovka ima kodo za vrečko na blagajni in jo mora stisnit za vsako vrečko.... če pozabi se pač ne zaračuna. Isto če vrečko vzameš in jo ne pokažeš. Barkode na vrečki itak ni.:D
Glede kuponov so pa smotani do daske, za vsak artikel za popust moraš predložit kupon. Že tako počasne blagajne so sedaj še bolj. Iz slabega na slabše. ;((

hotig ::

Tudi jst sem bil danes v Sparu in sem potipal tisto bio vrečko. Eno sem mel v rokah pa se je začela tako raztezat, da sem odnehal z nakupom in jo pustil tam na sadju. Nevem no, men se zdi da je to po suhem vremenu za do avta na parkingu prinest. Itak pa jih lahko vzameš več pa v žep. Sam moreš vseeno zelenjavo in sadje do blagajne nekako prinest. Sej te 3 cente bom preživel, ampak če bi bila vsaj vrečka taka da zdrži do doma. Bomo videl v času lubenic (tistin na pol prerezanih ali pa četrtin, bom vzel eno zrelo in nalepu nalepko na njo pa na trak) ali pa ko kupim solato, ki je namočena v vodo, da lahko preplava katerikoli ocean. :))

So pa s tem kuponom zatežil. Imel sem dve kartici, ker sem opravil nakup za še eno osebo. Blagajničarka je hotela za vsako posebaj kupon, ker ga vzamejo (na srečo sem imel 2). Nisem se spomnil vprašat zakaj je tako. In to je za njih potem bio in eko, da oni zbirajo star papir pod blagajno. Kot sem omenil na začetku teme bo pa "bitch" v večjih gospodinjstvih, kjer na enem naslovu živi več oseb z kartico, poštar da pa samo eno reklamo po kaselcu.

Na koncu sem pač na blagajni iz žepa potegnil ta staro vrečko v dal tistih par stvari v njo. OK, življenje gre naprej in jst z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

starfotr ::

https://www.spar.si/online/mrezasta-vre...

S 17. nakupom sadja ali zelenjave ste že v plusu.

feryz ::

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.

mojsterleo ::

starfotr je izjavil:

https://www.spar.si/online/mrezasta-vre...

S 17. nakupom sadja ali zelenjave ste že v plusu.

Barkode si pa na čelo napopaš?
Pa okej bom čisto odkrit, te vrečke promovirajo že leta in se težko spomnim primera, da bi videl nekoga ki zadevo dejansko uporablja.

Zgodovina sprememb…

delavec44 ::

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.


Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.

Utk ::

mojsterleo je izjavil:

starfotr je izjavil:

https://www.spar.si/online/mrezasta-vre...

S 17. nakupom sadja ali zelenjave ste že v plusu.

Barkode si pa na čelo napopaš?

Lahko. Lahko pa tudi na svojo vrečko. Po želji. Pametnejši dajo na vrečko.

tabeg ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

feryz ::

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.
Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.
To pa itak. Sam kaj ko mango doma noče rasti. Da ne naštevam dalje.
Solate imamo pa še, kolikor hočeš.

Pod domača, je mislil domača, doma vzgojena. Ne domača kemija, ki raste ob ljubljanski obvoznici. L
Je pa domača zelenjava ponavadi z mesom, polži, gosenice in ostalo, kar se prehranjuje z njo. Ni glih za vegane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

delavec44 ::

Jaz sem enkrat pri kolegu mesarju v eurospinu kupil cel voziček mesa za piknik pa mi je na koncu samo vse barkode na en A4 list nalimal. Na blagajni poskenirala, dala popust na količino in je to to. Nihče ni gledal kaj imam v vozičku ali po nepotrebnem prelagal.

feryz je izjavil:

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.
Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.
To pa itak. Sam kaj ko mango doma noče rasti. Da ne naštevam dalje.
Solate imamo pa še, kolikor hočeš.


Se strinjam. Ampak vsega pa tudi ne rabiš ;)
Saj jaz tudi kdaj kakšen avokado kupim v trgovini.

Zgodovina sprememb…

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.


Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.


Niti ne. Domača vzgoja ni kontrolirana, kar pomeni, da ti lahko pesticide tudi v grlo zlivajo, pa ne bo nihče vedel.

