» »

Turistični obisk revnih krajev

Turistični obisk revnih krajev

«
1
2

dronyx ::

Kot sam opažam, so zlasti med mladimi kot turistične destinacije zelo popularne razne revne države. Večinoma gre za države Severne Afrike, Bližnjega vzhoda in Azije. Nisem še slišal, da bi šel kdo v Ugando ali Čad, tako da preostali del Afrike po moje ne sodi med bolj oblegane kraje, razen seveda kakšen Zanzibar. Plus morda še kakšna Kuba, čeprav Kuba se mi ne zdi ravno primerna destinacija za tiste, ki bi radi čim manj potrošili, ker tam so cene lahko za tuje turiste zelo visoke in se potem izkaže kot ena izmed najbolj dragih turističnih destinacij. Kljub komunizmu in avtom iz 50 let prejšnjega stoletja, ki se še vedno vozijo po Havani.

Kaj ljudi privlači v teh revnih državah ne vem. Po moje so nižje cene glavni razlog, nekateri gredo tja pa tudi zaradi avanture, ker hoja po Islamabadu ali Kalkuti je sigurno precej drugačna od kakšne Barcelone ali Londona.

Mene ti kraji moram reči absolutno ne privlačijo in mi na misel ne pride, da bi šel tja. Morda z agencijo bi še šel v kakšen Maroko, Oman ali celo Egipt, v lastni režiji pa tja nikdar. V teh krajih me najbolj moti to, da te ves čas nekdo nadleguje in nimaš miru. Ves čas ti hočejo nekaj prodati, ker si za njih ATM na dveh nogah z neomejeno količino denarja, zelo pa se moraš tudi paziti raznih prevarantov in scamerjev, ker jih je povsod polno. Problem vsega tega pa je, da težko ločiš, kdo je dejansko dober in te bo za 5 € eno uro vozil na kameli po puščavi ali okrog piramid v Gizi, kdo pa ti bo na koncu zaračunal desetkratnik cene, ki jo ne postavil na začetku in si mislil, da je dogovorjena. Pa ves čas ponavljajo price no problem, sir.

Ekstremen primer take prevare in nadlegovanja je posnetek iz Karačija v Pakistanu. Zadeva je vsaj zame tako zelo mučna, da me je minila že kakršnakoli misel na to, da bi šel v te kraje, vključno z znamenitim Chunky Monkey zabaviščnim parkom v Karačiju. Sem pa v nekem drugem posnetku zasledil, da so oba prevaranta s konji na podlagi tega posnetka celo zaprli, tako da morda ni slabo vse skupaj snemati, če že greš tja. Samo ta vloger ima 18 milijonov ogledov tega posnetka na Youtubu, tako da je s prevaro zaslužil bistveno več kot pa prevaranta s konji. Se mi pa zdi, da dostikrat zanalašč izziva. V teh krajih ni ravno težko naleteti na take prevarante in očitno se pustijo tudi posneti. In pri vsem skupaj je zanimivo še to, da je nek drug vloger iz Avstralije v Karačiju prav tako posnel enega od teh dveh lopov, ki je izvedel povsem isti nateg, na isti pečeni plaži.

Sem pa razmišljal, da bi se morda lahko mi tako obnašali do migrantov iz teh držav, ki se lepo sprehajajo pri nas in jim nihče nič ne teži, razen morda če koga posilijo.

Bogdaj. How are you my friend? Frow where are you? Afganistan? Oh, nice. Very welcome to Slovenia my brother. Afganistan is nice. You have talibans. Very good people. Do you want to buy something? I can take you to place with best price. Govrnment prices! Only for you, my friend! You want to see something? Come with me. I show you most famos dragon bridge. Top atraction, only for you my friend. You can take pictures. Govrnment price, special for you. Come, come, give me money. Why not give me money my friend? I show you dragon bridge. Give me 10 €. Special govrnment price, just for you my friend. What is your name? Salem. Nice name, my friend. I showed you dragon bridge, and you give me nothing Salem? You my friend, yes? Come, come, give me some money brother. If you give me money, I can take you to the world famous castle, my friend. You have castles in Afganistan? Come, come my friend. I take you to the castle now…

Če bi bili vztrajni, jih v enem mesecu tu ni več, garantiram, saj se jim zmeša od teženja.

Je pa res, da če ti nek Egipčan zaračuna 20 € za eno uro vožnje s kamelo po puščavi je to prevara in nateg. Če ti pa Švicar zaračuna 150 € za pol ure vožnje z zobato železnico je pa to kaj?

Mato989 ::

Večinoma je tako, vsaj po moje, da so pač priljubljeni kraji kjer so predvsem plaže lepe in morje ipd... (Zato maš pač Kuba, Maroko, Tajska ipd...) nekaj je še drugih razlogov (Tajska :)) ) ampak po večini zato nihče ne rine v Čad (razen par specialcev)

Veliko ljudi (verjetno kr večina) še zmeraj dopust povezuje z poletnim sončenjem in užitki ob morju ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Razne obmorske turistične destinacije, kjer si v hotelu in izoliran od ostalega sveta so drugačna zadeva. Tam verjetno res ne doživiš tega teženja. Recimo v Egiptu Giza, Luxor, Asuan, Petra Jordanija itd. - očitno se ti sam tam ne moreš v miru sprehajat, ker te ves čas nadlegujejo razni "turistični vodniki", prodajalci spominkov, ljudje s konji, kamelami, ni da ni. Zamaskirat kot domačin se pa verjetno tudi ne moreš.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Razne obmorske turistične destinacije, kjer si v hotelu in izoliran od ostalega sveta so drugačna zadeva. Tam verjetno res ne doživiš tega teženja. Recimo v Egiptu Giza, Luxor, Asuan, Petra Jordanija itd. - očitno se ti sam tam ne moreš v miru sprehajat, ker te ves čas nadlegujejo razni "turistični vodniki", prodajalci spominkov, ljudje s konji, kamelami, ni da ni. Zamaskirat kot domačin se pa verjetno tudi ne moreš.



