» »

Turistični obisk revnih krajev

Turistični obisk revnih krajev

1
2
»

kow ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni je recimo žal za Libijo. To je bila res najbolj napredna država od vseh islamskih držav.


V Libiji ni bilo nic naprednega. Samo veliko nacrpane nafte na prebivalca, ker je Libija redko poseljena. Ko je v 80ih zacela proizvodna nafte padati, prebivalstvo pa je naglo raslo, se je "cudezna zgodba" izpela. Diktator je bil vecino casa itak zadet.

WizzardOfOZ ::

Glede na stanje v ostalih državah z islamom, je bila Libija še kako napredna.
Zdravstvo je bilo na nivoju jugoslavije v tistih časih, nobenih ropov, pobijanj,... (danes te na vsakem koraku lahko kdo ustreli). Ženske so lahko delale v službah, vozile avtomobile, se šolale (danes so na ketnah za štedilnikom in brez spremstva ne smejo stran od hiše). Šole so bile primerljive z jugoslovanskmi. Če si bil v šoli res dober, si dobil državno štipendijo za katerokoli univerzo na svetu (pod pogojem, da si potem domov prinesel tudi znanje). Danes šol skorajda ni. Glavni je ponavadi "tribal leader", od katerega je vse odvisno in ki vse nadzira po svojih željah.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Ti pac verjames v pravljice, kaj naj recem. Je pa zanimivo, da so bili tako napredni, da so jim betonirale tuje firme. Izgleda, da za beton, sole ni bilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

dronyx ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Glede na stanje v ostalih državah z islamom, je bila Libija še kako napredna.

No, to je tudi zanimiva tema, zakaj je toliko teh muslimanskih držav revnih. pa glavni razlog po moje niti ni religija, ampak dejstvo, da večina (če že ne kar vse) od teh držav niso demokracije, ampak avtoritarno vodene države, tudi teokracije. Verske dogme so dostikrat v teh državah kar uradni zakoni. Tule po moje dobra razlaga številnih vzrokov za tako stanje. Tudi to, da v marsikateri muslimanski državi praktično polovica populacije (ženske) ne sodeluje pri odločanju najbrž ne vpliva najbolj blagodejno na ekonomski razvoj. S turističnega vidika je pa res, da so zanimive za videt, ker gre za bistveno drugačno kulturo, kot je pri nas.

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Ti pac verjames v pravljice, kaj naj recem. Je pa zanimivo, da so bili tako napredni, da so jim betonirale tuje firme. Izgleda, da za beton, sole ni bilo.


A zato nam turki gradijo tunel pod karavankami?

Si bil kdaj tam?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ocitno nismo dovolj napredni, da bi bili konkurencni.

V Libiji? Ne. Saj ne rabis biti tam. Pogledas stevilke, pa ti je vse jasno. Zunanji opazovalec vidi bolj objektivno. Tako kot bi kaksen Zahodnjak v 70ih v Jugi videl kaksna vukojebina je bila. Domacin pa bi pod vplivom propagande trdil, da je Juga raj. Pa kaksen "intelektualec" na zahodnih fakultetah verjetno tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

tikitoki ::

SE ena tema polna ksenofobov.

WizzardOfOZ ::

kow je izjavil:

Ocitno nismo dovolj napredni, da bi bili konkurencni.

Odvisno kdo plača provizijo.

kow je izjavil:


V Libiji? Ne. Saj ne rabis biti tam.


Raje ne pametuj preveč o stvareh o katerih nimaš pojma.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Jaz sem ti razlozil, da je kolicina prodane nafte (edini izvoz libije, ki je kaj vreden) na prebivalca zacela padati v 80ih. Ti pa si ideolosko nakladal o "napredni libiji". V pravljice pac ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

WizzardOfOZ ::

Pravljice ti govoriš, ker nikoli nisi bil tam in nikoli nisi videl razlike med Libijo in ostalimi vukojebinami.

Sem bil tam, sem bil v ostalih arabskih državah in je bila Libija daleč naprej proti ostalim.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

kow je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Meni je recimo žal za Libijo. To je bila res najbolj napredna država od vseh islamskih držav.


V Libiji ni bilo nic naprednega. Samo veliko nacrpane nafte na prebivalca, ker je Libija redko poseljena. Ko je v 80ih zacela proizvodna nafte padati, prebivalstvo pa je naglo raslo, se je "cudezna zgodba" izpela. Diktator je bil vecino casa itak zadet.


Torej imajo prebivalci Libije sedaj boljše življenje, kot pod Gadafijem?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

WizzardOfOZ ::

Danes to niti država ni. Samo še tribal liderji se med sabo za ozemlje tepejo, kot je bilo to preden jih je gadafi pospravil in ustvaril boljše pogoje za življenje vseh libijcev.
Do naslednjega gadafija bo to shithole.

Problem je to:
Zahod je prepričan, da je edini pravi način življenja, naš način življenja, da je demokracija edini sistem, ki funkcionira za cel svet.


Nekateri pač rabijo diktatorje, zato da lahko cel narod živi v miru. In to se v Libiji še kako kaže.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - Iran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647603 (4696) Pika na i
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221887 (12696) VolkD
»

Protesti v Libiji: vojska se upira, nadzor v Bengaziju prevzeli ljudje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1003188572 (128953) mtosev
»

Pahor naj iz svojega žepa poravna stroške vrnitve Slovencev iz Egipta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
598968 (7797) BlueRunner

Več podobnih tem