Kar sam vzgojiš, ok, ni pa nobenih šans, da bi kupoval pri kmetu direktno po vseh aferah švercanja in kupovanja prepovedanih pesticidov na hrvaškem in v bosni. Niso jih kupili za okras na polici.

Razen tega bo ista zelenjava, od istega kmeta, če jo kupiš pri njemu, precej dražja. In pri takem pohlepu, samo še potrdi, da kmetu ni za zaupat, ker bo naredil vse, tudi kršil zakonodajo, za lasten zaslužek.

Razen, če ga sam poznaš, pa še takrat... Pri trgovcu je vsaj jasno, da ga bo najebal, če bo prodajal oporečno hrano.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

starfotr ::

mojsterleo je izjavil:

starfotr je izjavil:

https://www.spar.si/online/mrezasta-vre...

S 17. nakupom sadja ali zelenjave ste že v plusu.

Barkode si pa na čelo napopaš?
Pa okej bom čisto odkrit, te vrečke promovirajo že leta in se težko spomnim primera, da bi videl nekoga ki zadevo dejansko uporablja.



Saj včasih so ljudje hodili v trgovino s cekarji, vozički in svojimi vrečami. Da ne omenjam gajb in steklenic.

Še celo razna držala so imeli.

https://www.merkur.si/kuhinjsko-drzalo-...

Seveda danes snežinke nič več ne zmorejo.

delavec44 ::

tabeg je izjavil:

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.


Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.


Niti ne. Domača vzgoja ni kontrolirana, kar pomeni, da ti lahko pesticide tudi v grlo zlivajo, pa ne bo nihče vedel.

Kar sam vzgojiš, ok, ni pa nobenih šans, da bi kupoval pri kmetu direktno po vseh aferah švercanja in kupovanja prepovedanih pesticidov na hrvaškem in v bosni. Niso jih kupili za okras na polici.

Razen tega bo ista zelenjava, od istega kmeta, če jo kupiš pri njemu, precej dražja. In pri takem pohlepu, samo še potrdi, da kmetu ni za zaupat, razen, če ga sam poznaš, pa še takrat...


Kaj pa veš. Tudi če sam vzgojiš ne veš kaj imaš v zemlji (ajde to lahko testiraš) in kaj ti prinese dež.
Lahko pa v Sparu kupiš hrvaške mandarine in imaš spet probleme.

Kje misliš da pa tak kmet proda večino zaloge?

Zgodovina sprememb…

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

tabeg je izjavil:

delavec44 je izjavil:

feryz je izjavil:

Že leta imamo svoje vrečke za zelenjavo.
Enkrat boste tudi slotehovci ugotovili, da se to da. In izpadli ultra inteligentno.


Da se iti tudi domače vzgoje ali nabave pri lokalnem sadjarju ali kmetu. Še bolj inteligentno.


Niti ne. Domača vzgoja ni kontrolirana, kar pomeni, da ti lahko pesticide tudi v grlo zlivajo, pa ne bo nihče vedel.

Kar sam vzgojiš, ok, ni pa nobenih šans, da bi kupoval pri kmetu direktno po vseh aferah švercanja in kupovanja prepovedanih pesticidov na hrvaškem in v bosni. Niso jih kupili za okras na polici.

Razen tega bo ista zelenjava, od istega kmeta, če jo kupiš pri njemu, precej dražja. In pri takem pohlepu, samo še potrdi, da kmetu ni za zaupat, razen, če ga sam poznaš, pa še takrat...


Kaj pa veš. Tudi če sam vzgojiš ne veš kaj imaš v zemlji (ajde to lahko testiraš) in kaj ti prinese dež.
Lahko pa v Sparu kupiš hrvaške mandarine in imaš spet probleme.


Manjše tveganje, tudi kmet nima blage s čim je škropil njegov oče, preden so prepovedali ali celo za tem.

Dokler ni vmes laboratorijske kontrole, nimaš blage, kaj uživaš. Špar je obvezan predati vzorce na kontrolo, kmet pač ne.

Da sploh ne omenjam prodaje na črno. Pred leti je bila afera, ko so dobili primorske pridelovalce, ki so zlivali antifriz v vino. Baje je bilo dobro po okusu.