Ne govorim nujno da so te, recimo vem da na Tajskem si ob morju pa si normalno v mestu brez nekih izolacij...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kow ::

V Centralni Aziji me ni nadlegoval nihce oz. je bilo tega neprimerljivo manj kot v Severni Afriki. Drobiz so vracali do centa natancno.

harvey ::

Za naivnost se vedno plača, tako doma kot v tujini. Sicer pa vsaka šola nekaj stane:D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

link_up ::

gres enkrat in si zakljucil...edino, ce ti je vsec kultura.
In and Out

FireSnake ::

Povsod kamor greš si je treba prebrati o državi in se znati obnašati.

Drži, kjer je revščina se bodo našli takšni, ki te bodo hotelo napetnajstiti.

Tudi sam sem se ujel v Tuniziji, ko mi je na glavo dal njihovo pokrivalo. Skozi govoril "small money". Na koncu pa s parimi EUR ni bil zadovoljen in sem mu dal 10 in nekaj. Ampak, vsaj siten ni bil.
Vedno cena najprej, pa še to vedno ne pomaga. Bolj je država revna bolj je bit treba prviden.

Zanimivo pa na Kitajskem nihče ne krade. Sredi Pekinga lahko denarnico nosiš v zadnjem žepu in se je nihče ne bo dotaknil.
To pa zato, ker je do 80 000EUR kazen za krajo ista (zelo visoka) nad 80 000EUR pa smrtna. Smrtna pa izgleda tako, da patron sam plačaš nakar te pred polnim stadionom poknejo. Zdravniki poberejo rezervne dele in to je to.
V Severni koreji tudi ni šans, da bi ti kaj zmanjkalo (pa čeprav so nam v hotelu prvih par dni agenti brskali po prtljagi).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

kow je izjavil:

V Centralni Aziji me ni nadlegoval nihce oz. je bilo tega neprimerljivo manj kot v Severni Afriki. Drobiz so vracali do centa natancno.

Ja, to je menda tudi klasični problem v raznih arabskih državah. Gotovina edina opcija plačila, drobiža za vrnit pa večina nima, pri čemer v nekaterih primerih tudi če imajo rečejo da nimajo, tako da ti ne ostane drugega, kot da pozabiš na razliko. Vsaj meni se zdi to vse skupaj zelo stresno.

kow ::

V Arabijo gres pac enkrat pogledati kako je.. saj takoj vidis, da je vse disfunkcionalno in skorumpirano. Noben priseben ne bi zelel tam ziveti. Zato tudi razumem vsakega imigranta, ki hoce priti v evropo. Ne pomeni, da zelim, da ga spustimo notri, razumem pa od kod motivacija.

Steinkauz ::

Jst pa ne razumem ljudi, ki hodijo zgolj EU, ZDA pa mogoče Avstralija.
Torej skor identična kultura kot pri nas, standard tudi, posledično pride potovanje dražje.

Arabske države meni niso všeč, ker je tam ogromno folka kot hijene, skoz težijo neki, bakiš, bakiš.
Egipt in Maroko oboje podobno, folk se ti kr laže, sam da te bo nekje nategnil. Tam si res bankomat na nogah za njih.
Sta pa ugodna. Res pa da precej turistični državi, verjetno je tega manj v kakšni manj oblegani.

Azija primerljivo cenovno (Tajska, Vietnam, Kambodža), no letalska nanese več, samo ti folk dosti manj teži, s tem da imaš ogromno zanimivega za videt.
Peru je bil tudi ugoden naprimer, s tem da ti praktično noben ne teži, še manj kot v Aziji.

ginekk ::

Lol, v Egipt ne bi šel, zdi se kar malo strahopetno.

Nikjer se nisem počutil tako varnega kot v muslimanskih državah, sam sem večkrat hodil po Kairu in tudi koristil njihove ta "črne" (za domačine) taksije. Obala rdečega morja s svojimi koralnimi otočki je pa sploh nekaj posebnega.

Ne moreš pa recimo v Johannesburgu v Južni Afriki, po mestu peš okoli hodit, tam pa je res nevarno.

Na take destinacije greš ravno zaradi tega, ker ni preveč turist trapov in s tem povezane molže denarja. Ker so avtentične in ne nujno prirejene zgolj za turistične namene.

Miki N ::

Lahko pa preprosto še počakate malo in imate izvirno izkušnjo kar v EU.

MIHAc27 ::

Sej tega teženja imaš tudi po EU kar nekaj. Rim, Grčija.. ma tudi v Sloveniji sem že naletel na vztrajne prodajalke srečk in zbirateljic za rdeče noske (pozabijo pa povedat, da bodo one imele rdeče nosove, ko se ga bodo zvečer napile).

