» »

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

pravica do gotovine v ustavi. kaj si mislite?

Temo vidijo: vsi
««
15 / 15
»
»»

Mato989 ::

matobeli je izjavil:

A pol praviš da tistih 25% BDPja ki naj bi ga predstavljala siva ekonomija v resnici itak ni pomembnega in ne obstaja ker se zdravniki in programerji ne pritožujejo kako jim obrtniki ne odžirajo biznisa?



Ce ukines davke na storitve in prodajo naenkrat postane crna ekonomija nic oz vse

Torej vlada z zakoni ustvarja crno ekonomijo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

A si na dopustu? K tale je bila pa ekstremno dojemljiva.

WizzardOfOZ ::

hudar je izjavil:

Boste sčasoma dojeli, da ni problem slovenske države birokracija ampak je pravi problem pokvarjenost naroda.


Sej politiki so izbranci naroda. Kakršen narod, taki politiki.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

paradajzos ::

hudar je izjavil:

Kako jih zadržati, je jasno. Ojačati FURS za 500%, pobrati vsem, ki so utajili davke, premoženje v 2x vrednosti utajenega (če ima več premoženja kot dohodkov je razlika utaja) - in to ne vrednosti davka ampak vsega na kar davek ni bil plačan - in dvigniti davke na nepremičnine, kapitalske dohodke ter zgornji del dohodninske lestvice. V primeru bankrota, se takemu pobere vse in dobi sponzorirano bivalno prikolico, za katero plačuje državi najemnino, do poplačila dolga. Iz tega potem financiraš znižanje davkov za vse ostale storitve, prava Indija Koromandija bi bili. Se Švica lahko skrije.

Boste sčasoma dojeli, da ni problem slovenske države birokracija ampak je pravi problem pokvarjenost naroda.

delavec44 je izjavil:

Matobeli se ne zaveda, da zagovarja beg možganov. Doma mu plačaš šolstvo in zdravstvo, potem se pa preseli v tujino, ker tam dobi večjo plačo in boljše javne storitve. Raje se sprašuj kako take zadržati doma, da bodo postali neto plačniki v proračun. S tem da jim dvigneš davke že ne.


Večina pribevska nazaj, ko enkrat začnejo razumeti kaj pomeni razfukat celo življenje in se preseliti nekam drugam. Od 7 primerkov, ki jih poznam in so šli v tujino, je samo eden tam ostal (ker je šla celotna družina). Vsi ostali so prišli nazaj, sploh iz ZDA, ko se ameriške sanje razkadijo in dojamejo, da so prišli v totalen sekret. Tako, da ne se preveč sekirat.


Treba narod zamenjat. Miha je že neki na to temo povedu, ekstrakt levega fašizma, pravi Che biser je izsral.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.
Prikrito so proruski, tako kot naša oblast.

gort ::

matobeli je izjavil:

Jaz sem se kar navadil da majstre ob oceni stroška vprašam če je to cena z ddv ali brez, da brez zadreg vemo kam se taca moli.

In se odločiš za bruto znesek?

matobeli ::

Se trudim. ;)

delavec44 ::

Ampak če ti ponudi brez davka, ga vseeno prijaviš?

starfotr ::

https://www.petersweden.org/p/norway-ju...

Norveška se je odločila, da je gotovina fajn.

nejc_nejc ::

starfotr je izjavil:

https://www.petersweden.org/p/norway-ju...

Norveška se je odločila, da je gotovina fajn.


No pa se je le premaknilo, ne pa da noram skret za scat placat z brezsticno kartico.

Furbo ::

Dobra novica, ko se zgodi kartični CrowdStrike, bo obstajala alternativa.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

c3p0 ::

Sem bil ravno v Nemčiji, praktično nikjer ne jemljejo kartic, če ni vsota vsaj 30-50€. Nočejo niti čut. Niti na bencinskih. Edino pri špeceriji gre skozi. Nas so že dobro navadili kako je le plastika prihodnost, no, čudim se ne.

energetik ::

Zakaj "so nas" navadili? Dejstvo je, da je plačilo z brezstično kartico neprimerno lažje kot brskanje za drobižem.