Ni šans, da meso kupim pri lokalnem kmetu, razen, če vem, da prodaja trgovinam, bo notri vse od antibiotikov do hormonov rasti.

A mislite, da se bo sekiral, da ima piščance kot purane? Še ponosen bo, ima največje piščance na vasi.

Mimogrede, glede zelenjave, preden kupujete od lokalnega kmeta, preverite koliko ima v lasti njiv v okolici. Kmetje okrog slovenskih mest, kupujejo zelenjavo v Trstu in jo prodajajo kot svojo, tako na tržnici kot doma in jo pridelajo 10x več kot imajo njiv. Da ne boste plačevali iste zelenjave, še enkrat dražje kot v trgovini.

Pa na tržnici, obvezno preverite zabojčke. Če imajo italianske napise, se grejo te kmetje import iz Trsta in potem prodajo kot svoje v Slovenijo, zraven pa zabelijo ceno bolj kot trgovci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

delavec44 ::

Tržnice so precejkrat leglo prevarantov. Lokalnega kmeta pa menda poznaš in veš kaj dela. Če sam je isto meso...

Zgodovina sprememb…

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

Tržnice so precejkrat leglo prevarantov. Lokalnega kmeta pa menda poznaš in veš kaj dela. Če sam je isto meso...

Lej, ne vem. Povem samo, da so bile afere v preteklosti (pred vstopom .hr v EU, zdaj verjetno iz Srbije in BiH), ko so švercali prepovedane pesticide iz Hrvaške v Slovenijo in potem preprodajali naprej. Je bil cel biznis.

Dvomim, da ti bo lokalni kmet, ki ga poznaš, povedal, da škropi s prepovedanimi pesticidi in raje ne kupuj od njega. Kakor ti tudi ne bo povedal, da je pač malo nafutral živino z rasnimi hormoni.

Če bo trgovina v igri, tega ne bo naredil, ker ve, da bojo izdelke pregledali. Dokler gre pa za prodajo iz roke v roko, se lahko zgodi karkoli, boš plačal laboratorij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

delavec44 ::

Ne vem, moj dostavlja vrtcem. Menda imajo tam strožje kontrole kot v trgovini.

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem, moj dostavlja vrtcem. Menda imajo tam strožje kontrole kot v trgovini.

Misliš? V Sloveniji?? Ko morajo nabavljati z razpisi od najcenejšega dobavitelja??!

Še trgovinam in inšpektoratu ne zaupam, da opravljajo svoje delo, pri lokalnih vrtcih pa delujejo veze in poznanstva.

Kaj, vrtec nabavi vrečo krompirja uradno, z njo pa nafutra celo šolo. Kdo bo ugotovil, pri naših inšpektorjih?

Saj niti tega ne ugotovijo, da kmet pridela 10x več krompirja kot ima zemlje, da pridela več mesa kot ima živine.

Zato pa so pred nekaj leti zaostrili zakonodajo okrog klavnic, ampak kaj ti to pomaga, če prodaja na črno?

Oljčnega olja pridelamo 2x več kot imamo oljk. Zdaj pa razmišljaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

111111111111 ::

GupeM je izjavil:


Saj ti je jasno, da pri sadju in zelenjavi vrečke niso 40 litrske, ane? Ane?

Evo, evo, evo... Opravičilo.
https://pakend.si/trgovina/bio-vrecka-n...

Evo deset literske za 13c na kos. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

delavec44 ::

tabeg je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ne vem, moj dostavlja vrtcem. Menda imajo tam strožje kontrole kot v trgovini.

Misliš? V Sloveniji?? Ko morajo nabavljati z razpisi od najcenejšega dobavitelja??!

Še trgovinam in inšpektoratu ne zaupam, da opravljajo svoje delo, pri lokalnih vrtcih pa delujejo veze in poznanstva.

Kaj, vrtec nabavi vrečo krompirja uradno, z njo pa nafutra celo šolo. Kdo bo ugotovil, pri naših inšpektorjih?

Saj niti tega ne ugotovijo, da kmet pridela 10x več krompirja kot ima zemlje, da pridela več mesa kot ima živine.

Zato pa so pred nekaj leti zaostrili zakonodajo okrog klavnic, ampak kaj ti to pomaga, če prodaja na črno?