Po Mehiki je preprodajalcev ogromno, ampak razen par otrok ob enem templju, ni noben niti pristopil do naju z ženo. Pač načeloma, če jih ignoriraš jim hitro rata jasno, da ne bo nič in dajo mir.
Glede drugih nategov pa... previden moraš biti, vedno se prej zmenit za ceno, pa malo se pozanimat kaj so 'turist traps' v tem kraju. Velja isto za Afganistan kot kako Nemčijo.

Za dopust pa... ljudje smo različni. Enmu je top da gre vsako leto na Krk, na isto plažo kjer ga že vsi poznajo. Eni pa radi hodimo naokoli, pa spoznavamo nove kraje, običaje.

c3p0 ::

Italija je polna tega, vejica rožmarina, vrtnica, z nasmehom porine v roke, potem pa vadi pare i plati in nočejo vzeti nazaj, nasmeška ni več, bliža se pa mrki pogleda gazde. No, večina si hitro kupi pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

gruntfürmich ::

severna afrika, tajska; tu si samo beli bankomat. pač klasične dežele, kamor rinejo turisti.

zakaj iti v vukojebine? ker je tam pristna druga kultura. v turist trapih ne veš ali si sredi egipta, londona, ljubljane, rio de janeira... v glavnih ulicah so ENAKE trgovine od ISTIH multinacionalk, zato pa cel svet postaja brezvezen v mestih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dronyx ::

Problem teh arabskih držav je po moje tudi v tem, da imaš tam veliko dejansko zelo dobrih ljudi, ki ti za malo denarja nudijo veliko. Pa marsikdo od njih je res iskreno prijazen. Ponekod sem videl da od turista niso hoteli nič, pa so mu ponudili prevoz ali kaj takega. Ampak vsi ti se skrijejo v poplavi nekih težakov in scamerjev, ker ti kot turist tega ne ločiš. Ampak problem je pa tudi v tem, da je ponavadi v teh državah vse skorumpirano in podkupljeno, tako da si s policijo in podobnimi nimaš kaj pomagat. Nekdo je razlagal, da ga je varnostnik na letališču v Kairu spustil naprej brez da se sezuje čevlje, za to pa je zahteval napitnino. Varnostnik na letališču od tebe zahteva napitnino. Meni je to bizarno.

Invictus ::

Mene je nekdo spravil v Pakistanu na letališču mimo vse vrste do kontrole, je bila res dolga vrsta, ker se je začelo romanje v Meko, sam kaj ko nisem imel niti nobenega drobiža...

Pač se je malo zajebal, ko je pomagal zahodnjaku :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

ja pač tako funkcionirajo te dežele. njim pa je hecno kako se zahodnjaki držijo nekih brezveznih škodljivih pravil, ki so jih postavili skorumpirani politiki...

tam kjer niso navajeni turistov tudi ni teženja s strani kramarjev in otročadi, in podobnih problemov...
imaš pa potem druge logistične probleme, če nisi izredno prilagodljiv...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

dronyx je izjavil:

Problem teh arabskih držav je po moje tudi v tem, da imaš tam veliko dejansko zelo dobrih ljudi, ki ti za malo denarja nudijo veliko. Pa marsikdo od njih je res iskreno prijazen. Ponekod sem videl da od turista niso hoteli nič, pa so mu ponudili prevoz ali kaj takega. Ampak vsi ti se skrijejo v poplavi nekih težakov in scamerjev, ker ti kot turist tega ne ločiš. Ampak problem je pa tudi v tem, da je ponavadi v teh državah vse skorumpirano in podkupljeno, tako da si s policijo in podobnimi nimaš kaj pomagat. Nekdo je razlagal, da ga je varnostnik na letališču v Kairu spustil naprej brez da se sezuje čevlje, za to pa je zahteval napitnino. Varnostnik na letališču od tebe zahteva napitnino. Meni je to bizarno.


Kazakhstan: prideš dol iz letala pa te začne carinik fehtat za malo drobiža :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meee ::

Tole si malo preveč posplošil. Omenil si kao revne države, potem pa si se pizdil samo čez Arabske države.

Nekje te res napadajo na skoraj vsakem koraku ko si v turističnem predelu (npr meni to zgodilo v Tuniziji (pa mi ni žal da sem šel), v Indiji in Tajskem je tega že krepko krepko manj. V določenih državah ala Peru in Bolivija pa tega praktično ni bilo nič.

Tistega videa nisem gledal, ampak če si naiven te lahko nategnejo kjerkoli. Kot je enkrat nekdo rekel, če bi ti v tvojem lastnem kraju nekdo na ulici ponujal "prave" diamante jih nikoli ne bi kupil :D zakaj jih torej nekateri kupujejo na Tajskem :D

Ti ljudje prežijo na naivne... če jim lepo in odločno rečeš ne (ali jih ignoriraš) in hodiš dalje, praktično vsi takoj prenehajo in grejo na druge turiste:)

Pač da ne greš v Egipt, ki ima najbolj nore zgodovinske monumente na svetu, Mehiko, Tajsko, Indijo, Šri Lanko, Indonezijo, Peru, Ekvador, Bolivijo,... ker te je strah, da boš kakšno zadevo preplačal oz da ti bo kdaj kdo kaj težil je meni hecno.