Seveda pa sem za to, da gotovina vedno ostane možnost, čeprav je sam ne uporabljam. Sicer pa gotovina ali kartica, oboje je uporaba zmanipuliranega fiata. Napredek bo, ko bom lahko v štacuni plačal z BTC preko Lightninga.
vires in numeris

Invictus ::

hudar je izjavil:

Kako jih zadržati, je jasno. Ojačati FURS za 500%, pobrati vsem, ki so utajili davke, premoženje v 2x vrednosti utajenega (če ima več premoženja kot dohodkov je razlika utaja) - in to ne vrednosti davka ampak vsega na kar davek ni bil plačan - in dvigniti davke na nepremičnine, kapitalske dohodke ter zgornji del dohodninske lestvice. V primeru bankrota, se takemu pobere vse in dobi sponzorirano bivalno prikolico, za katero plačuje državi najemnino, do poplačila dolga. Iz tega potem financiraš znižanje davkov za vse ostale storitve, prava Indija Koromandija bi bili. Se Švica lahko skrije.

Boste sčasoma dojeli, da ni problem slovenske države birokracija ampak je pravi problem pokvarjenost naroda.

To lahko reče samo pravi levičar, prisesan na joške države...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spura ::

Davke na koncu nekdo plača, vprašanje je samo kdo. In če jih obrtniki skoraj nič, jih pač poberejo drugje. Revežem jih bolj težko poberejo, tko da so ponavadi na tapeti:
- redno zaposleni s plačami nad 150% povprečne
- davek na dobiček pravnih oseb (kjer se pa itak trudijo imeti 0 dobička)
- davek na kapitalske dobičke, dividende, obresti
- trošarine na nezdrave, nenujne stvari (čiki, alkohol)

Če bi dejansko pobrali resnični davek od obrtnikov, najemov stanovanj, in nepremičnin, bi imeli ogromno denarja. In črna ekonomija pri prvih dveh je omogočena z gotovino.

barakus ::

Ali se podpisuje kje kakšna peticija?

Kapitan Jack ::

starfotr je izjavil:

https://www.petersweden.org/p/norway-ju...

Norveška se je odločila, da je gotovina fajn.

Kje mas kaksen uraden clanek? To je kar en sajt.

nokken ::

barakus je izjavil:

Ali se podpisuje kje kakšna peticija?

Predvidevam da se vsi ki se bojijo sledenja druzijo na FB, tako da verjetno to peticijo podpisujejo tam :))

nejc_nejc ::

nokken je izjavil:

barakus je izjavil:

Ali se podpisuje kje kakšna peticija?

Predvidevam da se vsi ki se bojijo sledenja druzijo na FB, tako da verjetno to peticijo podpisujejo tam :))

Poba sploh ne veš kaj pises....😁

Furbo ::

Klopi prisesani na državo vedno skušajo prikazati tiste, ki zagovarjamo gotovino kot kriminalce, utajevalce itd itd..

Samo sanjajo o tem, kako bi morda dobili za en joint več na mesec, 'če bi vsi plačevali'.

Poznam kup obrtnikov in večina plačuje preveč, ne pa premalo davkov. Skoraj vsi kupijo avto kot fizična oseba, ne dajejo vseh računov v stroške, ne pišejo vseh kilometrin..
..enostavno so dobri v polaganju ploščic ali v čemerkoli že, ne pa v birokraciji.

Klopi proti gotovini so pa dobri samo za izpolnjevanje obrazcev in nič drugega.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

WhiteAngel ::

c3p0 je izjavil:

Sem bil ravno v Nemčiji, praktično nikjer ne jemljejo kartic, če ni vsota vsaj 30-50€. Nočejo niti čut. Niti na bencinskih. Edino pri špeceriji gre skozi. Nas so že dobro navadili kako je le plastika prihodnost, no, čudim se ne.


Se pravi, je očitno. Ne gre za sivo ekonomijo, ampak so kartične provizije previsoke. ECB mi morala uvesti plačevanje z e-denarjem brez provizij. In to v sistemu, kjer imaš TRR z imenom in priimkom sploh ni problem. Samo bankirji so spet leni in nesposobni. Večji problem je v blockchainu, ki je trustless in imaš težave s spamom, če bi šel v gasless transakcije.

kow ::

kow je izjavil:

Kaj bi sploh pisalo? Kako bi se glasil clen v ustavi?