Oljčnega olja pridelamo 2x več kot imamo oljk. Zdaj pa razmišljaj.


In kaj potem narediš, ko ti hranijo otroka v vrtcu ali šoli? Otroka, za katerega ti je bolj pomembno kaj on je kot ti sam. Se ti ne zdi, da smo se spustili v teorije zarote. Vsi bomo umrli.

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

In kaj potem narediš, ko ti hranijo otroka v vrtcu ali šoli? Otroka, za katerega ti je bolj pomembno kaj on je kot ti sam. Se ti ne zdi, da smo se spustili v teorije zarote. Vsi bomo umrli.


Daj nehaj. Kaj bi rad povedal, da je bolje, če ga najprej vrtec nafutra s pesticidi, potem ga pa še ti?

Spomni se tega: https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

delavec44 ::

Rad bi povedal, da če je škodljivo, je bolje da ga noben.

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

Rad bi povedal, da če je škodljivo, je bolje da ga noben.


Ja, in zato mu daješ hrano, za katero je največja možna verjetnost, da ni zastrupljena.

In to je hrana iz trgovine, ker je pregledana in trgovec, če ne drugega s svojim zaslužkom, za to odgovarja.

Vse ostalo je igra na srečo, čeprav je v sloveniji neka nora percepcija, da so kmetje pošteni. Enak pokvarjen kurac so kot vsi ostali, samo, da so manj nadzorovani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

delavec44 ::

Ampak jaz sem te resno spraševal kaj narediti, da ne bo pesticidov v šoli. To je 50% vse prehrane otroka. Če je nadzor res tako slab kot praviš, je to nedopustno. Za otroke se gre.

Itak nas bodo pa brisali, ker smo off topic. Tebi je itak vseeno, meni pa ravno ni.

Zgodovina sprememb…

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

Ampak jaz sem te resno spraševal kaj narediti, da ne bo pesticidov v šoli. To je 50% vse prehrane otroka. Če je nadzor res tako slab kot praviš, je to nedopustno. Za otroke se gre.


Ne vem, moj je že preživel. Ga pa nisem hranil z ničemer nepreverjenim doma, od prvega razreda OŠ pa ima mojo hrano sabo, pa kar nekaj zelenjave sami pridelamo. V vrtcu tega niso pustili, ker se ne bojo "zajebavali" z enim posebaj, vrtec ni obvezen, jaz pa ne morem vzeti 2 leti neplačanega dopusta, zato, da ga bom lahko pazil in hranil s (karseda) preverjeno hrano.

Dejansko si v vrtcu prisiljen sprejeti kar ti dajo, ker druge opcije ni, saj vrtec ni obvezen, ti pa imaš službo. Kasneje pa ne več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

tabeg ::

delavec44 je izjavil:

Če je nadzor res tako slab kot praviš


Halo, si spremljal malo novice zadnje čase? IVZ prikril presežene količine pesticidov? Zdaj, ko jih je premier zagrabil za jajca so začeli posredovati podatke.

In to je iz izdelkov, ki jih lahko preverijo, ker jih trgovci MORAJO poslati IVZ.

Tvoj kmet ne rabi pošiljati ničesar nikomur, niti FURSU. In ti mu zaupaš? Verjetno brez računa, da bi lahko vsaj dokazal izvor, če gre kaj narobe? Veliko sreče.

Mislim, ne vem. Sam nisem bil nikoli tako naiven, ampak, če vam deluje, vi kar. Pač manj zaupam nekomu, ki mu je v interesu zaslužiti z nekontrolirano prodajo "njegovih" izdelkov, kot me skrbi za zdravje mene, drage in otrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

111111111111 ::

tabeg je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Rad bi povedal, da če je škodljivo, je bolje da ga noben.


Ja, in zato mu daješ hrano, za katero je največja možna verjetnost, da ni zastrupljena.

In to je hrana iz trgovine, ker je pregledana in trgovec, če ne drugega s svojim zaslužkom, za to odgovarja.

Vse ostalo je igra na srečo, čeprav je v sloveniji neka nora percepcija, da so kmetje pošteni. Enak pokvarjen kurac so kot vsi ostali, samo, da so manj nadzorovani.