Sparkxl ::

Doktor, temu se reče širjenje obzorja. Ti kot vidim si bolj youtube popotnik, predvidevam da v življenju dlje od Zadra na jugu in Dunaja na severu nisi prišel?
Ti mladi si s tem nabirajo življenjske izkušnje. Naučijo se samostojnosti ko ni mamice zraven sredi uzbekistana, spoznajo nove kulture, predvsem pa vidijo kako se v teh državah živi in pridejo do spoznanja, da polna rit, na katero so navajeni, ni samoumevna.

sbawe64 ::

Turistični obisk revnih krajev

Torej obisk Slo, Hr, BiH, Alb, Mold, Ukr.

Op:
Predlagam da ostaneš doma oz. v domači vasi.

Živi in pusti živeti...




kow je izjavil:

V Arabijo gres pac enkrat pogledati kako je.. saj takoj vidis, da je vse disfunkcionalno in skorumpirano. Noben priseben ne bi zelel tam ziveti. Zato tudi razumem vsakega imigranta, ki hoce priti v evropo. Ne pomeni, da zelim, da ga spustimo notri, razumem pa od kod motivacija.

Katere države si obiskal, da prišel do tega sklepa ?
2020 is new 1984
Corona World order

Sparkxl ::

Grem jaz šlogat: 1x sharm el sheik all inclusive?

IL_DIAVOLO ::

Miki N je izjavil:

Lahko pa preprosto še počakate malo in imate izvirno izkušnjo kar v EU.


:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

WizzardOfOZ ::

Čar teh "revnejših" držav ni v nizki ceni ampak v tem da še ni vse pokvarjeno od masovnega turizma in da še imaš pristne nepokvarjene odnose z domačini.

Drugače pa Maroko in Tunizija nista destinaciji, kjer bi dopustoval v hotelih. Veliko lepše se je s svojim avtom zapeljat po sipinah in preživet noč na samem sredi puščave, kjer nobena umetna svetloba ne zakriva pogleda na zvezdnato nebo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

sbawe64 je izjavil:

Turistični obisk revnih krajev

Torej obisk Slo, Hr, BiH, Alb, Mold, Ukr.

Razen Slo in HR obale so praktično vse našteto revni kraji.

WizzardOfOZ ::

dronyx je izjavil:

Mene ti kraji moram reči absolutno ne privlačijo in mi na misel ne pride, da bi šel tja. Morda z agencijo bi še šel v kakšen Maroko, Oman ali celo Egipt, v lastni režiji pa tja nikdar. V teh krajih me najbolj moti to, da te ves čas nekdo nadleguje in nimaš miru. Ves čas ti hočejo nekaj prodati, ker si za njih ATM na dveh nogah z neomejeno količino denarja, zelo pa se moraš tudi paziti raznih prevarantov in scamerjev, ker jih je povsod polno. Problem vsega tega pa je, da težko ločiš, kdo je dejansko dober in te bo za 5 € eno uro vozil na kameli po puščavi ali okrog piramid v Gizi, kdo pa ti bo na koncu zaračunal desetkratnik cene, ki jo ne postavil na začetku in si mislil, da je dogovorjena. Pa ves čas ponavljajo price no problem, sir.


To je zato, ker obiskuješ kraje, kjer je "doma" masovni turizem. Ko greš enkrat ven iz teh masovno obiskanih zadev, so cene veliko nižje in pogovori z domačini pristnejši.

En komentar kolega, ki zelo veliko potuje:
Največja razlika med Afričani in nami je, da ko srečaš človeka na cesti, se mu nasmehneš in on se ti nasmehne nazaj. To je zelo enostaven test. Pri nas se ti nihče ne nasmehne nazaj, oziroma zelo redki. Vsak misli, da nekaj hočeš od njega, mu želiš prodat zavarovanje, bi ga rad oropal … Vsak pomisli: »Kaj hoče od mene? Ta je čuden.« Podeliti in prejeti nasmeh je daleč najenostavnejša stvar. Na Karibih so recimo zelo tipični, to je zanje najbolj normalna stvar na svetu. Ko se z nekom srečaš na ulici se mu nasmehneš, on se ti nasmehne nazaj in gresta naprej. Nič drugega. Leta nazaj, ko sem bil na Karibih, sem bil ravno nekaj slabe volje in pride domačin do mene, me pogleda in reče: »Kaj je narobe s teboj? Lep dan je, bodi vesel!« in je šel naprej. Videl je, da sem nesrečen, se ustavil, mi rekel naj bom vesel in odšel naprej. To se sliši kot neumna malenkost, ampak to je to. Hotel je biti samo prijazen in nič drugega. Tega pri nas ni, in tega ni niti v Nemčiji, niti Ameriki … To je medčloveški kontakt, ki ga mi nimamo. Gledamo praktično samo skozi interese. Ni občutka, da nekomu pomagaš samo zato, ker je to prav. Bistvo je v malenkostih, gospo peljat čez cesto, ali kaj podobnega.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Yossarian ::

Kjer ni vladavine prava, grem raje z agencijo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

WizzardOfOZ ::

In kaj bo rešila agencija? Če ni vladavine prava, je vseeno ali sam ali z agencijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dronyx ::

Sparkxl je izjavil:

Doktor, temu se reče širjenje obzorja. Ti kot vidim si bolj youtube popotnik, predvidevam da v življenju dlje od Zadra na jugu in Dunaja na severu nisi prišel?