Nisem bral vse poste, ampak je ze kdo odgovoril na to vprasanje?

Lonsarg ::

Gotovina daje ljudem fejk občutek neodvisnosti, v praksi pa imaš še vedno bankomate in seveda valuto, ki oboje kontrolirajo države/banke.

Dejansko mora gotovina umreti ravno zato, da ima prava alternativa uradnim valutam in načinom plačevanja sploh šanse da se lahko začne prijemat. Torej dejanska valuta mimo centralne banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

redtech ::

Cilj oblasti je, da si odvisen in ne anarhist. Najraje imajo reveže, ki se jih kupi na socialne dodatke.

Zakaj misliš, da bi se obdržal nek sistem izven obstoječih tokov?

Režimi so se veliko naučili v tistih protestih tovornjakarjev v Kanadi.

Država ti z dekretom omeji dvig gotovine 50$/dan in si spet priklenjen na njo..., videno v Argentini - BTC failed.

Nemci cenijo denar, kartica pa jim vzame provizijo, Slovencu je to bolj v naravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

nejc_nejc ::

Lonsarg je izjavil:

Gotovina daje ljudem fejk občutek neodvisnosti, v praksi pa imaš še vedno bankomate in seveda valuto, ki oboje kontrolirajo države/banke.

Dejansko mora gotovina umreti ravno zato, da ima prava alternativa uradnim valutam in načinom plačevanja sploh šanse da se lahko začne prijemat. Torej dejanska valuta mimo centralne banke.


in to je?
pa ne ven vlečt bitkojnov
mogoče zlato

starfotr ::

Spura je izjavil:

Davke na koncu nekdo plača, vprašanje je samo kdo. In če jih obrtniki skoraj nič, jih pač poberejo drugje. Revežem jih bolj težko poberejo, tko da so ponavadi na tapeti:
- redno zaposleni s plačami nad 150% povprečne
- davek na dobiček pravnih oseb (kjer se pa itak trudijo imeti 0 dobička)
- davek na kapitalske dobičke, dividende, obresti
- trošarine na nezdrave, nenujne stvari (čiki, alkohol)

Če bi dejansko pobrali resnični davek od obrtnikov, najemov stanovanj, in nepremičnin, bi imeli ogromno denarja. In črna ekonomija pri prvih dveh je omogočena z gotovino.


Obrtnike in lastnike stanovanj, ki oddajajo mora nekdo plačat. Torej denar pride od drugje.

Mato989 ::

redtech je izjavil:

Cilj oblasti je, da si odvisen in ne anarhist. Najraje imajo reveže, ki se jih kupi na socialne dodatke.

Zakaj misliš, da bi se obdržal nek sistem izven obstoječih tokov?

Režimi so se veliko naučili v tistih protestih tovornjakarjev v Kanadi.

Država ti z dekretom omeji dvig gotovine 50$/dan in si spet priklenjen na njo..., videno v Argentini - BTC failed.

Nemci cenijo denar, kartica pa jim vzame provizijo, Slovencu je to bolj v naravi.



Tako, zato mi ni jasno zakaj nekateri non stop navijajo za nanny state ki bi pobirala vsem in potem delila ljudem pa nekaj še pokradla usput... potrebno je čim manj države smao uredit okvirje in dobre nadzore pa konec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Lonsarg je izjavil:

Gotovina daje ljudem fejk občutek neodvisnosti, v praksi pa imaš še vedno bankomate in seveda valuto, ki oboje kontrolirajo države/banke.

Dejansko mora gotovina umreti ravno zato, da ima prava alternativa uradnim valutam in načinom plačevanja sploh šanse da se lahko začne prijemat. Torej dejanska valuta mimo centralne banke.