Si spremenil nick ali si moral ustvariti novega userja. Spet ta tvoja gonja po slovenskem kmetu. Goni se ti v Lidl po zelenjavo in meso, ostale pa pusti pri miru, da jedo dobro domačo hrano. Si kot en vegan, siten za znoret, sam da si alergičen na delovnega človeka, trgovci so pa angelčki.

Ti povem jaz kako se proda pretečeno plesnivo suho salamo:
- trgovka jo zjutraj pokrtači v mlačni vodi
- umije se jo z mrzlo vodo, potem se pa takim teletom kot si ti zreže v sendvič, da jete preverjeno kakovost.

Res si en teliček.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tabeg ::

delavec44, tule imaš recimo potencialen primer človeka, od katerega kupuješ. In tebi se zdi vreden zaupanja brez kontrole izdelkov?

111111111111 je izjavil:

bla bla bla


Ja, kar nabijaj. Nič kar si povedal, ne kontrargumentira moje razmišljanje v ničemer. Samo hotel si povedati, da sem ti trn v peti, ker imam prav, svarim ljudi pred pohlepneži tvojega kova in me je zato treba diskreditirati.

Kako zelo tebi podobno. Bojo ljudje sami presodili, ali si na podlagi svojega zavajanja, oseba vredna nakupa od nje. Ker se ravno pri tebi, ne bi čudil, tudi, če zastrupiš hrano. Nalašč. Ker so to meščani, ki jih ne maraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

111111111111 ::

tabeg je izjavil:

Halo, si spremljal malo novice zadnje čase? IVZ prikril presežene količine pesticidov? Zdaj, ko jih je premier zagrabil za jajca so začeli posredovati podatke.

In to je iz izdelkov, ki jih lahko preverijo, ker jih trgovci MORAJO poslati IVZ.

Tvoj kmet ne rabi pošiljati ničesar nikomur, niti FURSU. In ti mu zaupaš? Verjetno brez računa, da bi lahko vsaj dokazal izvor, če gre kaj narobe? Veliko sreče.

Mislim, ne vem. Sam nisem bil nikoli tako naiven, ampak, če vam deluje, vi kar. Pač manj zaupam nekomu, ki mu je v interesu zaslužiti z nekontrolirano prodajo "njegovih" izdelkov, kot me skrbi za zdravje mene, drage in otrok.

Halo... Kmet isto zelenjavo tudi je, medtem ko je trgovec ne.

Ti še jaz povem eno zgodbo o tvoji inšpekciji?

Par let nazaj je v luko Koper prispela pošiljka krompirja za skandinavce. Ko so preverili kakovost, so jo zavrnili zaradi vsebnosti določenih snovi. Našli so se trije podjetni mladci, ki so kupili krompir po 10c na kilo in jo prodali naprej za 30c na kilo, trgovine pa za 50c na kilo. Domačemu kmetu so zbili ceno, za teleta iz večjih mest, je pa dovolj OK kvaliteta.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tabeg ::

111111111111 je izjavil:

Halo... Kmet isto zelenjavo tudi je, medtem ko je trgovec ne.

Tega ne vemo, za njega je dovolj vrt za hišo, zelenjavo goji na polju.

111111111111 je izjavil:

Ti še jaz povem eno zgodbo o tvoji inšpekciji?

Par let nazaj je v luko Koper prispela pošiljka krompirja za skandinavce. Ko so preverili kakovost, so jo zavrnili zaradi vsebnosti določenih snovi. Našli so se trije podjetni mladci, ki so kupili krompir po 10c na kilo in jo prodali naprej za 30c na kilo, trgovine pa za 50c na kilo. Domačemu kmetu so zbili ceno, za teleta iz večjih mest, je pa dovolj OK kvaliteta.


Ampak ta zelenjava je bila pregledana. Primorci pa so zlivali antifriz v vino, belokranjci so švercali prepovedane pesticide iz avstrije in jih prodajali po celi Sloveniji.