Skoraj drži. V Aziji sem bil samo službeno, ko sem šel v Istanbulu čez most na drugo stran in je pisalo nekaj v smislu Dobrodošli v Aziji. V Afriki nisem bil nikdar, sem pa imel v planu Južno Afriko. To morda nekoč. V Severni Ameriki sem bil samo v New Yorku in Washingtonu, v Srednji in Južni Ameriki še nikdar. Šel bi na treking v Patagonijo. Nekoč me je privlačila Kuba, ko sem slišal izkušnje znancev, ki so bili tam mi sedaj to niti na misel ne pride. Na Bližnjem vzhodu sem bil v Izraelu leta 2003 za časa druge Palestinske intifade. Tel Aviv, Jeruzalem, mrtvo morje, Palestina. Z malo smole bi bila lahko zadeva tudi smrtno nevarna, sploh v Palestini.

WizzardOfOZ je izjavil:

In kaj bo rešila agencija? Če ni vladavine prava, je vseeno ali sam ali z agencijo.

To sploh ni res. Če greš z agencijo je tako kot covid mehurček. Ti si izoliran od ostalega sveta in se držiš skupine. Tem ponavadi ne težijo, vodiči in organizatorji pa običajno tudi poznajo lokalne trike. Jaz recimo v kakšen Egipt grem samo s turistično agencijo in niti pod razno ne grem sam po kakšnih zakotnih ulicah Kaira, kjer te obkroži lokalna mularija in ne veš kako zbežati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Meee je izjavil:

Tistega videa nisem gledal, ampak če si naiven te lahko nategnejo kjerkoli.

To ni čisto res. Lahko nisi naiven, pa te grdo nategnejo. Tip na video posnetku je izkušen popotnik, saj je bil praktično po celem svetu, vsaj tako je videti glede na njegov YT kanal. Če se ti zmeniš za neko ceno za jahanje na konju, potem ti pa tip na koncu zaračuna deset krat več, ker si dobil divjo vožnjo in ne eno, ampak po njegovo deset voženj vprašanje, če je to naivnost. Ker če je to naivnost, potem ne smeš skoraj nič takega počet. So pa statistično gledano po svetu največji nategatorji po moje taksisti. Da jaz vzamem taksi je absolutno skrajna možnost. Raje pešačim deset kilometrov.

WizzardOfOZ ::

dronyx je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

In kaj bo rešila agencija? Če ni vladavine prava, je vseeno ali sam ali z agencijo.

To sploh ni res. Če greš z agencijo je tako kot covid mehurček. Ti si izoliran od ostalega sveta in se držiš skupine. Tem ponavadi ne težijo, vodiči in organizatorji pa običajno tudi poznajo lokalne trike. Jaz recimo v kakšen Egipt grem samo s turistično agencijo in niti pod razno ne grem sam po kakšnih zakotnih ulicah Kaira, kjer te obkroži lokalna mularija in ne veš kako zbežati.


Tukaj se jaz ne strinjam.
Recimo lahko rečem za Maroko:
Ti vidiš samo tisto kar je posledica masovnega turizma, kar v resnici niti ni pristno in je tam postavljeno kot "trap for tourists", da tam pustiš denar. Vsak tam bo nekaj hotel od tebe (vsaj napitnino, kak kovanček, ...). In ko se boš potem odpeljal domov, boš verjamel, da si videl Maroko.

Jaz sem šel z ženo s svojim avtom v Maroko. Sva se vozila večinoma izven večjih mest, šla sva samo v medine (tržnice) teh mest. Ogledala mnogo stvari, ki jih z agencijo ne boš nikoli videl. Majhne vasice, trdnjave sredi puščave, jezera sredi puščave,.... Tudi spala sva sredi puščave, kjer nikogar ni bilo, vozila sva se po kolovozih Atlasa in bila na 3200 metrov nad morsko gladino s svojim avtom (340m višje od Triglava). Srečevala sva in se pogovarjala z domačini, ki nama niso nič prodajali, sprejemala sva njihova neobremenjena mnenja in imela vpogled v življenje teh ljudi. Jedla sva njihovo hrano in sadje obirala direktno z dreves,...
In to je čisto nekaj drugega, kot pa 5 minutno jahanje kamel 300m stran od ceste in spanja v hotelih,...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

kow je izjavil:

V Arabijo gres pac enkrat pogledati kako je.. saj takoj vidis, da je vse disfunkcionalno in skorumpirano. Noben priseben ne bi zelel tam ziveti. Zato tudi razumem vsakega imigranta, ki hoce priti v evropo. Ne pomeni, da zelim, da ga spustimo notri, razumem pa od kod motivacija.


Če ne poznaš arabskega sveta, potem je tako kot praviš!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vanich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

dronyx je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

In kaj bo rešila agencija? Če ni vladavine prava, je vseeno ali sam ali z agencijo.

To sploh ni res. Če greš z agencijo je tako kot covid mehurček. Ti si izoliran od ostalega sveta in se držiš skupine. Tem ponavadi ne težijo, vodiči in organizatorji pa običajno tudi poznajo lokalne trike. Jaz recimo v kakšen Egipt grem samo s turistično agencijo in niti pod razno ne grem sam po kakšnih zakotnih ulicah Kaira, kjer te obkroži lokalna mularija in ne veš kako zbežati.