In kaj predlagaš? Visoko reguliran kripto?
S čem drugim kot z gotovino boš šel lahko v SPAR in kupil skutin zavitek anonimno?
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

BorutO ::

guano je izjavil:

Meni se zdi banalno da se to sploh predlaga. Ok zapišite v tržni zakonik al pa bilokam samo ne v vrhovni akt. Tja bi lahko zapisali da sta šolstvo in zdravstvo javna last in se ju ne sme privatizirat oz. kaj podobno temeljnega. Še malo manjka pa bo merkator pravico do dvojnih pik dal v ustavo. se mi zdi da se delajo norca iz nečesa pomembnega, gotovino pa hočejo itak samo da se lahko državo goljufa


Jaz denarnice nimam že vsaj 10 let. Za telefonom imam zataknjenih 50 eur stalno za nujen primer, če kaj kupim pa ne dela posterminal, kjer pa tega nimajo, pa niti ne kupujem. Prav alergijo dobim, če morem plačati v gotovini, nazaj pa mi preostanek denarja dajo v kovancih, po možnosti čim več bakrenih ...

Tako, da pravica do gotovine je bolj tako tako ... bolj pravica do denarja. Sicer pa, vedno več zadev že postaja digitalno, tako da ... slej ko prej bo gotovina bolj zgodovina ...

Lonsarg ::

Jaz bakrene kar v najbližji koš mečem ;)

Večje kovance pa naložim na ključek za avtomat čimprej, da mi denarnica ne razpoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

globoko grlo ::

Mogoce rabmo novo temo, pravica do svobode?

Lohka bi z ustavo prepovedal jebanje ljudi s strani korporacij in drzave!
A mislte da bi to slo skoz?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

gort ::

Lonsarg je izjavil:

Jaz bakrene kar v najbližji koš mečem ;)

Pa ne v koš. Podobno sem mislil in vprašal eno prodajalko nekoč pa je rekla, da samopostrežne blagajne jih sprejemajo, samo moraš tisto loputico na lijaku za kovance dvignit, nekaj traja ampak prešteje in upošteva. Je uspelo kakšen kozarec že 0,01 in 0,02 spravit v promet, 0,05 in več pa tako sprejemajo kavni avtomati zaenkrat. Se lahko strinjam, da so takšni malovredni kovanci norčevanje iz ljudstva ampak kdaj nas pa kdo nima za bedake, ene še pogosteje kot druge?

Lonsarg ::

Ja ampak jaz hočem imet 100% časa denarnico brez kovancev da ni predebela za v žep (v njej imam tudi avtomobilske in hišne ključe, pač mora vse v en žep ker ni torbice). Težko uporabim samopostrežno za kovance, ko pa bom nazaj dobil nove kovance, na ta način se jih ne bom znebil, edino ključek za avtomat v službi je dober za to da offloadam vse in se takoj vseh znebim da sem vedno brez kovancev. Ampak sprejema le 5 centov ali višje, zato tiste za 1 in 2 centa mečem v koš, tiste nekajkrat na leto ko uporabim gotovino pa kaj nazaj dobim, tak da ni ravno pogosto :)

c3p0 ::

WhiteAngel je izjavil:


Se pravi, je očitno. Ne gre za sivo ekonomijo, ampak so kartične provizije previsoke. ECB mi morala uvesti plačevanje z e-denarjem brez provizij. In to v sistemu, kjer imaš TRR z imenom in priimkom sploh ni problem. Samo bankirji so spet leni in nesposobni. Večji problem je v blockchainu, ki je trustless in imaš težave s spamom, če bi šel v gasless transakcije.


Bankirji so daleč od nesposobnosti, seveda pa raje zaslužijo več kot manj, ker pač.. lahko.
Jemljejo pa (nekateri) njihove lokalne debetne kartice, tam je verjetno nižja provizija, ali je ni.

gort ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ampak jaz hočem imet 100% časa denarnico brez kovancev da ni predebela za v žep (v njej imam tudi avtomobilske in hišne ključe, pač mora vse v en žep ker ni torbice). Težko uporabim samopostrežno za kovance, ko pa bom nazaj dobil nove kovance, na ta način se jih ne bom znebil

V redu, glede tovorjenja je odgovor mogoče sprejemljiv, če človek zamiži na eno oko, glede plačevanja na samopostrežni blagajni pač ne, ker moraš imeti kovancev za manj kot je znesek, ki ga pokončaš s kartico...

delavec44 ::

Lonsarg je izjavil:

Ja ampak jaz hočem imet 100% časa denarnico brez kovancev da ni predebela za v žep (v njej imam tudi avtomobilske in hišne ključe, pač mora vse v en žep ker ni torbice). Težko uporabim samopostrežno za kovance, ko pa bom nazaj dobil nove kovance, na ta način se jih ne bom znebil, edino ključek za avtomat v službi je dober za to da offloadam vse in se takoj vseh znebim da sem vedno brez kovancev. Ampak sprejema le 5 centov ali višje, zato tiste za 1 in 2 centa mečem v koš, tiste nekajkrat na leto ko uporabim gotovino pa kaj nazaj dobim, tak da ni ravno pogosto :)


V samopostrežno blagajno zmečeš kovance, nato pa preostanek plačaš s kartico. A ni logično? ;)

Lonsarg ::

Dejansko je mogoce splitat racun na dva placilna sredstva in to celo dinamicno? Zanimivo in good to know. Kako naj to kar na pamet vem brez da sem kdaj gotovino uporabil na taki blagajni.

Je pa vseeno fajn bakrene metati cimvec v smeti iz principa, naj se pac cene zaokrozujejo na 5 centov za tiste ki se uporabljajo gotovino.

delavec44 ::

Ne vem če je legalno denar uničevati oz. metati v smeti.

AI

Da, namerno uničevanje denarja, vključno z metanjem kovancev v smeti, je v Sloveniji nezakonito. Denar (bankovci in kovanci) ima vrednost kot uradno plačilno sredstvo, in njegova namerna poškodba ali uničenje je obravnavano kot kaznivo dejanje.

Kovancev ali bankovcev torej ne smete zavreči v smeti, saj bi to lahko veljalo za namerno uničevanje denarja. Če imate denar, ki je poškodovan ali neuporaben, ga je najbolje odnest v banko, kjer ga lahko zamenjate za novega.

Čeprav je kazenski postopek zaradi takšnih dejanj v praksi redkost, zakonodaja tovrstno ravnanje obravnava resno zaradi zaščite integritete denarnega sistema.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Jih raje doma zmečeš v talilni lonec pa narediš vsake toliko ingot iz bakra. Potem pa prodaš na dinosu. Ne bo noben vedel, da so bili to včasih centi.
Aja, če se ne motim, se to splača le z 1c.
vires in numeris

delavec44 ::

Kot zanimivost imajo na Dinosu ločeno postavko na ceniku za zažgan baker iz kablov. Je konkretno nižja cena. Le zakaj ;)

starfotr ::

energetik je izjavil:

Jih raje doma zmečeš v talilni lonec pa narediš vsake toliko ingot iz bakra. Potem pa prodaš na dinosu. Ne bo noben vedel, da so bili to včasih centi.
Aja, če se ne motim, se to splača le z 1c.


Iz copper covered steel boš naredil ingote, ane.

Furbo ::

energetik je izjavil:

Jih raje doma zmečeš v talilni lonec pa narediš vsake toliko ingot iz bakra. Potem pa prodaš na dinosu. Ne bo noben vedel, da so bili to včasih centi.
Aja, če se ne motim, se to splača le z 1c.

Niso iz bakra lol
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

redtech ::

1,2,5 je steel copper plated

Baker je v večjih:
The "Middle Coins" - the 10,20 and 50 cent pieces are made of 'Nordic Gold'. This is an amalgum consisting of :

89% copper
5% aluminium
5% zinc
1% tin
Nordic Gold is rather difficult to produce and form - this acts as a deterrent to counterfeiters - and retains its lustre.

energetik ::

starfotr je izjavil:

energetik je izjavil:

Jih raje doma zmečeš v talilni lonec pa narediš vsake toliko ingot iz bakra. Potem pa prodaš na dinosu. Ne bo noben vedel, da so bili to včasih centi.
Aja, če se ne motim, se to splača le z 1c.


Iz copper covered steel boš naredil ingote, ane.

Saj segreješ pod tališče jekla, ostane ti baker.
Se pa ne splača, sploh če prišteješ plin. Raje vržeš na banko.
vires in numeris
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalne valute

Oddelek: Loža
312543 (1325) Tiger
»

ZDA se lotevajo uveljavitve digitalnih valut

Oddelek: Novice / Kriptovalute
297742 (4936) anoq
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10525329 (22414) thramos
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15646155 (41342) A. Smith

Več podobnih tem