Seveda boš rekel, da so pesticidi bili namenjeni za okras na polici ampak mi smo jih jedli. Oz. ne mi. Tisti, ki so kupovali hrano, ki ni bila preverjena v laboratoriju. Takšni kot delavec44.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

siro-mak ::

tabeg je izjavil:


jao človek, ti si res neka posebna faca - še čudno, da nismo vsi že pod rušo :D

nejc_nejc ::

Mandarine uvozene so ble tud "zlate"...

tabeg ::

nejc_nejc je izjavil:

Mandarine uvozene so ble tud "zlate"...

Ampak ugotovljene. Pri kmetu tega ne bi nikoli ugotovil.

111111111111 ::

tabeg je izjavil:

delavec44, tule imaš recimo potencialen primer človeka, od katerega kupuješ. In tebi se zdi vreden zaupanja brez kontrole izdelkov?

111111111111 je izjavil:

bla bla bla


Ja, kar nabijaj. Nič kar si povedal, ne kontrargumentira moje razmišljanje v ničemer. Samo hotel si povedati, da sem ti trn v peti, ker imam prav, svarim ljudi pred pohlepneži tvojega kova in me je zato treba diskreditirati.

Kako zelo tebi podobno. Bojo ljudje sami presodili, ali si na podlagi svojega zavajanja, oseba vredna nakupa od nje. Ker se ravno pri tebi, ne bi čudil, tudi, če zastrupiš hrano. Nalašč. Ker so to meščani, ki jih ne maraš.

Ha, jaz nisem rabil spreminajti svojega uporabniškega imena. Od kmetijskih izdelkov prodajam samo les. Kupujem pa vse od okoliških kmetov. Sveže in domače. RAvno ta vikend imamo koline lepo po starem ob pravi luni. Prašiček bo lepo rejen in meso bo odlično.

Trn v peti? Da ker nimaš pojma in širiš samo sovraštvo. Dejmo rečt nekakšen levi fašist, ki bi samooskrbo prepustil velikom korporacijam, Sloveskega kmeta pa uničil, zaradi nekega svojega prepričanja. Ravno tako ne poznaš trgovinskega sektorja kot tudi ne kmetijskega v republiki sloveniji.

Bedaki so mi zmeraj trn v peti.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

tabeg ::

111111111111 je izjavil:

Bedaki so mi zmeraj trn v peti.

Ugrizni se v peto. Da ugrizneš bedaka.

Kaj imaš proti, da se tudi izdelki kmetov preverjajo? Kaj, rad ščiješ sebi v fris?

Lepo z računom, ki dokazuje prodajo, zraven priložijo še analizo. Kaj imaš proti, da se to zahteva pri prodaji, s strani ozaveščenega potrošnika? Ki noče kupovati mesa polnega antibiotikov in zelenjave poškropljene s prepovedanimi pesticidi?

Imaš kaj za skrivat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tabeg ()

nejc_nejc ::

tabeg je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Mandarine uvozene so ble tud "zlate"...

Ampak ugotovljene. Pri kmetu tega ne bi nikoli ugotovil.

Rezultati, posle 100 slepera robe...

111111111111 ::

tabeg je izjavil:


Tega ne vemo, za njega je dovolj vrt za hišo, zelenjavo goji na polju.

JAz vem kaj kupujem pri kmetu in kakšna cena v trgovini je nerealna. Če lahko meso kupiš direktno pri kmetu po 8€ na kilogram s kostmi vred, ne more lidl prodajat krače brez kosti za 3,50€ po kilogramu in zraven zaslužiti in trditi, da je meso super.

111111111111 je izjavil:

Ampak ta zelenjava je bila pregledana. Primorci pa so zlivali antifriz v vino, belokranjci so švercali prepovedane pesticide iz avstrije in jih prodajali po celi Sloveniji.

Seveda boš rekel, da so pesticidi bili namenjeni za okras na polici ampak mi smo jih jedli. Oz. ne mi. Tisti, ki so kupovali hrano, ki ni bila preverjena v laboratoriju. Takšni kot delavec44.

Jap nekaj gnilih jabolk je. Presenečenje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
««
7 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mobilna aplikacija Listek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15525796 (12428) skidoo600
»

V katerih trgovinah so dobri poceni izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7712424 (8909) mojsterleo
»

Hitre blagajne Špar vs Mercator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14224047 (14626) janezvalva
»

Hofer ne fer (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26646709 (15112) darkolord
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5412480 (10179) HappyPills

Več podobnih tem