Tukaj se jaz ne strinjam.
Recimo lahko rečem za Maroko:
Ti vidiš samo tisto kar je posledica masovnega turizma, kar v resnici niti ni pristno in je tam postavljeno kot "trap for tourists", da tam pustiš denar. Vsak tam bo nekaj hotel od tebe (vsaj napitnino, kak kovanček, ...). In ko se boš potem odpeljal domov, boš verjamel, da si videl Maroko.

Jaz sem šel z ženo s svojim avtom v Maroko. Sva se vozila večinoma izven večjih mest, šla sva samo v medine (tržnice) teh mest. Ogledala mnogo stvari, ki jih z agencijo ne boš nikoli videl. Majhne vasice, trdnjave sredi puščave, jezera sredi puščave,.... Tudi spala sva sredi puščave, kjer nikogar ni bilo, vozila sva se po kolovozih Atlasa in bila na 3200 metrov nad morsko gladino s svojim avtom (340m višje od Triglava). Srečevala sva in se pogovarjala z domačini, ki nama niso nič prodajali, sprejemala sva njihova neobremenjena mnenja in imela vpogled v življenje teh ljudi. Jedla sva njihovo hrano in sadje obirala direktno z dreves,...
In to je čisto nekaj drugega, kot pa 5 minutno jahanje kamel 300m stran od ceste in spanja v hotelih,...


To je vse lepo in prav, dokler ti ne posilijo ženo in potem še tebe, potem pa obema odrežejo glavo. Kot recimo tem dvema.

l0g1t3ch ::

fikus_ je izjavil:

kow je izjavil:

V Arabijo gres pac enkrat pogledati kako je.. saj takoj vidis, da je vse disfunkcionalno in skorumpirano. Noben priseben ne bi zelel tam ziveti. Zato tudi razumem vsakega imigranta, ki hoce priti v evropo. Ne pomeni, da zelim, da ga spustimo notri, razumem pa od kod motivacija.


Če ne poznaš arabskega sveta, potem je tako kot praviš!


Malo povej kje si bil, da primerjava reference.
Se mi zdi, da si ti tisti ki ponovno budali tako kot v vsaki temi.

fikus_ ::

Si ti kow?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

l0g1t3ch ::

Maroko, KSA, Oman, Qatar, Dubai, Egipt

Od nekaj tednov do nekaj mesecev. Sicer poslovno ampak smo med vikendi zganjal turizem.

Pa tvoje izkušnje ?

fikus_ ::

Se je oglasil nekdo, ki ga je služba zanesla tja!

Priznam, nimam toliko kilometrine v arabskem svetu kot ti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

l0g1t3ch ::

fikus_ je izjavil:

Si ti kow?


Tvoj stavek: "Če ne poznaš arabskega sveta, potem je tako kot praviš!" implicira, da imaš ti neko poznavanje arabskega sveta, pa me zanimajo tvoje izkušnje pa kake so tvoje reference, da vem ali te bomo resno jemali.

fikus_ je izjavil:

Se je oglasil nekdo, ki ga je služba zanesla tja!

Priznam, nimam toliko kilometrine v arabskem svetu kot ti.


Je bilo čist opcijsko ampak meni je zanimivo it tudi kam drugam. Sploh pa če si še plačan za to in večina teh držav ne bi bila prav visoko na spisku željenih destinacij iz dopustniškega vidika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

l0g1t3ch ::

Pri enih še prav lepo vidiš kako je še danes suženjstvo v polnem zamahu. Delavci iz pakistana, afrike, indonezije in podobnih koncev imajo manj pravic kot jih imajo živali pri nas.
Obnašanje do njih je kot da niso osebe in prov totalno poniževanje.

Takole vidiš, da smo imeli kar srečo da smo se rodili na pravem koncu sveta :)

dronyx ::

Vanich je izjavil:

To je vse lepo in prav, dokler ti ne posilijo ženo in potem še tebe, potem pa obema odrežejo glavo. Kot recimo tem dvema.

Za Maroko pravijo ZDA:
Exercise increased caution in Morocco due to terrorism.

Country Summary: Terrorist groups continue plotting possible attacks in Morocco. Terrorists may attack with little or no warning, targeting tourist locations, transportation hubs, markets/shopping malls, and local government facilities.


You have been warned.

Vanich ::

dronyx je izjavil:

Vanich je izjavil:

To je vse lepo in prav, dokler ti ne posilijo ženo in potem še tebe, potem pa obema odrežejo glavo. Kot recimo tem dvema.

Za Maroko pravijo ZDA:
Exercise increased caution in Morocco due to terrorism.

Country Summary: Terrorist groups continue plotting possible attacks in Morocco. Terrorists may attack with little or no warning, targeting tourist locations, transportation hubs, markets/shopping malls, and local government facilities.


You have been warned.


Drugače obstaja tudi posnetek s tonom, prasci so se snemali. Ne priporočam ogleda, jaz nisem pogledal. Glave so jima odrezali z nožem pri živem telesu.
Turizem, pač.

WizzardOfOZ ::

Vanich je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

dronyx je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

In kaj bo rešila agencija? Če ni vladavine prava, je vseeno ali sam ali z agencijo.

To sploh ni res. Če greš z agencijo je tako kot covid mehurček. Ti si izoliran od ostalega sveta in se držiš skupine. Tem ponavadi ne težijo, vodiči in organizatorji pa običajno tudi poznajo lokalne trike. Jaz recimo v kakšen Egipt grem samo s turistično agencijo in niti pod razno ne grem sam po kakšnih zakotnih ulicah Kaira, kjer te obkroži lokalna mularija in ne veš kako zbežati.


Tukaj se jaz ne strinjam.
Recimo lahko rečem za Maroko:
Ti vidiš samo tisto kar je posledica masovnega turizma, kar v resnici niti ni pristno in je tam postavljeno kot "trap for tourists", da tam pustiš denar. Vsak tam bo nekaj hotel od tebe (vsaj napitnino, kak kovanček, ...). In ko se boš potem odpeljal domov, boš verjamel, da si videl Maroko.

Jaz sem šel z ženo s svojim avtom v Maroko. Sva se vozila večinoma izven večjih mest, šla sva samo v medine (tržnice) teh mest. Ogledala mnogo stvari, ki jih z agencijo ne boš nikoli videl. Majhne vasice, trdnjave sredi puščave, jezera sredi puščave,.... Tudi spala sva sredi puščave, kjer nikogar ni bilo, vozila sva se po kolovozih Atlasa in bila na 3200 metrov nad morsko gladino s svojim avtom (340m višje od Triglava). Srečevala sva in se pogovarjala z domačini, ki nama niso nič prodajali, sprejemala sva njihova neobremenjena mnenja in imela vpogled v življenje teh ljudi. Jedla sva njihovo hrano in sadje obirala direktno z dreves,...
In to je čisto nekaj drugega, kot pa 5 minutno jahanje kamel 300m stran od ceste in spanja v hotelih,...


To je vse lepo in prav, dokler ti ne posilijo ženo in potem še tebe, potem pa obema odrežejo glavo. Kot recimo tem dvema.


Pa ti veš kaj sta bili ti dve in kaj sta počeli, ter kje sta se nahajali? Če veš, da je v tistem kraju polno migrantov, ki hočejo v Evropo, se jim ne greš nastavljat. In teh migrantov sredi puščave ni, niti jih ni v majhnih vasicah. So v krajih od koder imajo hitro povezavo do meje. Ker pa domačini v vasicah vedo kaj počnejo ti migranti, jih sterajo u 3pm al pa šutnejo in potem se to razve, pa se ti migranti tistih vasic v velikem krogu izogibajo.

Poleg tega, sej greš lahko v ljubljani skozi podhod, pa tebe polomijo, tvojo ženo pa potem posilijo pred tabo. Pa mediji niti njihovih inicialk ne bodo zapisali, če boš pa ti enga od njih udaril, boš pa napisan s polnim imenom in priimkom.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

sbawe64 ::

Statistično imaš večje možnosti da vidiš drugo stran mavrice pri potovanju skozi Apalače (hillbilly rovte), ki se nahajajo v 'civilizirani' ZDA.
Ali Detroit.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

AgJ1 ::

Miki N je izjavil:

Lahko pa preprosto še počakate malo in imate izvirno izkušnjo kar v EU.

Čez par let bo v Evropi za nas aborigine “spešal prajs, habibi maj frend”.
Lahko me tudi banate iz tega foruma.
Dont give a fk.

Glugy ::

dronyx je izjavil:


Je pa res, da če ti nek Egipčan zaračuna 20 € za eno uro vožnje s kamelo po puščavi je to prevara in nateg. Če ti pa Švicar zaračuna 150 € za pol ure vožnje z zobato železnico je pa to kaj?

Kaj je nateg in kaj ni je odvisno od tega kakšne so običajne cene kraja, regije, države v katerega kot gost prihajaš.

Lonsarg ::

Jaz osebno pogosto izberem revne drzave zaradi razlik v kultur, ker zal imajo razvite drzave prevec podobno kulturo nasi da bi me ganilo.

Ampak raznolikost kuktur ni nujno vezana na revne drzave, Japonska je recimo primer kjer imas kombinacijo posebne kulture in razvite drzave.

Moje naj potovanje pa je definitivno Jemen, sem ujel se zadnje sanse nekaj mesecev pred zacetkom vojne. Niso pa to drzave za iti v lastni reziji, vsekakor ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

WizzardOfOZ ::

Meni je recimo žal za Libijo. To je bila res najbolj napredna država od vseh islamskih držav.

Komentar na Libijo od človeka, ki je bil zelo velikokrat tam:
Večkrat ste bili tudi v Libiji. Kako ste dojemali državo pod vodstvom Moamerja Gadafija?

"Libijci so zelo ponosni ljudje. Avtoritativnost Gadafijevega režima je bila zelo močna, močnejša kot je bila v Tuniziji. Po drugi strani pa je bila Libija zelo prijetna dežela, z enim najvišjih standardov v celi Afriki. Imeli so svoje južnjake iz Sudana, Malija, ki so opravljali težja fizična dela. Država je bila urejena, ljudje pa zadovoljni. Stvari, ki so se zgodile leta 2011 niso bile po želji velike večine ljudi."

Upor proti režimu ni bil iskrena želja ljudi?

"V vsaki družbi so posamezniki, ki se z nečim ne strinjajo, in v vsaki družbi so radikalci, ki so za svoje ideale pripravljeni poseči po skrajnih ukrepih. V Libiji se še vedno prisotne razlike med različnimi plemeni. Plemenska trenja so bila marginalen problem, ki pa se je nato od zunaj izrazito napihnil. V trenutku, ko je padel Gadafi, bi se po neki logiki moralo zgoditi množično rajanje, ljudje bi morali preplaviti ulice. V Libiji se to ni zgodilo. Najbolj simbolen in katarzičen moment revolucije je vedno zrušenje kipa diktatorja. Takrat cela dežela proslavlja in se veseli svobode. Ob zrušenju kipa Gadafija v Tripoliju ni bilo na ulicah nikogar."

Libija je država z dvema vladama, država, ki je v permamnentnem konfliktu.

"Temu, kar imajo danes Libijci, sploh ne moremo več reči država."

Je bil izvirni greh za današnjo situacijo, da se je v libijski konflikt vmešal Nato oziroma Zahod?

"Zahod se ni vmešal. Zahod je to naredil. Konflikt je bil umetno sproduciran. Američani oziroma cel Zahod je prepričan, da je edini pravi način življenja, naš način življenja, da je demokracija edini sistem, ki funkcionira za cel svet. Pod krinko svobode in demokracije pa se sledi interesom velikih korporacij. Če ste pozorno spremljali posnetke v času vojne z Gadafijem, ste opazili, da so je na vseh posnetkih pojavljalo vedno nekaj istih belih toyot. Nikjer nisi opazil petstotih ali tisoč borcev, upornikov proti režimu. Teh ljudi je bilo blazno malo. Nato je z letali naprej počistil teritorij, nato pa je prišlo par upornikov z nekaj belimi toyotami."

Vtis je, da so po odstavitvi Gadafija ZDA pozabile na Libijo, si oprala roke in zapustile državo.

"Še prej so pa podpisali pogodbe za črpanje nafte. Ta situacija je zdaj pisana na kožo Zahodu. Dlje časa, ko traja državljanjska vojna, bolje je za izkoriščanje naravnih virov. Libijci se tolčejo med sabo, tujci pa lahko nemoteno črpajo nafto."
Vas še vleče v Libijo?

"Seveda me vleče. V Libiji je najlepši del Sahare, tam so najlepše sipine. A nor bi bil, če bi zdaj šel tja. Samomor bi bil, če bi rinili v državo, v kateri divja vojna. Mi se ne zadržujemo v mestih, v hotelih, mi gremo ven, v puščavo, kjer se možnosti preživetja zelo zmanjšajo."

Velika večina ladij z begunci, ki jih prestrežejo v sredozemskem morju in so namenjene v Evropo, je začela pot iz Libije. Teh ladij je v zadnjem obdobju vedno več. Je tudi to ena od posledic konfuzne politične situacije v Libiji? Je država postala bolj "propustna" za migrante in tihotapce?

"Kot sem dejal že prej Libija v tem trenutku ni država. To je področje, ki ga obvladujejo različne oborožene skupine, vsaka s svojimi cilji. Marsikatera od njih ima verjetno tudi finančni interes pri teh migracijah. Bolj radikalne skupine pa imajo pri tem tudi druge, bolj dolgoročne namene."

Ali bi bilo prav, da se vprašanja migrantov v severni Afriki loti tudi EU, ali je bolje, da se lokalnim oblastem prepusti, da sami rešijo ta problem?

"Lokalne oblasti večinoma nimajo niti volje, niti možnosti, včasih pa tudi ne namena storiti karkoli omembe vrednega. Vprašanja migrantov se mora lotiti EU, vendar na popolnoma drug način, kot dosedaj. Treba je najprej prepoznati, potem pa vsaj začeti odpravljati vzroke. To kar EU počne sedaj, je samo umivanje rok po požaru, ki smo ga zanetili."

Sami pravite, da se na potovanjih veliko pogovarjate z domačini. Ste predvsem v podsaharski Afriki dobili vtis, da Evropo dojemajo kot obljubljeno deželo? Kaj jih vleče na to nevarno pot?

"Evropa je v večini afriških držav vedno bila obljubljena dežela. Plaz migracij pa se je sprožil, ko smo mi, Evropa in ZDA zanetili vojno praktično po celi severni Afriki in Bližnjem vzhodu. Veliko teh ljudi se danes na sredozemskih obalah ne vkrcava na prenatrpane ladje zaradi ekonomskih razlogov, ampak si s tem obupano poskušajo rešiti samo golo življenje."
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

wcpapir ::

l0g1t3ch je izjavil:

Pri enih še prav lepo vidiš kako je še danes suženjstvo v polnem zamahu. Delavci iz pakistana, afrike, indonezije in podobnih koncev imajo manj pravic kot jih imajo živali pri nas.
Obnašanje do njih je kot da niso osebe in prov totalno poniževanje.

Takole vidiš, da smo imeli kar srečo da smo se rodili na pravem koncu sveta :)


Lahko prosim kak vir do teh dvojnih meril?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - Iran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647237 (4330) Pika na i
»

Potovanja po svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6221138 (11947) VolkD
»

Protesti v Libiji: vojska se upira, nadzor v Bengaziju prevzeli ljudje (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1003185696 (126077) mtosev
»

Pahor naj iz svojega žepa poravna stroške vrnitve Slovencev iz Egipta (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
598514 (7343) BlueRunner

Več podobnih tem